نمایش نتایج : از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
Like Tree2تشکر
  • 1 Post By Navid7h

موضوع: ابزار ظهور نگاتیو سیاه سفید رو از کجا میشه پیدا کرد؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

پیش فرض ابزار ظهور نگاتیو سیاه سفید رو از کجا میشه پیدا کرد؟

سلام!

سه سوال دارم، یک اینکه برای ظهور عکس سیاه سفید (نهایتا مدیوم فرمت) در خانه دقیقا به چه ابزاری نیاز؟ من جستجو کردم و این مطلب رو پیدا کردم، اما مطمئن نیستم که همه ی این ابزار پیدا بشه در ایران.

و دو اینکه این ابزار رو از کجا میشه تهیه کرد و حدودا چقدر هزینه داره؟

و سه اینکه بعد خرید این ابزار پیدا کردن مواد مورد نیازشون ممکن یا نه، یعنی اینکه این ابزار رو نگیرم اما بعدا نتونم مواد لازم برای ظهور رو پیدا کنم و ابزار بی استفاده بشند.

من انجمن رو گشتم اما متاسفانه جواب دقیق این سوال ها رو ندیدم، ببخشید اگه قبلا جایی جواب داده شده بوده

خیلی ممنون

كاربر همراه kooshanjazayeri آواتار ها
    تشکر کرده
    338

پیش فرض پاسخ: ابزار ظهور نگاتیو سیاه سفید رو از کجا میشه پیدا کرد؟

خب شما فقط به چند تا چیز ساده نیاز دارید ! دو تا دبه! که توش داروی ظهور و ثبوت درست کنید

جند تا تشتک که توش عکس هارو ظاهر و ثابت کنید ( یکی هم برای شستن عکس بین این دو مرحله )
    یک لامپ قرمز مخصوص تاریک خونه ! ( البته برای ظهور فیلم هم یک تانک ( اسم تخصصیش ! ) ظهور احتیاج دارید با یه ابزاری که اسشم یادم نیست ولی فیلم رو به دور اون میپیچن و بعد توی تانک ظهور میگذارن)

که اینها جمعآ فکر نکنم قیمتی بالای 30 تومان براتون آب ! بخوره

و از همه مهمتر آگراندیسمان که از 50 تومان به بالا هست از 120 تا 70 میتونید چیز معقول و مناسبی تهیه کنید

وسایلی که تخصصیست رو میتونید توی ناصر خسرو پیدا کنید آدرس دقیقی مد نظرم نیست بگردید راحت پیدا میشه

بعد از خریدن اینها برای راه انداختن تاریک خونه فقط به یک جای تاریک یک نگاتیو کاغذ عکاسی و داروی ظهور و ثبوت نیاز دارید

داروها رو در بسته های حاضر ( مایع ) و پودری ( که باید آماده بشه ولی روشش تهیه اش سادست ) میتونید بخرید

بعد از روی توضیحات فیلم و خود دارو میتونید شروع کنید به استفاده

اگر این وسایل رو خریدید ولی بعد مشکل برای ظهور و ثبوت فیلم ( که با داروی ظهور و ثبوت کاغذ فرق داره ) داشتید من میتونم کتاب عکاسی هنرستان رو پیدا کنم ( در حال اسباب کشی ایم ) که راهنمایی کرده و روشش رو توضیح داده براتون صفحه هاشو اسکن کنم

ببخشید اگر یکم اطلاعات درهم برهم بود !
    Nikon D700
    Nikon 70-200 2.8 II
    Nikon micro AF-D 60mm

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

خیلی ممنون برای توضیحات

با این حساب من اگه برم ناصر خسرو خودشون می دونند چه وسایلی رو باید تهیه کنم و می تونند راهنماییم کنن؟ اگه نه، میشه یه لیست دقیق :D از این ابزار رو بگید

و یک مورد دیگه، اینطور که من فهمیدم بدون نیاز به تاریک خونه هم میشه عکس ها رو ظاهر کرد (فیلم رو به دور یک فیلم جمع کن که اون رو از نور محافظت می کنه می پیچند) برای چاپ فکر می کنم که به لابراتوار بدم بهتر باشه، فعلا فقط ظهور عکس ها برام مهم. البته مگر اینکه پیشنهاد کنید کار چاپ رو هم خودم انجام بدم.

و باز هم یک سوال دیگه، چاپ عکس رنگی هم همین مراحل رو داره یا پییچیده تر و هزینه ی بیشتری می خواد؟

و آخرین سوال، الان لابراتواری هست که کار ظهور سیاه و سفید رو انجام بده؟ میدونم ایران فیلم و عکسباران این کار رو نمی کنند
    ویرایش توسط maven_zer09 : Saturday 26 September 2009 در ساعت 18:44

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

همه چیز در مورد ظهور فیلم
    کد:
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=3706
    ببخشید انگار خط رو خط شد !
    maven_zer09 تشکر می‌کند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    همه چیز در مورد ظهور فیلم
    کد:
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=3706
    ببخشید انگار خط رو خط شد !
    خیلی ممنون. گویا تو بخش اشتباهی دنبالش می گشتم. مطالب خیلی جامع و دقیقی بود.