صفحه 4 از 100 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 54 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 999
Like Tree2001تشکر

موضوع: فیلتر (ND) ان دی

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

پیش فرض پاسخ : پاسخ: فیلتر ان دی

یک فیلتر خیلی جالب پیدا کردم که مانند فیلتر پلاریزه حلقوی هست. یعنی می تونید بگردونیدش تا به اندازه دلخواه برسید از ND2 تا ND400.
    منتها هنوز تست نکردم یک ببینم کیفیتش چطوره. چینی هست اما مارک خوب. البته ظاهرا از 24mm (در مقایس فول فریم) به بالا قابل استفاده است
    کسی در ایران دیده همچین چیزی؟
    اگر مارک مرغوب 400 بشه تهیه کرد فکر کنم خیلی بهتر از چیز های متوسط باشه . . .
    yaghoobi، Kholeno و S.M.Noorbakhsh تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

پیش فرض پاسخ : پاسخ: فیلتر ان دی

نقل قول نوشته اصلی توسط kholeno نمایش پست ها
    مارک و قیمتش رو میشه بفرمایید
    مارکش رو نمی دونم ولی جنس چینی ارزون و بی کیفیت دیگه، حدود 50 تومن بود فکر کنم.
    Kholeno و S.M.Shamsi تشکر می‌کنند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

ghz
    ghz آنلاین نیست
    كاربر همراه ghz آواتار ها
    تشکر کرده
    1403

پیش فرض تهیه فیلتر ان دی

با سلام

از دوستان کسی می دونه که از کجا می تونم فیلتر ان دی رو تهیه کنم البته به صورت سفارش تلفنی؟
    غلام حسین زارع -(Instagram + Telgeram)

كاربر فعال ssobhdel آواتار ها
    تشکر کرده
    5521

سلام
    جناب حمزه ای اون فیلتر VND چینی خودتون را امتحان کردید ممکنه بفرمایید راضی بودید یا خیر ؟
    اگر چند تا عکس هم بگذارید که عالی میشه.
    متشکرم

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

نقل قول نوشته اصلی توسط ssobhdel نمایش پست ها
    سلام
    جناب حمزه ای اون فیلتر VND چینی خودتون را امتحان کردید ممکنه بفرمایید راضی بودید یا خیر ؟
    اگر چند تا عکس هم بگذارید که عالی میشه.
    متشکرم
    سلام
    بله هفته پیش رسید. ولی هنوز فرصت نکردم که تستش کنم! ظاهرش که خوبه انشاءا... آخر هفته تست و نتیجه را عرض می کنم.
    mreza1001 و ssobhdel تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

سلام
    بلاخره فرصتی شد من این فیلتر Fader ND رو تست کردم.
    در توضیح این فیلتر نوشته شده که :
    According to the optics theorem, it is not recommended to apply this filter for wide angle lens
    (<24mm, 35mm film format equivalent).
    اول من فکر کردم که بزرگتر از 24 روی فول فریم که میشه 16 روی کراپدار. اما ظاهرا 24 روی کراپدار و 35 روی فول فریم منظور بوده. به همین دلیل روی لنزی که من تست کردم (12-24) مشکل داشت. البته این مشکل در ND2 تا ND8 حتی روی 12 هم قابل تحمل بود. اما در ND400 حتی روی 24 هم مشکلی شبیه این پیش می آمد:

ND400, 24mm

ته رنگ هم به عکس میده. البته گاهی اوقات خیلی کم و نامحسوس است گاهی هم زیاد و کاملا محسوس! اما جنس فیلتر شیشه است و خیلی هم افت شارپنس نداره.

عکس سمت راست بدون فیلتر(0.62 ثانیه) و چپ با فیلتر (1.6 ثانیه)

در 12 به غیر از کمی سایه که در وسط کادر می اندازه ویگنت هم در گوشه های تصویر داره که در 14 به بعد از بین میره.
    اما اگر قرار باشه برای <35 قابل استفاده باشه، به درد نمی خوره چون معمولا از این فیلتر روی لنز واید استفاده میشه.
    اگر آسمان در عکس نباشد روی واید میشه تا ND 4 یا 8 ازش استفاده کرد !

این هم عکس آخر بر روی ND400 یا کمی کمتر. 24mm, 30s

هر کی می خواد بگه تا من فیلتر خودمو بهش بدم.
    nmroshan، Persian، A_Maddah و 24 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2901

نقل قول نوشته اصلی توسط king4 نمایش پست ها
    فرمول تبدیل X به stop ساده است.
    ND2x = 1 stop
    ND4x = 2 stop
    ND8x = 3 stop
    ND16x = 4 stop
    ND32x = 5 stop
    ND400x = نزدیک به 9 stop

عدد X ضرب در 2 میشه و به عدد stop یک عدد اضافه میشه.

درستش اینه:

ND2 -----> 2=2^1 ----->1Stop

ND4 -----> 4=2^2 ----->2Stop

ND4 -----> 8=2^3 ----->3Stop

ND16 -----> 16=2^4 ----->4Stop

ND32 ----->32=2^5 -----> 5Stop

ND400 -----> 400~2^9 -----> 9Stop

البته در این مورد آخر 2 به توان 9 میشه 512 و 2 به توان 8 میشه 256 و در واقع واسه فیلتر 400 میزان افت نور چیزی کمتر از 9 و بیشتر از 8 استاپ هست
    yaghoobi، merdax، M.Meghdari و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا bakhshandeh آواتار ها
    تشکر کرده
    330

سلام
    شاید سوالم تکراری باشه ولی چون در این تاپیک اصرار به فیلترهای nd رو میبینم برام پیش اومده. کاری رو که الان میشه با فیلترهای nd کرد (منظور nd است و نه graduated هاا) با کنترل دیاف و زمان نورگیری هم کرد. چیزی که این فیلترها باعث میشن دوربین بطور اتوماتیک اینکار رو بکنه. باید بگم این سوال زمانی بیشتر شد که میبینم دوربین دوستان قابلیت کنترل دیاف و زمان بالایی هم دارند. اما حالا چرا اینفدر اصرار بر این نوع فیلترها است. بازم تکرار میکنم منظورneutral density و نه neutral graduated density filter
    ویرایش توسط bakhshandeh : Tuesday 5 October 2010 در ساعت 21:10
    کامبیز بخشنده

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط bakhshandeh نمایش پست ها
    سلام
    شاید سوالم تکراری باشه ولی چون در این تاپیک اصرار به فیلترهای nd رو میبینم برام پیش اومده. کاری رو که الان میشه با فیلترهای nd کرد (منظور nd است و نه graduated هاا) با کنترل دیاف و زمان نورگیری هم کرد. چیزی که این فیلترها باعث میشن دوربین بطور اتوماتیک اینکار رو بکنه. باید بگم این سوال زمانی بیشتر شد که میبینم دوربین دوستان قابلیت کنترل دیاف و زمان بالایی هم دارند. اما حالا چرا اینفدر اصرار بر این نوع فیلترها است. بازم تکرار میکنم منظورneutral density و نه neutral graduated density filter
    سلام.
    اینکه اینجا دوستان زیاد در مورد این فیلتر ها "اصرار" می کنن دلیلش اینه که خوب این تاپیک مربوط به فیلتر ND هست دیگه. اگه در مورد چیز دیگه ای صحبت کنن عجیبه!
    با کنترل دیافراگم هم میشه سرعت رو کم کرد اما اثرات جنبی ایجاد میشه که همیشه مطلوب نیست. شما اگه دیافراگم رو زیاد ببندید تصاویرتون دچار مشکلات دیفرکشن میشه. تازه شما تصور کنید که به جای استفاده از فیلتر ND 400 بخواین با بستن دیافراگم به افکت مشابه برسید. مجبور میشید که یافراگم رو 9 استاپ ببندید!
    بعضی مواقع که نیاز به سرعت های بسیار پایین شاتر هست با وجود بستن دیافراگم باز هم ممکنه نتونیم به اون سرعت برسیم. در چنین شرایطی باید هم دیافراگم رو ببندیم و هم از این فیلتر استفاده کنیم.
    معمولا هم این فیلتر ها رو با دیافراگم های بسته استفاده می کنن. (البته نه همیشه)
    گاهی هم پیش میاد که شما همزمان به سرعت پایین و دیافراگم باز برای کنترل عمق میدان نیاز دارید. در این صورت ناچارید که از این فیلتر کمک بگیرید.
    و آخرین نکته اینکه قرار بر این شده که وقتی نقل قول از کسی می کنیم عکسهای پست اون فرد رو برداریم.
    با تشکر از شما. :)
    yaghoobi، Anoosh-Em، milad_iut و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

نقل قول نوشته اصلی توسط bakhshandeh نمایش پست ها
    سلام
    درود
    میشه بفرمایید که شما چطوری در روز روشن حالا سایه هم قبوله با بسته ترین دیاف لنزتون (مثلا 22 یا 29) به نوردهی 30 ثانیه می رسید؟
    اگه تجربه این کار را ندارید در روز روشن عکاسی کنید ببینید میتونین به این سرعت نوردهی 30 ثانیه برسید.
    اگر این امکان وجود داشت دیگه نیازی به تولید و استفاده از این فیلتر های ND نبود.
    در ضمن اگر به عکاسی از منظره هایی مثل دریا علاقه داشته باشید باید هم از ND و GND هم زمان استفاده کنین.
    Sobinian تشکر می‌کند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

صفحه 4 از 100 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 54 ... آخرینآخرین