صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 24
Like Tree66تشکر

موضوع: Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM vs. Canon EF-S 18-200mm 1:3.5-5.6 IS

كاربر جديد GwynbleiddiuM آواتار ها
    تشکر کرده
    0

پیش فرض Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM vs. Canon EF-S 18-200mm 1:3.5-5.6 IS

سلام

دوستان من مدتی میخوام یک لنز مید رنج چند منظوره بخرم که با توجه به بودجه محدودی که دارم آخرش به این دوتا رسیدم یکسری ریویو هم خوندم از سایت های مختلفم مثل دی پریویو و جاهای دیگه که خب تقریبا از هر دو تعریف کردن البته در حد خودشون و محدوده قیمتشون.

300-70 بنظرم خوبه اما هم افش 4 ـه و هم اینکه مینیمم فوکال رنجش 140 سانتی متره ولی خب از اون طرف 300mm ـه و زوم بیشتری داره که خوب یجورایی هوایج من رو بهتر چوشش میده.

200-18 هم افش 3.5 هم فوکال رنجش 24 سانتی متره و هم کوچکتر و سبک تره اما 200mm و زوم کمتری داره در عوض اجازه نزدیکتر شدن به سوژه رو داریم.

برای همین چون خودم نتونستم خوب تصمیم بگیرم خواستم از بچه هایی که تجربه بیشتری دارن و احیانا با این دولنز کار کردن کمک بگیرم.

لطفا راهنمایی بفرمایید.

پ.ن: از بعد ایمج کوالیتی بگید. اگر لازمه دوربین Canon EOS 50D مدل دوربینمه.
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.

كاربر همراه farhad.b آواتار ها
    تشکر کرده
    950

پیش فرض پاسخ: Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM vs. Canon EF-S 18-200mm 1:3.5-5.6 IS

با سلام
    بنده لنز 70-300 رو دارم
    راستش به همان اندازه پولی که میدهید ارزش دارد نه بیشتر..بنده زیاد از این لنز راضی نیستم..در 300 م م تصویری سافت به شما می دهد..سرعت فوکوس کمی دارد!! و گیج میزند..در کل تا 200 مم نتیجه تقریبا خوب است اما بعد از آن.....
    با تشکر
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.
    فرهاد بابايي
    www.farhadbabaei.com
    تصویر ,زاده ذهن است;عکس,زاده ی قلب

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

پیش فرض پاسخ: Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM vs. Canon EF-S 18-200mm 1:3.5-5.6 IS

سلام
    به نظر شما مقایسه این دو لنز کار درستی است؟
    خبرنگاری که برایش تغییر سریع از واید به تله (یا برعکس) مهم است، آیا به خاطر کمی شارپنس بالاتر 70-300، 18-200 را کنار می‌گذارد؟
    یا مثلاً عکاسی که دوست دارد با حفظ فاصله عکس‌های پرتره بسته و امثال آن بگیرد و برایش آن 100 میلیمتر بیشتر و USM ارزش دارد، ممکن است سراغ 18-200 برود؟
    این‌هایی که گفتم مثالی است تا بدانید خاستگاه این دو لنز بسیار متفاوت است! آنقدر که شاید عکاسی هر دو را نیز داشته باشد!!!
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.
    .

كاربر جديد GwynbleiddiuM آواتار ها
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط dr.evil696 نمایش پست ها
    با سلام
    بنده لنز 70-300 رو دارم
    راستش به همان اندازه پولی که میدهید ارزش دارد نه بیشتر..بنده زیاد از این لنز راضی نیستم..در 300 م م تصویری سافت به شما می دهد..سرعت فوکوس کمی دارد!! و گیج میزند..در کل تا 200 مم نتیجه تقریبا خوب است اما بعد از آن.....
    با تشکر
    درود
    ممنون از توضیحاتتون.

نقل قول نوشته اصلی توسط aap نمایش پست ها
    سلام
    به نظر شما مقایسه این دو لنز کار درستی است؟
    خبرنگاری که برایش تغییر سریع از واید به تله (یا برعکس) مهم است، آیا به خاطر کمی شارپنس بالاتر 70-300، 18-200 را کنار می‌گذارد؟
    یا مثلاً عکاسی که دوست دارد با حفظ فاصله عکس‌های پرتره بسته و امثال آن بگیرد و برایش آن 100 میلیمتر بیشتر و USM ارزش دارد، ممکن است سراغ 18-200 برود؟
    این‌هایی که گفتم مثالی است تا بدانید خاستگاه این دو لنز بسیار متفاوت است! آنقدر که شاید عکاسی هر دو را نیز داشته باشد!!!
    درود
    ضمن تشکر باید عنوان کنم بنده قصد قیاس ندارم و تنها می خوام از بین این دو لنز یکی رو انتخاب کنم تا کمک حالم باشه تا زمانی که لنزهای بهتری بگیرم ولی فعلا چون امکانش رو ندارم که برای کاربردهای متفاوت لنزهایی رو جدا جدا تهیه کنم قصدم این بود که یک لنز زوم مید رنج مناسب بگیرم که عکس های خوبی بهم بده.
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

نقل قول نوشته اصلی توسط GwynbleiddiuM نمایش پست ها
    ...
    ضمن تشکر باید عنوان کنم بنده قصد قیاس ندارم و تنها می خوام از بین این دو لنز یکی رو انتخاب کنم تا کمک حالم باشه تا زمانی که لنزهای بهتری بگیرم ولی فعلا چون امکانش رو ندارم که برای کاربردهای متفاوت لنزهایی رو جدا جدا تهیه کنم قصدم این بود که یک لنز زوم مید رنج مناسب بگیرم که عکس های خوبی بهم بده.

سلام
    دوست عزیز Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM vs. Canon EF-S 18-200mm 1:3.5-5.6 IS معنایی غیر از مقایسه می‌دهد؟
    اگر لنز زوم استانداردی مانند 18-55 ندارید؛ مسلماً 18-200
    اما اگر در حال حاضر لنزی دارید، مثلاً IS 18-55؛ گزینه بهتر 70-300 خواهد بود.
    Navid7h و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    .

كاربر جديد sara.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    52

ذوستان اگه با 70-300 عکس گرفتین میشه بذارین که ببینیم چطوریه وضعیتش
    ممنونم
    NetNegar و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    128

نقل قول نوشته اصلی توسط sara.sh نمایش پست ها
    ممنونم
    سلام
    خانم Sara.sh در خرید لنز تله زوم مطالعه در مورد 250-55 را فراموش نکنید در مقیاس قیمت بسیار لنز با ارزشی است.
    برای مقایسه تخصصی این دولنز این لینک را هم ببینید
    300-70 در محدوده حداکثری زوم(فاصله کانونی بالای 200) شارپنس قابل قبولی ندارد.
    مقایسه این دولنز در فاصله کانونی حداکثریشان را در این لینک ملاحظه نمایید.
    با احترام

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

ممنونم
    برای دیدن سمپل ها از هر لنز و دوربینی ، می توانید به گالری سایت عکاسی مراجعه کنید و اونجا در قسمت سربرگ ، به نقشه ی گالری برید . این هم نمونه های 70-300 : http://aks.akkasee.com/photos/filter/lens_sub_id/8/

پی نوشت : لطفا سوال یا درخواستتون رو تنها یک بار مطرح کنید و از ایجاد پست تکراری در تاپیک های گوناگون بپرهیزید . پیشاپیش از رعایت این اصل از سوی شما سپاسگذارم ...
    lamagra، Walkman، NetNegar و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد sara.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    52

نقل قول نوشته اصلی توسط dayani نمایش پست ها
    سلام
    خانم Sara.sh در خرید لنز تله زوم مطالعه در مورد 250-55 را فراموش نکنید در مقیاس قیمت بسیار لنز با ارزشی است.
    برای مقایسه تخصصی این دولنز این لینک را هم ببینید
    300-70 در محدوده حداکثری زوم(فاصله کانونی بالای 200) شارپنس قابل قبولی ندارد.
    مقایسه این دولنز در فاصله کانونی حداکثریشان را در این لینک ملاحظه نمایید.
    با احترام
    بله ممنونم از کمک مفیدتون.
    ولی خوب نسبت به قیمتش چطوره آیا تو این حدوده 650-700 تومن میشه چیز بهتری هم خرید؟ برام زوم بالاشم مهمه
    مرسی اگه بازم کمکم کنید
    NetNegar و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

بله ممنونم از کمک مفیدتون.
    ولی خوب نسبت به قیمتش چطوره آیا تو این حدوده 650-700 تومن میشه چیز بهتری هم خرید؟ برام زوم بالاشم مهمه
    مرسی اگه بازم کمکم کنید
    70-300 نسبت به قیمت (منظور قیمت واقعی و نه قیمت کاذب است) لنز با ارزشی است. اگر منظرو شما از زوم بالا> دسترسی به رنچ تله بیشتر است> انتخاب خوبی است. والا 70-200 F4 کنون قطعا انتخاب بهتری است. این لینک را ببینید. ریویوی 55-250 که در آن مقایسه ای کوچک میان 55-250 ... 70-300 و 70-200 F4 انجام شده است:

http://www.the-digital-picture.com/R...ns-Review.aspx
    persian.boy، NetNegar، Miri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین