صفحه 6 از 8 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 77
Like Tree151تشکر

موضوع: اطلاعات کامل از تخته شاسي عکس

كاربر جديد bikhiyal79 آواتار ها
    تشکر کرده
    1

بهش میگن چسب دوطرفه.شبرنگ فروشیها دارن.
    عکاسم.کارگاه تولید شاسی هم دارم.
    براعکاس به صرفه نیست که برا خودش شاسی بسازه.چون از قیمت بازار هم براش گرونتر درمیاد.
    ویرایش توسط bikhiyal79 : Friday 12 November 2010 در ساعت 19:44

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2

پیش فرض اطلاعات کامل از تخته شاسي عکس

من از لوازم ماکت فروشی تو انقلاب تهیه میکنم
    یکی هم که خیلی منصفه تو خیابون ولیصر اول بزرگمهره
    همه چیز گیر میارین...
    suzanfire و Hossein Nasiri تشکر می‌کنند.

كاربر جديد H A M I D آواتار ها
    تشکر کرده
    1

با سلام من بايد در جواب دوستمون آقاي علي يار قلي بگم كه اگه ميخواي شاسي بدون حباب درست كني بهتره كه با يك لمينتور چسبتو بچسبوني تا حباب نگيره (حميد)
    yaghoobi و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

نقل قول نوشته اصلی توسط H A M I D نمایش پست ها
    با سلام من بايد در جواب دوستمون آقاي علي يار قلي بگم كه اگه ميخواي شاسي بدون حباب درست كني بهتره كه با يك لمينتور چسبتو بچسبوني تا حباب نگيره (حميد)
    با سلام

دوست عزیز نگاهی به تاریخ آخرین پست بندازین ماله 5ماه پبشه!!!

موفق باشید........
    NetNegar تشکر می‌کند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام امیدوارم کسی باشه جواب بده جواب
    من برای درست کردن تخته شاسی به چسب دو طرفه - تخته - نوار دور - و عکس نیاز دارم
    حالا یه راهنمایی بکنید با چه ورقی چه نوعی , عکس روی کار بهتر از اب در میاد
    مرسی
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط hafez1390 نمایش پست ها
    سلام امیدوارم کسی باشه جواب بده جواب
    من برای درست کردن تخته شاسی به چسب دو طرفه - تخته - نوار دور - و عکس نیاز دارم
    حالا یه راهنمایی بکنید با چه ورقی چه نوعی , عکس روی کار بهتر از اب در میاد
    مرسی
    چرا از شاسی های آماده استفاده نمی کنید هم با کیفیت تر هستند و هم کم هزینه تر.

اما در مورد چسب در حال حاضر بهترین برند که تا عرض 80 سانتی متری به راحتی یافت می شود Paradise نام دارد که یک لوگو قزمز رنگ و نوشته پارادایس بر روی آن وجود دارد.بعد از آن B&S (سه ستاره) است که گران تر و کلفت تر است .

برای ساخت تخته شاسی نیازمند یک پرس سبک اما بزرگ ( بسته به سایز شاسی ) هستید که اغلب ساخت کارگاه هایی در اصفهان هستند و بین 700 هزار تا 5 میلیون تومان عرضه می شوند

نوع ورق هم به ابعاد و نوع شاسی مربوط است.شاسی12 میلیمتری 18 میلیمتری یا 30 میلیمتری یا 50 میلیمتری هر کدام نیازمند یک نوع تخته هستند که اغلب فیبر های ساخت شرکت گیلان چوب درجه 1 ( فقط درجه 1 ) با ابعاد 180 سانتی متر در 220 سانتی متر عرضه می شوند که بسیار پر طرفدار است.

و در نهایت از تخته پرسی های 18 میمیلتری هم میتوانید استفاد کنید که بهترین نوع اش خشایار است که از گرگان می آورند.

خلاصه اصلا صرفه ندارد!
    yaghoobi، kurosh_1349، suzanfire و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

اقا مثل اینکه من منظورم رو بد رسوندم عکسی که برای کارها استفاده میکنند چه نوعی خوبه که ادم بگه از اون بارش چاپ کنند مثلا جنس کاغذ گلاسه یا ...
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط hafez1390 نمایش پست ها
    اقا مثل اینکه من منظورم رو بد رسوندم عکسی که برای کارها استفاده میکنند چه نوعی خوبه که ادم بگه از اون بارش چاپ کنند مثلا جنس کاغذ گلاسه یا ...
    باز هم منظورتان را نفهمیدم!

اما انواع کاغذ چاپ عکس در ایران بسیار محدود است.

مات یا ساده
    براق یا متالیک
    بافت دار یا سیلک

اصولا کاغذ ساده را که یقینا دیده اید.همین کاغذ عکس های پرسنلی و عکس های خانوادگی و ...

کاغذ های متالیک براق هستند و بیشتر برای کارهای خاص ( بخصوص کارهای منوکروم و یا منظره ) بکار می روند.همیشه مقداری روشن تر از چیزی که می بینید چاپ می شوند Over Expose ( حتی گاهی تا نیم استاپ ) به تماس دست حساس هستند و زود لکه بر می دارند.زود خش می افتند و در مقابل نور حساس تر هستند.

کاغذ های سیلک هم که بسیار مقاوم تر از دو تای دیگر هستند و اغلب تاریک تر چاپ می شوند Under Expose ( گاهی حتی تا یک استاپ ) به تماس و لکه حساس نیستند و با یک پارچه نرم به راحتی تمیز می شوند.عمر طولانی تری دارند و برای همه جور چاپی مناسب هستند ( عکس های منوکروم را با احتیاط بیشتری چاپ کنید )
    yaghoobi، rodentia، Herati و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

اقا کاوه خیلی ممنون والا الان که پیغام خودمو نگاه کردم خودمم متوجه نشدم چی نوشتم ولی شما اون اطلاعاتی که میخواستم رو به من دادید و من ممنونم
    Kaveh Ghobadi، yaghoobi، suzanfire و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    باز هم منظورتان را نفهمیدم!

اما انواع کاغذ چاپ عکس در ایران بسیار محدود است.

مات یا ساده
    براق یا متالیک
    بافت دار یا سیلک

اصولا کاغذ ساده را که یقینا دیده اید.همین کاغذ عکس های پرسنلی و عکس های خانوادگی و ...

کاغذ های متالیک براق هستند و بیشتر برای کارهای خاص ( بخصوص کارهای منوکروم و یا منظره ) بکار می روند.همیشه مقداری روشن تر از چیزی که می بینید چاپ می شوند Over Expose ( حتی گاهی تا نیم استاپ ) به تماس دست حساس هستند و زود لکه بر می دارند.زود خش می افتند و در مقابل نور حساس تر هستند.

کاغذ های سیلک هم که بسیار مقاوم تر از دو تای دیگر هستند و اغلب تاریک تر چاپ می شوند Under Expose ( گاهی حتی تا یک استاپ ) به تماس و لکه حساس نیستند و با یک پارچه نرم به راحتی تمیز می شوند.عمر طولانی تری دارند و برای همه جور چاپی مناسب هستند ( عکس های منوکروم را با احتیاط بیشتری چاپ کنید )
    با عرض سلام و با اجازه از دوست عزیز آقای قبادی
    جسارتا متالیک با براق فرق می کنه هم بواسطه نوع و جنس کاغذ هم قیمت و هم کار برد گران ترین کاغذ موجود در بازار متالیک هست و ارزانترین براق ساده یا گلاسی
    انواع کاغذ بستگی به نوع کار بردش داره
    1. GLOSSY یا براق بیشترین مصرف برای چاپ عکسهای خانوادگی و در کل کارهای غیر حرفه ای
    2.MATT یا مات که این روزها کار بردی نداره و سالها پیش بیشتر برای عکسهای سیاه سفید استفاده می شد
    3.LUSTER یا دانه دار یا............. برای عکسهای پرتره به خصوص عکس استدیو استفاده میشه
    4.SILK یا ابریشمی یا................. برای عکسهای پرتره و بخصوص پرتره سیاسفید
    5.METTALIC این نوع کاغذ کاربردش بیشتر ودر کل برای ساخت آلبوم هست که این روزها کار عکاسی عروسی و ساخت آلبوم ایتالیایی و................. رونق زیادی داره
    و اماشاسی
    کاغذهای لاستر و سیلک پیشنهاد میشه هم بخاطر بافت بهتر و انعکاس نکردن نور های موجود که همین دلیل باعث میشه کاغذهای گلاسی و متالیک (در کل کاغذهای براق) روشنتر و کنتراست تر از دیگر کاغذ ها جلوه کنند
    در مورد مقاوم بودن متالیک مقاومترین کاغذ موجود هست حتی به سادگی پاره نمیشه
    ویرایش توسط Herati : Sunday 24 April 2011 در ساعت 11:14
    reza_Bahman، Kaveh Ghobadi، yaghoobi و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 6 از 8 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین