صفحه 5 از 112 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 55 105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 1119
Like Tree3439تشکر

موضوع: Canon EOS 7D

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

پیش فرض پاسخ: Canon EOS 7D

رونمایی این دوربین خبر بسیار خوشحال‌ کننده‌ای بود:
    - سیاست نیکون با معرفی دی300 و دی3 تغییر کرد و دست از کارهای بی‌حاصل قدیمی خود برداشت. کنن با معرفی این دوربین و لنزهای همراهش، چنین تغییری را امروز به دوستداران خود هدیه داده است: قرار دادن حداکثر امکانات و تواناییها در یک سیستم و مشتری مداری حداکثری. این را یک شروع در نظر بگیرید. مطمئن باشید بسیاری از این مشخصات بزودی در دوربینهای رده پایین تر هم ظاهر خواهد شد و در آن زمان تفاوت این رده با رده‌های پایین‌تر به حداقل خواهد رسید. دقیقا بر خلاف سیاستهای قدیمی کنن که تفاوت‌ بین دو رده، همیشه زیاد بود.
    - تاثیر این تغییر سیاست را بزودی در دوربینهای دیگر کنن شاهد خواهیم بود.
    - تاثیر این تغییر را در دوربینهای سازندگان دیگر نیز شاهد خواهیم بود.
    - در مورد این دوربین، یکی از مشخصات مهم بهبود سیستم فوکوس است. سیستم فوکوس به نظر من هنوز گلوگاه بسیاری از دوربینهای High-end امروزی است. سیستم جدید فوکوس این دوربین، نوید بخش بهبود فوکوس در کل دوربینهای آینده کنن خواهد بود. سیستمی که مانند دوربینهای نیکون پیشرفته نه فقط بر اساس لومینسانس که بر اساس ارتباط نزدیکی که با نورسنجی و شناخت رنگها برقرار می‌کند، می‌تواند فوکوس بهتری را انجام دهد. فوکوس دقیق بسیار مهم است. تفاوت بین بودن یک عکس و نبودن عکس است. البته اگر نکات بازاری را که در سیستم فوکوس همه دوربینها وجود دارد، نادیده بگیریم، فوکوس باید در دو مورد بسیار دقیق باشد: یکی فوکوس دقیق مرکزی در شرایط بحرانی و دوم فوکوس روی اجسام متحرک. این دو تعیین کننده نهایی ارزش یک سیستم فوکوس خواهند بود.
    - ظریفی می‌گفت " اکثر دوربینها از اکثر عکاسان بهترند" فکر می‌کنم هر دوربین جدید که معرفی می‌شود، این تفاوت را بیشتر می کند .
    Arash، Amir Mohebi، Khoramyar و 44 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

8 فریم بر ثانیه :cool:
    عجب صدای شاتری

کد HTML:
    http://www.imaging-resource.com/PRODS/E7D/7D.mp4

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

نقل قول نوشته اصلی توسط ahlava نمایش پست ها
    8 فریم بر ثانیه :cool:
    عجب صدای شاتری

کد HTML:
    http://www.imaging-resource.com/PRODS/E7D/7D.mp4
    خوبه تو جنگل باعث جمع شدن دارکوب ها هم میشه! جون میده برای دارکوب گرافی!

ببخشید نتنوستم آف تاپیک نزنم.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad.benabbas نمایش پست ها
    سلام
    مبارک باشه. بالاخره 7D از شایعه به واقعیت تبدیل شد.
    یک خسته نباشید هم جا داره به جناب مشهدی وحید بگیم که آنقدر اخبار شایعه 7D را با جدیت دنبال کردند که خودشان هم خبر به بازار آمدن این دوربین را به بچه ها دادند.
    من یک سوال برام پیش اومده. اینکه این دوربین سایز بدنه اش هم سایز XD هست یا XXD؟ یعنی چه گریپی بهش میخوره؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad.benabbas نمایش پست ها
    جواب سوالمو پیدا کردم. گفتم بنویسم شاید به درد بقیه هم بخوره.
    گویا سایز بادی 7D متفاوت از 5D و 50D است و گویا گریپ جدیدی با نام BG-E7 برای این دوربین معرفی شده است.
    نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

ابعاد 40D و 50D برحسب ميليمتر 146 در 108 در 74

ابعاد 7D برحسب ميليمتر 148 در 111 در 74

ابعاد 5D برحسب ميليمتر 152 در 113 در 75

ابعاد 5D مارك II برحسب ميليمتر 152 در 114 در 75

ابعاد 1Ds Mark III برحسب ميليمتر 150 در 160 در 80

جهت مقايسه :

ابعاد D300 برحسب ميليمتر 147 در 114 در 74

ابعاد D700 برحسب ميليمتر 147 در 123 در 77

ابعاد D3 برحسب ميليمتر 160 در 157 در 88

BG-E7 portrait grip
    A. Mohammadi و FARID تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط MZITech نمایش پست ها
    نخرید دوستان! :biggrin: top lcd ش خرابه! :biggrin:

گویا بدنه ای که در اختیار dpreview بوده، lcd ش مشکل داشته!
    به فکرم رسید دوربین خود رو بدون لنز روشن کنم. و ببینم عدد دیافراگم چیست ؟؟ ولی نصفه شبی و خواب مجال امتحان نداد !
    داشتم مطالب سایت /www.imaging-resource.com می خواندم که جواب سئوالم رو پیدا کردم !

لنز روی بدنه نیست پس دیافراگم ....

منبع
    کد:
    http://www.imaging-resource.com/PRODS/E7D/E7DA.HTM
    Sina.J و M.Barani تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

من فکر میکنم :همون طور که بادیهای 1D بدرد همه نمیخوره این بادی هم مناسب درصدی از عکاسها هست با این تفاوت که در قدرت خرید افراد بیشتری قرار میگیره .
    ...
    اگه شما با 12 مگا پیکسل روی فول فریم مشکلی ندارید مسلما" نیازی به رزولوشن بالاتر احساس نکردید . ولی به طور یقین رشد مگا پیکسل و نیاز عکاسها سیر صعودی خواهد داشت و شما نیز در آینده نیازهاتون متفاوت خواهد شد.
    و اگه همین الان نیکون D400 رو با 18 مگاپیکسل وبا قیمتی نزدیک به D300 S بده بیرون شما باز بین این دوتا 12 مگا پیکسل رو انتخاب میکنید ؟؟؟
    با توجه به کارهایی که تا الان انجام دادم بهترین انتخابم به عنوان تک دوربین یقینا دی ۳ خواهد بود.
    دی ۳۰۰ به هیچ شکلی نیاز من نیست. یا حتی دی ۴۰۰(کلا کراپ ۱/۵ با توجه به کارهایی که فعلا انجام میدم)
    برای رسیدن به مگاپیکسل بالاتر توجه من به بدنه نیست.(فقط در استودیو) یعنی اگر کانن داشتم حتما ۵ دی میخریدم و نه ۱دی اس. و منتظر نسخه سبک دی ۳ ایکس هستم برای داشتن مگاپیکسل بالاتر(البته اصولا به عنوان دوربین دوم برای کارهای خاص استفاده خواهد شد.)
    البته اگر جسارت داشتم به سایز سنسور بالاتر کوچ می‌کردم و نه مگاپیکسل بیشتر...

سوالی هم که پرسیدم دقیقا سوال بود! نه چیز دیگه...
    می‌خوام بدونم این حجم پیکسل در این سایز سنسور چقدر واقعی و عملیاتی خواهد بود.
    وضعیت نویز و داینامیک رنج این دوربین باید جذاب باید باشه. اما اگر به من دی ۳ و دی ۳ ایکس رو بدن و بگن یکیش رو انتخاب کن و باید با یکی از اینها کار کنی انتخابم دی ۳ خواهد بود!
    به گمان من حجم اطلاعات مفید درون هر پیکسل مهمتر از تعداد پیکسلهاست.(قصد ندارم بگم مثلا در نیکون دی ۳۰۰ بیشتر یا بهتر است چون اطلاعی ندارم و مقایسه ای هم نکردم و نخواندم)
    ویرایش توسط Arash : Wednesday 2 September 2009 در ساعت 02:41
    Hajiabadi، Persian، infinity و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

تفاوت سنسور هاي كنون مثلا با با سنسور هاي سوني يا ديگر توليد كنندگان موجب ميشه نتونيم اون قضاوتي رو كه در مورد ديگر سنسور ها داريم به سنسورهاي كنون هم تعميم بديم

در ديگر سنسورهاي توليدي بين دو فتوديود و ميكرولنز فاصله وجود داره
    هر چه هم كه تعداد اينها زيادتر بشه باز هم اين فاصله وجود داره و در يك اندازه ثابت اگر بخواهيم تعداد سلول ها را افزايش دهيم مجبوريم اندازه سلول ها را كاهش دهيم. اين اتفاقي است كه در ديگر سنسور ها ميافتهو در نتيجه افزايش نويز و كاهش دايناميك رنج رو خواهيم داشت

اما در سنسورهاي اخير كنون و تكنولوژي منحصر به فرد اين شركت ، تعداد سلول ها به علت كوچك شدن افزايش نيافته. بلكه سطح سلول و ميكرولنز ها كماكان بزرگ مانده . فقط فاصله بين اينها برداشته شده . در نتيجه به طور تئوري نبايد تاثيري زيادي مثلا در دايناميك رتج سنسور گذاشته شود
    اين پديده تنها موجب تشديد ديفركشن خواهد شد كه باز هم كنون در اين سنسور تكنولوژي ابداعي ديگه اي به كار برده و ارتفاع ميكرولنز ها رو هم كاهش داده و بايد منتظر مقايسه ها ماند

. ولي به هر حال با توجه به همين نمونه هاي منتشر شده و بهبود نسبي شارپنس و نويز تصوير نسبت به 50 دي ميتوان گفت كه كنون موفق عمل كرده
    در واقع ، اينكه با وجود افزايش تعداد مگا پيكسل ها ، نويز و شارپنس بهبود پيدا كرده ، خودش يك موفقيت كامله
    آن هم نه فقط يكي دو مگاپيكسل
    الان كنون به اندازه 18 مگاپيكسل رسيده در صورتي كه دوربين هاي رقيب حول و حوش 12 مگاپيكسل متوقف شده اند

اين دوربين بدجوري من رو براي خريد وسوسه ميكنه و تقريبا ايده آل هاي من رو براي يك دوربين DSLR برآورده كرده. با اين وجود منتظر مقايسه ها هستم
    كنون با كاهش مگاپيكسل در دوربين جي 11 نشان داد كه در صورت لزوم از كاهش مقدار مگاپيكسل ترسي نخواهد داشت و اگر به سمت مگاپيكسل بالاتر قدم برداشته ، حتما توانايي كنترل آن را هم دارد
    Arash، حسام، ARASH II و 31 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Mehrdad Benabbas آواتار ها
    تشکر کرده
    1521

بالاخره ریویو The digital picture هم منتشر شد.

http://www.the-digital-picture.com/P...s-Release.aspx
    Persian، farsad، QashQai و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهرداد بن عباس

5D mark II + BG-E6 / 15 f2.8 fisheye / 24-70 f2.8 L / 70-200 f2.8 IS L II / 50 f1.8 / 580 EX II / 4x PW Plus II / Manfrotto 7302YB & 055XPROB + 303SPH

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

من هم مثل ارش زماني فکر ميکنم بازار هدف اين دوربين عکاسان حيات وحش و تا حدودي اسپورت بوده که نياز به تله بلند دارن البته اين به اون مفهوم نيست که ديگران که استفاده هاي ديگه دارن نتونن از اين دوربين استفاده کنن

و باز هم اميدوارم اين اضافه نمودن قابليت ها تو دوربين هاي کنون فقط محدود به افزايش مگاپيکسل نشه و در اينده مثل اين دوربين همونطور که دکتر روشن گفتن بهبودهايي تو سيلينگ، فوکوس و نقاط اون ، اضافه نمودن قابليت هاي نظير همين کمندر فلاش و .... در ساير مدلها شاهد باشيم
    ARASH II، Persian، A_Maddah و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

مقايسه 50D و 7D در تمام ايزوها:

کد:
    http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1019&message=32879822

لطفا صاحب نظران تحليل بفرمايند. تشكر
    Persian، Kourosh Kahal، A. Mohammadi و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 5 از 112 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 55 105 ... آخرینآخرین