صفحه 42 از 44 نخستنخست ... 32 38 39 40 41 42 43 44 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 411 تا 420 , از مجموع 438
Like Tree826تشکر

موضوع: Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

نقل قول نوشته اصلی توسط Photogrampher نمایش پست ها
    دوستان من از این لنز بر روی 60دی استفاده میکنم. اخیراً متوجه شدم که لنز نمیتونه درست فوکوس کنه. و گاهی اوقات با اینکه نقاط فوکوس رو از داخل ویو فایندر تنظیم میکنم، فوکوس صحیحی روی سوژه نمیشه. اما خب این مشکل همیشگی نیست و بعضی مواقع هم خیلی عالی فوکوس اتوماتیک انجام میشه. مورد دیگه اینکه رینگ فوکوس این لنز بنظر خیلی بی کیفیت هست. و با کوچکترین حرکت غیر قابل کنترلی، (شاید در حد دهم میلیمتر) فوکوس تغییر میکنه. این موضوع وقتی بیشتر قابل درک بود که دوربین رو به کامپیوتر وصل کردم و به صورت لایو ویوو نتیجه فوکوس رو مشاهده کردم. با تمام این تفاسیر، راه حل چیست؟ قابل تعمیر هست؟ یا اصولاً مواردی که ذکر شد انتظار زیادیه از این لنز؟!
    ممنونم
    بد نیست اگر لنزتان را روی یک بدنه دیگه هم تست کنید ببینید همین مشکلات هست یا خیر.
    Photogrampher تشکر می‌کند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر آشنا Photogrampher آواتار ها
    تشکر کرده
    190

بد نیست اگر لنزتان را روی یک بدنه دیگه هم تست کنید ببینید همین مشکلات هست یا خیر.
    يعنى احتمال ميديد مشكل از بادى باشه؟ چرا؟ چه عاملى ممكنه سبب اين مورد بشه؟

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

نقل قول نوشته اصلی توسط Photogrampher نمایش پست ها
    يعنى احتمال ميديد مشكل از بادى باشه؟ چرا؟ چه عاملى ممكنه سبب اين مورد بشه؟
    نه نمیگم از بدنه است میگم باید شرایط مختلف را بررسی کرد که بشه نتیجه ای گرفت که :
    آیا برخی از رفتارهای لنز مربوط به طراحی لنز هست و لزوما خراب نیست و یا لنز مشکل دارد.
    آیا بدنه با این لنز خاص مشکل داره.
    آیا این مشکل روی تنظیمات دیگه و دوربین های دیگه هم هست یا نه.
    برای مثال اینکه گفتید "با کوچکترین حرکت غیر قابل کنترلی، (شاید در حد دهم میلیمتر) فوکوس تغییر میکنه" حتی بد نیست اگر بتونید لنزی مشابه لنز خودتان از دوستان قرض بگیرید و ببینید به همین صورت است یا خیر یا اینکه حتی مشکل خاصی نیست و شما حساس شده اید.
    Photogrampher و S_Mahdi تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

سلام به دوستان
    دنبال یه لنز واید خوبم واسه دوربینمم ( 600D) یه canon 10-18 پیدا کردم قیمتش 1.200.000 شارپنس لنز برام مهمه . اگه میشه بگین این لنز خوبه با این قیمت اگه نیست چه لنزی بخرم بهتره ممنونم.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط ایمان نمایش پست ها
    سلام به دوستان
    دنبال یه لنز واید خوبم واسه دوربینمم ( 600D) یه canon 10-18 پیدا کردم قیمتش 1.200.000 شارپنس لنز برام مهمه . اگه میشه بگین این لنز خوبه با این قیمت اگه نیست چه لنزی بخرم بهتره ممنونم.
    شارپنس این لنز خوب است. در این محدوده قیمت بهترین لنزی اولترا وایدی که می توانید بخرید همین لنز است. البته اگر به لنز با اپرچر بازتری نیاز دارید (مثلاً برای عکاسی نجومی) باید به فکر لنزی مانند توکینا 11-16 باشید.
    msh2200، a.g g.a، Ali M.Rezaei و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه SHOK53 آواتار ها
    تشکر کرده
    2267

با سلام
    2 تا سوال داشتم؟
    1- با لنز 85-15 هنگامیکه دکمه شاتر رو تا نیمه برای فکوس فشار میدم ,اگر لرزشگیر فعال باشه کادر کمی بسمت پایین حرکت میکنه(خیلی کم ولی کاملا مشخصه) آیا این مسئله طبیعی هست یا خیر؟
    2- در مود AV در شرایط نوری یکسان , سرعت شاتر در حالت فکوس اتومات (AF) بیشتر از حالت فکوس دستی میشه(MF) , مثلا اولی 1/25 و در حالت دستی به 1/20 تغییر پیدا میکنه! واسم سوال بود ؟آیا لنزم مشکل داره یا طبیعیه؟
    ممنون
    6DII / Canon 24-70 F2.8 II L /16-35 F4 L / 100mm Macro F2.8 L IS / 190xpro4 + 498 RC2 / 270 EX

شکری

تشکر کرده
    2267

درود
    کسی از دوستان هست که در مورد سوالم نظری داشته باشه؟
    6DII / Canon 24-70 F2.8 II L /16-35 F4 L / 100mm Macro F2.8 L IS / 190xpro4 + 498 RC2 / 270 EX

شکری

كاربر همراه Fereidoon آواتار ها
    تشکر کرده
    4405

به چه چیزهایی توجه دارید جناب شکری !!!
    با 7D و لنز 85-15 خودم چک کردم ، وقتی با ذهنیت صحبت شما ، روی مد لرزش گیر فکوس می کردم ، حس می کردم تصویر کمی به پایین میل می کند !!!
    نمی دانم واقعیت بود یا توهم ؟؟؟
    البته نمی توان آنرا مشکل نامید و بر فرض وجود همچین مشکلی هم ، کسی لنز نازنین خود را به دست تعمیرکاران نمی دهد که دل و رودشو در بیارن ...
    در مورد مشکل تفاوت نورسنجی در مد M و Av ، من تفاوتی در این دو مد ندیدم . البته این هم مشکلی نیست چون با کوچکترین تغییر و لرزش دوربین ، میزان نورسنجی تغییر می کند .
    تجربه من نشان داده ، بیشتر این اشکالات ، ناشی از عملکرد اشتباه خودمان است تا تجهیزات .
    مبحث استانداردها و کالیبراسیون ، به ابزار آلات دقیق و پیچیده ای نیاز دارد که خود یک تخصص است و نظر اکثر ما ، قابل بحث و استناد نیست .
    در هر صورت اگر این موارد برایتان آزاردهنده است ، بهتر است با تعمیرگاه مرکزی دوربین در میان گذاشته و در تایپک مربوطه پیگیر باشید .
    ویرایش توسط Fereidoon : Monday 8 December 2014 در ساعت 22:14
    SHOK53 و Arash Sh تشکر می‌کنند.
    فریدون کاوندی
    Canon 7D, Canon 15-85 , Canon EF 70-200 f4 L IS , Sigma 35 f1.4 ,Manfrotto
    190XProb + 486RC2

تشکر کرده
    2267

به چه چیزهایی توجه دارید جناب شکری !!!
    با 7D و لنز 85-15 خودم چک کردم ، وقتی با ذهنیت صحبت شما ، روی مد لرزش گیر فکوس می کردم ، حس می کردم تصویر کمی به پایین میل می کند !!!
    نمی دانم واقعیت بود یا توهم ؟؟؟
    البته نمی توان آنرا مشکل نامید و بر فرض وجود همچین مشکلی هم ، کسی لنز نازنین خود را به دست تعمیرکاران نمی دهد که دل و رودشو در بیارن ...
    در مورد مشکل تفاوت نورسنجی در مد M و Av ، من تفاوتی در این دو مد ندیدم . البته این هم مشکلی نیست چون با کوچکترین تغییر و لرزش دوربین ، میزان نورسنجی تغییر می کند .
    با سلام
    فکرکنم تعداد کسانیکه به این مورد توجه کرده باشند کم باشد , پس شما هم ابن مورد رو پس از گفته های من چک کردید همینطور بود ؟
    موقعی که دوربین روی سه پایه بود و داشتم از عروسک کیک تولد پسرم در فوکال 85 عکس میگرفتم متوجه شدم که با برداشتن انگشت از روی دکمه شاتر به حالت اول بر میگشت!
    در مورد تغییر سرعت شاتر هم دوربین روی سه پایه و بدون تغییر در نور محیط در مود AV (با تغییر در نوع فکوس دستی و اتومات نه مود M) متوجهش شدم و چن بار تکرار کردم و در تمام موارد همون موضوع تکرار شد که واسم جالب بود!

شکری

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط SHOK53 نمایش پست ها
    با سلام
    فکرکنم تعداد کسانیکه به این مورد توجه کرده باشند کم باشد , پس شما هم ابن مورد رو پس از گفته های من چک کردید همینطور بود ؟
    موقعی که دوربین روی سه پایه بود و داشتم از عروسک کیک تولد پسرم در فوکال 85 عکس میگرفتم متوجه شدم که با برداشتن انگشت از روی دکمه شاتر به حالت اول بر میگشت!
    در مورد تغییر سرعت شاتر هم دوربین روی سه پایه و بدون تغییر در نور محیط در مود AV (با تغییر در نوع فکوس دستی و اتومات نه مود M) متوجهش شدم و چن بار تکرار کردم و در تمام موارد همون موضوع تکرار شد که واسم جالب بود!
    چک کنید: نوری که از ویوفایندر وارد دوربین می شود می تواند در نورسنجی خطا ایجاد نماید. قرار دادن چشم و یا قرار ندادن آن روی ویوفاندر می تواند دلیل این خطا باشد!
    .......................با این وجود روی این مسائلی که در خروجی عکسهای شما تاثیر ناچیزی دارند وسواسی نشوید. عکاسی کنید و لذت ببرید.......................
    Fereidoon و SHOK53 تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

صفحه 42 از 44 نخستنخست ... 32 38 39 40 41 42 43 44 آخرینآخرین