صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 47
Like Tree120تشکر

موضوع: تمیز کردن Focusing Screen

كاربر جديد
    تشکر کرده
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط nadersharp نمایش پست ها
    در سایت زیر:
    focusing screen.com
    نمونه را یافته و سفارش بدهید. ولی مطمئن هستید این صفحه داخلی خط افتاده؟
    درش آوردم و تمیزش کردم.یکم خط افتاده.البته اذیت نمیکنه گفتم اگر بیارزه عوض کنم.

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdizadeh نمایش پست ها
    سلام
    صفحه فوکوس من خط افتاده کسی میدونه از کجا میشه تهیه کرد؟و قیمتش چنده؟
    با سلام
    من از مهندس قاسمی (تعمیرگاه مرکزی دوربین) پرسیدم برای canon 5DMKII بود 48000 تومان....
    mreza1001، mehdizadeh و nadersharp تشکر می‌کنند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

اصولا به هیچ وجه فوکوس اسکرین را دست نزنید چرا که کوچکترین فشاری باعث خط افتادن و یا کثیف شدن و ... می شود.

فوکوس اسکرین های استاندارد ( آنها که همراه دوربین و بدون گرید و .. ) را می توانید از تعمیرگاه مرکزی دوربین تهیه کنید اما سعی کنید خودتان اقدام به تعویض نکنید.
    ghz تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

ghz
    ghz آنلاین نیست
    كاربر همراه ghz آواتار ها
    تشکر کرده
    1403

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    اصولا به هیچ وجه فوکوس اسکرین را دست نزنید چرا که کوچکترین فشاری باعث خط افتادن و یا کثیف شدن و ... می شود.

فوکوس اسکرین های استاندارد ( آنها که همراه دوربین و بدون گرید و .. ) را می توانید از تعمیرگاه مرکزی دوربین تهیه کنید اما سعی کنید خودتان اقدام به تعویض نکنید.
    من گفتار جناب قبادی عزیز رو تائید می کنم، بر اثر بی اطلاعی برای تمیز کردن به قول معروف اومدم ابرویش رو درست کنم چشمش رو کور کردم، می دونید مشکل کثیف بودن صفحه فکوس چه زمانی اذیت می کنه؟ زمانی که می خواهید تمرکز کنید برا عکاسی، اون لکه ها و خراش ها تمرکز رو بهم می زنه.
    غلام حسین زارع -(Instagram + Telgeram)

pelk
    Guest

سلام،مطالب مفید زیادی رو دوستان ذکر کردن ولی من میخوام بدونم تعویض فوکوس اسکرین باعث اختلال در سیستم فوکوس نمیشه؟
    قبلا بری رفع یک مشکل از 50d که اصلا ربطی به فوکوس اسکرین نداشت دوربین رو فرستادم تعمیرگاه مرکزی.بعداز اینکه دوربین به دستم رسید متوجه شدم که برای رفع مشکل اصلی مجبور شدن فوکوس اسکرین رو در بیارن و بعد از جا زدن اون نقاط فوکوس با نور قرمز رنگ کمی اختلاف داشتند و فوکوس هم دقیقا روی نقطه فوکوس نبود...اون دوربین رو با کلی زیان فروختم و حالا فوکوس اسکرین 5d mark2 کثیف شده.
    اونقدر حساسم که این شکلی نمیتونم تحمل کنم و از طرفی میترسم به مشکل قبلی دچار بشم...چه کاری بکنم؟؟؟؟؟؟بفرستم تعمیرگاه مرکزی یا نورنگار.اخه دوربین گارانتی نورنگاره و باهاشون خیلی دوستم
    خواهشا راهنمایی کنید

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

نقل قول نوشته اصلی توسط pelk نمایش پست ها
    سلام،مطالب مفید زیادی رو دوستان ذکر کردن ولی من میخوام بدونم تعویض فوکوس اسکرین باعث اختلال در سیستم فوکوس نمیشه؟
    قبلا بری رفع یک مشکل از 50d که اصلا ربطی به فوکوس اسکرین نداشت دوربین رو فرستادم تعمیرگاه مرکزی.بعداز اینکه دوربین به دستم رسید متوجه شدم که برای رفع مشکل اصلی مجبور شدن فوکوس اسکرین رو در بیارن و بعد از جا زدن اون نقاط فوکوس با نور قرمز رنگ کمی اختلاف داشتند و فوکوس هم دقیقا روی نقطه فوکوس نبود...اون دوربین رو با کلی زیان فروختم و حالا فوکوس اسکرین 5d mark2 کثیف شده.
    اونقدر حساسم که این شکلی نمیتونم تحمل کنم و از طرفی میترسم به مشکل قبلی دچار بشم...چه کاری بکنم؟؟؟؟؟؟بفرستم تعمیرگاه مرکزی یا نورنگار.اخه دوربین گارانتی نورنگاره و باهاشون خیلی دوستم
    خواهشا راهنمایی کنید
    بنده هم همین مشکل شمارو دارم ام اونقدر نیست که اذیت کنه مگر اینکه خیلی زوش حساس شم
    پیشنهاد میدم که اصلا دوربین رو تعمیر نبرید (حقیقتش حیفم اومد دوربین هنوز 4000 شات نزده بیام قطعه ای ازش عوض کنم اونم شاید بدتر بشه)
    البته این نظره شخصیه منه

میتونین قبلش باهاشون شرط کنید که چنین موردی پیش نیاد...

موفق باشید
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

تعویض صفحه فوکوس کار سختی نیست. بنده صفحه فوکوس جدید خریدم و خودم هم تعویض کردم. با صفحه جدید هم کار می کند و هیچ مشکلی هم ندارد. صفحه فوکوس یک قطعه اپتیک است و اصولاً ارتباطی به نقاط قرمزی که محل فوکوس را تعیین می کنند ندارد.
    Kaveh Ghobadi و Walkman تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    235

سلام

منم امروز صفحه فکوس دوربینمو باز کردم (canon 60d) ولی تمیزتر که نشد هیچ! یه کم گوشه هاش هوا گرفته! ولی هیچی خش نداره. حالا با این محلول ها یی که دوستان میگن میشه تمیزش کرد یا باید عوض بشه؟
    از کجا باید بخرم؟

ممنون
    mreza1001 و NetNegar تشکر می‌کنند.
    Canon EOS 60D + EF-S 18-135 IS

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

درود

حالا که این تاپیک بالا اومد من هم سوالی که مدتیست در ذهن دارم رو بپرسم..

چندی پیش که دوربین D3000 یکی از دوستان دستم بود از توی چشمی نگاه میکردم انگار چیزی رو صفحه فوکاس باشد شبیه یک تکه غبار اما نه روی صفحه فوکاس بود نه روی آینه ! روی سنسور هم نبود چون در عکس ها این شیء رویت نمیشد من هم از خیر تمیز کردنش گذشتم. نمیدانم دیگر کجا را باید بررسی میکردم

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Wednesday 30 March 2011 در ساعت 19:00
    Kaveh Ghobadi، mreza1001 و NetNegar تشکر می‌کنند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

امروز صبح با دو نفر از دوستان رفتیم عکاسی . . . ساعت 6:45 که بیدار شدم دوربین رو داشتم چک می کردم دیدم صفحه فوکوسم کثیفه زیرش غبار رفته خلاصه تو همون نور کم و خواب آلودگی بازش کردم و دو سه تا فوت کم رطوبت ! کردم گذاشتم سرجاش غبار ها رفع شد تا بعد سر فرصت بگیرمش زیر شیر آب!

یا باید عوض بشه؟
    از کجا باید بخرم؟
    دوست عزیز چرا عوض کنید؟ مگه چه بلایی سرش اومده؟ نهایتاً اگر خودتان فکر می کنید نمی توانید بدهید دوستی یا سرویسکاری برایتان نظافت کند فوقش 5 هزار تومان نه اینکه کلش را عوض کنید فکر کنم 30 40 هزار تومان . . .

انوش خان احتمالاً با دقت ندیده اید یک غبار بسیار ریز و ظریف روی صفحه فوکوس به خوبی خودنمایی می کند و فکرکنم اگر در ویزور در چپ دیده می شود باید راست را بگردید . . . اگه اشتباه نکنم. ولی در مواردی که معلوم نیست کجاست بهترین کار همین است که دست نزنیم.
    Anoosh-Em، mohsenslr، Walkman و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین