صفحه 22 از 23 نخستنخست ... 12 18 19 20 21 22 23 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 211 تا 220 , از مجموع 222
Like Tree908تشکر

موضوع: فول فریم : برتري ها و محدوديت ها

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط seulement نمایش پست ها
    در مورد داینامیک رنج که بله ولی من فکر میکنم در حساسیت بالا هم دی ۷۲۰۰ بهتر باشه... و البته که عملکرد در حساسیت بالا مهمه برام....
    پس در کل بنظر شما این کار رو بکنم؟
    من خودم ارادت خاصی به فول فریم دارم ولی قیمت بالای تجهیزات همیشه برای من عامل بازدارنده بوده. هر چند لنزهای پرایم با قیمت مناسب هم وجود دارند ولی این لنزها محدودیتهای خاص خود را دارند.
    اگر واقعا برای توسعه تجهیزات مشکل مالی دارید(یا نمی خواهید زیاد خرج کنید) و همونطور که گفته بودید وزن هم برای شما مشکل ساز است به نظر من کوچ به کراپ منطقی است. 16-35 رو هم باید بفروشید چون زیاد روی کراپ ها کاربردی نیست. البته من کماکان در مورد عملکرد در حساسیت بالا شک دارم چون d700 به هر حال فول فریمه و سنسور بزرگتری داره.

مجموع d7200 به همراه کیت - 11-16 توکینا - 35 f1.8 dx و یک لنز تله ترکیب خوبی ایجاد می نمایند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر همراه mohsen.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2345

نقل قول نوشته اصلی توسط seulement نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید وسط بحث گفتم این سوال رو هم اینجا مطرح کنم.
    من یه دی 700 دارم. دام فکر میکنم برگردم به دوربینای کراپدار مثلا دی 7200.
    آیا بنظرتون این کار رو انجام بدم؟
    علت تصمیمم هم عدم توانایی مالی در تهییه لنز، یه مقدار وزن دوربین، یه مقدار هم عمر دوربین هست...
    سلام
    من یکمی در باره خودم توضیح بدم که می خواستم فول فریمی بشم اما فعلا باز به نتیجه رسیدم شاید کراپدار بمونم

مهم ترین دلیلش هم لنز های خوب stm کانن بود و قیمت ارزون شون و متاسفانه قیمت های لنز های فول فریم که سر به فلک گاها می کشه

من به ژانر پرتره محیطی و منظره علاقه دارم. که برای پرتره محیطی با یه لنز فیکس 50 اوکی هستم و دوستش دارم.
    اما برای طبیعت متاسفانه باید هزینه زیادی در لنز واید و یه لنز تله (70-300 L کانن) داشته باشم که احتمالش میاد پایین.

بیشتر به این نتیجه رسیدم اگر زمانی خواستم فول فریمی بشم اول لنز هایش را تهیه کنم و بعد بدنه.

و اینکه d7200 نیکون انقدر خوب هست که من خیلی وسوسه شدم که به خاطر نیکونی بشم ولی از طرفی لنز های خوب و خوش قیمت stm فعلا نگذاشته تا چند ماه دیگه که شاید یا فول فریمی بشم یا نیکونی.
    امیدوارم موفق باشید.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    769

نقل قول نوشته اصلی توسط peacekeeper نمایش پست ها
    من خودم ارادت خاصی به فول فریم دارم ولی قیمت بالای تجهیزات همیشه برای من عامل بازدارنده بوده. هر چند لنزهای پرایم با قیمت مناسب هم وجود دارند ولی این لنزها محدودیتهای خاص خود را دارند.
    اگر واقعا برای توسعه تجهیزات مشکل مالی دارید(یا نمی خواهید زیاد خرج کنید) و همونطور که گفته بودید وزن هم برای شما مشکل ساز است به نظر من کوچ به کراپ منطقی است. 16-35 رو هم باید بفروشید چون زیاد روی کراپ ها کاربردی نیست. البته من کماکان در مورد عملکرد در حساسیت بالا شک دارم چون d700 به هر حال فول فریمه و سنسور بزرگتری داره.

مجموع d7200 به همراه کیت - 11-16 توکینا - 35 f1.8 dx و یک لنز تله ترکیب خوبی ایجاد می نمایند.
    سلام. بله خودم هم در همچین فکری هستم...
    یه نگاهی هم انداختم و بلحاظ دینامیک رنج حرف شما درست بود و برای عملکرد دوربین در حساسیت بالا دی 700 بهتر بود...
    راجع به لنز هم باید در نظر گرفت که لنزای کراپ خوب هم قیمت بالایی دارند و البته که فرششون هم سخته...
    ولی دی 700 انقدر برام خوب بود که دلم براش تنگ میشه... واقعا دوربین خوبیه... حیف قدیمیه...:)

با این دلایلی که فرمودید تصمیم مناسبی است، مخصوصا با "عدم توانایی برای تهیه لنز"
    بلی. واقعا لنزای فول فریم قیمت بالایی دارند. ممنون...
    سلام
    من یکمی در باره خودم توضیح بدم که می خواستم فول فریمی بشم اما فعلا باز به نتیجه رسیدم شاید کراپدار بمونم

مهم ترین دلیلش هم لنز های خوب stm کانن بود و قیمت ارزون شون و متاسفانه قیمت های لنز های فول فریم که سر به فلک گاها می کشه

من به ژانر پرتره محیطی و منظره علاقه دارم. که برای پرتره محیطی با یه لنز فیکس 50 اوکی هستم و دوستش دارم.
    اما برای طبیعت متاسفانه باید هزینه زیادی در لنز واید و یه لنز تله (70-300 L کانن) داشته باشم که احتمالش میاد پایین.

بیشتر به این نتیجه رسیدم اگر زمانی خواستم فول فریمی بشم اول لنز هایش را تهیه کنم و بعد بدنه.

و اینکه d7200 نیکون انقدر خوب هست که من خیلی وسوسه شدم که به خاطر نیکونی بشم ولی از طرفی لنز های خوب و خوش قیمت stm فعلا نگذاشته تا چند ماه دیگه که شاید یا فول فریمی بشم یا نیکونی.
    امیدوارم موفق باشید.
    سلام
    بله.. ممنونم...

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

پیش فرض رضایت عکاسانه

چند صباحی پیش، عقیل عزیز در این مورد پستی داشتن که واقعاً برای خیلی ها روشن گری خوبی بود. من هم خواستم به همین شیوه، تجربیاتم رو در اختیار دوستانی بزارم که گهگاهی سر دوراهی فول فریم و کراپ میمونن.
    اواخر سال 93 بود که با هدف پیگیری و پیشرفت عکاسیم، بادی کنون 60دی رو فروختم و بادی 7100 نیکون خریدم. اهداف متنوعی داشتم، کاهش نویز، افزایش تعداد نقاط فوکوس و پراکندگی بهتر، بادی جدیدتر، شوق جدیدتر و ...
    به مرور لیست تجهیزاتم رو آپدیت کردم، یک توکینا 11-16 خریدم، یک پرایم 50مم اف 1.8 و یک سیگما 105 ماکرو. فلاش، سه پایه، کوله، ریموت، فیلتر و ....
    انصافاً از داشتن تجهیزاتم راضی بودم و خروجی خوبی هم داشت. بخاطر موضوعی مجبور به فروش کلی تجهیزاتم شدم.
    بعد از مدتی که دوباره خواستم شروع کنم، پیش خودم گفتم اینبار قدمی بلندتر ! یک راست رفتم بادی دی800 خریدم ولی سرعت حرکتم بناگاه از 100 کیلومتر در ساعت به 10 کیلومتر در ساعت افت کرد !
    ای بابا، کو پول که لنز بخرم حالا ؟!
    با هزار بدبختی یک 16-28 نیکون خریدم، از چاله افتادم تو چاه! حالا با کدوم پول فیلتر بخرم ؟!
    نخیر، هرجور حساب میکردم نمیشد. اومدم خودم رو بپیچونم، گفتم خب بزار از بلور شدن عکسهای دی800 فرار کنم. این بار دی750 خریدم. لنز توکینا رو هم فروختم و یک لنز 24-120 خریدم.
    عجب!! باز هم سرعتم کمتر شد، این همه امکانات در کنار یک لنز معمولی !! اصلا برام قابل هضم نبود.
    لنز اولتراواید نازنینم کجا، این 24-120 کجا !
    در پس ذهنم همیشه به لنز بیشتر از بادی اولویت میدادم ولی باور کنید اصلا جور در نمیومد. از هزینه های متاهلی و خانه و مهمانی و .... بزنم و لنز بخرم، که چی ؟ برای خودم و خانمم لباس نخرم که لنز بخرم، که چی ؟ مسافرت نرم که پس انداز کنم و لنز بخرم، که چی ؟
    الان که دارم این مطلب رو مینویسم دی750 رو فروختم، 24-120 هم آگهی شد برای فروش.
    سفارش خرید همان سیگما و همان توکینا رو دادم و بهمراه یک 7200

هنوز تجهیزاتم نرسیده بقدری از تصمیمم راضیم که تو این 6 ماهی که فول فریم داشتم حتی نصفش راضی نبودم.
    سعی کردم خیلی خلاصه بنویسم، امیدوارم تجربه من از سوییچ بین فول فریم و کراپ به درد دوستان بخوره، دوستانی که برای هر هزار تومن درآمدشون عرق میریزن و دوست دارن به بهترین نحو خرجش کنن.
    ویرایش توسط Amin.Zallaghi : Friday 2 September 2016 در ساعت 15:11
    yaghoobi، DELL، Fereidoon و 18 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر جديد
    تشکر کرده
    107

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin.Zallaghi نمایش پست ها
    چند صباحی پیش، عقیل عزیز در این مورد پستی داشتن که واقعاً برای خیلی ها روشن گری خوبی بود. من هم خواستم به همین شیوه، تجربیاتم رو در اختیار دوستانی بزارم که گهگاهی سر دوراهی فول فریم و کراپ میمونن.
    اواخر سال 93 بود که با هدف پیگیری و پیشرفت عکاسیم، بادی کنون 60دی رو فروختم و بادی 7100 نیکون خریدم. اهداف متنوعی داشتم، کاهش نویز، افزایش تعداد نقاط فوکوس و پراکندگی بهتر، بادی جدیدتر، شوق جدیدتر و ...
    به مرور لیست تجهیزاتم رو آپدیت کردم، یک توکینا 11-16 خریدم، یک پرایم 50مم اف 1.8 و یک سیگما 105 ماکرو. فلاش، سه پایه، کوله، ریموت، فیلتر و ....
    انصافاً از داشتن تجهیزاتم راضی بودم و خروجی خوبی هم داشت. بخاطر موضوعی مجبور به فروش کلی تجهیزاتم شدم.
    بعد از مدتی که دوباره خواستم شروع کنم، پیش خودم گفتم اینبار قدمی بلندتر ! یک راست رفتم بادی دی800 خریدم ولی سرعت حرکتم بناگاه از 100 کیلومتر در ساعت به 10 کیلومتر در ساعت افت کرد !
    ای بابا، کو پول که لنز بخرم حالا ؟!
    با هزار بدبختی یک 16-28 نیکون خریدم، از چاله افتادم تو چاه! حالا با کدوم پول فیلتر بخرم ؟!
    نخیر، هرجور حساب میکردم نمیشد. اومدم خودم رو بپیچونم، گفتم خب بزار از بلور شدن عکسهای دی800 فرار کنم. این بار دی750 خریدم. لنز توکینا رو هم فروختم و یک لنز 24-120 خریدم.
    عجب!! باز هم سرعتم کمتر شد، این همه امکانات در کنار یک لنز معمولی !! اصلا برام قابل هضم نبود.
    لنز اولتراواید نازنینم کجا، این 24-120 کجا !
    در پس ذهنم همیشه به لنز بیشتر از بادی اولویت میدادم ولی باور کنید اصلا جور در نمیومد. از هزینه های متاهلی و خانه و مهمانی و .... بزنم و لنز بخرم، که چی ؟ برای خودم و خانمم لباس نخرم که لنز بخرم، که چی ؟ مسافرت نرم که پس انداز کنم و لنز بخرم، که چی ؟
    الان که دارم این مطلب رو مینویسم دی750 رو فروختم، 24-120 هم آگهی شد برای فروش.
    سفارش خرید همان سیگما و همان توکینا رو دادم و بهمراه یک 7200

هنوز تجهیزاتم نرسیده بقدری از تصمیمم راضیم که تو این 6 ماهی که فول فریم داشتم حتی نصفش راضی نبودم.
    سعی کردم خیلی خلاصه بنویسم، امیدوارم تجربه من از سوییچ بین فول فریم و کراپ به درد دوستان بخوره، دوستانی که برای هر هزار تومن درآمدشون عرق میریزن و دوست دارن به بهترین نحو خرجش کنن.
    از دید بسیار جالبی به این قضیه نگاه کردین..چند وقتی بود به این قضیه فکر میکردم و واقعا تجهیزات دوربین و لنز فول فریم گرون تر هستن
    یه سوال تقریبا بی ربط به موضوع داشتم:
    شما از راه عکاسی کسب درآمد هم دارین یا فقط علاقه خودتونه و به نوعی دلگرمی خودتونه؟
    چون برای من به همین صورت هستش...در حال حاظر 5300 دارم و احتمالش هست تا چند ماه آینده به 7200 کوچ کنم و در این راه به هیچ درآمدی هم فکر نکردم یا نداشتم!
    MohammadRanjbar تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط saber.k نمایش پست ها
    از دید بسیار جالبی به این قضیه نگاه کردین..چند وقتی بود به این قضیه فکر میکردم و واقعا تجهیزات دوربین و لنز فول فریم گرون تر هستن
    یه سوال تقریبا بی ربط به موضوع داشتم:
    شما از راه عکاسی کسب درآمد هم دارین یا فقط علاقه خودتونه و به نوعی دلگرمی خودتونه؟
    چون برای من به همین صورت هستش...در حال حاظر 5300 دارم و احتمالش هست تا چند ماه آینده به 7200 کوچ کنم و در این راه به هیچ درآمدی هم فکر نکردم یا نداشتم!
    خیر، عکاسی برای بنده صرفاً تفریح هست، هرچند اگر درآمدی گاه و ناگاه هم داشتم بازهم هزینه ای آنچنان برای فول فریم ( با توجه به شرایط زندگیم ) برایم توجیح نداشت.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

با سلامی گرم خدمت همه دوستان مدتی بود که نمی تونستم از تجربیات دوستان بهره مند بشوم
    واسه خاطر یه مشکل قانونی مجبور شدم خرید بادی و لنز رو بنده هم به تعئیق بندازم اما بگذریم حالا از این موضوع

واقعا فارغ از موضوع قیمت فرض کنیم با لنز های کیت هر کدام مثل 18-135 کراپ یا 24-105 فول فریم واقعا تفاوت (( کیفیت عکس )) از لحاظ وضوح در محیط داخلی با نور نرمال چقدر هست ؟؟؟
    آنقدری واضح هست که با دیدین خروجی هر کدام در شرایط برابر بلافاصله تشخیص داد که هر کدام با کدام بادی ثبت شده است ؟؟ ( فارغ از موضوع زاویه دید )

بنده در ژانر پرتره بیشتر علاقه مند به کار هست اما نه شرایط استودیویی

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_ashrafi نمایش پست ها
    با سلامی گرم خدمت همه دوستان مدتی بود که نمی تونستم از تجربیات دوستان بهره مند بشوم
    واسه خاطر یه مشکل قانونی مجبور شدم خرید بادی و لنز رو بنده هم به تعئیق بندازم اما بگذریم حالا از این موضوع

واقعا فارغ از موضوع قیمت فرض کنیم با لنز های کیت هر کدام مثل 18-135 کراپ یا 24-105 فول فریم واقعا تفاوت (( کیفیت عکس )) از لحاظ وضوح در محیط داخلی با نور نرمال چقدر هست ؟؟؟
    آنقدری واضح هست که با دیدین خروجی هر کدام در شرایط برابر بلافاصله تشخیص داد که هر کدام با کدام بادی ثبت شده است ؟؟ ( فارغ از موضوع زاویه دید )

بنده در ژانر پرتره بیشتر علاقه مند به کار هست اما نه شرایط استودیویی
    در ژانر پرتره فول‌فریم را بیشتر توصیه می‌کنم، یکی به دلیل عمق‌میدان کمتر و دوم نیاز به چاپ‌های بزرگ‌تر ( بنابر‌خواست و سفارش مشتری). اما در طبیعت و منظره دوربین کراپدار شرایط بهتری دارد.
    hossein_ashrafi تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    در ژانر پرتره فول‌فریم را بیشتر توصیه می‌کنم، یکی به دلیل عمق‌میدان کمتر و دوم نیاز به چاپ‌های بزرگ‌تر ( بنابر‌خواست و سفارش مشتری). اما در طبیعت و منظره دوربین کراپدار شرایط بهتری دارد.
    با توجه به محدودیت بودجه ، دوربینی مثل کانن 6دی به نظرم کمبودی با نمونه بالاترش مثل 5دی مارک3 نخواهد داشت در ژانر پرتره

یعنی کیفیت کار در عکاسی پرتره با بادی 6دی کمبودی در مقایسه با بادی بالاتر نخواهد داشت، با توجه به قیمت حدود 2 میلیون تومان

كاربر همراه AlirezaAkhlaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    2860

چرا میگین کراپ بهتره؟؟؟
    تو طبیعت و منظره نیاز به دینامیک رنج بیشتر هست که فول فریم قوی تره
    D810 -- 24-120 -- Tamron 15-30 -- Tamron 150-600 -- 20 f/2.8 -- 70-300 VR -- 35 f/1.8 -- Tamron 19-35
    علیرضا اخلاقی

صفحه 22 از 23 نخستنخست ... 12 18 19 20 21 22 23 آخرینآخرین