صفحه 6 از 100 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 56 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 999
Like Tree2001تشکر

موضوع: فیلتر (ND) ان دی

كاربر فعال ssobhdel آواتار ها
    تشکر کرده
    5521

باید بگم متاسفانه میزان دیاف و سرعت به کثیف شدن سنسور کاملا ربط داره. عکاسی با دیاف خیلی بسته و سرعت کم (ایندفعه درست گفتم) باعث میشه بمرور غبار وارد دهانه دوربین و در نتیجه روی سنسور بشینه. چیزی که برای من پیش آمد که امیدوارم برای شما پیش نیاد
    در واقع اگر بخواهیم اینطور فکر کنیم که باید دوربین رو بگذاریم توی خونه هر روز دستمال هم بهش بکشیم که گرد و غبار روش نباشه :biggrin:
    منظورم این نیست که مراقب دوربینتون نباشید اما اینقدر هم حساس باشید که از عکاسیتون لذت نمی برید!
    mreza1001، F.KamranNia و Farhad71 تشکر می‌کنند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

اکثر مثالها عنوان شده در این تاپیک رو میشه بدون فیلتر هم گرفت
    بله عکس را می شود گرفت اما تفاوت زیاد است. مثلاً از یک حوض آب با سرعت های مختلف اگر عکس گرفته باشید نتیجه را متوجه می شوید و دلیل استفاده از این فیلتر ها را کاملاً درک خواهید کرد. نکته اینجاست که بیشتر مناظر در آفتاب شدید قرار داند و اغلب خودشان منبع نور انعکاسی هستند. مثلاً یک نهر یک آبشار دریا و امواجش ابرهای در حال حرکت . . . را با سرعت 4 ثانیه بخواهید عکاسی کنید اغلب دیافراگم کم می آورید. (همیشه و همه جا امکان مراجعه های بعدی در ساعت مناسب مثلاً کمی بعد از طلوع وجود ندارد و اگر هم باشد منظره متفاوت است)

در مورد خاک گرفتن سنسور هم ازون حرفا بود ها! هیچ مشکلی پیش نمی آید. نهایتاً سنسور غبار گرفتن تمیز می کنید اونم نه به خاطر عکاسی با شاتر بالا و دیافراگم بسته.باز هم اگر مرجعی در این باره هست بفرمایید استفاده کنیم.
    yaghoobi، Navid7h، jebrahim و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر آشنا bakhshandeh آواتار ها
    تشکر کرده
    330

سلام
    دوست عزیر مطالب شما بجا ولی مساله دیدن یک حالت عملی است. در صحبت با آقای ابراهیمی گفتم که اگر امکان داشته باشه یک نمونه که اجبار به استفاده از این فیلتر هست را که شخصا تا الان ندیدم رو بهم معرفی کنند. همین:(. در مورد مثالهای عنوان شده در مطالب زیر واقعا بهم حق بدید میشه بدون فیلتر هم این تصاویر رو گرفت.
    خودم از این نوع فیلتر رو دارم ولی میشه گفت اصلا ازش استفاده نمیکنم.
    باز هم میگم تا الان شخصا نتونستم یک مثال برای اجبار به استفاده از ND رو ببینم. اگر یک نمونه مثال در زمینه اجبار به استفاده از این نوع رو سراغ دارید ممنون میشم که معرفی نمایید. متاسفانه در مطالب زیر قبلا این مورد رو گفتم .
    در مورد کثیقی سنسور تنها یک اشاره ساده بوده که متاسفانه مطالب رو منحرف کرده که چندان به این topic ارتباط نداره و متاسفانه اشتباه از من در زمینه عنوان کردنش در این بخش بوده است. اصل مطالب فقط دیدن یک مثال از اجبار در استفاده از nd هست .
    در زمینه مراجع در زمینه کثیفی که فرمودید:
    http://www.moosepeterson.com/techtips/cleanccd.html
    http://www.luminous-landscape.com/es...cleaning.shtml
    http://www.bythom.com/discipline.htm

و در آخر بله حق با شماست. کثیفی سنسور اهمیت بالایی نداره. من شخصا چند سال هست که خودم سنسور رو تمیز میکنم و دوباره در هرشرایطی که دوست داشته باشم عکاسی میکنم. ولی باز اگر بخواهید در مورد این موضوع صحبت بشه بهتره در topic خودش باشه. که بدنیست این موضوع انجام بشه با وجود اینکه قبلا هم انجام شده چون دوستانی که با دیجیتال کار میکنن حتما با اون روبرو خواهند شد. دیر و زود داره ولی خوب ...
    البته افرادی مانند راکول هم نظر متفاوتی دارند.
    IN FIVE YEARS OF DSLR OWNERSHIP AND OVER 100,000 IMAGES I'VE NEVER TOUCHED A SENSOR TO CLEAN IT. BEWARE!
    http://www.kenrockwell.com/tech/cleaning.htm

فراموش کردم در مورد عدم ارتباط زمان شاتر بالا با کثیفی باید بگم در زمان عکاسی سنسور شارژ گرفته و بار مثبت بالایی داره. در این حالت غبار داخل دهانه بیشتر فرصت داشته که روی سنسور بشینه بنابراین میتونه زمان شاتر مربوط بشه. دوستانی که عکاسی در شب میکنن و مخصوصا عکاسی نجوم کاملا با این مورد روبرو هستند. ولی باز مطالب شما رو تایید میکنم که این امر مهم نیست و میشه رفعش کرد.
    ویرایش توسط bakhshandeh : Thursday 7 October 2010 در ساعت 20:29
    mreza1001 تشکر می‌کند.
    کامبیز بخشنده

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

باز هم میگم تا الان شخصا نتونستم یک مثال برای اجبار به استفاده از ND رو ببینم. اگر یک نمونه مثال در زمینه اجبار به استفاده از این نوع رو سراغ دارید ممنون میشم که معرفی نمایید. متاسفانه در مطالب زیر قبلا این مورد رو گفتم .
    در نور روز می توان سرعت شاتر را تا مقدرا زیادی پایین آورد تا اجسام متحرک در مدت باز بودن شاتر ثبت نگردند.
    مثل وقتی که شما در شب عکاسی می نمایید.در مدت باز بودن شاتر اجسامی که سرعت حرکت زیادی دارند ثبت نمی گردند.
    Saadat، bakhshandeh، king4 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر فعال ssobhdel آواتار ها
    تشکر کرده
    5521

مثال دیگر که من با اون بارها مواجه شدم وقتی هست که می خواهید در روز آب دریا و ابرها را با نوردهی طولانی بگیرید در اینصورت با بسته ترین دیافراگم نیز باز هم عکس شما over می شود
    نمونه از آقای Mal Smart

ممکنه که شما بفرمایید خوب من میرم و بعد از غروب آفتاب یا نزدیکای شب میام ولی شاید دیگه اون شرایط مطلوب را نداشته باشید!
    merdax، bakhshandeh، M.R.Mir و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

B+W 110 ND Filter

کسی در ایران سراغ داره؟

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

مورد دیگری که این فیلتر می تونه مفید باشه زمانی هست که شما می خواهید با سرعت شاتر و دیافراگم مشخصی عکاسی کنید ولی نور برای این سرعت شاتر و دیافراگم زیاد هست و شما نمی خواهید از دیافهای بسته تر به خاطر تغییر عمق میدان و کاهش شارپنس استفاده کنید.
    yaghoobi، barca007، Rouzbeh Ehsani و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

مثال دیگر:

برای گرفتن این عکس مجبور شدم از فیلتر ND8x استفاده کنم
    برای داشتن پس زمینه محو یا عمق میدان کم دیاف 5.6 انتخاب کردم از طرفی باید از فلاش نیز استفاده می کردم برای روشن کردن پیش زمینه تاریک و محدودیت ماکزیمم سرعت سینک فلاش... ,حالا پیدا کنید پرتقال فروش را

كاربر جديد kazhvan آواتار ها
    تشکر کرده
    14

من از نمایندگی سیگما سوال کردم، هنوز NDx400 رو نیاوردن و معلومم نیست کی بیارن .

حکمتش چیه که این فیلتر هنوز داخل بازار ایران نیومده ؟
    اگه اومده و کسی سراغ داره، ما رو هم خبر کنه . ترجیحا Hoya یا Sigma یا هر مارک معتبری . فقط بگین NDx400 رو از کجا گیر بیاریم؟

كاربر آشنا bakhshandeh آواتار ها
    تشکر کرده
    330

سلام
    سری به فروشگاه تجهیزات حرفه ایی بزنید (و یا سایتشون) ND4 با مارک Giottos دارند. اما اصلا شخصا شناختی از این مارک ندارم.
    کامبیز بخشنده

صفحه 6 از 100 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 56 ... آخرینآخرین