صفحه 3 از 23 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 222
Like Tree908تشکر

موضوع: فول فریم : برتري ها و محدوديت ها

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

پیش فرض پاسخ: چرا فول فریم ؟

سلام من یک مدتیه فول فریم دارم.روز اول که از دی ۳۰۰ جدا شدم و دی ۷۰۰ گرفتم کلی پشیمون شدم در واقع اون ۸۵ م.م ای که با کراپ دار ازش لذت میبردم رو از دست دادم الان دقت کنید بیشتر باهاش لند اسکیپ میگیرم(چاره اش ۱۳۵ بی خوده که عمرا بخرمش).توی هچل ۲۴-۷۰ گیر افتادم که رنج پایینی داره نمیدونم چرا توی کراپ دار از داشتن ۱۷-۵۵ انقدر خوشحال بودم .دیگه تله پرنده گرافی ندارم.وباید پرنده هارو متقاعد کنم که بیان نزدیکتر.
    عمق میدان عکسها بشدت پایینه جوری که فقط میخای ازش خلاص بشی .وزن کوله ام انقدر سنگینه که دست ودلم برای کوه نوردی نمیره (خوده دی ۷۰۰ بدون گریپ نمیدونم چرا احساس میکنم برابر ۱۰ تا دی ۳۰۰ ه؟)
    الان فقط ۳ تا چیزه که باعث شده دی ۷۰۰ رو نگه دارم. یکی داینامیک رنج دوم خداحافظ نویز و دیگری حس عکس ارژینال با استاندارد ۳۵ میلیمتری

گردنه حیران-دی ۷۰۰

Arash، حسام، Khoramyar و 37 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

عمق میدان عکسها بشدت پایینه جوری که فقط میخای ازش خلاص بشی
    ما دعا می کنیم شما تیلت شیفت 85 نیکون رو بگیری تا این مشکل حل بشه.

اما من (اگه یه روز پنتاکس فول فریم بسازه!) و بخوام بهش فکر کنم یکی از دلایلم همین نویزه یکی دیگه همون حس اریژینالی چون قبلا هم از فول فریم اومدم !!! (نگاتیو رو میگم) یه جورایی اصلا با این کراپ فاکتور حال نمی کنم. بیشتر کار من هم یا تو معماریه و یا پرتره که نیاز چندانی به تله های بالا و گران قیمت ندارم.فوقش با یک 200-70 کارم راه میفته. اما این کراپ که لنز 28 محبوب منو به 42 تبدیل میکنه واقعا بده . باید برم دنبال 10-17 و اینجور چیزا که مسلما اعوجاج بیشتری داره (در کنار آقا رضا خدا لنز شیفت 28 پنتاکس رو هم نصیب ما بکنه!).خلاصه یک دلیلم خلاصی از شر کراپ فاکتوره.پرتره هم که نویزش کم باشه خوبه که بتونم از ایزو های بالاتر تو نور محیط یا پرژکتور استفاده کنم چون این جور پرتره رو دوست دارم اما الان تقریبا نمیشه.

داینامیک رنج بالا هم بسیار بسیار واسم مهمه.مخصوصا تو عکاسی معماری که دیگه مجبور نباشم برم تو مایه های HDR و با یکی دو شات کارم انجام بشه.
    rezakh، yaghoobi، ajjadesa و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

پیش فرض پاسخ: چرا فول فریم؟

در مورد وزن:

1- یک نفر کراپ دار با تجهیزات خوب و فول رنج (میانگین): (البته اگر ایشون لطف کنن 17-55 نخرن... هر چند باعث نفاوت چشم گیری نمی شه)
    100-400 + 24-105 + 10-22 + 100 + 50

2- یک نفر فول فریم با تجهیزات نسبتا خوب و فول رنج (میانگین):
    100-400 + 24-105 + 16-35 (یا 17-40 و یا 12-24) + 100 + 50

تنها فرقی که این وسط موند تفاوت وزن بدنه ها (که فکر نکنم خیلی زیاد باشه... فرق وزن 50 دی با مارک 2 حدود 100 گرم هست و حتی 7D از 5D II سنگین تر هست) و فرق وزن اون آلترا واید هست (وزن 16-35، 640 گرم هست و خیلی هم از 10-22 یا 10-20 سنگینتر نیست.)

نهایتا تفاوت وزن کوله این دو شخص کمتر از 1 کیلو خواهد بود. هر چند کسی که فول فریم می شود ممکن هست بادی کراپ دارش را هم نگه دارد که این یک قضیه دیگر هست!
    yaghoobi، Majid Ghane، Canon! و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اصلان نورقاسمی

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

اما این کراپ که لنز 28 محبوب منو به 42 تبدیل میکنه واقعا بده . باید برم دنبال 10-17 و اینجور چیزا که مسلما اعوجاج بیشتری داره
    این یه قانون نیست!
    لنزهای واید مناسبی برای دوربینهایی با سنسورهای کوچک طراحی شدند. که شاید مشکلات کمتری هم نسبت به بعضی از لنزهای واید فول فریمها داشته باشند.
    rezakh، mreza1001، farhad.b و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

فكر كنم قشنگ ترين پاسخ رو به اين سوال حامد خرم يار داد ( منو هم از جواب دادن بي نياز كرد ! ).

ضمنا آي منم از دست اين SUV هاي غولتشن شكارم. آي شكارم.
    Khoramyar، rezakh، yaghoobi و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

نقل قول نوشته اصلی توسط aslanaslan نمایش پست ها
    در مورد وزن:

1- یک نفر کراپ دار با تجهیزات خوب و فول رنج (میانگین): (البته اگر ایشون لطف کنن 17-55 نخرن... هر چند باعث نفاوت چشم گیری نمی شه)
    100-400 + 24-105 + 10-22 + 100 + 50

2- یک نفر فول فریم با تجهیزات نسبتا خوب و فول رنج (میانگین):
    100-400 + 24-105 + 16-35 (یا 17-40 و یا 12-24) + 100 + 50

نهایتا تفاوت وزن کوله این دو شخص کمتر از 1 کیلو خواهد بود.
    والا فکر کنم این مثالی که شما زدین مثال خوبی نباشد. علت هم این است که مهمترین فاکتور - وزن و اندازه لنز ها هستند وگرنه بدنه ها همونطور هم که شما فرمودید تقریبا فرقی ندارند یا فرقشان چشمگیر نیست.

لنز هایی که شما در هر ۲ مثال به کار برده اید همگی (‌بغیر از ۱۰-۲۲) فول فریم هستند. این مقایسه درستی نیست. شما باید این لنز های فول فریم رو با لنز های سري EF-S در برند کنون و لنز های سری DX در برند نیکون مقایسه کنید. به شما قول میدهم فرقشان خیلی زیاد باشد.
    ویرایش توسط farhad44 : Wednesday 16 September 2009 در ساعت 12:20 دلیل: EFS
    Arash، ajjadesa، farhad44 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Hamed Khoramyar
    My Gear: D300 + Nikkor(s) 10.5mm / 10-24 / 17-55 / 70-200 / TC 1.7 / SB800 / MF3a + 50 F1.4 D

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1617

نقل قول نوشته اصلی توسط rezakh نمایش پست ها
    سلام من یک مدتیه فول فریم دارم.روز اول که از دی ۳۰۰ جدا شدم و دی ۷۰۰ گرفتم کلی پشیمون شدم در واقع اون ۸۵ م.م ای که با کراپ دار ازش لذت میبردم رو از دست دادم الان دقت کنید بیشتر باهاش لند اسکیپ میگیرم(چاره اش ۱۳۵ بی خوده که عمرا بخرمش).توی هچل ۲۴-۷۰ گیر افتادم که رنج پایینی داره نمیدونم چرا توی کراپ دار از داشتن ۱۷-۵۵ انقدر خوشحال بودم .دیگه تله پرنده گرافی ندارم.وباید پرنده هارو متقاعد کنم که بیان نزدیکتر.
    عمق میدان عکسها بشدت پایینه جوری که فقط میخای ازش خلاص بشی .وزن کوله ام انقدر سنگینه که دست ودلم برای کوه نوردی نمیره (خوده دی ۷۰۰ بدون گریپ نمیدونم چرا احساس میکنم برابر ۱۰ تا دی ۳۰۰ ه؟)
    الان فقط ۳ تا چیزه که باعث شده دی ۷۰۰ رو نگه دارم. یکی داینامیک رنج دوم خداحافظ نویز و دیگری حس عکس ارژینال با استاندارد ۳۵ میلیمتری
    جناب آقای خلیلی اگر D700x بر مبنای سنسور 24 مگاپیکسلی بیاید چطور؟ فکر کنم یه چیزی سرتر از یک دوربین کراپ دار بشه(با دو برابر شدن تعداد پیکسل ها به نسبت دی 700،یک و نیم برابر شدن کراپ های فعلی را پوشش میده)..با جزئیات بالاترش دیگر نیازی به متقاعد کردن پرنده ندارید

راستی مشکل سنگینی بنظرم فقط بخاطر کوله هستش،از وقتی که inverse 200 رو خریدم با حمل تمامی تجهیزاتم هیچ گونه مشکلی ندارم و راحتم.
    ویرایش توسط vbigdeli : Wednesday 16 September 2009 در ساعت 13:47
    rezakh و usef تشکر می‌کنند.
    وحید بیگدلی

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

آقای خلیلی اختلاف داینامیک رنج D700 با مثلا D90
    آیا مقدار قابل توجهی است یا این مقدار ناچیز است؟!
    یکی از مهمترین فاکتورهای عکاسی دیجیتال "داینامیک رنج" هست که البته به همان اندازه ای که مهمه به همان اندازه کمتر به آن پرداخته میشه :(

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

.با جزئیات بالاترش دیگر نیازی به متقاعد کردن پرنده ندارید
    منظورتون از این قسمت احتمالا استفاده از کراپ نیست که؟! چون به نظرم کراپ از دوربینی که مثال زدید (با جزئیات بیشتر )نمیتونه جایگزین تغئیر فاصله در لنز بشه.
    //

در رابطه با بحث تاپیک هم
    به نظرم پیشرفت دینامیک رنج در سنسور های دوربین های کراپ دار خیلی خوب بوده!! و دلیل کافی نیست برای مهاجرت به فول فریم!
    ولی تفاوت نویز محسوستره .

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

والا فکر کنم این مثالی که شما زدین مثال خوبی نباشد. علت هم این است که مهمترین فاکتور - وزن و اندازه لنز ها هستند وگرنه بدنه ها همونطور هم که شما فرمودید تقریبا فرقی ندارند یا فرقشان چشمگیر نیست.

لنز هایی که شما در هر ۲ مثال به کار برده اید همگی (‌بغیر از ۱۰-۲۲) فول فریم هستند. این مقایسه درستی نیست. شما باید این لنز های فول فریم رو با لنز های سري EF-S در برند کنون و لنز های سری DX در برند نیکون مقایسه کنید. به شما قول میدهم فرقشان خیلی زیاد باشد.
    خب میشه این طوری گفت (با همون رنج تقریبی روی فول فریم):
    10-20 یا 10-22 + 17-70 (با رنج تقریبا مساوی با 24-105 روی فول فریم... باقی موارد خیلی فرق دارند) + 70-200 (که میشه 112-320 که برابر 100-400 در نظر میگیرم - بهتر از این پیدا نکردم)

باز هم تفاوت نهایتا 1 کیلو خواهد بود
    من قانع نشدم :confused:
    Navid7h تشکر می‌کند.
    اصلان نورقاسمی

صفحه 3 از 23 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین