صفحه 52 از 112 نخستنخست ... 2 42 48 49 50 51 52 53 54 55 56 62 102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 511 تا 520 , از مجموع 1119
Like Tree3439تشکر

موضوع: Canon EOS 7D

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

پیش فرض پاسخ : پاسخ: Canon EOS 7D

شما فرمودید:

و این ماجرا جدای قیاس مع الفارغ بودنش ، به چند دلیل که هر کدام به تنهایی کافی است غلط بود.
    من این مورد را قضاوت کردن میبینم و شما بحث فنی!
    شما به نوعی که جای شک باقی نمیگذارد فرمودید که حرف ایشان غلط بوده است.

در مورد فکوس هم هنوز متوجه منظور شما نشده ام!
    به گفته شما با قرار دادن دوربین در حالتی که فرمودید فقط کافیست سوژه در نقاط فکوس باشد تا فکوس شود!
    تاثیر عوامل نوری،بکگراند،لنز،سرعت سوژه و ... در فکوس را در نظر نگرفته اید!

اگر چنین بود که دیگر این هم بحث در مورد سرعت فکوس لنزها معنی نداشت!هر کسی در هر شرایطی و با هر لنزی تمام عکسهایی که میگرفت(شرط قرار داشتن سوژه در محدوده نقاط فکوس) فکوس بود.

در مورد بحثهای فنی فکر میکنم بد نیست صحبتهای شخصی مثل بهین عزیز که از اساتید عکاسی حیات وحش هستند را از تعصبات برندی جدی تر بگیرید(فکر نمیکنم تجربه جدی در مورد عکاسی از حیات وحش داشته باشید تا بتوانید در آن مورد با ایشان بحث بفرمایید)

اگر از رک گویی من دلگیر شدید پیشاپیش عذر میخواهم.
    ویرایش توسط M.Mobin : Monday 28 June 2010 در ساعت 02:33
    obsidiyan تشکر می‌کند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر همراه Arash Sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1953

Arrow پاسخ : پاسخ: Canon EOS 7D

سلام به همه دوستان

اگر خواطرتان باشد... در چند صفحه قبل از مقایسه 7D و دی 300 اس گفته بودم که 7دی تا حدودی غیر شارپ است و...
    همینجا رسما اعلام میکنم هرچی در مورد این دوربین گفتم پس میگیرم! ( و در اولین فرصت سعی میکنم بادی خودم رو عوض کنم!)

نمونه عکس هایی که با دوربین خودم مقایسه کردم (دی 300 اس) توسط یکی از دوستان گرفته شده بود و من شخصا زیاد با آن کار نکرده بودم... اما با قرض گرفتن دوربین و کمی کار کردن با آن، معلوم شد ایراد از نحوه فوکوس کردن دوستم بوده!!! ( خودش هم شخصا اعتراف کرد که با نحوه فوکوس راحت نیست!)

ولی باید بگم دوربین محشریه... با لنز 15-85 خودش سرعت فوکوس مناسبی ( کمی بهتر از دی300 با 16-85) دارد! اما چیزی که من را شگفت زده کرده نویز تصویر است!!! در ایزو 12800 همانقدر نویز بوجود میآید که در 3200 نیکون ( بدون عمل نویز ریداکشن!)

در کل راحتی کار با آن بیشتر از نیکون است... خیلی بهتر و سریعتر میشود تنظیمات را تغییر داد... در اولین فرصت سعی در تهیه آن خواهم داشت!!! ( شاید هم با دوربین خودم تاق بزنم! )
    Mehdi Rojaie و obsidiyan تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Arash Sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1953

پیش فرض پاسخ : Canon EOS 7D

نمونه تصویر:

Flo.jpg

کراپ 100%:

Crop.jpg

دیافراگم: 5.6
    شاتر : 1/800
    ایزو: 125

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

پیش فرض پاسخ : Canon EOS 7D

اما چیزی که من را شگفت زده کرده نویز تصویر است!!! در ایزو 12800 همانقدر نویز بوجود میآید که در 3200 نیکون ( بدون عمل نویز ریداکشن!)
    باز هم چند روز دیگر می‌آیید و می‌گویید :
    همینجا رسما اعلام میکنم هرچی گفتم پس میگیرم!
    Arash، Amir Mohebi، Kaveh Ghobadi و 17 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال ssobhdel آواتار ها
    تشکر کرده
    5521

نقل قول نوشته اصلی توسط arash.am نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان

اگر خواطرتان باشد... در چند صفحه قبل از مقایسه 7D و دی 300 اس گفته بودم که 7دی تا حدودی غیر شارپ است و...
    همینجا رسما اعلام میکنم هرچی در مورد این دوربین گفتم پس میگیرم! ( و در اولین فرصت سعی میکنم بادی خودم رو عوض کنم!)

نمونه عکس هایی که با دوربین خودم مقایسه کردم (دی 300 اس) توسط یکی از دوستان گرفته شده بود و من شخصا زیاد با آن کار نکرده بودم... اما با قرض گرفتن دوربین و کمی کار کردن با آن، معلوم شد ایراد از نحوه فوکوس کردن دوستم بوده!!! ( خودش هم شخصا اعتراف کرد که با نحوه فوکوس راحت نیست!)

ولی باید بگم دوربین محشریه... با لنز 15-85 خودش سرعت فوکوس مناسبی ( کمی بهتر از دی300 با 16-85) دارد! اما چیزی که من را شگفت زده کرده نویز تصویر است!!! در ایزو 12800 همانقدر نویز بوجود میآید که در 3200 نیکون ( بدون عمل نویز ریداکشن!)

در کل راحتی کار با آن بیشتر از نیکون است... خیلی بهتر و سریعتر میشود تنظیمات را تغییر داد... در اولین فرصت سعی در تهیه آن خواهم داشت!!! ( شاید هم با دوربین خودم تاق بزنم! )
    با سلام
    دوست من زیاد وارد این مباحث نشو از اصل عکاسی لذت ببر چه بسا افرادی هستند که با مدلهایی پایینتر از این دو مدل عکسهایی بسیار زیبا می اندازند.
    فرضا اگر اختلافی هم بین این دو بدنه باشد همانطور که شما می فرمایید اصلا در حدی نیست که خللی در عکسها بوجود آورد.
    بنابراین زیادی پیچش مو را نبینید و سعی کنید از عکاسی و عکسهای زیبایی که میگیرید لذت ببرید.
    Persian، Anoosh-Em، rustumee و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه MH.Rahmani آواتار ها
    تشکر کرده
    24

خب! بد نیست بعد از این صحبتها کمی هم به استفاده از خصوصیات دوربینمون بپردازیم.
    یکی از مزیت‌هایی که دوربین کنون 7D (و همچنین 5D MK II) نسبت به بقیه‌ی دوربین ها دارن قابلیت خاص Live View اونهاست.
    وقتی شما وارد حالت Live View میشید واضحا دوربین آینه و شاتر رو کنار میزنه تا تصویر به سنسور دوربین برسه و نهایتا شما اونو ببینید. استفاده‌ی مهم اون هم (همونطور که میدونید) اینه که با زوم دیجیتال 10 برابرش میشه فوکوس فوق العاده دقیقی به صورت دستی انجام داد که برای عکاسی نجومی و عکاسی ماکرو واقعا حیاتیه. تا اینجا چیز خاصی رو شاهد نیستیم.
    یکی از خوبی های Live View در این دوربینها، اینه که عملکردی مشابه Mirror Lockup رو برای ما ایفا میکنه. چون مشخصا آینه بالاست و دیگه حرکت آینه نداریم. در دوربین های المپوس و نیکون (البته مطمئن نیستم. منبعم اینجاست) موقع گرفتن عکس آینه رو دوباره بالا و پایین میکنن و یعنی دوباره همون آش و همون کاسه.
    بقیه‌ی دوربین ها فقط شاتر رو میندن، سیستم رو Reset میکنن و دوباره شاتر رو باز و بسته میکنن.
    حالا نکته‌ی جالب قضیه اینجاست. توی دوربین های 7d و 5D MK II، وقتی دکمه‌ی شاتر رو فشار میدید، دوربین میاد و یک لحظه سنسور رو Reset میکنه (شبیه موقعی که آینه بالا رفته و شاتر هم کنار اومده و سنسور در معرض نور قرار میگیره) و شاتر رو با سرعت دلخواه پایین میاره. یعنی حرکت دوربین بازهم کمتر از قبل میشه.
    و قضیه باز هم از این فراتر میره. وقتی از یکی از حالتهای Silent Shooting دوربینتون استفاده کنید، شوک خفیف حاصل از حرکت شاتر باز هم از این کمتر میشه. (و همینطور صدای اون!)
    این قابلیت فوق العاده کاملا استفاده از Mirror Lockup رو حداقل برای من منسوخ میکنه. چون تازه میتونم در تمام مدت سوژه ام رو هم تحت نظر داشته باشم. چون همونطور که میدونید بعد از قفل شدن آینه، دوربین باز هم لرزش داره تا مدت کوتاهی و در طول این مدت مشخصا من نمیتونم از ویزور سوژه ام رو نگاه کنم.
    همه‌ی اینها ابزار قدرتمندی رو برای کارهای دقیق در اختیار عکاس میذاره.
    و در عمل:
    همین چند شب پیش اطراف شهر یزد دوربین رو به انتهای یک تلسکوپ Semi APO متصل کردم و اون رو به سمت ماه نشانه گرفتم. مهم نیست که دوربینتون روی چه پایه‌ای سوار شده باشه (در این مورد HEQ5 GoTo). تلسکوپ وسیله ایه که کمترین برخورد و حتی بادهای خفیف هم باعث ایجاد ارزش در طول بدنه اش میشه و هنگام عکاسی به خاطر وزن اضافه‌ی دوربین در انتهای نازک ترو ضعیف تر تلسکوپ، این مشکل بیشتر هم میشه. ولی مشکلی برای من وجود نداشت.
    دوربین رو در حالت Live View قرار دادم و چند تصویر برای تنظیم سرعت شاتر گرفتم (مشخصا برای ماه حساسیت 100 رو انتخاب کردم) و برای تصاویر اصلی کافی بود به تصویر زنده‌ی ماه در پشت دوربینم نگاه کنم و منتظر لحظه‌ای باشم که لرزش تلسکوپ متوقف بشه و اون لحظه بود که دکمه‌ی دکلانشور رو فشار میدادم.
    این اولین بار بود که با دوربین دیجیتال، ماه رو مستقیما سوژه قرار میدادم. و با تمام سختی ها و حتی بادهای وقت و بی‌وقتی که می‌وزید، نتیجه‌ واقعا راضی کننده بود. و تجربه‌ای لذت بخش برای من.
    تصویر زیر از پردازش با Lightroom 3 حاصل شده.
    The Moon
    نکته: اگر از تجهیزاتتون راضی نیستید به دنبال راه خلاص شدن نباشید، راهی رو پیدا کنید که نهایت استفاده رو ازشون ببرید.
    باتشکر...
    ویرایش توسط MH.Rahmani : Saturday 3 July 2010 در ساعت 20:03
    Saeed61، Babak Borhani، MehdiM و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Owning: Canon EOS 7D + EF-S 15-85 IS USM + EF-S 10-22 USM + Manfrotto (Bogen) 055CXPRO4 + Manfrotto 322RC2 Ballhead + Lowepro Primus AW Black + Tamrac Aero SpeedPack85

كاربر همراه Saeid Arzani آواتار ها
    تشکر کرده
    1002

عملکرد 7 دی در ISOهای پایین در چه حدییه؟

كاربر همراه MH.Rahmani آواتار ها
    تشکر کرده
    24

همه‌ی دوربین ها بهترین عملکرد رو از نظر کیفیت تصویر در ISO های پایین تر دارن.
    لطفا منظورتونو دقیق تر بگید.
    Mehdi Rojaie تشکر می‌کند.
    Owning: Canon EOS 7D + EF-S 15-85 IS USM + EF-S 10-22 USM + Manfrotto (Bogen) 055CXPRO4 + Manfrotto 322RC2 Ballhead + Lowepro Primus AW Black + Tamrac Aero SpeedPack85

كاربر همراه Farhad71 آواتار ها
    تشکر کرده
    1850

نقل قول نوشته اصلی توسط Tati نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز
    اصلا قصد بي احترامي ندارم ولي فكر ميكنم شما 25 دقيقه قبل از اين پست توي تاپيك " راهنمايي براي خريد " از خريد اين بدنه اعلام انصراف كرديد !

به گفته خودتون :

دلیل لغو کردنم داشتن نویز تو ISO های مختلف بود
    پس بنا به تحقيقات خودتون به نتيجه نهايي رسيدين .اما اگه سوالي براتون بي پاسخ مونده حتما اين تاپيك رو از اول بخونين و از نظرات اساتيد فن استفاده كنيد.

باتشكر
    tanhatanha، Mehdi Rojaie، nadersharp و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد برنجی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    352

نقل قول نوشته اصلی توسط Tati نمایش پست ها
    تو این لینک ها سمپل های زیادی هست که می تونید دانلود کنید و خودتون در مورد نویز در ایزوهای پایین قضاوت کنید.
    کد HTML:
    http://translate.google.com/translate?js=y&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&layout=1&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fdc.watch.impress.co.jp%2Fdocs%2Freview%2Fdate_digital%2F20091113_328062.html&sl=ja&tl=en
    کد:
    http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=ja&tl=en&u=http%3A%2F%2Fdc.watch.impress.co.jp%2Fdocs%2Freview%2Fdate_digital%2F20091016_322246.html
    Canon PowerShot G6

صفحه 52 از 112 نخستنخست ... 2 42 48 49 50 51 52 53 54 55 56 62 102 ... آخرینآخرین