صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 18 , از مجموع 18
Like Tree23تشکر

موضوع: نیاز به دوربینی با ثبت رنگ و جزییات خوب

كاربر آشنا soheil007 آواتار ها
    تشکر کرده
    226

پیش فرض لنز خوب

خيلي ممنون از جواب هاتون.باعث شد كه به نتيجه برسم.
    فقط يه سوال دارم كه اگر لنز كيت دوربين 450دي كه همون 55-18 هست رو نخرم چه لنزيو با قيمت حدود 400 تا 500 پيشنهاد مي كنيد كه شارپنس خوبي داشته باشه ودر ضمن به كار عكاسي از منظره و همچنين گرفتن پرتره هم بياد.با يه نگاه به تاپيكهاي ديگه من به 85-17 كنون و 70-17 سيگما(البته لرزه گير نداره) رسيدم.يكي از دوستان هم 135-28 كنون رو پيشنهاد دادند كه بنظر من خيلي عاليه ولي فكركنم با توجه به كراپ دوربين وايد مناسبي نداشته باشه(در اين مورد اگر اشتباه مي كنم بگيد).
    تشكر فراوان

تشکر کرده
    226

پیش فرض پاسخ: لنز خوب

سلام
    اين سوال واقعا حياتيه چون امروز قصد خريد دارم.اگر ممكنه از اين سه لنز بالا يكيو كه براي عكاسي از منظره و گرفتن پرتره خوبه معرفي كنيد اگر لنز ديگرو هم در نظر داريد لطفا بگيد.
    خيلي خيلي ممنون

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: نیاز به دوربینی با ثبت رنگ و جزییات خوب

سلام

دوست عزيز بارها اينجا در اين مورد بحث شده است. توصيه بر اين است كه حتما 55-18 رو با دوربين به صورت كيت بخريد چون لنزي است كه به نسبت قيمتش ( وقتا با كيت مي خريد ارزانتر در مي آيد) كيفيت خيلي خوبي دارد و بسياري معتقدند كيفيتي بسيار بهتر از 85-17 دارد.

بعد از چند ماه كار كردن با لنز كيت و مشخص شدن نيازهايتان راحت تر مي توانيد لنز هاي ديگرتان را انتخاب كنيد. اگر به تك لنز فكر مي كنيد فكر كنم بهتر است كمي بودجه را براي خريد 200-18 بالا ببريد.
    mreza1001 و soheil007 تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    226

ممنون از شما آقا فرشاد.باور كنيد اصلا نمي خوام پول بي خودي خرج كنم و دليل نخريدن اين لنز هم نقد هايي بود كه در همين فروم نوشته شده بود و اكثرا هم نقد هايه منفي.من با دوربين هايه كامپكت و slr آنالوگ بسيار عكاسي كردم و نيازهامو هم در بالا نوشتم.در مورد تك لنز فقط پولم به 200-18 سيگما ميرسه كه اگر كيفيت خوبي نداره بگيد كه از فكرش بيام بيرون
    البته من اصلا اصراري به تك لنز بودن ندارم و فكر مي كنم با بودجه كمي كه دارم فعلا يه لنز مثل 70-17 سيگما يا 55-17 كنن و يا 85-17 كنن يا 28-135 كنن بگيرم خوب باشه تا بعدا يه لنز تله بگيرم.لطفا در اين مورد بنده رو راهنمايي كنيد:confused:
    بازم خيلي خيلي ممنونم
    ویرایش توسط soheil007 : Thursday 24 September 2009 در ساعت 11:46

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil007 نمایش پست ها
    ممنون از شما آقا فرشاد.باور كنيد اصلا نمي خوام پول بي خودي خرج كنم و دليل نخريدن اين لنز هم نقد هايي بود كه در همين فروم نوشته شده بود و اكثرا هم نقد هايه منفي.من با دوربين هايه كامپكت و slr آنالوگ بسيار عكاسي كردم و نيازهامو هم در بالا نوشتم.در مورد تك لنز فقط پولم به 200-18 سيگما ميرسه كه اگر كيفيت خوبي نداره بگيد كه از فكرش بيام بيرون
    البته من اصلا اصراري به تك لنز بودن ندارم و فكر مي كنم با بودجه كمي كه دارم فعلا يه لنز مثل 70-17 سيگما يا 55-17 كنن و يا 85-17 كنن يا 28-135 كنن بگيرم خوب باشه تا بعدا يه لنز تله بگيرم.لطفا در اين مورد بنده رو راهنمايي كنيد:confused:
    بازم خيلي خيلي ممنونم
    سلام

- من فرهادم :biggrin:
    - لنز 55-17كنن قيمتش بالاي يك ميليون تومنه
    - نظر من هنوز روي 55-18 كيت خود دوربينه تا بعدا بتونيد بودجه رو كمي افزايش بديد.
    soheil007 تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    226

- من فرهادم
    آقا فرهاد شرمنده.وقتي داشتم پاسختونو مي نوشتم تو فكر يكي از بچه ها بودم اين شد كه اشتباه رخ داد.
    - لنز 55-17كنن قيمتش بالاي يك ميليون تومنه
    عجب دنيايه. اصلا به قيافه لنزه نمي خورد يك ميليون يا بيشتر باشه.ممنون كه بنده رو از گمراهي بيرون اورديد.
    - نظر من هنوز روي 55-18 كيت خود دوربينه تا بعدا بتونيد بودجه رو كمي افزايش بديد.
    آقا فرهاد يه لطف بكنيد بگيد بودجه رو چقدر افزايش بدم تا يه لنز بدرد بخور بگيرم(لطفا ماركشم بگيد و اينكه لطفا از سري L نباشه)
    بسيار تشكر

تشکر کرده
    13937

آقا فرهاد شرمنده.وقتي داشتم پاسختونو مي نوشتم تو فكر يكي از بچه ها بودم اين شد كه اشتباه رخ داد.
    خواهش مي كنم فرشاد برادرمه :biggrin:

عجب دنيايه. اصلا به قيافه لنزه نمي خورد يك ميليون يا بيشتر باشه.ممنون كه بنده رو از گمراهي بيرون اورديد.
    احتمالا لنز رو از نزديك نديديد و لمس نكرده ايد

آقا فرهاد يه لطف بكنيد بگيد بودجه رو چقدر افزايش بدم تا يه لنز بدرد بخور بگيرم(لطفا ماركشم بگيد و اينكه لطفا از سري L نباشه)
    خودتون بايد تصميم بگيريد.

- رنج عالي، كيفيت خوب ( نه خيلي عالي) : Canon EFS 18-200 حدود 700 هزار تومان
    - رنج كوتاه، كيفيت عالي Canon EF 17-40 L حدود 750 هزار تومان ( چرا L نباشه)
    - رنج كوتاه، كيفيت عالي Tamron 17-50 اگر گير بيايد زير 500 هزار تومان
    - رنج خوب، كيفيت خوب Sigma 17-70 حدود 370 هزار تومان
    M.Mobin و soheil007 تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    همین فرض اول‌تان اشتباه است. نه اینکه D300 رنگهای خوبی تولید نمی‌کند. بلکه همه DSLR ها به طور بالقوه قادر به تولید رنگهای خوب هستند. اما مهم این است که در دست چه کسی باشند.
    با سلام من به تازگي (يعني همين امروز) تو اين سايت عضو شدم ولي چند ماهي ميشه که مطالبش و به خصوص تالارهاي گفتگو رو مي‌خونم مي‌خواستم بدونم منظورتون از اينکه تو دست چه کسي باشه چيه يعني داشتن رنگهاي خوب حتي با SLR هم مشکله؟
    ممنون مي‌شم اگه اساتيد راجع به کيفيت رنگ خروجي DSLR ها خصوصا مدل‌هاي کامپکت ارزانتر مثل D5000 و يا 500D راهنمايي کنند.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2