صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18
Like Tree53تشکر

موضوع: چاپ آلبوم دیجیتال

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

پیش فرض چاپ آلبوم دیجیتال

سلام اگه می شه مراکزی که آلبوم دیجیتال رو با کیفیت چاپ می کنن رو معرفی کنین من یه آلبوم دیجیتال طراحی کردم می خوام بدم واسه چاپ و صحافی.
    hosein alavi و A-Rezaie تشکر می‌کنند.

كاربر همراه a_pendar آواتار ها
    تشکر کرده
    201

پیش فرض پاسخ: چاپ آلبوم دیجیتال

سلام.
    کارگاه رژین رو بهتون پیشنهاد میکنم.من باهاشون کار کردم و راضی هستم.
    در حال حاضر تعداد شرکت هایی که دست اندر کار چاپ آلبوم هستند بسیار زیاد شده.اما اکثرا بسیار بی کیفیت و تازه کار و بدقول هستند و یا فقط به صورت واسطه عمل میکنند که باعث افزایش چشمگیر هزینه برای مشتری خواهد بود.
    ...سكوت سرشار از ناگفته هاست...

كاربر همراه Ali Shaterian آواتار ها
    تشکر کرده
    508

نقل قول نوشته اصلی توسط ati51 نمایش پست ها
    سلام اگه می شه مراکزی که آلبوم دیجیتال رو با کیفیت چاپ می کنن رو معرفی کنین من یه آلبوم دیجیتال طراحی کردم می خوام بدم واسه چاپ و صحافی.
    سلام

شما کرج هستید؟

توی کرج چند مرکز بسیار خوب وجود دارند. در صورت تمایل با من تماس بگیرید تا راهنماییتون کنم.

رژین صحافی خوبی داره ولی چاپ کاراتونو خراب می کنه. من 2 بار تستش کردم که راضی نبودم.
    5D Mark II , 40D
    24-70 f2.8 , 70-200 f4 IS
    علی شاطریان

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

ميشه دوستاني كه در اين موردتجربه داشتند طراحي البوم ايتاليايي تجربياتشون را اينجا بدند

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

سلام

امیدوارم سئوالم رو در تاپیک مناسبی مطرح کنم.

چند وقتی است که جستجو کرده ام اماچیزی نیافتم.

برای چاپ آلبوم باید به کجا مراجعه کنم؟ چیزی شبیه آلبوم های عکس های عروسی که چاپ و صحافی های زیبایی دارند.(عکس ها مربوط به عروسی نیست.ممکن است مربوط به مسافرت باشد و یا یک پروژه صنعتی و یا یک کنسرت)

اصولا مراحل کار به چه صورت است؟

آیا باید مثلا 20 فایل با ابعاد مشخص و Dpi مشخص در فرمت TIFF تحویل دهیم؟ یا فرمت و نرم افزار خاصی استفاده می شود.

اکثر آلبوم ها دو رو هستند ولی فکر نکنم کاغذ های چاپ شیمیایی قابلیت دو رو وچاپ شدن را داشته باشند.! آیا عکس ها پشت به پشت به هم چسبانده می شوند و خط تا می خورند ؟

آیا صحافی و چاپ یک جا انجام می شود؟

قیمت حدودی چقدر است ؟

و به نظر شما بهتره به کجا مراجعه کنم ؟

در بلاد کفر سرویس های آنلاین ای وجود دارد که میتوان قطع کتاب مورد نظر خود را سفارش داد سپس عکس ها در Template ها قرار داد و یا با سلیقه شخصی مرتب کرد ، متن اضافه کرد، روی جلد سفارش داد و ...

دوستان ببخشید اگر کمی کلی نوشتم.
    منتظر راهنمایی ها و نظرات شما هستم

ممنون
    saeid1354 و arash1988 تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    سلام

برای چاپ آلبوم باید به کجا مراجعه کنم؟ چیزی شبیه آلبوم های عکس های عروسی که چاپ و صحافی های زیبایی دارند.(عکس ها مربوط به عروسی نیست.ممکن است مربوط به مسافرت باشد و یا یک پروژه صنعتی و یا یک کنسرت)

اصولا مراحل کار به چه صورت است؟

آیا باید مثلا 20 فایل با ابعاد مشخص و Dpi مشخص در فرمت TIFF تحویل دهیم؟ یا فرمت و نرم افزار خاصی استفاده می شود.

اکثر آلبوم ها دو رو هستند ولی فکر نکنم کاغذ های چاپ شیمیایی قابلیت دو رو وچاپ شدن را داشته باشند.! آیا عکس ها پشت به پشت به هم چسبانده می شوند و خط تا می خورند ؟

آیا صحافی و چاپ یک جا انجام می شود؟

قیمت حدودی چقدر است ؟

و به نظر شما بهتره به کجا مراجعه کنم ؟

در بلاد کفر سرویس های آنلاین ای وجود دارد که میتوان قطع کتاب مورد نظر خود را سفارش داد سپس عکس ها در Template ها قرار داد و یا با سلیقه شخصی مرتب کرد ، متن اضافه کرد، روی جلد سفارش داد و ...

دوستان ببخشید اگر کمی کلی نوشتم.
    منتظر راهنمایی ها و نظرات شما هستم

ممنون
    کارگاههای صحافی بسیاری برای این کار موجود هستند

من ترجیحاً عکس‌ها را چاپ می‌کنم و برای صحافی به آن‌ها می‌سپارم

- چاپ‌ها یک رو هستند
    - برای چاپ یک آلبوم مثلاً 30 در 30 باید کارهایتان را به صورت 60 در 30 چاپ کنید که هر چاپ وقتی آلبوم باز باشد یک صفحه را تشکیل می‌دهد
    - هنگام طراحی باید مقدار بسیار زیادی از بالا و پایین و راست و چپ را که در صحافی کات می‌شود مد نطر داشته باشید
    - باید Gutter (شیرازه فکر می‌کنم معنی‌اش باشد) یا محل تای صفحه را در نظر داشته باشید که روی محل حساسی نیفتد (مثلاً اگر پرتره است چشم سوژه)
    - چاپ‌ها را خودتان انجام بدهید و به صحافی تحویل بدهید، مراکز تهیه آلبوم ارزانترین چاپ‌ها را انجام می‌دهند و اگر اصغرآقا کنار دستگاه چاپ حالش خوب نباشد و اسکین‌تون پرنسس موناکو را مثل پلنگ صورتی در بیاورد، کار صحافی شده و تمام! تاسف اصغر آقا کارساز نیست و شما باید از پرنسس موناکو غر بشنوید
    - لازم به گفتن نیست که موضوع عکس‌ها هر چه می‌تواند باشد، از عکاسی صنعتی و پروتوتایپ یک بروشور گرفته تا پرکاربردترین‌آن‌ها آلبوم عروسی
    - در مراکز صحافی نمونه جلدها و انواع صحافی‌ها موجود است. جزئیاتی را که می‌خواهید در سفارش خود به صورت کتبی بنویسید و تا مطمئن نشدید که منشی (معمولاً دقیق) آن‌ها خوب مسئله را درک نکرده‌اند آن‌جا را ترک نکنید.
    - می‌توانید به فراخور نوع کار خود برای تمام یا قسمتی از آن کاغذ عکاسی مناسب را انتخاب و به لابراتوار سفارش دهید(منظورم این است که انتخاب کاغذ برای قسمتی یا تمام کار نیز جزیی از انتخاب شماست).
    - در مورد مسائل طراحی یک طراح خبره مثل امیر توکلی - یا دوست دیگری هم داشتیم که بسیار خوش ذوق و حرفه‌ای بودند و در فوروم عضو (از نوع کم پست‌آن) - بهتر می‌توانند شما را راهنمایی کنند.

اگر سوالی باشد در خدمتم.
    nmroshan، A_Maddah، yasin-m و 21 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

سلام

آقای محبی ممنون از توضیحات شما

ممکن است قیمت چاپ‌وصحافی و محل مناسب برای چاپ را نیز بفرمایید.
    اگر خلاف قوانین فروم است، لطفاً در پیام خصوصی بفرمایید (پوزش برای زحمت)

سپاس

كاربر همراه SIAMAK™ آواتار ها
    تشکر کرده
    1340

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Mohebi نمایش پست ها
    - برای چاپ یک آلبوم مثلاً 30 در 30 باید کارهایتان را به صورت 60 در 30 چاپ کنید که هر چاپ وقتی آلبوم باز باشد یک صفحه را تشکیل می‌دهد
    این قسمت رو میشه یه کم توضیح بدین ؟
    مثلا سایز عکس ما 30 در 30 است و اگه 60 در 30 بزنیم یعنی دوتا عکس کنار هم قرار میگیرن , اونوقت جریان چی میشه ؟ چجوری تا میخوره و صفحه بندی چجوری باید مرتب بشه ؟ ( البته با فرض اینکه کادربندی و رعایت فاصله از کناره ها برای هر دو عکس رعایت شده )
    سیامک حاجی محمودی
    My Photo Blog

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

ضمن تشکر از آقای محبی بنده هم کمی توضیح می دهم اگر ایرادی بود ایشون اصلاح می کنند:

این قسمت رو میشه یه کم توضیح بدین ؟
    مثلا سایز عکس ما 30 در 30 است و اگه 60 در 30 بزنیم یعنی دوتا عکس کنار هم قرار میگیرن
    در واقع سایز آلبوم های دیجیتال را به صورت باز اعلام می کنند . یعنی مثلاً آلبوم 30×60 یعنی آلبومی که اگر بازش کنیم تبدیل به یک مستطیل 30×60 می شود. اما هر صفحه اش در واقع 30×30 است و در یک کاور 30×30 (حالا یکی دو سانت بزرگتر که جا بشه) جا می گیرد.

باید عکس ها رو در سایز 30×60 تحویل دهید.گذشته از الزامات صحافی نکته اینجاست که آلبوم را در حالت باز تماشا می کنند دیگه در واقع وقتی آلبوم باز می شود یک صفحه 30×60 پیش روی شما خواهد بود. که با سلیقه شما طراحی شده مثلاً شاید شامل 5 عکس مختلف باشد که در بکگراند یکی از همان عکس ها قرار گرفته یا فقط یک عکس باشد.(مثلاً یک عکس مد به صورت خوابیده که نصف مدل تو صفحه سمت راست و نصفش تو صفحه سمت چپ می افتد) وسظ صفحه 30×60 هم یک خط تا خواهیم داشت.

طراحیش بستگی به شما دارد یا خودتان انجام می دهید یا وقت ندارید و به طراح می سپارید برخی کارگاه ها خودشان طراح دارند به هر حال ممکن است آنها به سلیقه شما کار نکنند. معمولاً بین 5 تا 15 هزار تومان هزینه طراحی برای هر صفحه می گیرند.

اکثر لابراتوار ها هم به صورت دلالی کار آلبوم می کنند که به نظر من از مراجعه به آن ها خود داری کنید. قیمت هایشان خیلی بالا است.

در مورد جلد هم می توانید انواع و اقسام با قیمت های مختلف از معمولی تا بسیار نفیس انتخاب کنید که قیمتشان بالا است.

قیمت خود آلبوم هم برگی محاسبه می شود مثلاً می گویند 40×60 برگی ایکس تومان آلبوم می شود. که در واقع هر برگی شامل 2 صفحه است.

تو برخی از صحافی ها هم آلبوم آماده (صفحه ها مثل شاسی های آماده چسب دو طرفه خورده و کافیه کاغذ روی برچسب را کند و عکس را چسباند) در سایز های معمول می فروشند که اگر حال و حوصله تا زدن و نصب عکس را داشته باشید و خراب هم نکنید انتخاب مقرون به صرفه ای است. مثلاً اگر درست یادم باشد آلبوم 20×40 (که میشه 20×20) 10 برگ (که میشه 20 صفحه ای) 30 هزار تومان بود (درست یادم نیست :confused: )

اگر این کار را کردید بسیار احتیاط کنید! کار چندان آسانی هم نیست اگر کج بزنید چپه بزنید بد تا بزنید و ... آلبوم خراب می شود!
    Amir Mohebi، reza_Bahman، yaghoobi و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

يار در خانه و ما گرد جهان مي گرديم :

http://www.akkasee.com/sn/printPriceList/

توصيه هاي استاد محبي را هم جدي بگيريد.
    ویرایش توسط farhad44 : Wednesday 18 June 2014 در ساعت 08:16 دلیل: اصلاح لینک قدیمی
    yaghoobi تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین