صفحه 11 از 100 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 61 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 101 تا 110 , از مجموع 999
Like Tree2001تشکر

موضوع: فیلتر (ND) ان دی

كاربر همراه A. Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    1476

راستش رو بخواید من چون اردبیل زندگی می کنم واکثرا مناظر اطرافم برفی هستند از طرفی برای عکاسی با زمان طولانی (سرعت کم شاتر ) حتی با کمترین دیافراگم و کمترین ایزو هم عکسهام خیلی پر نور میشن مثلا یک روز هرچقدر سعی کردم از ساحل دریا در این حالت عکس بگیرم نتونستم. در کل یه فیلتر می خوام ارزون و خوب که کارم رو راه بندازه .
    Nikon D90+18-105 AF-S + 70-300 AF-S + Nikon SB600
    My photoblog

كاربر همراه
    تشکر کرده
    206

دلیل خاصی داره که این فیلتر 77mm هست؟ برای اینکه به لنزهای بیشتری وصل بشه توی این اندازه تولید میشه؟ باید با مبدل روی لنز بست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط vbigdeli نمایش پست ها
    فروشگاه Camera Gadgets بتازگی فیلتر B+W Filter ND 1000 77mm را بقیمت 160 هزار تومان ناقابل عرضه کرده..من که زورم میاد 160 تومان پیاده شم.

کد:
    http://camerasgadget.blogspot.com/2010/12/bw-filter-nd-1000.html
    پویا پریدل

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

نقل قول نوشته اصلی توسط pooya_p نمایش پست ها
    دلیل خاصی داره که این فیلتر 77mm هست؟ برای اینکه به لنزهای بیشتری وصل بشه توی این اندازه تولید میشه؟ باید با مبدل روی لنز بست؟
    وقتی قراره 160 تومان پول جای این فیلتر بدین، پس بهترین راه اینه که بزرگترین دهانه (77mm) را خریداری کنید و اگه دهانه لنز شما کوچکتر است با تبدیل که 15 تومان است وصلش کنین، که اگه روزی در آینده خواستین برای لنز دیگری هم استفاده کنین دیگه نیاز به خرید مجدد نباشه و دوباره 160 تومان دیگه هزینه نکنین و فقط یک تبدیل 15 تومانی خرجشه.
    در مورد فیلتر پلاریزه هم همینطور باشه بهتره ولی در مورد فیلترهای UV چون همیشه باید روی لنز قرار بگیره بهتره که به اندازه دهانه لنز خریداری کنین.
    A_Maddah، شاهین اکبری، M.R.Mir و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza20 نمایش پست ها
    راستش رو بخواید من چون اردبیل زندگی می کنم واکثرا مناظر اطرافم برفی هستند از طرفی برای عکاسی با زمان طولانی (سرعت کم شاتر ) حتی با کمترین دیافراگم و کمترین ایزو هم عکسهام خیلی پر نور میشن مثلا یک روز هرچقدر سعی کردم از ساحل دریا در این حالت عکس بگیرم نتونستم. در کل یه فیلتر می خوام ارزون و خوب که کارم رو راه بندازه .
    خوب اگه بخوای اونجور بشه که از ساحل و سرعت شاترهای پاییت مثل 30 ثانیه استفاده کنین باید فیلتری بگیرین که تقریبا 10 استاپ کاهش نور داشته باشه مثل hoya x400
    A. Shahbazi تشکر می‌کند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر همراه A. Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    1476

سلام
    اونو که بچه ها 220 هزارتومنه من گفتم حدود 50 هزار تومن برلم مناسبه
    vb.mohsen2 تشکر می‌کند.
    Nikon D90+18-105 AF-S + 70-300 AF-S + Nikon SB600
    My photoblog

كاربر همراه Mohamad_Ali آواتار ها
    تشکر کرده
    5251

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza20 نمایش پست ها
    نمیدونم شاید من اشتباه میگم .در صورت خطا بنده اساتید راهنمایی کنند

سرعت شاتر را افزایش بدید و دیافراگم را ببندید و ایزو کم عکس ها تاریک تر میشوند.شاید شما اشتباه تنظیمات را انجام میدید.

عدم اف تاپیک: فیلتر ان دی برای تمامی دهانه های لنز ها هست؟ چرا میگید 77 م.م به صرفه تره؟ تبدیل به اندازه دهانه های دیگر چیه؟ چگونه تبدیل میکنه؟ در ایران موجوده؟
    ممنونم.
    Nikon D90 l 18-105 l 105f2.8 l 50 f1.8D l SB700

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

خوب اگه بخوای اونجور بشه که از ساحل و سرعت شاترهای پاییت مثل 30 ثانیه استفاده کنین باید فیلتری بگیرین که تقریبا 10 استاپ کاهش نور داشته باشه مثل hoya x400
    این مدل هویا دقیقا 8 استاپ کاهش نور دارد
    B&W 1000x نیز 10 استاپ نور ا کاهش میدهد ,و تا حدودی عکس را گرم میکند(ته رنگ) هویا را نمیدانم کار نکردم باهاش.
    وقتی قراره 160 تومان پول جای این فیلتر بدین، پس بهترین راه اینه که بزرگترین دهانه (77mm) را خریداری کنید و اگه دهانه لنز شما کوچکتر است با تبدیل که 15 تومان است وصلش کنین
    دهنه 77 یک دهنه استاندارد هست و بیشتر لنزهای(معروف) 77 هستند و تبدیل آن به دهنه های کوچکتر به وفور یافت میشود. پس منطق حکم میکند موقع خرید دهنه 77 خریداری شود
    در مورد پلاریزه قضیه فرق میکند حتما فیلتر مناسب با دهنه لنز تهیه کنید تا دچار مشکل نشوید همچنین در موقع خرید فیلتر پلاریزه برای لنز واید حتما فیلتر مناسب برای لنز واید را انتخاب کنید ,که در غیر این صورت باز دچار مشکل خواهید شد.

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_Ali نمایش پست ها

عدم اف تاپیک: فیلتر ان دی برای تمامی دهانه های لنز ها هست؟ چرا میگید 77 م.م به صرفه تره؟ تبدیل به اندازه دهانه های دیگر چیه؟ چگونه تبدیل میکنه؟ در ایران موجوده؟
    ممنونم.
    سلام

1- بله برای اکثر دهانه های رایج وجود دارد.

2- چون 77 میلیمتر جزو بزرگترین هاست و اگر آنرا تهیه کنید میتوانید با استفاده از تبدیل آنرا بر روی لنزی با دهانه کوچکتر نیز ببندید.

3- :) کار خاصی نمکینه ! از یک ور به فیلتر وصل میشه و از یک طرف به لنز. در واقع یکجور مبدل دهانه است. (البته هر چه ظریف و نازک تر باشد بهتر است )

4- بله در ایران هم موجود است.

شاد باشید.
    Mohamad_Ali تشکر می‌کند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

با سلام

با توجه به اینکه دو فیلتر زیر 10 استاپ نررا کاهش می دهند کسی میتونه بگه کدومشون بهتره؟؟؟؟!!!!

Hoya X400
    B+W Filter ND 1000 77mm

ممنون
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

عکاس همانطور که توضیح داده از 4 فیلتر استفاده کرده . GND 4x , hoya 400x , nd 8x , cpl که اشتباها clp نوشته شده. ( circular polarizer)
    M-Yousefi تشکر می‌کند.
    FD master

صفحه 11 از 100 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 61 ... آخرینآخرین