صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 13 , از مجموع 13

موضوع: سوال در مورد لنز نيکون کول پيکس 8800

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

1- رزولوشن FZ20 بالاتر نیست، بلکه از لحاظ لنز و سایر مشخصات مثل FZ5 است. فقط FZ20 فوکوس دستی و قابلیت نصب فلاش خارجی را بیشتر دارد و دوربین بزرگتری است. FZ5 ضمن کوچکتر بودن دارای سیستم ضد لرزش و فوکوس سریعتری نسبت به FZ20 است و خوب حداقل 100 هزار تومان ارزانتر است. (ضمنا جهت اطلاع دوربین ها یپاناسونیک همیشه یک ته نویز ثابت در تمام حالات دارند که بهتر است قبل از خرید، نسبت خودتان را با آنها مشخص کنید، برای چاپ مشکلی ندارند، ولی اگر بخواهید عکسها را با سچوریشن های بالا یا کراپ های نزدیک به 100 درصد استفاده کنید کمی مشکل آفرینند).

2- در دوربینهای این رده ای لنز پلاستیکی بکار نمی رود.

3- E-300 یک دوربین SLR 8 مگاپیکسلی از الیمپوس است که دارای سنسور ساخت کداک است، امکانات آن در حد معمولی است ، تنها سیستم ضد غبار اولتراسونیک دارد. مشکل آن در اختصاصی بودن لنزهای آن است که از لنزهای Zuiko استفاده می کند و تنوع و قیمتهای مناسبی مانند آنچه برای نیکون و کانن فراهم است را ندارد. فکر می کنم قیمت خود بدنه مناسب تر باشد. برای کارهای استودیویی ثابت که تنها به یک لنز و کاربرد خاص نیاز دارند مناسب است و کیفیت مناسبی دارد. کلا دوربینی نیست که با 350D کانن یا D70 نیکون بخواهد رقابت کند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

با سلام مجدد
    جناب آقاي شهبازي با راهنماييهاي شما و بعضي از دوستان ديگر بلاخره توانستم از بين دوربينهاي متفاوت بين اينها متمركز شوم و به عنوان آخرين راهنمايي از شما تقاضا دارم از بين دوربينهايي كه در زير وجود دارد آن را كه از همه مناسبتر مي بينيد به من معرفي كنيد و آنهايي را كه رد مي كنيد علت ردشدنشان را (مثل نيكون 5700) ذكر كنيد تا بتوانم ديگر دوستانم را نيز در اين مورد راهنمايي كنم
    با تشكر دوباره
    1 - فوجي s7000 ( نظر خود من كمي به اين دوربين بيشتر است اگر آن را مناسب نمي دانيد لطفا دليل آن را ذكر كنيد )
    2- كانن S2IS
    3- سوني H1
    4- پاناسونيك fz5
    5 - المپيوس 770 uz

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

فوجی s7000 با وجودداشتن امکانات جالب ولی متاسفانه کیفیت خوبی ندارد و عکسهایش از لحاظ رنگی و نویز و شارپ نبودن مشکل دارد. ضمنا این دوربین همه عکسها را در مد 12 مگاپیکسل می گیرد (که در واقع بصورت دیجیتالی بزرگنمایی شده) و مدهای عکس آن با فشردگی بالای Jpeg است ومد fine برای آن ندارد! در کل من ندیدم جایی این دوربین را توصیه کنند. برخلاف دوربینهای قبلی مثل 602 یا 5000 یا 5500 که دوربین های خوبی بودندو هستند.
    در بین این رده دوربینها آخری (الیمپوس ) هم که سیستم ضد لرزش ندارد.
    با این حساب بین گزینه 2 تا 4( H1, S2 IS, FZ5) متمرکز شوید. دو تای آخری کیفی تر هستند و اولی اقتصادی تر

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2