صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13

موضوع: سوال در مورد لنز نيکون کول پيکس 8800

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    27

پیش فرض سوال در مورد لنز نيکون کول پيکس 8800

از اساتيد محترم کسي مي داند لنز دوربين نيکون کول پيکس 8800 هم مثل 8700 پس از مدتي مشکل پيدا خواهد کرد يا اينکه در مدل 8800 اين اشکال مرتفع شده است؟ تا به حال موردي ديده شده ؟ يا فعلاً براي قضاوت زود است؟

در بازار به علت اشکالي که براي 8700 پيش مي آمد فروشندگان نظر خوبي روي 8800 هم ندارند . ولي آيا حرفشان درست است ؟

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط Heydari
    از اساتيد محترم کسي مي داند لنز دوربين نيکون کول پيکس 8800 هم مثل 8700 پس از مدتي مشکل پيدا خواهد کرد يا اينکه در مدل 8800 اين اشکال مرتفع شده است؟ تا به حال موردي ديده شده ؟ يا فعلاً براي قضاوت زود است؟

در بازار به علت اشکالي که براي 8700 پيش مي آمد فروشندگان نظر خوبي روي 8800 هم ندارند . ولي آيا حرفشان درست است ؟
    به نظر من به جای8800 یکم پول بیشتر خرج کن برو یه 350D بخر حالشو ببر

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

این قضیه لنزهای نیکون بیشتر از واقعیت تا حد زیادی اغراق موضوع است. من از بخش تعمیرات نیکون پرسیده ام و گفتند که این مساله خیلی شایعی نیست. در سایتهای معتبر و رسمی نیز ندیده ام که در مرورها این مساله بیان شود و بیشتر در فرومها دیده ام. آنهم بیشتر کسانی که مشکل داشتند یا دوربین در هنگام روشن شدن درون کیف بوده و لنز برای بیرون آمدن دچار مشکل شده و طبعا هر دوربین دیگری باشد در چنین شرایطی موتورش می سوزد، یا به لنز وقتی بیرون بوده فشار آمده یا ضربه خورده است، ولی موردی که لنز با وجود نگهداری مناسب دچار مشکل شده باشد ندیده ام. اگر دوستان جایی بصورت رسمی دیده اند بگویند. ضمنا دوربین خود من را هم خیلی می گفتند چنین مشکلی دارد، ولی با اینکه چندین بار درون کیف روشن شده بود و لنزش تا نیمه باز شده و گیر کرده بود، هنوز مشکلی پیدا نکرده و معلوم است آنقدرها هم که می گویند ضعیف و حساس نیست، ولی به هر حال باید از آن مراقبت کرد. چون لنز بلند و سنگین است و از لحاظ مکانیکی و فنی در شرایط خیلی راحتی نیست.

برای جلوگیری از این مشکل هم یک راه خیلی خوب این است که وقتی دوربین خاموش است همیشه آن را در مد مرور عکس بگذاریم. چون دراین حالت با روشن شدن دوربین لنز بیرون نمی آید و اگر احیانا به هر دلیلی دوربین دورن کیف یا هر جای دیگر روشن شد مانعی به لنز آسیب نمی رساند.
    8800 نیز همانند 7800 و نیز 5700 هنوز مشکلات کندی عملکرد و فوکوس را دارد و با وجود اضافه شدن لامپ کمکی فوکوس به نظر نمی رسد خیلی بهتر شده باشد. سیستم ضد لرزش آن هم بد نیست، ولی آنطور که انتظار می رود نیست و حداقل در چند مورد که من این دوربین را تست کردم زیاد از این سیستمش خوشم نیامد و به نظر می رسید آنقدرها که انتظار می رود موثر نیست. ولی به هر حال یک لنز با کیفیت، تصاویر زنده و با جزنیات خوب و رنگهای طبیعی دارد. زوم 10 برابر آن هم به همراه 8 مگاپیکسل رزولوشن وسوسه برانگیز است. کلا دوربین کمی سنگین و بزرگ است، ولی خوشدست و راحت است و در چیدمان جدید دکمه ها نیکون بالاخره مشکل منوهای تو در تو و گیج کننده را ظاهرا حل نموده است (چون با دوربینی مثل 5700 هر کسی نمی تواند راحت کار کند و در منوها گور و گم نشود).
    من فکر می کنم در رده 8 مگاپیکسلی ها فعلا هیچکدام از دوربینها برتری چشمگیری نسبت به هم ندارند و هر کدام مزایا و معایب خودشان را دارند، ولی برای چند ماه گذشته باید منتظر کشیده شدن صحنه رقابت به 8 مگاپیکسلی ها باشیم و احتمالا طهور دوربینهای بهتر. (مثل الان که در رده 5 تا 7 مگاپیکسل دوربینهای عالی و با قیمت مناسبی در بازار هستند).

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

با سلام
    با تشكر از توضيحات و از سئوال كننده عزيز چون خود من نيز در مورد لنز ها اين سئوال را داشتم .
    از آقاي شهبازي و افراد باتجربه خواهش ميكنم كه به من كمك كنند
    1) از بين دوربينهاي 5 مگاپيكسلي كدام را موفقتر مي بينيد
    (s2 is ,H1, fz5,coolpix 5700, و اين شش مگا پيكسلي فوجي S7000 )
    اگر قيمت 5700 آكبند را داريد لطفا اعلام كنيد (در صورت جديد قيمت بودن )
    2) همچنين از بين دوربينهاي هشت مگاپيكسلي موجود در بازار و با قيمت زير 700و750هزار تومان به نظر شما كدام مناسبتر است
    (8800, a200,pro1,f828 )

با تشكر دوباره
    مصطفي شمسي
    ویرایش توسط msh2200 : Wednesday 6 July 2005 در ساعت 00:14

تشکر کرده
    298

جناب شمسی
    1- در بین 5 مگاپیکسلی ها دارای زوم بالا H1 سونی از لحاظ کنترلهای دستی و حرفه ای عکس و فیلمبرداری و Fz5 از لحاظ قیمت و سرعت فوکوس و سیستم ضد لرزش عالی و S2 Is از سیستم ضد لرزش و فیلمبرداری استریو با کیفیت بالا (و البته با حجم وحشتناک) جزو برترین دوربینها ی این رده هستند. با توجه به قیمت Fz5، به نظر من این دوربین بالاترین نسبت کیفیت و توانایی به قیمت را دارد.
    2- در بین دوربین های 8 مگاپیکسلی من شخصا به هیچکدام ارادتی ندارم! ولی اگر می خواستم دوربینی بگیرم با در نظر گرفتن امکان سیستم ضد لرزش و عملکرد سریع و امکانات حرفه ای تنظیمات عکس، مینولتا A200 را می گرفتم. هر چند اندکی عکسهایش سافت است.

تشکر کرده
    4653

با تشكر از جناب آقاي شهبازي
    لطفا بنده را با سقف قيمت 6000000 ريال و با در نظر گرفتن زوم حداقل 8 و 5 مگا پيكسل به بالا اگر مدل خاصي مورد نظر جنابعالي است راهنمايي فرمائيد نظرتان درخصوص coolpix5700 چيست ?

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    27

جناب آقاي شهبازي از جنابعالي به خاطر توضيح بسيار کاملتان و همچنين از ديگر اساتيد که در اين انجمن زحمت فراوان و بدون چشم داشت مي کشند بسيار سپاسگذارم.
    مطالب عنوان شده در اين انجمن بسيار مفيد و علمي هستند و باعث مي شوند بعضي خرافه ها و عقايد شخصي افراد به چالش کشيده شده و از بررسي نظرهاي افراد مختلف نتايج بسيار خوبي حاصل شوند.
    ظاهراً با کم شدن اختلاف قيمت بين دوربينهاي SLR و SLR Like خريد SLR منطقي تر به نظر مي رسد. بين يک لنز خيلي خوب و دوربين متوسط با دوربين خيلي خوب و لنز متوسط فکر مي کنم گزينه دوم بهتر باشد. چون لنز قابل تعويض است و در آينده نيز احتمالاً شاهد لنزهايي بهتر با قيمت ارزانتر خواهيم بود.
    اساتيد محترم لطفاً راهنمايي بفرماييد.
    با تشکر فراوان.

تشکر کرده
    298

جناب شمسی
    من خودم 5700 دارم و کاملا به تمام نقاط ضعف و قوت دوربین آشنایم. نقاط قوت دوربین داشتن یک لنز خوب، کیفیت رنگی عالی و بخصوص ماکروی بسیار قوی و با کیفیت است. ولی 5700 دوربین بسیار کندی است و به درد عکاسی از اتفاقات سریع (مثلا عکاسی در خیابان و ...) نمی خورد، بخاطر نداشتن سیستم ضد لرزش زوم 8 برابر آن در اکثر اوقات بدون پایه زیاد قابل استفاده نیست و ضمنا باتری دوربین ضعیف است و ناگزیرید که یک باتری یدک داشته باشید. زمان رایت دوربین روی حافظه بخصوص در مد RAW و TIFF خیلی زیاد است و این مدش فقط بدرد عکسهایی که احیانا در استودیو یا موارد خاص می خورد.
    ضمنا قیمتش نیز هنوز خیلی بالا مانده و فکر نمی کنم زیر 560- 570 بتوان پیدا کرد. با این اوصاف من اگر الان می خواستم دوربین بخرم روی ان دوربین فکر نمی کردم.
    در بین دوربینهای جدید روی کانن S2 IS و FZ5 پاناسونیک و سونی H1 فکر کنید. FZ5 اقتصادی ترین دوربین در بین این دوربین ها است. از لحاظ مشخصات و کیفیت S2 IS به نظر برتر می آید و H1 از لحاظ ساخت و امکانات عکاسی اتوماتیک و کیفیت فیلمبرداری بهتر از بقیه است. انتخاب بین آنها مشکل است و لی با ریز کردن نیاز و سنجش علاقه و سلیقه اتان می توانید بین آنها دوربین مناسب خودتان را انتخاب نمایید.
    اگر به زوم بالا نمی اندیشید، Canon G6 را توصیه می کنم.
    ویرایش توسط M.R.Shahbazi : Thursday 7 July 2005 در ساعت 14:07

تشکر کرده
    298

جناب حیدری
    درست است که اختلاف قیمتها خیلی کم شده، ولی به نظر من نمی توان به طور کلی چنین چیزی گفت. این بستگی به نوع استفاده و نیاز شخص دارد. برای شخصی که نمی خواهد عکاسی را بصورت خیلی حرفه ای و به صورت یک شغل یا یک علاقمندی جدی دنبال کند، خرید SLR به اندازه خرید یک SLR-Like مفید نیست، چرا؟ چون اولا دوربینی بزرگ و سنگین را باید همیشه حمل کند ، اگر بخواهد همان امکانات از لحاظ لنز را روی SLR داشته باشد حداقل به 2 یا شاید 3 لنز نیاز دارد که هر کدام وزن و قد و قوراه هم اندازه یا دو-سه برابر یک دوربین SLR-like را دارند، کار کردن با آن سخت تر و بیشتر امکانات آن برای این فرد قابل استفاده نیست.
    در صورتی که یک SLR-like با زوم 12 برابر و رزولوشن 5 مگاپیسکل و امکانات تنظیم نور و فوکوس، و قد و قواره کوچک، کاملا جوابگوی نیاز این فرد است و این همه درد سر و نیز حداقل 2-3 برابر هزینه را هم ندارد.
    ولی این بحث برای یک حرفه ای فرق می کند. دراین حالت حق با شماست، و حتی اگر تفاوت قیمت خیلی هم زیاد بود چاره ای نداشت و در خیلی از موارد غیر از SLR چاره ای نیست.
    خرید دوربین دیجیتال مثل خرید کامپیوتر است. هر کسی باید ببیند چکار می خواد بکند و بعد بخرد. مثلا یک گرافیست حرفه ای یک کامپیوتر می خرد که فقط قلم دیجیتالی آن دو میلیون است، ولی کار امثال من با یک کامپیوتری که کلش 700 هزار تومان می شود راه می افتد و تازه شاید پسر عموی من که فوقش می خواهد فیلمی ببیند و در اینترنت بچرخد، بیشتر از 500 هزار نباید خرج کامپیوتر کند.
    اول از همه باید ببینید چکارمی خواهید بکنید تا بعد بفهمید به چه ابزاری نیاز دارید

تشکر کرده
    4653

جناب آقاي شهبازي
    1- به نظر شما fz20 از fz5 (به دليل سيستم فكوس دستي و مگاپيكسل بالاتر ) بهتر نيست ؟
    2- براي تشخيص لنزهاي شيشه اي يا كريستال از لنزهاي پلاستيكي چه راههايي وجود دارد؟
    لطفا نظر دهيد :
    اگر شما بخواهيد دوبيني تهيه كنيد كه علاوه بر عكاسي شخصي در خانه براي عكاسي از طبيعت ( گل و گياه و عكاسي از جنگل و كوه و ...) مناسب باشد كدام دوربين را از جمع دوبين هاي ياد شده (با زوم بالا) انتخاب مي كرديد ؟
    3- به عنوان آخرين سوال در صورت امكان قيمت دوبين olympus e-300 را نيز بيان كنيد و درباره آن كمي توضيح دهيد ؟

باتشكر فراوان از راهنماييهاي بسيار مفيد شما

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین