صفحه 52 از 100 نخستنخست ... 2 42 48 49 50 51 52 53 54 55 56 62 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 511 تا 520 , از مجموع 999
Like Tree2001تشکر

موضوع: فیلتر (ND) ان دی

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط dppictuer نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان . واقعا از اطلاعاتی که دوستان اینجا ثبت کردند و راهگشای هر کسی میتونه باشه باید تشکر کرد . من نیازمو اول مینویسم بعد شما با توجه به بودجه کمم و اینکه اهواز زندگی میکنم اصلا امکان خرید از نزدیک و خردیهای متعدد رو ندارم راهنمایی بفرمایید لطفا .

من فیلتر ND رو برای استفاده در محیطهای داخلی و خیابان برای حذف انسان و ماشین میخوام و نیز برای عکاسی منظره بیشتر برای ابریشمی شدن آب آبشار ، رودخانه ، دریا و ... . تابحال برای گرفتن چنین تصاویر دم غروب اقدام به عکاسی میکردم که همه میدونن چقدر کار سخت و لحظه ای میشه اگر یک دقیقه دیر اقدام کنی نور رو از دست میدی و فرصت از کف میره.

اول از همه من مدنظرم هست Phottix VND Variable ND Filter 77mm این رو تهیه کنم با یک تبدیل ۷۷ به ۶۷ که به لنز نه چندان خوب ۱۸ -۷۰ نیکون بخوره و انشاالله در آینده نچندان دور با خرید لنز ۱۰-۲۰ سیگما امکان استفاده از این فیلتر وجود داشته باشه . مشکل X رو دیدم اما متاسفانه تست دوستان رو توی این تاپیک مشاهده نکردم (نمونه های ویدیو و عکسهای مختلف رو روی سایتها متعددی مشاهده کردم) با توجه به اینکه نمیتونم هزینه زیادی برای این فیلتر بکنم از دوستان خواهش میکنم اول نظرشون رو در مورد فوتیکس بفرمایند و اگر پیشنهاد بهتری هم هست بفرمایند .
    بعضی اوقات نظراتمون یکمقدار غلو شده هستش و شرایطی رو در نظر میگیریم که شاید خیلی پیش نیاد . برای مثال بنده قطعا صراط ظهر تو اهواز بلند نمیشم برم عکس منظره بگیرم پس لطفا مطالب و فرمایشاتتون رو کاربردی بفرمایید . ممنونم .
    درود
    خوب در کل در کمال احترام باید خدمتتون عرض کنم اشتباه می کنید!
    غلو در نظرات مربوط به یک فرد صحیحه ولی وقتی افراد متعددی در مورد یک مسئله ای نظر می دهند و همه به اتفاق نسبت به موضوع نظر مثبت یا منفی دارند، حکایت "آزموده را آزمودن خطاست" پیش خواهد آمد!
    دوست عزیز فیلترهای فوتیکس را دوستان زیادی در انواع مختلف (UV,PL, Cpl, ND, VND) تست کرده اند و اکثرا از افت کیفیت تصاویر گلایه داشته اند! البته اختلاف قیمت این فیلتر با فیلترهای مرغوب خود بیانگر همین مطلب هم هست!
    اما در مورد فیلتر مناسب برای شما! اتفاقا فیلتری که بخواهید برای عکاسی به روشهای مورد نظرتون استفاده کنید فیلترهای ND1000 می باشد و لذا غلظت کمتر برای کاربرد شما مناسب نخواهد بود! فیلتر های VND زمانی پاسخگوی نیاز شماست که هدف شما استفاده از ND از 2 تا نهایتا 8 (در بهتری حالت ممکن 16) باشد و مطمئن باشید این X در ND بالاتر در کناره های تصویر تشکیل خواهد شد و تصویر را تحت الشعاع قرار خواهد داد.
    برای مثال بنده قطعا صراط ظهر تو اهواز بلند نمیشم برم عکس منظره بگیرم پس لطفا مطالب و فرمایشاتتون رو کاربردی بفرمایید . ممنونم .
    اصولا زمانهای طلایی برای عکاسی صبح زود و هنگام غروب می باشد!
    بنابراین استفاده از فیلتر ND1000 الزامی برای عکاسی در سر ظهر ایجاد نخواهد کرد.
    غلظت کمتر از این فیلتر به اندازه کافی مناسب برای ایجاد شرایط مورد نظر شما نیست! (البته این هم تجربه شخصیه و ممکنه شما ترجیح بدهید شخصا تجربه کنید)
    ارادتمند.
    dppictuer، bf ، Amir Abdolpanah و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

من هم فکر می کنم کمتر از ان دی 1000 برای محور کردن کامل آدم ها از مکان ها جوابگو نخواهد بود. حدس من این است که شما بسته به پراکنش جمعیت و سرعت حرکت آن ها به بیشتر از 1 دقیقه زمان احتیاج خواهید داشت.

اگر عکاسی از محل ها را بدون آدم ها در نظر دارید، می توانید از تکنیک های استکینگ استفاده کنید.
    dppictuer، msh2200، mSafdel و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر همراه dppictuer آواتار ها
    تشکر کرده
    37

مرسی دوستان عزیز. خیلی روشن کننده است مباحثتون . بنده چون نمیدانم میپرسم و قطعا از شما سپاسگذارم . بحث در مورد غلو رو خدمتتون از روی تجربه عرض میکنم گاهی اوقات برخی از دوستان بیش از حد مته به خشخاش میذارن و صد البته متاثر از ریز بینی این دوستان هست اما گاهی اوقات ما خلاقیت و همگام شدن با تجهیزات موجود و بهره وری حداکثری از امکانات موجود رو از یاد میبریم . سالها پیش دوستان عزیز مخالف خرید ۷۰-۲۰۰ سیگما بودند قطعا لنز تراز اولی حساب نمیشه . اما اگر بدانی چه نقاط قوت یا ضعفی داره میتوانی آنچه را میخواهی از این وسیله بیکیفیت بدست بیاری ؛ چه شاتهای زیبایی که با همین لنز کند ثبت نشد و چه ماکروهایی که تحسین بسیاری را بر نیانگیخت . در کل من همیشه فاکتور خلاقیت را هم کمی لحاظ میکنم .بالاخره ما فقرا هم باید یجوری ادامه بدیم. مرسی مرسی .

خوب این خیلی راحتتره فکر کنم چه مارکی پیشنهاد میدید ؟ من فکر میکنم دهنه ۷۷ با تبدیل به ۶۷ مناسب باشه . من چنین فیلتری توی سایتها ندیدم آیا از جای خاصی باید تهیه بشه؟ قیمتها به چه شکلی هست ؟

هزار بار ممنون.
    msh2200 و iman sabbaghian تشکر می‌کنند.
    Nikon D750 & D7200 - Tamron 24-70 f2.8 di vc - NIKKOR 50mm f/1.8G - Sigma 10-20 f4,5.6 - Nikon Sb800,Sb700,Godox TT685N - Lowepro Inverse 200 AW - Lowepro runner 450 aw - Gopro 4Black - Dji Osmo

تشکر کرده
    37

امیر عزیز ممنون در مورد استکینگ چیزی نمیدونم یا شاید حداقل با اصطلاحش آشنا نیستم میشه راهنمایی بفرمایید؟! مرسی
    Nikon D750 & D7200 - Tamron 24-70 f2.8 di vc - NIKKOR 50mm f/1.8G - Sigma 10-20 f4,5.6 - Nikon Sb800,Sb700,Godox TT685N - Lowepro Inverse 200 AW - Lowepro runner 450 aw - Gopro 4Black - Dji Osmo

تشکر کرده
    4653

مرسی دوستان عزیز. خیلی روشن کننده است مباحثتون . بنده چون نمیدانم میپرسم و قطعا از شما سپاسگذارم . بحث در مورد غلو رو خدمتتون از روی تجربه عرض میکنم گاهی اوقات برخی از دوستان بیش از حد مته به خشخاش میذارن و صد البته متاثر از ریز بینی این دوستان هست اما گاهی اوقات ما خلاقیت و همگام شدن با تجهیزات موجود و بهره وری حداکثری از امکانات موجود رو از یاد میبریم . سالها پیش دوستان عزیز مخالف خرید ۷۰-۲۰۰ سیگما بودند قطعا لنز تراز اولی حساب نمیشه . اما اگر بدانی چه نقاط قوت یا ضعفی داره میتوانی آنچه را میخواهی از این وسیله بیکیفیت بدست بیاری ؛ چه شاتهای زیبایی که با همین لنز کند ثبت نشد و چه ماکروهایی که تحسین بسیاری را بر نیانگیخت . در کل من همیشه فاکتور خلاقیت را هم کمی لحاظ میکنم .بالاخره ما فقرا هم باید یجوری ادامه بدیم. مرسی مرسی .

خوب این خیلی راحتتره فکر کنم چه مارکی پیشنهاد میدید ؟ من فکر میکنم دهنه ۷۷ با تبدیل به ۶۷ مناسب باشه . من چنین فیلتری توی سایتها ندیدم آیا از جای خاصی باید تهیه بشه؟ قیمتها به چه شکلی هست ؟

هزار بار ممنون.
    درود
    با اجازه از جناب عبدالپناه، فیلترهای ND1000 و قوی تر (البته اگر پیدا شود) بخصوص در ایران قیمت بالایی دارند!
    پس این مهمه که بودجه جنابعالی چقدر هست؟!
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    37

نمیدونم چقدر قیمت دارند تنها چیزی که میدونم اینه که حتما به یه فیلتر خوب نیاز دارم .

تشکر کرده
    4653

نمیدونم چقدر قیمت دارند تنها چیزی که میدونم اینه که حتما به یه فیلتر خوب نیاز دارم .
    درود
    قیمتی که دوستان از ناصرخسور دادندHoya HMS ND1000 به قمیت 450 هزار تومان و ND1000 B+W به قیمت حدود 700 هزار تومان قابل تهیه می باشد.
    ارادتمند
    ata_m3 و Kane تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

امیر عزیز ممنون در مورد استکینگ چیزی نمیدونم یا شاید حداقل با اصطلاحش آشنا نیستم میشه راهنمایی بفرمایید؟! مرسی
    این مقاله در سایت شاید قدیمی باشد، اما برای درک موارد استفاده از استک کردن تصاویر کافی و کامل است.

لینک
    msh2200، mreza1001، mSafdel و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

تشکر کرده
    37

Hoya 77mm ProND1000 Filter XPD-77ND1000 B&H Photo Video
    قیمت دلاریش ۳۸۰ هزارتومنه که با احتساب پستش یه همچین قیمتی در میاد . واقعا گرونن. حقیقتا سخته خریدنش برام :( نمیدونم دسته دومش گیرم میاد یا نه آخه یه چیی هم هست دسته دوش بخاطر خط و خش فغکر نمیکنم بدرد بخوره.

كاربر همراه rezaAlishahi آواتار ها
    تشکر کرده
    439

با سلام به همه دوستان . واقعا از اطلاعاتی که دوستان اینجا ثبت کردند و راهگشای هر کسی میتونه باشه باید تشکر کرد . من نیازمو اول مینویسم بعد شما با توجه به بودجه کمم و اینکه اهواز زندگی میکنم اصلا امکان خرید از نزدیک و خردیهای متعدد رو ندارم راهنمایی بفرمایید لطفا .

من فیلتر ND رو برای استفاده در محیطهای داخلی و خیابان برای حذف انسان و ماشین میخوام و نیز برای عکاسی منظره بیشتر برای ابریشمی شدن آب آبشار ، رودخانه ، دریا و ... . تابحال برای گرفتن چنین تصاویر دم غروب اقدام به عکاسی میکردم که همه میدونن چقدر کار سخت و لحظه ای میشه اگر یک دقیقه دیر اقدام کنی نور رو از دست میدی و فرصت از کف میره.

اول از همه من مدنظرم هست Phottix VND Variable ND Filter 77mm این رو تهیه کنم با یک تبدیل ۷۷ به ۶۷ که به لنز نه چندان خوب ۱۸ -۷۰ نیکون بخوره و انشاالله در آینده نچندان دور با خرید لنز ۱۰-۲۰ سیگما امکان استفاده از این فیلتر وجود داشته باشه . مشکل X رو دیدم اما متاسفانه تست دوستان رو توی این تاپیک مشاهده نکردم (نمونه های ویدیو و عکسهای مختلف رو روی سایتها متعددی مشاهده کردم) با توجه به اینکه نمیتونم هزینه زیادی برای این فیلتر بکنم از دوستان خواهش میکنم اول نظرشون رو در مورد فوتیکس بفرمایند و اگر پیشنهاد بهتری هم هست بفرمایند .
    بعضی اوقات نظراتمون یکمقدار غلو شده هستش و شرایطی رو در نظر میگیریم که شاید خیلی پیش نیاد . برای مثال بنده قطعا صراط ظهر تو اهواز بلند نمیشم برم عکس منظره بگیرم پس لطفا مطالب و فرمایشاتتون رو کاربردی بفرمایید . ممنونم .
    البته دوستان توضیح دادند، من خودم ابتدا تحت شرایطی که تقریبا مشابه شما بود فیلتر متغیر فوتیکس را تهیه کردم (در دو اندازه ۶۷ و ۷۷). فرض من این بود که اندکی تجربه کنم و استاپ های مناسب را به دست بیاورم و در صورت لزوم به سمت فیلترهای گران قیمت تر حرکت کنم. این فرض متاسفانه منجر به هزینه کاملا بیشتر و غیر لازم شد.
    این مشکل فیلترهای متغیر در استاپ های بالا عمومی است و حتی سازنده فیلتر Rodenstock در کاتالوگ خود این مورد را ذکر کرده و نقاط مدرج را به استاپ ۵ محدود کرده و عملکرد فیلتر را در این ناحیه تضمین کرده است.

در پست های قدیم در این باره صحبت کردم ولی برای جمع بندی باز هم بعضی نکات را مجدد این جا ذکر می کنم:

۱) قاعده کلی استفاده از فیلترهای ان دی در استاپ های بالا به این صورت است که در بسیاری موارد شما نیاز دارید که نور سنجی را به صورت دستی انجام دهید. یعنی یک بار بدون فیلتر نور سنجی می کنید و با داشتن استاپ فیلتر و استفاده از جداول یا فورمول مربوط ، زمان نورسنجی را هنگام نصب فیلتر انتخاب می کنید. متاسفانه درجه این فیلتر خاص هیچ قاعده و قانون خاصی ندارد و در بسیاری موارد نمی دانید در چه استاپی قرار دارید. درجه کاملا به صورت خطی می باشد ولی با سعی و خطایی که کردم به نظر میرسد تغییر استاپ غیر خطی هست.

۲) در آزمایشی که با لنز الترا واید ۱۰-۲۴ نیکون کردم (دهانه ۷۷)، از حدود استاپ ۳-۴ به بعد، در تصویر نواحی غیر همگون نوری به شکل X شروع به نمایش کردند و با حرکت به استاپ های بالاتر وضعیت حادتر شد.

۳) در ازمایشی که با لنز ۱۶-۸۵ نیکون در فوکال ۸۵ کردم (دهانه ۶۷)، این پدیده غیر همگون شدن تصویر به صورت X تا حدود استاپ ۷-۸ مشاهده نشد ، ولی اندکی تصویر محو و غیر شارپ شد.

صفحه 52 از 100 نخستنخست ... 2 42 48 49 50 51 52 53 54 55 56 62 ... آخرینآخرین