صفحه 2 از 25 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 241
Like Tree2739تشکر

موضوع: عکاسی از هواپیما و عکاسی هوایی Aerial photography

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: پرنده هاي آهنين

سلام

اما چند پیشنهاد یکی اینکه دونستن شماره رجیستر ها نه ضروری و نه چندان برای همه قابل درکه.بهتره بیشتر در باره ویژگی های عمومی صحبت بشه.

مثلا اینکه اسم دیگر هواپیمای F-5 تایگر هست جالب تر از شماره رجیستر و .. است. یا اینکه سری ای با سری اف فرقش چیه آیا همون تک کابین و دو کابینه یا ...
    دوستان فراموش نكنند كه اينجا فوروم عكاسيه چنين اطلاعاتي رو مي تونيد از سايت ها و فوروم هاي هوانوردي به دست بياريد.

و اما سوال :

شهرام خان اون عكس ايلوشين 76 ذهن منو به خودش مشغول كرد. اگه يادم باشه اگزيف رو نگاه كردم و ديدم فاصله ي كانوني 170 بوده. مي خواستم بدونم از چه نقطه اي عكس گرفته ايد ؟ روي زمين نبوده مسلما.

نكته ي ديگه توجه به مدل دوربين شما يعني Canon 10D بود. يادمه اين دوربين كه تازه معرفي شده بود چه موجود دست نيافتني اي براي ما بود و چقدر حسرت خريدشو داشتيم
    فرهاد حسيني

كاربر همراه Kavan آواتار ها
    تشکر کرده
    2701

نقل قول نوشته اصلی توسط shahram16216 نمایش پست ها
    میشه با یک جمله نرم و دوستانه از مسئول ترافیک که کارت پرواز میده درخواست Seat مورد نظر رو کرد
    والا ما که یه بار خیلی نرم ودوستانه تقاضا کردیم و دلیلش رو هم توضیح دادیم ایشون هم خیلی دوستانه و مهربان با کنایه ما رو به سخره گرفت و فکر کرد تا حالا هواپیما سوار نشدیم :biggrin:

شهرام جان برای افراد عادی به هیچ وجه امکان گرفتن مجوز برای عکاسی روی باند فرودگاه وجود نداره؟

تاپیک جالبیست ممنون.
    A_Maddah، GITANE و M.Mobin تشکر می‌کنند.
    کاوان (بهرام) نصراله بیگی
    My flickr
    My Instagram

كاربر فعال artara74 آواتار ها
    تشکر کرده
    1113

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

دوستان فراموش نكنند كه اينجا فوروم عكاسيه چنين اطلاعاتي رو مي تونيد از سايت ها و فوروم هاي هوانوردي به دست بياريد.

و اما سوال :

شهرام خان اون عكس ايلوشين 76 ذهن منو به خودش مشغول كرد. اگه يادم باشه اگزيف رو نگاه كردم و ديدم فاصله ي كانوني 170 بوده. مي خواستم بدونم از چه نقطه اي عكس گرفته ايد ؟ روي زمين نبوده مسلما.

نكته ي ديگه توجه به مدل دوربين شما يعني Canon 10D بود. يادمه اين دوربين كه تازه معرفي شده بود چه موجود دست نيافتني اي براي ما بود و چقدر حسرت خريدشو داشتيم
    خوب اون چيزي كه شما داريد مي بينيد يك خطاي ديده. اين عكس مسلما از روي زمين گرفته شده. شايد از تو برجي چيزي ولي هر چي باشه زمينه. و اينكه معلومه كه اون ابر ها خيلي دورند از هواپيما. يعني اصلا توي راه اين هواپيما نيست. و اينكه هيچ وقت ابر از نزديك مرز نداره.
    عليرضا تارا

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام

.

و اما سوال :

سلام
    فرهاد خان من فکر میکنم عکس از روی زمین گرفته شده .البته من کمی شک افتادم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط kavan نمایش پست ها
    والا ما که یه بار خیلی نرم ودوستانه تقاضا کردیم و دلیلش رو هم توضیح دادیم ایشون هم خیلی دوستانه و مهربان با کنایه ما رو به سخره گرفت و فکر کرد تا حالا هواپیما سوار نشدیم :biggrin:

.
    اره .متاسفانه بعضی ها خیلی کم ظرفیت هستند10-12 روز پیش تو فرودگاه با 3تا از دوستانم که به ماموریت امده بودیم هنگام گرفتن کارت پرواز داشتیم شوخی میکردیم که جدیدا همراه با کارت پرواز یک وصیتنامه هم می دهند و خلاصه شوخی میکردیم .بعد بنده خدا که کارت پرواز می داد 4 تا بلیط هایمان رو داد و گفت هر چهار تاتون رو کنار هم گذاشتم .من و دوستانم هم کلی از ایشان تشکر کردیم و رفتیم و کارت ها را نگاه نگردیم .البته ما هم از ایشان نخواسته بودیم که صندلی ما را کنار هم انتخاب کند.ایشان خودشون با خوشرویی گفتند صندلی چهارتاتون کنار هم انتخاب کردم .وقتی رفتیم سوار شدیم دیدم صندلی یکمون دقیقا اولین صندلی و من اخرین صندلی و صندلی دوستان دیگرمون وسط هواپیما انتخاب شده بود.
    ظاهرا ما که در باره شرکت هواپیمایی داشتیم شوخی می کردیم ایشان گوش میکردندو احتمالا به ایشان که ظاهرا صاحب شرکت هواپیمایی ایران ایر بوده برخورده .

یک سئوال آیا در ایران نمایش هواپیماها هم اجرا می شه ؟البته منظورم مانور های نظامی نیست.
    پایدار باشید
    یا حق
    NASSIRI4080، GITANE، Kavan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

دوستان فراموش نكنند كه اينجا فوروم عكاسيه
    بله فرهاد خان حق با شماست

یاد آوری میکنم که تو تاپیک های دیگه مثل حیاط وحش هم اگر دقت کنید میبینید که اسم پرنده ها و ... و نژاد و ... گفته میشه و پرسیده میشه یا تو قسمت نجوم

اینجا تبدیل به فروم هواپیما باز ها نخواهد شد جای نگرانی نیست!

حالا که صحبت خورشید شد اینم بگذاریم. چون اتفاقا من سمت خورشید رو خواسته بودم! عاشق خط افق غیر افقی هستم.

فاصله بین دوجدار شیشه نظافت نمیشه نتیجش همینه دیگه!
    ME، Ali Shadi، farhad44 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    151

سلام

و اما سوال :

بله فاصله کانونی 170 هست. چون خیلی خیلی به هواپیما نزدیک بودم.مثل همیشه.
    و عکس هم از روی زمین گرفته شده. (محوطه پشت باند مهرآباد) که خیلی هم خطرناکه (از لحاظ امنیتی)

راجع به 10D هم بگم که روزی که گرفتمش برام بهترین دوربین دنیا بود، الآن هم خیلی دوستش دارم.
    عکسهایی که میبینید اکثرا با لنز EF 75-300 USM III گرفتم اما یک ماهی هست که Sigma 100-300 f/4 APO گرفتم که عالیه :biggrin:

kavan:
    شهرام جان برای افراد عادی به هیچ وجه امکان گرفتن مجوز برای عکاسی روی باند فرودگاه وجود نداره؟

تاپیک جالبیست ممنون.
    دوست عزیز من بارها برای این کار تلاش کردم. اما در بهترین شرایط فقط مجوز یک بار عکاسی اونهم به مدت محدود مثل نیم ساعت یا یک ساعت داده میشه. که به درد من نمیخوره.
    من از سر علاقه ، بارها شده صبح رفتم پشت باند و عصر برگشتم (مثل عکاسان طبیعت! که وقت زیادی برای شکار صحنه های ناب صرف میکنند) و نیم ساعت و یک ساعت جوابگو نیست.
    البته پشت باند یه مزیت هایی هم داره که داخل نداره. مثلا اون عکس تابان با برج میلاد رو از داخل فرودگاه نمیشه گرفت.
    اما معایب و خطراتی هم داره که ناگفتنی است:( بار ها دستگیری!! کلانتری و .... که البته هربار بعد از 3-4 ساعت توضیحات مفصل ( که من برای دل خودم عکس میگیرم نه برای سوء استفاده، و قول میدم که از هواپیمای نظامی و آشیانه های نظامی عکس نگیرم ) خلاص شدم.

A_Maddah:
    یک سئوال آیا در ایران نمایش هواپیماها هم اجرا می شه ؟البته منظورم مانور های نظامی نیست.
    بله! اما نه اونطور که باید!
    نمایشگاه هوایی کیش رو داریم که هر 2 سال یک بار برگزار میشه اما واقعا هیچ جذابیتی نداره.
    من نمایشگاه سال 87 و 85 رو شرکت کردم، متاسفانه تبدیل شده به محلی برای بازاریابی هواپیماهای روسی مثل Tu-204 , Tu-334 , An-148
    و نمایش چندتا هواپیمای فوق سبک! که در مقایسه با نمایش های هوایی دبی، پاریس، برلین و غیره فقط میشه گفت خنده داره!
    براتون حتما عکسهاشو میفرستم.
    تو آخرین روز نمایشگاه 87 هم یه فوق سبک با خلبان بخت برگشته آلمانیش حین نمایش ، جلوی چشم هممون سقوط کرد و پودر شد، واقعا وحشتناک بود.دیدن یه Crash از نزدیک خیلی وحشتناکه!:(

یه عکس هم برای دوستمون mreza1001 که سمت خورشید رو دوست دارند
    بال توپولف تابان و غروب خورشید (مسیر تهران به کیش در ارتفاع 33 هزار پایی)

nmroshan، NASSIRI4080، حسام و 26 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

سلام

فقط اسم بویینگ 747 (احتمالا) میدونم اما اون حرف A برای چیه؟
    nmroshan، NASSIRI4080، rezakh و 37 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد امدادی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    151

نقل قول نوشته اصلی توسط ME نمایش پست ها

سلام

فقط اسم بویینگ 747 (احتمالا) میدونم اما اون حرف A برای چیه؟
    اینجا سالن ترانزیت فرودگاه امامه.بله؟
    این هواپیما Boeing 747 SP-86 ایران ایره.با شماره ثبت EP-IAA که حرف آخر رجیسترو روی دماغه مینویسند.
    برای اینکه پرسنل فنی، تعمیرات، زمینی و فرودگاهی وقتی هواپیما رو از روبرو میبینند نمیشه رجیستر که روی دم یا در انتهای بدنه نوشته میشه رو بخونند واسه همین از حرف روی دماغه هم میشه فهمید این فلان هواپیماست.
    این هواپیما اولین 747 اس پی تحویل شده به ایران هستش ، و همچنین پنجمین 747 اس پی دنیا که باعث افتخاره :cool: و تو دنیا تقریبا همه خارجی های علاقه مند به طیاره ، میشناسنش و دوستش دارن!
    بعد از مدتها کار تو ایران ایر ، حدودا 2 سال تو نمایشگاه هوایی (اتوبان نهران کرج روبروی پارک ارم) خوابیده بود و خاک میخورد که مسئولین این شرکت به فکر اورهال (تعمیر اساسی)اون افتادند. اورهالش تو فجر آشیان انجام شد و الآن 1 سالی هست که با ابهت به خطوط پروازی برگشته.

عکس بال توپلف ایران ایرتور با رجیستر EP-MBQ هم عالی شده! اون بک گراند دماوند منو کشت!
    فکر کنم پرواز مشهد تهران باشه.بله؟
    عکسی از اولین تست پرواز EP-IAA بعد از اورهال و همچنین بال با بک گراند دماوند به زودی براتون میفرستم.
    NASSIRI4080، حسام، ME و 28 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

آقا فوق العاده است این اطلاعاتی که دادین

آره عکس بویینگ دوست داشتنی رو قبل از پرواز به پکن از سالن ترانزیت شرقی فرودگاه امام گرفتم

عکس دماوند هم پرواز مشهد به تهرانه
    ممنون
    shahram16216 تشکر می‌کند.
    محمد امدادی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    151

طبق قولی که دادم
    اول همون اس پی ایران ایر EP-IAA زمانی که تو نمایشگاه زمینگیر (Ground) بود
    عکس با Canon S70 (اولین کامپکتی که دستم گرفتم) گرفته شده.

اولین تست پرواز EP-IAA بعد از اورهال.
    باطری 10D تو شارژ بود و Canon S2 IS روبرداشتم و رفتم پشت باند (چون تیک آفش رو دیده بودم و سریع رفتم، که در عرض 20 دقیقه برگشت)
    و به ناوگاه ملحق شد.
    اگه دقت کنید (ابته خیلی ریزه) روی نوزش با رنگ نارنجی نوشتن Persian Gulf ، اون موقع بود که عربها خیلی داشتند ادعای خلیج فارس رو میکردن! هنوز هم رو دماغش همین واژه موجوده و هرجای دنیا که میره کلی جذبه داره

عکس بال و دماوند که گفته بودم.
    بال و موتور های 1و2 هواپیمای محبوب من Boeing 707 ساها با رجیستر EP-SHK همونی که چند روز پیش تو اهواز چند دقیقه بعد از پرواز همین 2 تا موتور چپش آتیش میگیرن و منفجر میشن و خلبان ماهرش (که از خلبان های کارکشته نیرو هوایی بوده) هواپیما رو سالم برمیگردونه اهواز!
    این هواپیما بعد از پروازهای زیاد برای نیرو هوایی به عنوان تانکر سوخت رسان و بعد هم چند سال پرواز تو شرکت ساها ، حالا تو اهواز واسه همیشه زمینگیر شد
    عکس موتورهای سوخته اش رو که دوستم گرفته براتون تو پست های بعدی میفرستم....

NASSIRI4080، حسام، Amir Mohebi و 40 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 2 از 25 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 ... آخرینآخرین