صفحه 1 از 5 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 41
Like Tree64تشکر

موضوع: انواع بيمه دوربين

كاربر جديد
    تشکر کرده
    97

Unhappy انواع بيمه دوربين

سلام دوستان
    بعد از اینکه کلی مطالب و گفتگو هاتون رو بررسی کردم
    تصميم به خريد يک دورربين panasonic fz28 گرفتم
    که بهم
    قيمت دادن 400 هزار تومان همراه با 2 گيگ رم و يک کيف و
    گارانتی شرکت بانيان

حالا فقط تو يک مورد من مشکل دارم
    ان هم این هست که
    نميدونم بعد از خريد چطور ميتونم دوربين رو بيمه سرقت کنم
    از چند جا هم پرسيدم
    بهم گفتن که اصلا panasonic رو بيمه نميکنن
    يا گفتن که با گارانتی خودمون اگه بخای ميتونن بيمه بهم بدن
    حالا من واقعا موندم !!!
    ميترسم واقعا اخه قبلن يسری مشکل برم پيش امده....
    که فکر ميکنم داشتن بيمه سرقت برايه دوربين لازمه
    لطفا کمکم کنيد
    موندم قيد دوگيگ رم و کيف و گارانتی بانيان رو بزنم
    و برم سراغ گارانتی هايه ديگه يا اینکه کلا" قيد fz28 رو بزنم

با تشکر قبلی از هميه دوستان
    ویرایش توسط armin-nas : Saturday 19 September 2009 در ساعت 23:34 دلیل: .....

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: بيمه برايه دورربين panasonic fz28

سلام

دوست عزيز قيد گارانتي بانيان رو نزنيد. در مورد بيمه هم بايد عرض كنم كه بيمه در بسياري از موارد قضيه ي "آواي دهل شنيدن از دور خوش است" خواهد بود.

ضمنا نام تاپيك رو هم عوض كردم كه كلا سوالاتي كه راجع به بيمه ي دوربين براي دوستان پيش مياد رو اينجا بپرسند.
    Afshin.Prt و armin-nas تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا Hossein Nasiri آواتار ها
    تشکر کرده
    168

Smile پاسخ: انواع بيمه دورربين

نقل قول نوشته اصلی توسط armin-nas نمایش پست ها
    فکر ميکنم داشتن بيمه سرقت برايه دوربين لازمه
    ببين وجود بيمه بعضي اوقات و براي بعضي افراد خوبه و براي بعضي لازمه. دوست عكاسي دارم كه تاحالا دوتا دوربين ازش زدن (يكيشو تو تاكسي جا گذاشته بود:biggrin:) خب براي اين آدم بيمه لازمه.

اما براي بعضي ها نه. من نمي فهمم، اگه آدم مواظب باشه و حواسش رو جمع كنه چرا بايد به بيمه نياز پيدا كنه؟

بعدشم بايد شما ببيني اين هزينه‌ي اضافي اي كه مي كني چقدر برات ارزش افزوده داره. يادمه 400 دي تازه اومده بود يكي از بچه ها رفت با بيمه يكساله خريد 890 . همون موقع بدون بيمشو با 700 و خرده اي هم ميشد پيدا كرد. واقعا هزينه‌ي زياديه. شما همين هزينه رو مي توني جاي ديگه انجام بدي. يا ...

با تاييد حرف آقا فرهاد، من هم نشنيدم كسي از بيمه دوربين استفاده كنه. از گارانتي نبايد گذاشت. اما بيمه رو خودت مي دوني...
    armin-nas تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال ajjadesa آواتار ها
    تشکر کرده
    2486

پیش فرض پاسخ: انواع بيمه دورربين

با تاييد حرف آقا فرهاد، من هم نشنيدم كسي از بيمه دوربين استفاده كنه. از گارانتي نبايد گذاشت. اما بيمه رو خودت مي دوني...
    من دیدم گارانتی و بیمه ایدهال واقعا عمل کردن به تعهدشون !!
    AslanAslan، Afshin.Prt، Hossein Nasiri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سجاد عبدالهی
    Canon EOS 5D Mark II/Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM/Canon EF 50mm f/1.4 USM /Canon EF 180mm f/3.5 L USM Macro /Sigma 12-24mm f/4.5-5.6 EX DG

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

با سلام
    چند مثال ساده :
    1. در محیط بیرون بطور ناگهانی کسی بشما برخورد می کند و یا هرگونه اتفاق دیگری از این قبیل , حادثه حادثه هست دیگر و زمان معینی ندارد و سپس میبینید که دوربین یا لنز و یا هردویشان خورد و خاکشیر شده اند ] اینجاست که بیمه به کمک شما میاید
    2. مشکلاتی تحت پوشش گارانتی نیست ( که عموما چیز زیادی تحت پوشش گارانتی نیست ) مانند استفاده از کارت های حافظه نامرغوب و از بین رفتن برد اصلی دوربین
    اینجاست که بیمه به کمک می آید
    3. و مثال های این چنین
    آیا پرداخت 2.5 تا 3 در صد از هزینه محصول خریداری شده ارزش ندارد و مبلغ هنگفتی می باشد

مثلا یک لنز به قیمت 2 میلیون خریداری می شود ایا پرداخت 60 هزار تومان برای پوشش این لنز در مقابل حوادث غیر قابل پیش بینی کار غیر عاقلانه ای است ؟!!

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

من خودم به بيمه (انواعش) خيلي معتقدم تا جايي كه به غير از ماشين ها كه هميشه بيمه ي بدنه و شخص ثالث فول مي كنم خونه رو هم براي آتش سوزي و زلزله و حوادث ديگه بيمه كرده ام ولي صحبت اين بود كه اگر براي دوربين پاناسونيك بخواهند بيمه بگيرند بايد از خير گارانتي بانيان بگذرند كه عرض كردم منطقي نيست.

پيشنهاد مي كنم دوربين را با گارانتي بانيان بخريد بعد دوربين را بلافاصله ببريد تعميرگاه مركزي بگوييد مي خواهيد بيمه كنيد احتمالا 2% قيمت را بگيرند و بيمه كنند.

و اما در مورد بيمه ي سرقت من هنوز نمي دانم چجوري عمل مي كنند. اگر كسي مدعي شود دوربين سرقت رفته بعد پول بيمه را بگيرد (گيرم 20% فرانشيز هم كم كنند) و دوربين را مثلا ذر ناصر خسرو بفروشد چه ؟ در مورد اتوموبيل شما بعد از سرقت، با نماينده ي بيمه به محضر مي رويد و اتوموبيل به سرقت رفته را اول به نام بيمه مي كنيد بعد 80% قيمت آن را به شما مي دهند ولي براي اجناس منقول كمي پيچيده است و من اولين باري است كه راجع به بيمه ي سرقت دوربين مي شنوم.
    ajjadesa، vbigdeli، tanhatanha و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

فکر میکنم بیمه سرقت برای دوربین فقط برای موارد سرقت در آدرسی هست که شما برای بیمه میدهید که گذارش سرقت به پلیس رو هم برای دریافت خسارت دزدیده شدن دوربین باید داشت!
    tanhatanha تشکر می‌کند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر جديد
    تشکر کرده
    97

Smile پاسخ: انواع بيمه دورربين

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

من خودم به بيمه (انواعش) خيلي معتقدم تا جايي كه به غير از ماشين ها كه هميشه بيمه ي بدنه و شخص ثالث فول مي كنم خونه رو هم براي آتش سوزي و زلزله و حوادث ديگه بيمه كرده ام ولي صحبت اين بود كه اگر براي دوربين پاناسونيك بخواهند بيمه بگيرند بايد از خير گارانتي بانيان بگذرند كه عرض كردم منطقي نيست.

پيشنهاد مي كنم دوربين را با گارانتي بانيان بخريد بعد دوربين را بلافاصله ببريد تعميرگاه مركزي بگوييد مي خواهيد بيمه كنيد احتمالا 2% قيمت را بگيرند و بيمه كنند.

و اما در مورد بيمه ي سرقت من هنوز نمي دانم چجوري عمل مي كنند. اگر كسي مدعي شود دوربين سرقت رفته بعد پول بيمه را بگيرد (گيرم 20% فرانشيز هم كم كنند) و دوربين را مثلا ذر ناصر خسرو بفروشد چه ؟ در مورد اتوموبيل شما بعد از سرقت، با نماينده ي بيمه به محضر مي رويد و اتوموبيل به سرقت رفته را اول به نام بيمه مي كنيد بعد 80% قيمت آن را به شما مي دهند ولي براي اجناس منقول كمي پيچيده است و من اولين باري است كه راجع به بيمه ي سرقت دوربين مي شنوم.

سلام
    از راهنمايي شما و بقيه دوستان بسيار ممنون
    چنتا سوال داشتم:
    تعميرگاه مركزي قضيش چيه :biggrin:وکجا هست؟
    عنوانه بيمه نامه اي که ميدن چی هست؟
    -----------
    ممنون
    ویرایش توسط armin-nas : Monday 21 September 2009 در ساعت 02:03

كاربر آشنا Hossein Nasiri آواتار ها
    تشکر کرده
    168

Post پاسخ: انواع بيمه دورربين

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    احتمالا 2% قيمت را بگيرند و بيمه كنند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahlava نمایش پست ها
    مثلا یک لنز به قیمت 2 میلیون خریداری می شود ایا پرداخت 60 هزار تومان برای پوشش این لنز در مقابل حوادث غیر قابل پیش بینی کار غیر عاقلانه ای است ؟!!
    در اين كه با اين رقم ها اين كار عقلاني و منطقي است شكي نيست. اما من احساس كردم اين دوستمون ديگه به وسواس دچار شدند كه ممكنه مزاحم كارشون بشه.

اما اگه كسي از بيمه سرقت و پرداخت خسارتش تجربه‌اي داره بگه. خوبه حتماً:)

ضمنا اون رقمي كه بنده گفتم مال زماني بود كه شركت آفومار پول خون چند پشتش رو از خريدار مي گرفت كه اصلا نمي ارزيد به خاطر اون بيمه اضافي اينقدر پول داد. شنيدم كه الان فقط پول خون پدر محترمشان را مي‌گيرند
    Afshin.Prt و armin-nas تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

پیش فرض پاسخ: انواع بيمه دوربين

من خودم از بیمه و ضمانت افومار بنا به دلایلی استفاده می کنم
    و یکبار همین بیمه نامه افوما بکمکم رسید
    اوایلی که دوربین رو گرفته بودم , یه مموری غیر استاندارد هم خریداری کرده و در دوربین استفاده کردم که دوربین ارور میداد من هم باطری دوربین در می اوردم و دوباره داخل می گذاشتم تا ارور نده ] تا اینکه برد اصلی دوربین سوخت و بیمه
    به کمکم شتافت

صفحه 1 از 5 1 2 3 4 5 آخرینآخرین