صفحه 51 از 112 نخستنخست ... 41 47 48 49 50 51 52 53 54 55 61 101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 501 تا 510 , از مجموع 1119
Like Tree3439تشکر

موضوع: Canon EOS 7D

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

پیش فرض پاسخ : پاسخ: Canon EOS 7D

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها

من فکر میکنم موردی که باعث تفاوت نظر دوستان هست بیشتر بخاطر آنست که پروسه کامل فکوس میباید مد نظر باشد. فرضا چیزی که انوش عزیز اشاره میکنند فقط قسمتی از این پروسه خواهد بود که بر عهده لنز است و مسلما یک فکوس درست کامل سریع و بی نقص شامل همین قسمت نیست.
    درود

موضوع مورد بحث سرعت فوکاس است. ( البته برای عکاسی)

و نقش موثر آن در عکاسی اگر نه میتوانیم بدون اینکه بداینم اصلا پرسسور دوربین چه مشخصاتی دارد و دارای چه فرکانس ساعتی است ، احتمالا یکی از آنها چند ملیونیم ثانیه فرق خواهد داشت( به هر حال بین 7d یا d300 یکی سریع تر هست تاکید میکنم بدون دانستن سرعت فرکانس پردازنده ان ) اما این اختلاف چند میلیونیم ثانیه ای که اصلا معلوم هم نیست کدام سریعتر هست در عکاسی مقصود نظر ما نمیتواند باشد و ماقرار نیست بحث الکترونیک داشته باشیم آن بخش بزرگ اختلاف سرعت فوکاس در عکاسی که میتواند در حد اختلاف یک یا چند ثانیه باشد است که در لنز ها مختلف است و فرق دارد

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    وقتی صحبت از فکوس میشود، یک فکوس کامل از ابتدا لحظه ای که دستور توسط عکاس به دوربین داده میشود

با این اوصاف شما علاوه بر دوستان که بدنه را در سرعت فوکاس دخیل دانستند، خود عکاس را هم اضافه کردید ;) شاید به قدرت انگشت فشار دهنده هم بستگی داشته باشد.... اما گذشته از مزاح ، به یک مبحثی هم فکر کنید بیشتر موضوع روشن میشود:

فرض بر اینکه دوربین در سرعت فوکاس دخالت دارد ، مثلا بستن لنزی مثل 70-200 بر روی دوربین و داشتن سرعت فوکاس در حد صاعقه ، حال این لنز زوم را که دامنه وسیعی نسبت به یک لنز پرایم دارد را برداشته و لنز ماکرو 100 ( یا 105 در نیکون ) را جای آن میبنیدم ، چه اتفاقی میافتند که میگویند فوکاس لنز گیج میزند؟ آیا آن بخش مربوط به بدنه مورد اشاره دوستان که گفته شد در سرعت فوکاس دخالت دارد دیگر ، حاظر به همکاری با همان سرعت لنز قبلی با این این لنز نیست؟ برای همین است که سرعت فوکاس کند میشود؟!!!
    در لنز های مختلف همان بخش در بدنه ثابت هست اما نتایج با لنز های مختلف متغیر ....

سرعت فوکاس به لنز وابسته است ( آن مقدار سرعتی که در عکاسی میتواند تعیین کننده باشد )

چندین چند هزار نقد و ریویو در سایتهای معتبر بارها و بارها در آن از عبارت سرعت فوکاس لنز نام برده شده نه چیزی غیر از آن.

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Sunday 27 June 2010 در ساعت 08:03
    Mehdi Rojaie تشکر می‌کند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

پیش فرض پاسخ : پاسخ: Canon EOS 7D

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

موضوع مورد بحث سرعت فوکاس است. ( البته برای عکاسی)

و نقش موثر آن در عکاسی اگر نه میتوانیم بدون اینکه بداینم اصلا پرسسور دوربین چه مشخصاتی دارد و دارای چه فرکانس ساعتی است ، احتمالا یکی از آنها چند ملیونیم ثانیه فرق خواهد داشت( به هر حال بین 7d یا d300 یکی سریع تر هست تاکید میکنم بدون دانستن سرعت فرکانس پردازنده ان ) اما این اختلاف چند میلیونیم ثانیه ای که اصلا معلوم هم نیست کدام سریعتر هست در عکاسی مقصود نظر ما نمیتواند باشد و ماقرار نیست بحث الکترونیک داشته باشیم آن بخش بزرگ اختلاف سرعت فوکاس در عکاسی که میتواند در حد اختلاف یک یا چند ثانیه باشد است که در لنز ها مختلف است و فرق دارد

با این اوصاف شما علاوه بر دوستان که بدنه را در سرعت فوکاس دخیل دانستند، خود عکاس را هم اضافه کردید ;) شاید به قدرت انگشت فشار دهنده هم بستگی داشته باشد.... اما گذشته از مزاح ، به یک مبحثی هم فکر کنید بیشتر موضوع روشن میشود:

فرض بر اینکه دوربین در سرعت فوکاس دخالت دارد ، مثلا بستن لنزی مثل 70-200 بر روی دوربین و داشتن سرعت فوکاس در حد صاعقه ، حال این لنز زوم را که دامنه وسیعی نسبت به یک لنز پرایم دارد را برداشته و لنز ماکرو 100 ( یا 105 در نیکون ) را جای آن میبنیدم ، چه اتفاقی میافتند که میگویند فوکاس لنز گیج میزند؟ آیا آن بخش مربوط به بدنه مورد اشاره دوستان که گفته شد در سرعت فوکاس دخالت دارد دیگر ، حاظر به همکاری با همان سرعت لنز قبلی با این این لنز نیست؟ برای همین است که سرعت فوکاس کند میشود؟!!!
    در لنز های مختلف همان بخش در بدنه ثابت هست اما نتایج با لنز های مختلف متغیر ....

سرعت فوکاس به لنز وابسته است ( آن مقدار سرعتی که در عکاسی میتواند تعیین کننده باشد )

چندین چند هزار نقد و ریویو در سایتهای معتبر بارها و بارها در آن از عبارت سرعت فوکاس لنز نام برده شده نه چیزی غیر از آن.

موفق باشید

انوش
    سلام:

خیلی اصراری ندارم صحبت های من را باور کنید من فقط مواردی که ممکن است بدانم عنوان میکنم تصمیم گیری با شما و دوستانی است که این چند پست را میبینند. این عرایض بنده از چندین هزار نفر در سایت های معتبر نیست مربوط به چند سایت معتبر است که ممکن است از تعداد انگشتان دست بیشتر نشود. اگر موافق باشید مکانیزم فکوس رو تشریح نکنم چون بلد نیستم و بیشتر ادامه ندهم چون ممکن است، دفعه بعد "سرعت باد" تاثیر گذار در سرعت فکوس هم از این عرایض برداشت شود.

به هر شکل یک فکوس دقیق و سریع به عوامل زیادی بستگی خواهد داشت و چه بخواهید یا نخواهید لنز و بدنه دو عامل تاثیر گذار مهم در این خصوص خواهند بود. تصمیم به قبول این موارد بر عهده شما و خوانندگان این پست.

موفق باشید
    Kourosh Kahal، Fereidoon، Rofougaran و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Behin Nazem آواتار ها
    تشکر کرده
    7388

پیش فرض پاسخ : Canon EOS 7D

یکی از دوستان یک مقایسه و نتیجه گییری عجیبی کرده بودند که در آن چون سرعت فوکاس 7d با لنز فیکس خود کنون اگر اشتباه نکنم 300mm پرایم کنون بود از سرعت فوکاس دوربین D300 با لنز زوم !! اونهم سیگما !! 100-300 بیشتر بود اینطور نتیجه گرفته بودند که سرعت فوکاس 7d بیشتر است ، و این ماجرا جدای قیاس مع الفارغ بودنش ، به چند دلیل که هر کدام به تنهایی کافی است غلط بود.
    انوش
    نقل قول نوشته اصلی توسط Behin Nazem نمایش پست ها
    در مورد سرعت و دقت فوکوس این دو دوربین نمیتوانم مقایسه قابل اعتمادی انجام دهم، چرا که لنزهای مشابهی برای تست آنها در اختیار ندارم. آنچه در مورد اوتوفوکوس 7D میتوانم بگویم آنست که سرعت و دقت اوتوفوکوس این دوربین همراه با لنز Canon 400 f5.6 L واقعا خیره کننده است. هنگامیکه اولین بار دوربین را به طرف یک کاکایی در حال پرواز گرفتم و با سرعت 8 فریم بر ثانیه، تعداد 20 عکس متوالی و در شرایط نوری نسبتا بد گرفتم، واقعا برایم غیر قابل باور بود که حدود 15 عکس از 20 عکس کاملا در فوکوس هستند. این در حالی بود که در ترکیب D300 و لنز Sigma 100-300 F4 HSM ، در حالت عکاسی متوالی با سرعت 6 فریم در ثانیه و حالت فوکوس ممتد، اغلب تنها اولین فریم فوکوس مناسبی داشت و هیچیک از شاتهای متوالی بعدی در فوکوس نبودند. بهمین خاطر من در زمان استفاده از ترکیب فوق الذکر، همیشه از حالت تک فریم و اوتوفوکوس ثابت استفاده میکردم.
    در واقع این اولین باری است که اوتوفوکوس ممتد دوربینی را ( البته با در نظر گرفتن لنزهایی که در اختیار داشته ام ) کاملا موثر و قابل استفاده میبینم. ( یکی از دوستان ساکن کانادا هر دو دوربین را با لنزهای 300 اف 2.8 امتحان کرده بود و بیان میکرد که اوتوفوکوس D300 با لنز 300 به نظرش کمی سریعتر از7D رسیده است.)

سخن آخر اینکه هر دو دوربین جزئ بهترینها هستند ولی اگر برای عکاسی از پرندگان بین دو مدل دوربین فوق الذکر مردد هستید و کمتر از 5 میلیون میخواهید هزینه کنید، توصیه من اکیدا Canon EOS 7D است. ولی این توصیه نه بخاطر برتری 7D نسبت به D300، بلکه بخاطر وجود لنز ارزشمند Canon 400 f5.6 L در برند کانن است. متاسفانه نیکون هیچ تله با کیفیتی در رنج قیمت زیر 4.5 میلیون تومان ندارد.
    فکر میکنم همان زمانیکه آن پست را زدم، همه دوستان ( ظاهرا بجز یکی ) منظور بنده را بخوبی متوجه شدند، لذا نیازی به توضیح بیشتر نمیبینم.
    Kamal، barca007، BERLANO و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بهین ناظم رعایا
    www.prophotocom.com

تشکر کرده
    12235

درود

جناب ناظم رعایای عزیز

آن پستی را که از مطالب گذشته خود نقل قول فرمودید ربطی به مطلبی که من عنوان کردم ندارد. چون این پست نبود.

نکته ای که در این پست نقل قول شده شما به چشمم خورد این بود:

...... در ترکیب D300 و لنز Sigma 100-300 F4 HSM ، در حالت عکاسی متوالی با سرعت 6 فریم در ثانیه و حالت فوکوس ممتد، اغلب تنها اولین فریم فوکوس مناسبی داشت و هیچیک از شاتهای متوالی بعدی در فوکوس نبودند....

اگر هنوز D300 خود را دارید به Custom Setting Menu بروید و وارد گزینه a که Autofocus باشد بروید و بعد وارد a1 بشوید که گزینه AF-C priority selection هست، اون رو از حالت Release به Focus یا حداقل Release+Focus تغییر دهید. تا دیگر در مد فوکاس متوالی و عکاسی پیاپی مشکل فوق را نداشته باشید.

و موارد دیگر که همگی در پست های همان صفحان پاسخ داده شده.

موفق باشید

انوش

تشکر کرده
    7388

سلام انوش عزیز
    اما من مطمئن هستم که اشاره شما دقیقا به همین پست بوده چون تعداد پستهایی که در مورد دوربین و یا لنز داشته ام بسیار محدودند و محتوای تمام آنها بخصوص بحثهای مشترکی که با هم داشته ایم را بیاد دارم.
    ولی اینکه شما یک یا دو جمله از یک پست را بدون در نظر گرفتن جملات قبل و بعد از آن مورد اشاره قرار دهید و بدون در نظر گرفتن توضیحات متعدد نویسنده آن، اصرار در وارونه جلوه دادن نظر نویسنده کنید، اگر تعمدی باشد بدور از اخلاق است و اگر غیر عمدی است، لطفا من بعد یک پست را کامل بخوانید و سعی کنید منظور نویسنده آنرا در ست درک کنید.

با احترام
    ویرایش توسط Behin Nazem : Sunday 27 June 2010 در ساعت 18:50
    M.Mobin، Haji Shahkaram و M.Barani تشکر می‌کنند.
    بهین ناظم رعایا
    www.prophotocom.com

تشکر کرده
    7388

درود

نکته ای که در این پست نقل قول شده شما به چشمم خورد این بود:

...... در ترکیب D300 و لنز Sigma 100-300 F4 HSM ، در حالت عکاسی متوالی با سرعت 6 فریم در ثانیه و حالت فوکوس ممتد، اغلب تنها اولین فریم فوکوس مناسبی داشت و هیچیک از شاتهای متوالی بعدی در فوکوس نبودند....

اگر هنوز D300 خود را دارید به Custom Setting Menu بروید و وارد گزینه a که Autofocus باشد بروید و بعد وارد a1 بشوید که گزینه AF-C priority selection هست، اون رو از حالت Release به Focus یا حداقل Release+Focus تغییر دهید. تا دیگر در مد فوکاس متوالی و عکاسی پیاپی مشکل فوق را نداشته باشید.

موفق باشید

انوش
    در تنظیماتی که شما سعی کرده اید به بنده بیاموزید، تنها زمانی شات زده میشود که فوکوس انجام شده باشد، بنابراین چنانچه مجموعه ی لنز و دوربین نتوانند سوژه را پیدا و روی آن فوکوس کنند عکسی گرفته نمیشود و لذا عکاسی متوالی 6-8 فریم در ثانیه هم در این تنظیمات بی معنا است و مشکل نداشتن عکسهای متوالی با فوکوس خوب همچنان پابرجا خواهد بود

با سپاس
    M.Mobin، M.Nouri و obsidiyan تشکر می‌کنند.
    بهین ناظم رعایا
    www.prophotocom.com

تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط Behin Nazem نمایش پست ها
    در تنظیماتی که شما سعی کرده اید به بنده بیاموزید، تنها زمانی شات زده میشود که فوکوس انجام شده باشد، بنابراین چنانچه مجموعه ی لنز و دوربین نتوانند سوژه را پیدا و روی آن فوکوس کنند عکسی گرفته نمیشود و لذا عکاسی متوالی 6-8 فریم در ثانیه هم در این تنظیمات بی معنا است و مشکل نداشتن عکسهای متوالی با فوکوس خوب همچنان پابرجا خواهد بود

با سپاس

درود

بله اگر سوژه شما در محدوده هیچ کدام از آن 51 نقطه نباشد یا در کادر نباشد کاری از دست دوربین بر نمی آید.

ضمنا من هم تمامی آن پست ها و فرمایشان شما کاملا بیاد دارم اگر پستی حذف نشده باشد باید موجود باشند. کم هم نبودند سلسله وار و....

انوش

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

بله اگر سوژه شما در محدوده هیچ کدام از آن 51 نقطه نباشد یا در کادر نباشد کاری از دست دوربین بر نمی آید.
    یعنی اگر سوژه در محدود فکوس باشد حتما تمام عکسها فکوس خواهد بود؟
    فکر نمیکنم خود نیکون هم این ادعا را داشته باشد.

پ ن:انوش جان شما که امروز از اخلاقیات سخن میگفتید بد نیست به جای اصرار بر اشتباه خود قضاوت نا صحیح و اعلام رای برای دیگران کمی به همان اخلاقیات پایبند باشید.
    Fereidoon، Soheil Qoddusi، M.Nouri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    یعنی اگر سوژه در محدود فکوس باشد حتما تمام عکسها فکوس خواهد بود؟
    فکر نمیکنم خود نیکون هم این ادعا را داشته باشد.

پ ن:انوش جان شما که امروز از اخلاقیات سخن میگفتید بد نیست به جای اصرار بر اشتباه خود قضاوت نا صحیح و اعلام رای برای دیگران کمی به همان اخلاقیات پایبند باشید.
    درود

در مورد فوکاس در نیکون اگر قدری مطالعه بفرمایید آنوقت متوجه قضایا خواهید شد البته بنده ذکر هم کرده ام در AF-C priority selection اگر اون رو از حالت Release به Focus تغییر دهیم اینگونه میشود که تمام عکسهای همگی فوکاس باشند بهتر است زود قضاوت نکنید.

ضمنا فکر میکنم بحث فنی است نه قضاوت کردن راجب کسی فکر میکنم دچار سوء تفاهم شده اید.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Question پاسخ : Canon EOS 7D

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid Moradi نمایش پست ها
    سرعت فوکوس سریعتر 7D بیش از دو برابر سریعتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    حمید خان , مرجع این قضیه را لطف میکنید بدهید ؟
    سلام

بنده همچنان منتظر پاسخم! :)
    barca007 تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

صفحه 51 از 112 نخستنخست ... 41 47 48 49 50 51 52 53 54 55 61 101 ... آخرینآخرین