صفحه 97 از 100 نخستنخست ... 47 87 93 94 95 96 97 98 99 100 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 961 تا 970 , از مجموع 999
Like Tree2001تشکر

موضوع: فیلتر (ND) ان دی

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad_sh نمایش پست ها
    یعنی هیچ کس اینجا از ان دی متغییر استفاده نکرده ؟
    فیلترهایی که از 1 استاپ تا 8 یا 9 استاپ متغییر هستن . ممکنه چند برند رو از نظر کیفیت اولویت بندی کنین ؟
    خیلی متشکرم

درود
    اگر در پست های قبلی مطالعه بفرمایید بطور کامل توضیح داده شده!
    دقت بفرمایید اگر قراره از فیلتر ND متغیر در بیشترین حد تاریکی استفاده کنه دچار اثر X مانند خواهید شد.
    اما اگر قراره مثلا از 2 تا 64 استفاده بشه می تواند مفید باشه
    ارادتمند
    ahmad_sh تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه ahmad_sh آواتار ها
    تشکر کرده
    814

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    اگر در پست های قبلی مطالعه بفرمایید بطور کامل توضیح داده شده!
    دقت بفرمایید اگر قراره از فیلتر ND متغیر در بیشترین حد تاریکی استفاده کنه دچار اثر X مانند خواهید شد.
    اما اگر قراره مثلا از 2 تا 64 استفاده بشه می تواند مفید باشه
    ارادتمند
    خیلی متشکرم از راهنماییتون . با توجه به مطالبی که در صفحه های قبلی خوندم کلا قید ان دی های متغییر رو زدم
    من علاقه زیادی به لانگ های شهری دارم . میخوام NiSi PRO Nano HUC IR ND1000 رو بخرم .دهانه لنزم 72 ، فقط در مورد کاهش وینیتینگ ( و استفاده برای لنزهای دیگه در آینده ) طبق فرمایش شما بهتر هستش فیلتر با دهانه بزرگتر و رینگ تبدیل استفاده بشه الان بین دهانه 82 و 77 موندم ! اگر راهنمایی بفرمایین کدوم انتخاب بهتری میتونه باشه ممنون میشم !

كاربر همراه dppictuer آواتار ها
    تشکر کرده
    37

دوست خوبم اگر میتونید فیلتر با دهانه بزرگتری بخرید و از نظر هزینه و خرید تبدیل مشکلی ندارید حتما اینکار رو بکنید . من فیلتر ان دی ۱۰۰۰ دهنه ۷۷ خریدم ۲۹۰ تومن الان برای لنز جدید باید برم بازم فیلتر دهنه ۸۲ بخرم به قیمت ۲۹۰ تومن .
    ahmad_sh تشکر می‌کند.
    Nikon D750 & D7200 - Tamron 24-70 f2.8 di vc - NIKKOR 50mm f/1.8G - Sigma 10-20 f4,5.6 - Nikon Sb800,Sb700,Godox TT685N - Lowepro Inverse 200 AW - Lowepro runner 450 aw - Gopro 4Black - Dji Osmo

كاربر همراه scorpion8 آواتار ها
    تشکر کرده
    136

یک عدد فیلتر NiSi 150x170mm Nano IR Soft Graduated ND8 (0.9) خریداری شد
    CANON 5D MARK IV / TAMRON 85MM 1.8 SP VC / TAMRON 15-30MM 2.8 SP VC
    GODOX AD600B / NISI ND 1000 150×150 / NISI ND GRAD 0.9 150×70/ LOWEPRO WHISTLER 450
    Kupo C stand 40

كاربر همراه Sajjadpix آواتار ها
    تشکر کرده
    257

دوستان فيلتر هاي nisi nd1000 تمامي اسليم هستند؟
    Nikon D7100 - 11-16 - 50mm
    Instagram

تشکر کرده
    136

نقل قول نوشته اصلی توسط Sajjadpix نمایش پست ها
    دوستان فيلتر هاي nisi nd1000 تمامي اسليم هستند؟
    منظورتون مربعی هست یا گرد؟ اگر منظورتون گرد هست بله تا جایی که من یادمه اکثر فیلتر ها نازک و اسلیم هستند باز میتونید بیشتر بررسی کنید از طریق سایت نیسی ولی مدل های مربعی کیفیت فوق العاده ای دارن
    Sajjadpix تشکر می‌کند.
    GODOX AD600B / NISI ND 1000 150×150 / NISI ND GRAD 0.9 150×70/ LOWEPRO WHISTLER 450
    Kupo C stand 40

كاربر همراه Sajjadpix آواتار ها
    تشکر کرده
    257

نقل قول نوشته اصلی توسط scorpion8 نمایش پست ها
    منظورتون مربعی هست یا گرد؟ اگر منظورتون گرد هست بله تا جایی که من یادمه اکثر فیلتر ها نازک و اسلیم هستند باز میتونید بیشتر بررسی کنید از طریق سایت نیسی ولی مدل های مربعی کیفیت فوق العاده ای دارن
    بله گرد
    براي لنز جديدم ميخوام و بايد نازك باشه
    مربعي ها عالي هستن واي قيمتش براي بنده زياد هست
    Nikon D7100 - 11-16 - 50mm
    Instagram

تشکر کرده
    136

با سلام از دوستان گرامی کسی تجربه کار با فیلتر nd grad تدریجی رو داشته ؟ میخوام بدونم چجوری باید نور سنجی کنم یکم به مشکل خوردم چون ان دی 1000 رو باید قبل از گذاشتن فیلتر نور سنجی کرد ولی با این بلد نیستم کار کنم اگر ممکنه یه راهنمایی جامع بفرمایید که دیگه مجبور نشم چند شات بزنم تا یه عکس خوب در بیاد البته برنامه محاسبگر رو دارم رو گوشیم ولی نحوه نور سنجی رو بلد نیستم اینکه قبل از گذاشتن فیلتر باشه یا بعدش و کجا و چجوری نور سنجی بشه از اساتید ممنون میشم پاسخ بدن
    Kupo C stand 40

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

نقل قول نوشته اصلی توسط scorpion8 نمایش پست ها
    با سلام از دوستان گرامی کسی تجربه کار با فیلتر nd grad تدریجی رو داشته ؟ میخوام بدونم چجوری باید نور سنجی کنم یکم به مشکل خوردم چون ان دی 1000 رو باید قبل از گذاشتن فیلتر نور سنجی کرد ولی با این بلد نیستم کار کنم اگر ممکنه یه راهنمایی جامع بفرمایید که دیگه مجبور نشم چند شات بزنم تا یه عکس خوب در بیاد البته برنامه محاسبگر رو دارم رو گوشیم ولی نحوه نور سنجی رو بلد نیستم اینکه قبل از گذاشتن فیلتر باشه یا بعدش و کجا و چجوری نور سنجی بشه از اساتید ممنون میشم پاسخ بدن
    سلام
    تا اساتید از راه برسند..
    شما Gnd1000 رو برای چه کاری گرفتین؟ فکر کنم آخرین فیلتری که نیاز داشته باشم همین باشه در هر صورت..
    ببین شما مثل همان فیلترهای عادی، اول 1 نورسنجی برای جائی که "میخوای فیلتر بشه" انجام بده بدون فیلتر، مثلا آسمان.. بعد اون پارامترها رو به اپلیکیشن، و بر طبق اعداد بدست آمده آسمانت را با فیلتر نوردهی کن.(میزان گذردهی نور را هم در نظر بگیرید، معمولا فیلترها به همان اعدادی که باید، گذردهی نمیکنند! مثلا ممکن است 1/3 یا نیم استاپ کم و زیاد باشن که با یکی 2تا شات، براحتی دستتون میاد)
    شات بعدی هم براحتی، برای قسمتی که "قرار نیست فیلتر شود" انجام و در آخر هم تو فتوشاپ ماسک کنید.

البته عرض کنم که کاربرد فیلترهای Gnd اینچنین نیست! معمولا دو 3 استاپ کاهش که مثلا برای آسمان کاملا مناسب بوده، و با همان تک شات کار تمام میشود؛ ولی برای این فیلتر راه دیگه ای فعلا به ذهنم نمیرسه.
    msh2200 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Mahdi نمایش پست ها
    سلام
    تا اساتید از راه برسند..
    شما Gnd1000 رو برای چه کاری گرفتین؟ فکر کنم آخرین فیلتری که نیاز داشته باشم همین باشه در هر صورت..
    ببین شما مثل همان فیلترهای عادی، اول 1 نورسنجی برای جائی که "میخوای فیلتر بشه" انجام بده بدون فیلتر، مثلا آسمان.. بعد اون پارامترها رو به اپلیکیشن، و بر طبق اعداد بدست آمده آسمانت را با فیلتر نوردهی کن.(میزان گذردهی نور را هم در نظر بگیرید، معمولا فیلترها به همان اعدادی که باید، گذردهی نمیکنند! مثلا ممکن است 1/3 یا نیم استاپ کم و زیاد باشن که با یکی 2تا شات، براحتی دستتون میاد)
    شات بعدی هم براحتی، برای قسمتی که "قرار نیست فیلتر شود" انجام و در آخر هم تو فتوشاپ ماسک کنید.

البته عرض کنم که کاربرد فیلترهای Gnd اینچنین نیست! معمولا دو 3 استاپ کاهش که مثلا برای آسمان کاملا مناسب بوده، و با همان تک شات کار تمام میشود؛ ولی برای این فیلتر راه دیگه ای فعلا به ذهنم نمیرسه.

درود
    اشاره دوستمون به GND1000 فکر نمی کنم باشه!
    کلی گفتند
    اما در مورد نورسنجی هم جسارتا فکر کنم با فیلتر فیزیکی کمی قضیه متفاوته
    بنظر بنده و البته روشی که من استفاده کردم، نورسنجی روی سوژه ای هست که GND قرار نیست پوشش بنده و بعد قرار دادن فیلتر GND روی لنز به نحوی که محل نورسنجی شده در بخش کاملا روشن قرار بگیره منطقی تر بنظر می رسه
    ارادتمند
    S_Mahdi تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

صفحه 97 از 100 نخستنخست ... 47 87 93 94 95 96 97 98 99 100 آخرینآخرین