صفحه 3 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 60
Like Tree114تشکر

موضوع: Nikkor AF-S 24-70mm f/2.8G ED

كاربر فعال yasin-m آواتار ها
    تشکر کرده
    4861

پیش فرض پاسخ: فیلتر UV آنقدر سفت شده که دیگر از لنز باز نمی گردد ! چاره چیست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط arash20d نمایش پست ها
    آقا ما خواستیم یه راهنما یی کنیم و تجربه ای که بدست آوردیم از این لنز رو گفته باشیم , اگه فکر میکنید که یه همچین موردی نیست تا عکسش رو بگیرم اینجا بذارم ( اگه فردا نگید که آرش زمانی بخاطر طرفداری از برند کنون رفته یه لنز 2 میلیونی خراب کرده )
    و اولین حرفی هم که من زدم (قبل از تبریک ) گفتم که لنز عالی هست و باید بگم که از لحاظ ابتیکی بالاتر از تمام 24-70 ها هست و بخاطر کیفیت عالی این لنز و مقایسش با 24-70 کنون باعث شد که من منتظر ورژن جدید 24-70 کنون بمونم و لنز 24-70 نخرم.
    آرش جان نیازی به عکس نیست.نوشتم که
    موردی که به تجربه فرمودین
    یعنی تایید حرف شما .
    جمله شما:
    ولی یه مسئله دیگه که در مورد این لنز باید بگم لاستیک دور رینگ زوم هست که خیلی زود گشاد میکنه و در حدی میشه که از دور لنز جدا میشه
    حکم کلی ای بود بر همه جماعت این لنز .که نوشتم استثنا بوده.و گرنه بیان این تجربه ها از صد تا لینک ریویو دادن قابل استفاده تر هست .
    یاسین محمدی

Nikon D700 / 70-200 vr / 24-70 N / 85 f 1.8D / 14-24 N / ٍSB 800 /Manfrotto 190MF4 / CompuRover AW /MC-36 Remote

كاربر فعال ARASH II آواتار ها
    تشکر کرده
    1259

پیش فرض پاسخ: Nikkor AF-S 24-70mm f/2.8G ED

شاید بیانم درست نبوده ولی فکر کنم متوجه منظورم شدید .
    اگه بدونم که از فلان لنزی که استفاده میکنم توی 100 مورد یک مورد هم به چنین مشکلی بر خورده حتما" احتیاط بیشتری در استفاده از اون لنز رو میکنم .
    انشا... که لاستیک دور رینگ لنزهاتون برجستون ژاپن باشه ....

آرش زمانی
    5DII A7RII

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

نقل قول نوشته اصلی توسط arash20d نمایش پست ها
    آقا ما خواستیم یه راهنما یی کنیم و تجربه ای که بدست آوردیم از این لنز رو گفته باشیم , اگه فکر میکنید که یه همچین موردی نیست تا عکسش رو بگیرم اینجا بذارم ( اگه فردا نگید که آرش زمانی بخاطر طرفداری از برند کنون رفته یه لنز 2 میلیونی خراب کرده )
    و اولین حرفی هم که من زدم (قبل از تبریک ) گفتم که لنز عالی هست و باید بگم که از لحاظ ابتیکی بالاتر از تمام 24-70 ها هست و بخاطر کیفیت عالی این لنز و مقایسش با 24-70 کنون باعث شد که من منتظر ورژن جدید 24-70 کنون بمونم و لنز 24-70 نخرم.

بلاخره تفاوت بین هر لنزی وجود دارد ( در تمام برند ها ) و فکر نکنم که این لنز هم مستثناء باشد .یه سرچی کردم توی اولین صفحه گوگل اینو پیدا کردم :
    کد:
    http://photo.net/nikon-camera-forum/00TwV2
    طرف 5 تا از این لنز رو در کنار هم تست کرده ( برعکس اسمش هم آرش از آب در اومد)
    به چنین اختلاف اپتیکی رسیده ( البته تست غیر حرفه ای هست)

This example shows the variation in sharpness between two copies of this lens, needless to say this test was on tripod 1/2000 sec and every shot was repeated three times, the best shot was taken for each sample to compensate for any potential error in focus.
    This is a100% crop from an area to the right of the center
    ارش جان من همیشه گفتم لنز چیز تعریف شده ای نیست از نظر اپتیکی.من ۲ تا ۱۸-۲۰۰ تست کردم که واقعا تفاوت اپتیکیشون وحشتناک بودچون حتی تعداد ملکول های یک عدسی ممکنه تاثیر روی کیفیت اپتیک داشته باشه که هیچ کارخونه توان یکسان سازی اونها رو نداره.بطور عام یا خاص هم طرفدار هیچ برندی نیستم که کورکورانه از یکیشون دفاع کنم

الان یک سرچ کردم.مثلا تست زیر رو ببینید بین سیگما ۲۴-۷۰ و کنن ۲۴-۷۰ است .ممکن است بین هر ۱۰۰ تا ۲لنز زیر همچین اتفاقی بیوفته

کد:
    http://www.fredmiranda.com/forum/topic/739635
    ARASH II، yasin-m، vbigdeli و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1617

رضا جان به طور حتم تست های کاملی در کارخانه انجام میشه و به احتمال زیاد هم این گونه موارد را به خاورمیانه و آسیا شیپ می کنن..:(

(بهتره بحث درباره ساخت و تفاوت لنزها در تاپیک دیگری باشه)
    rezakh تشکر می‌کند.
    وحید بیگدلی

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

درود

قصد ندارم بیخود دوستان رو وسوسه کنم ، خصوصا اینکه قیمت این لنز نسبت به مدلهای هم رنج خودش زیاد است.
    اما با کار کردن با این لنز احساس میکنم تا به این لحظه و قبل از خرید این لنز بیخود شاتر دوربین رو فرسودم.

کیفیت اپتیکال و مکانیکال عالی

با کار کردن با این لنز تازه آدم نیکون رو تجربه میکنه. شاید کسانی که مدتهاست دارند باهاش کار میکتتد به چنین سطح کیفیتی عادت کرده اند. اما بنده اگر تمام رنج های لنز عالم را بگذارند یک طرف (لنز های ارزان) و این یک لنز را بگذارند یک طرف، فقط این لنز را بر خواهم داشت.در واقع اقدام به خرید این لنز مصداق همینموضوع است. تقریبا چون با 2 میلیون تومان میشه 3 تا لنز خرید حداقل. اما با چنین تجربه ای که از این لنز بدست آمد به این نتیجه رسیدم که : هیچگاه نباید کیفیت را فدای کمیت کنیم. حتی اگر رنج لنز هامان ناقص باشد.

البته از دیدگاه کسی که برای علاقه خود عکاسی میکند. نه کسی که به جهت شغلی مجبور است با هر روش و کیفیتی حتما لنز در رنجهای مخلتف داشته باشد

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Saturday 8 August 2009 در ساعت 15:59
    ARASH II، rezafh، AslanAslan و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    12234

درود

مطلب زیر توسط جناب امیر توکلی در تاپیک Nikon D3 گذاشته شده بود، با اجازه ایشان من مطلبشان رو اینجا کپی کردم قطعا کسانی که مایلند در مورد این لنز بیشتر بدانند، خواندن این مطلب برایشان ممکن است جالب باشد ضمنا این خبر مربوط به سال 2008 بوده :

Nikon D3 پس از اینکه تونست جایزه (Technical Image Press Association) که اصطلاحا TIPA نامیده میشه رو کسب کنه ، حالا تونست جایزه (European Imaging and Sound Association) که EISA گفته میشه رو هم کسب کنه.

همچنین دو لنز AF-S NIKKOR 14-24mm f/2.8G ED و AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8G ED هم تونستن جایزه بهترین لنز رو کسب کنن.

اینم درباره EISA:

About the EISA and EISA Awards

EISA is Europe's largest multimedia editorial organization, with a membership of 50 audio, video and photo magazines from over 19 European countries. Each year a panel of editors and technical writers from the organization's member magazines nominate the best equipment from different categories of audiovisual products released in Europe during the preceding 12 months. The information is current as of the date of publication. It is subject to change without notice.
    vbigdeli، rezafh و payman_sh تشکر می‌کنند.

كاربر همراه farshad_k آواتار ها
    تشکر کرده
    1160

سلام

ریویو این لنز در فرمت FX از سایت Photozone :
    کد:
    http://www.photozone.de/nikon_ff/456-nikkor_afs_2470_28_ff

كاربر همراه Christ Melikian آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

قصد ندارم بیخود دوستان رو وسوسه کنم ، خصوصا اینکه قیمت این لنز نسبت به مدلهای هم رنج خودش زیاد است.
    اما با کار کردن با این لنز احساس میکنم تا به این لحظه و قبل از خرید این لنز بیخود شاتر دوربین رو فرسودم.

کیفیت اپتیکال و مکانیکال عالی

با کار کردن با این لنز تازه آدم نیکون رو تجربه میکنه. شاید کسانی که مدتهاست دارند باهاش کار میکتتد به چنین سطح کیفیتی عادت کرده اند. اما بنده اگر تمام رنج های لنز عالم را بگذارند یک طرف (لنز های ارزان) و این یک لنز را بگذارند یک طرف، فقط این لنز را بر خواهم داشت.در واقع اقدام به خرید این لنز مصداق همینموضوع است. تقریبا چون با 2 میلیون تومان میشه 3 تا لنز خرید حداقل. اما با چنین تجربه ای که از این لنز بدست آمد به این نتیجه رسیدم که : هیچگاه نباید کیفیت را فدای کمیت کنیم. حتی اگر رنج لنز هامان ناقص باشد.

البته از دیدگاه کسی که برای علاقه خود عکاسی میکند. نه کسی که به جهت شغلی مجبور است با هر روش و کیفیتی حتما لنز در رنجهای مخلتف داشته باشد

موفق باشید

انوش
    این تاپیک را امروز دیدم بسیار تبریک میگم و امدوارم لذت وافر ببرید یادتونه اوایل ورودتون این بحث رو مطرح کردید

http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=8674 حالا نظرتون چیه چون اونجا من جز اولینها بودم که تا حدودی مخالف نظرات شما در کل بودم نه همه آنها البته و دوستی هم آمده بود و گفته بود چرا به شخصی که داره برای خرید لنزهای ارزان به ماها امید میده مخالفت میشه . :biggrin:
    شخصا دراین مدت آشنایی به آقای انوش بسیار احترام میگزارم و اصلا قصد کاویدن مطالب گذشته نیست منتها باید این رو قبول کرد که اون تاپیک هم در انجمن هست و افرادی ممکنه با خواندن اون دست به انتخاب بزنند در حالی که نگارنده تاپیک البته بعد از پختگی و تجارب به مراتب بیشتر نقل قول بالا را فرموده است .
    من تنها میخواستم نظر دوست عزیزم انوش را در باره تاپیک قبلیش بدانم .
    مجله رایگان عکاسی من https://flipboard.com/section/meliki...ne-cuts-bacQkF

تشکر کرده
    12234

با درود فراوان خدمت تمامی دوستان و عزیزان سایت معظم عکاسی

بنده مدتی است که به دلیل گرفتاری فرصت دسترسی به اینترنت را نداشتم و به زودی دوباره در خدمت دوستان خواهم بود.

در خصوص فرمایش جناب ملکیان،( دقیقا یادم نیست جزئیات پست های قبلی) اما باید بگویم هنوز هم تایید میکنم که امکان اصلاح نرم افزاری خیلی از اشکالات اپتیکی که لنز های ارزانتر دارند هست ، اما لنز گرانتر و مرغوب تر این اشکلات را کمتر دارند و کیفیت دوست داشتنی ارائه میدهند که ستودنیست اما یک لنز ارزان و با کیفیت قابل قبول و خطاهای اپتیکی قبل کنترل ، هم ستودنی خواهد بود هر کدام در حد خودشان. البته همانطور هم که فرمودید من تجربه زیادی نداشتم هنوز هم به آن پختگی که باید نرسیدم و باید از حظور بزرگواران این سایت معظم درس بگیرم

با سپاس فراوان

انوش
    Christ Melikian تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

نقل قول نوشته اصلی توسط ARASH II نمایش پست ها
    .
    . ولی یه مسئله دیکه که در مورد این لنز باید بگم لاستیک دور رینگ زوم هست که خیلی زود گشاد میکنه و در حدی میشه که از دور لنز جدا میشه (واقعا" برای یه لنز 2 میلیونی فاجعه هست), میشه گفت که در حدود 3 ماه کار کردن با این لنز به این روز افتاد و امید وارم واسه شما پیش نیاد .
    سلام
    خب چند روز پیش منم یدونه 70-24 دیدم که لاستیک دور رینگ زوم گشاد شده بود و جدا شده بود!!!! چیزی در حد فاجعه!!!
    و مجبور شدم یکمی مسئولان نیکون رو توی دلم مورد عنایت قرار بدم!! (کاننی ها کیف کنید )
    خب از اونجایی که با آرش خان همشهری هستم احتمالا همون لنزی بوده که ایشون دیدن. ولی خب واقعا برای منم جالب بود که چرا اینجوری شده. نمیدونم لنز رو توی فر گذاشته بودن یا توی کوره که لاستیکش اینجوری شده بود. احساس کردم لاستیک یه جورایی گرما دیده که اینجوری شده.
    شایدم اشتباه میکنم. یک هفته دیگه صاحب لنز رو میبینم و ازش سوالم میکنم چه بلایی سرش آورده. البته این دوست عزیز من یکمی خشن با وسایلش رفتار میکنه. لاستیک گریپ D200 هم جدا شده بود و با چسب .........
    ARASH II، Saeed61، A_Maddah و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 3 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین