صفحه 3 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 77
Like Tree151تشکر

موضوع: اطلاعات کامل از تخته شاسي عکس

كاربر همراه GITANE آواتار ها
    تشکر کرده
    2892

پیش فرض پاسخ: اطلاعات کامل از تخته شاسي عکس

هر کالا یا محصول خدماتی یا تولیدی که از بازار می خریم, علاوه بر پول مصالح مورد استفاده, پول کار انجام شده, پول حمل و نقل, سود فروشنده و غیره رو می پردازیم. این تابع هزینه رو که برای هر خط تولیدی و ... نوشته می شه و بررسی میشه رو من از خودم که در نیاوردم.
    سلام
    امیر جان حرف شما درست من که نگفتم از خودتون در آوردیدمنظورم اینه کسی که زیاد عکس رو شاسی نمیچسبونه زیاد بصرفه نیست ،بیشتر منظورم اینه تو خرید شاسی بطور مثال60*40 رو بخواهی 5 هزار بخری خیلی بهتره:چرا؟؟
    1-چون تو خرید MDF باید سایزی که بخواهی بخری تو بازار اونم MDF خام،خوب خارجی 8میلش چون هیچ کسی خورده کار نداره یا باید دل به دریا بزنی یه صفحه 2-3 متری رو بخری و هر اندازه ای که میخواهی استفاده کنی،گیریم تیکه ای هم پیدا کردید اونم با چه قیمت طرف بگه یه چیز پرت میگه این چوب فروشا هم از آب گل آلود هم ماهی میگیرن چون خودمون هم نمیتونیم برش بزنیم مجبورن حق برش هم خواهن گرفت.

2-برای نوار هم نوارهای کاغذی رنگارنگی هستش تو بازار تو همین دروازه شمیران پر هستش اونم از جنس اطو کشیده که ساده ترینش هست من یه تیکه دور ِّ در کشو میزم کشیدم بعد از یه مدتی تیکه شده اگر هم میخواهید از این نوارها استفاده کنید حتما حتما نوار رو پهن تر بگیرید تا بعداز چسبوندن با کاتر یا دستگاه مخصوصی داره که مثل کاتر شاسیتون باید بین این دو طرف تیغه بیفته تا لبه کار رو نرم برش بده اگر هم نشد باید با کاترهای موکت بری این کار رومیشه کرد.

3-در مورد پشت کار هم تو شرکتمون ارزون ترین تیغه ای که میشه پیدا کرد1500 هستش اونم چینی، خوبی این نو تیغه ها مخصوص شیار هستش از اسمش هم پیداست که بهشون ما شیارزن میگیم که سایزهای مختلف داره با همین دریل های خونگی هم میشه شیار داد مشکل اینجاست که دریل رو نمیشه به یه اندازه رو صفحه تکون داد مجبورن باید دستگاه فرز دستی داشت که اونم هزینش گرونه که کمترینش50-60 هزار هستش.

4-در مورد چسب دو طرفه من تا پهنای5 سانتش رو تو اول خیابون فردوسی شبرنگ فروشها دیدم ولی به پهنای شاسی که میخواهید نه:( چسب دو طرفه هم اسفنجی وشیشه ای داره که شیشه ایش محکم تر هستش که تو شاسیهای آماده هم استفاده میشه
    ودر آخر هم اگر کسی خواست بسازه حتما طرف چسب رو سطح کار رو خوب سمباده بزنه تا چسب به خوبی رو MDF خام بچسبه

منتها عرض کردم در تعداد زیاد جواب میده. حالا اگه شما لیست همه قیمت ها و قیمت بازار و رو بگید فکر کنم بتونم حساب کنم.
    درمورد قیمت من زیاد خبر از بازار چوب ندارم تو چون بیشتر چوب فروشهای دروازه شمیران یا همشون بگم بتره از اونجا رفتن همگی یا طرف شهرک صنعتی عباس اباد ورامین یا شهرک خاوران کیلومتر14 جاده امام رضا هستن.تیغه هم گفتم از1500 داریم به بالا.دستگاه فرز دستی همگمون کنم چینی اون50-60 هزار باشه اونم گمون کنم.

پ.ن: حالا اومدیم بین این همه آدم یکیشون کارش MDF بود. بذار حداقل اون یاد بگیره!!!
    هرکی تو کار خرید وفروش MDFهستش خودش رو لو بده براش بد میشه هاااااااااااااااااا:cool:کسی که تو کار MDF هستش از من وشما وارد تر هستش
    A. Mohammadi، Saeed.gh.sh، tanhatanha و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    حسن نجف آبادی
    فتوبلاگ
    D7100-18.105 vr-sb600

كاربر همراه GITANE آواتار ها
    تشکر کرده
    2892

سلام
    پیرو صحبتهایی که در مورد تخته شاسی وساختش شد یه چیز من بگم:
    پنج شنبه طرف بازار ومسجد شاه بودم دنبال چسب کارتن با قیمت مناسب برای شرکت میگشتم که چشمم به یه مغازه ای افتاد که فقط فقط چسب میفروخت بعد از خریدم با طرف در مورد چسبهای دوطرفه ای که داشت صحبت کردم وقیمت گرفتم،ازش خواستم بدونم چسبهای دوطرفه ای که داره میتونم اندازه خاصی برام ببره که گفتش نمیشه،بعداز قیمت گرفتن که شاخ در اوردم اندازه پهنای چسب 1/50 بود که کیلویی8/5 میداد که هر توپ ان100 کیلو بود که اصلا به صرفه نیست که برای 1-2 بار بخواهید بخرید،یه دوسه مدلی داشت که بهترینش آمریکائی بود.
    mreza1001 و Saeed.gh.sh تشکر می‌کنند.
    حسن نجف آبادی
    فتوبلاگ
    D7100-18.105 vr-sb600

كاربر همراه xman_a آواتار ها
    تشکر کرده
    1417

کار تولید بدون ابزار و بدون خرید عمده باعث با لا رفتن قیمت کار تموم شده میشه
    اگه برای فقط درست کردن یک سری 20*25 شروع به کار کنید می بینید که بعد از اتمام کار قیمت تمام شده بالای 2000 تومان می شه
    اما قیمتی که باید پرداخت کنید برای خرید 1200 در عمده و تک 1500
    پیرو صحبت دوستمون نوار دورش معروف هست به اتویی که 30 متر در میاد 2500 تومان
    برای جای میخ پشتش میشه با دریل کنار هم چند تا سوراخ کرد و بعد با کمی بازی با دریل اینهارو به هم وصل کنید
    چسب دوطرفه در ورودی مسجد شاه (امام) به هر عرضی بخواهید هست
    اما در کل یا به روش آقای نور محمدی از مقوای ماکت استفاده کنید یا حاضری بگیرید
    GITANE و mreza1001 تشکر می‌کنند.
    همیشه به جلو ، هیچ گاه برنگرد هیچ گاه فرارنکن پس آنگه که پیروز شدی به گذشته بنگر و عزمت پیروزی را در یاب
    http://www.atik-cameras.com http://www.atik.cc http://www.atik-instruments.com

كاربر همراه nautilus_214 آواتار ها
    تشکر کرده
    644

من هم اولین تخته شاسی رو درست کردم. 2 تای اولی رو خیلی ناجور درآوردم تا سومی خوب شد.
    mdf با ضخامت 1.6 و ابعاد 30*40 به قیمت 1600 تومن و چسب دو طرفه به عرض 15 هر کیلو 10000 تومن و نوار دور هر توپ3500.
    مشکل اساسی من نبود چسب با عرض بیشتر بود و اینکه چسبوندن چسب روی چوب و بعد اون چسبوندن عکس روی اون بدون اینکه حبابی زیرش بمونه کمی سخته و حوصله و دقت میخواد. یه مقدار هم باید به تیکه های ریز چوب که ممکنه از لبه ها کنده بشه و زیر چسب بمونه توجه کرد که خیلی ضد حال میشه! برای اولین تجربه راضیم.
    iranh00 و xman_a تشکر می‌کنند.
    علي يارقلي

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام ،
    (من همین امشب عضو شدم) ... !
    آقا این چسب دوطرفه ای که میگین رو از کجا باید تهیه کرد ؟؟
    من کلی از عکسهام رو روی شاسی چسبوندم، منتها با چسب ماتیکی ..
    بعد تو یکی از مطالبی که دوستان فرستادن دیدم نوشته :
    ": منتها با چسب ماتیکی چسبوندمش که بتونم بعدا" جداش کنم . . . . . . . . "
    یعنی اینایی که من چسبوندم قراره که بعدا" جدا بشن ؟؟ :(

بعد اینکه mdf 16 میلیمتری چــــرا ؟؟؟ یه خرده تو زوق (ذوق)،(زوغ)،(ذوغ)،(ضوق)،(ضوغ) میزنه ..
    8 میلشو میدونید از کجا بگیرید ؟؟ یه محله ایه نزدیک رسالت .. میدون الغدیر .. خیابون دلاوران .. یا تکاوران .. یا نام آوران :biggrin: یادم نیست .. ولی اونجا راحت پیدا میشه . چرا ؟ چون یه خیابونه سرتاسر کارگاه کابینت سازیه ..
    قیمتشم اونجوری که شما میگید خیلیه که .. من میرم اونجا 20 یا 25 هزار تومان میدم یه وانت پر میکتم میارم خونه :biggrin: گذشته از شوخی ، وانت نه صندوق عقبه ماشینو پر میکنم .. :confused: به خدا جدیه جدی میگم دیگه یه دونه از این ساک دستی بزرگها رو پر میکنم ... ! خلاصه ..
    هر کسی خواست ایمیل بده آدرس دقیق بهش میدم .. بره یه راست پیش اون کسی که میگم .. چون این کابینت سازا کاره خرده کاری رو انجام نمیدن . مگر در یک صورت .. اینکه واستون دوبله سوبله 2X حساب کنن ..
    BAHRAMN983@GMAIL.COM
    حق نگهدارتون ..
    mreza1001 تشکر می‌کند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

چسب ماتیکی بعد از مدتی به احتمال زیاد (70%) ور میاد. چسب دو طرفه رو از بازار مسجد شاه یا روبروی پامنار (یکی دو تا پاساژ مانند) میشه تهیه کرد.

ضخامت ام دی اف هم بستگی به سایز عکس داره. 8 میل برای 50 در 70 یا 100 در 70 جالب نیست گاهی تاب هم داره.

آخرین سری که دادم برای شاسی 50 در 70 رو 10000 تومان گرفت . از 6000 تومان هست ولی خوب دوره به من.
    siamak1681 و xman_a تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

باسلام
    می خواستم بگم چرا همه دنبال تخته شاسی mdf هستند چرا دنبال فوم نمی گردید من که خیلی ازش راضی هستم هم سبک و هم شیک و برای جابجایی خیلی راهت هست قیمتش هم برای 50* 70 حدود 4000 تومان می شه

كاربر آشنا Hossein Nasiri آواتار ها
    تشکر کرده
    168

نقل قول نوشته اصلی توسط macro نمایش پست ها
    باسلام
    می خواستم بگم چرا همه دنبال تخته شاسی mdf هستند چرا دنبال فوم نمی گردید من که خیلی ازش راضی هستم هم سبک و هم شیک و برای جابجایی خیلی راهت هست قیمتش هم برای 50* 70 حدود 4000 تومان می شه
    البته هر كدوم محاسني داره.
    اما نظر شخصي من نسبت به فوم اخيرا جلب شده. فوم بردهايي تو انقلاب ديدم به قطر 10 ميليمتر كه دو طرف گلاسه خورده بود. هر ورق 100*70 حدود 6000 تومان. 5 ميليمترش هم بود 5000 تومان. از اين 5 ميليمتري يه سري بود كه پشتش كلا چسب بود فكر كنم حدود 6000 تومان. قاعدتا برش اينها ساده تره نسبت به ام دي اف، سبكتره و روي ديوار هم مي‌شه با چسب دو رو ثابتش كرد.

اما بازم براي بعضي كارها ام دي اف بهتره!

كاربر همراه Mehrdad Benabbas آواتار ها
    تشکر کرده
    1521

نقل قول نوشته اصلی توسط mahi goli نمایش پست ها
    ... فوم بردهايي تو انقلاب ديدم ...!
    سلام
    آدرس دقیق را لطف می کنید؟ (پیام خصوصی)
    مهرداد بن عباس

5D mark II + BG-E6 / 15 f2.8 fisheye / 24-70 f2.8 L / 70-200 f2.8 IS L II / 50 f1.8 / 580 EX II / 4x PW Plus II / Manfrotto 7302YB & 055XPROB + 303SPH

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

آقا مهرداد این فوم برد ها (یا بعضی ها میگن ساندویچ فوم) بیشتر برای کار ماکت سازی استفاده میشه و از فروشگاه هایی که لوازم معماری دارند قابل تهیه است.

حوالی انقلاب: فروشگاه بهمن جنب سینما بهمن فروشگاه اندیشمند طبقه 2 تقریبا کنار بازارچه کتاب یک پاساژ هم هست تقریبا بعد از اتمام کتاب فروشی ها به سمت خیابون فلسطین که یکی دوتا مغزه اولش روپوش پزشکی فروشیه تو اون هم چندتا هست مخصوصا وارد که میشی سمت چپ هم زیرزمین هم اول

خ ولی عصر بالاتر از پاساژ رضا نرسیده به اولین خیابون(بزرگمهر؟) یک فروشگاه هست دو قدم بالاترش هم یک پاساژ روباز هست که اونجا هم دو تا مغازه هست.

خ ولیعصر روبروی پارک ساعی (جنب کنتاکی) فروشگاه کاستل >>> شاید کمی گران بدهد.

تجریش هم یکی دو فروشگاه هست ..... گاهی تمام می کنند گاهی هم می آورند.

برشش هم با کاتر و خطکش فلزی 2 بار بکشی بریده میشه (یکبار لایه رویی یکبار هم زیری-یکدفعه نبری بهتره چون اغلب فوم وسطش دندونه دندونه میشه)
    Navid7h، aphrodite، Mehrdad Benabbas و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

صفحه 3 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین