صفحه 51 از 100 نخستنخست ... 41 47 48 49 50 51 52 53 54 55 61 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 501 تا 510 , از مجموع 999
Like Tree2001تشکر

موضوع: فیلتر (ND) ان دی

كاربر همراه Sajjadpix آواتار ها
    تشکر کرده
    257

برای لنز nikon 18-55 چه مدل از nd8 را خریداری کنم؟
    قیمت مناسب باشه
    saman-r تشکر می‌کند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط design47 نمایش پست ها
    برای لنز nikon 18-55 چه مدل از nd8 را خریداری کنم؟
    قیمت مناسب باشه
    من ND8 با دهانه 58 م م مارومي دارم كه دو سال پيش 35 هزار تومان خريدم، راضي هم هستم.
    msh2200، ata_m3، Sajjadpix و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط design47 نمایش پست ها
    با فرا رسیدن فصل پاییز سوژه های خوبی میشه در کنار رود و جوی پیدا کرد
    برای ابریشمی شدن بهتر آب فیلتر Nd8 بگیرم یا nd32 ممنون میشم راهنماییم کنید
    درود
    اگر تا این حد (ND32) جواب کارتون را می دهد می توانید به فکر تهیه Vario ND که از ND2-400 هستند تهیه بفرمایید! البته این نوع از فیلتر ها از 200 بیشتر معمولا یک X سیاه در تصویر ایجاد می کنند که پیشنهاد می کنم تا همین مقدار استفاده شود!
    ارادتمند
    ata_m3، Sajjadpix، saman-r و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه
    تشکر کرده
    294

پرسشی از دوستان حرفه ای درباره کاربرد فیلتر های nd2 nd4 nd8 و....

دوستان همانطوری که میدونید فیلترهای vnd که قابل چرخش از 2 تا 8 پله تیرگی لازم رو ایجاد میکنند کمتر تولید میشه. هستند مارک هایی مثل فوتیکس که قیمتشون هم خیلی مناسبه اما بنده به شخصه از فوتیکس استفاده نمیکنم حتی اگه قیمت این فیلترها 10 هزار تومن باشه!

الان در قیمت ها و کارایی مناسب فیلترهای ان دی عادی یا غیر چرخنده به طور جداگانه با برند هاما و قیمت مناسب و کیفیت مناسب موجود هستند
    مثلا nd4 nd2 و....

خب برای نمونه بنده جاهایی لازم دارم که در نور روز زیر افتاب عکس هایی با مدت نوردهی بالا بندازم و به فیلتر ان دی نیاز دارم.
    پرسش اینجاست باید کدام یک ازینها رو تهیه کنم؟
    باید همه رو تهیه کنم؟ یا میتونم مثلا یه nd4 تهیه کنم و در زمان هایی که تیرگی این فیلتر زیاد هست با باز کردن بیشتر دیافراگم تیرگی زیادی رو جبران کنم یا مثلا جاهایی که تیرگی کم هست با بستن بیشتر دیافراگم تیرگی رو بیشتر کنم؟
    میشه این کارها رو انجام داد؟
    یا باید هزینه خرید هر سه چهار فیلتر رو متقبل بشم؟

ممنون میشم اگه تجربه ای دارید توضیح بدید.

كاربر فعال omid mohebbi آواتار ها
    تشکر کرده
    1405

رای نمونه بنده جاهایی لازم دارم که در نور روز زیر افتاب عکس هایی با مدت نوردهی بالا بندازم و به فیلتر ان دی نیاز دارم.
    برای این مورد خاص معمولا ان دی 1000 بیشتر مورد استفاده قرار میگیره چون شما با ان دی 8 در نور تند روز و حتی استفاده از دیافراگم بسته هم گاها ( بسته به رمان عکاسی ) نمیتونید به سرعت شاتر پئین زیادی برسید
    توصیه همون تهیه فیلتر ان دی 1000 هستش که قبلا یادمه کمیاب بود و الان نمیدونم تو بازار گیر میاد یا نه ؟
    که البته استفاده از اون هم کمی دشواری خاص خودش رو داره مخصوصا با کاهش نوری که داره . مبحث فوکوس و انتخاب سرعت شاتر مناسب کمی سختتر میشه که البته الان دیگه اپلیکیشن محاسبه سرعت شاتر برای موبایل اومده و کار رو اسون کرده . اما در مورد فوکوس هنوز مشکل وجود داره. در واقع مشکل نیست نجوه استفاده و فوکوس کردن با این فیلتر کمی فرق داره . والبته بستن چشمی دوربین هم برای جلوگیری از نشتی نور لازمه ( تا جائیکه تجربه کردم )
    Hossein Arabi، saman-r، rezaAlishahi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    NIKON D810- FUJI X-A1 nikon 14-24 + fotodiox wonder pana66 filters - nikon 24-70 nikon 70-200 f2.8 vrII-nikon 50 mm f 1.8- - - cokin z GND kit

http://www.omidmohebbi.com/

كاربر همراه
    تشکر کرده
    294

برای این مورد خاص معمولا ان دی 1000 بیشتر مورد استفاده قرار میگیره چون شما با ان دی 8 در نور تند روز و حتی استفاده از دیافراگم بسته هم گاها ( بسته به رمان عکاسی ) نمیتونید به سرعت شاتر پئین زیادی برسید
    توصیه همون تهیه فیلتر ان دی 1000 هستش که قبلا یادمه کمیاب بود و الان نمیدونم تو بازار گیر میاد یا نه ؟
    که البته استفاده از اون هم کمی دشواری خاص خودش رو داره مخصوصا با کاهش نوری که داره . مبحث فوکوس و انتخاب سرعت شاتر مناسب کمی سختتر میشه که البته الان دیگه اپلیکیشن محاسبه سرعت شاتر برای موبایل اومده و کار رو اسون کرده . اما در مورد فوکوس هنوز مشکل وجود داره. در واقع مشکل نیست نجوه استفاده و فوکوس کردن با این فیلتر کمی فرق داره . والبته بستن چشمی دوربین هم برای جلوگیری از نشتی نور لازمه ( تا جائیکه تجربه کردم )
    امید عزیز خیلی ممنون از راهنماییت

مشکل استفاده از nd1000 همون x سیاه رنگی هستش که در غالب فیلترها در تصویر ایجاد میکنه.

البته هستند فیلترهایی که این مشکل رو ندارند اما 90 درصد با این مشکل روبرو هستند. اما دیده شده فیلترهایی که این مشکل رو ندارند منتها خیلی کم...

اما بالاخره باید راهی باشه که در روز عکسهایی با نوردهی طولانی بگیریم و اون استفاده از فیلتر ان دی هست. منتها دوستانی که استفاده کردند باید دید نظرشون چی هست.

از شما امید نازنین هم بسیار سپاسگذرم که وقت گذاشتید و نظرتون رو مطرح کردید.

منتظر نگرش دوستان کرامی دیگر هم هستم....

پرسش این بود:

دوستان همانطوری که میدونید فیلترهای vnd که قابل چرخش از 2 تا 8 پله تیرگی لازم رو ایجاد میکنند کمتر تولید میشه. هستند مارک هایی مثل فوتیکس که قیمتشون هم خیلی مناسبه اما بنده به شخصه از فوتیکس استفاده نمیکنم حتی اگه قیمت این فیلترها 10 هزار تومن باشه!

الان در قیمت ها و کارایی مناسب فیلترهای ان دی عادی یا غیر چرخنده به طور جداگانه با برند هاما و قیمت مناسب و کیفیت مناسب موجود هستند
    مثلا nd4 nd2 و....

خب برای نمونه بنده جاهایی لازم دارم که در نور روز زیر افتاب عکس هایی با مدت نوردهی بالا بندازم و به فیلتر ان دی نیاز دارم.
    باید همه رو تهیه کنم؟ یا میتونم مثلا یه nd4 تهیه کنم و در زمان هایی که تیرگی این فیلتر زیاد هست با باز کردن بیشتر دیافراگم تیرگی زیادی رو جبران کنم یا مثلا جاهایی که تیرگی کم هست با بستن بیشتر دیافراگم تیرگی رو بیشتر کنم؟

كاربر فعال omid mohebbi آواتار ها
    تشکر کرده
    1405

مشکل استفاده از nd1000 همون x سیاه رنگی هستش که در غالب فیلترها در تصویر ایجاد میکنه.
    خواهش میکنم.
    اما این مورد در هر نوع فیلتری نیست
    فیلترهای خوب مثل B+W این مشکل رو ندارند.
    اقای بردیا سعادت این فیلتر رو دارند . و بارها هم ازش استفاده کردند.
    میتونید ازشون بپرسید بهتر میتونن در مورد این فیلتر راهنمایی کنند. البته ممکنه دوستان دیگری هم داشته باشند که من اطلاع ندارم.
    Ali M.Rezaei، sina_el و mhtdmhtd تشکر می‌کنند.
    NIKON D810- FUJI X-A1 nikon 14-24 + fotodiox wonder pana66 filters - nikon 24-70 nikon 70-200 f2.8 vrII-nikon 50 mm f 1.8- - - cokin z GND kit

http://www.omidmohebbi.com/

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1021

سلام مشکل سایه ایجاد شده
    که مد نظر شماست با variable nd filter (فیلتر های متغیر nd...) ایجاد میشود و نه فیلترهای nd معمول ...
    با استفاده از
    نقل قول نوشته اصلی توسط saman-r نمایش پست ها
    امید عزیز خیلی ممنون از راهنماییت

البته هستند فیلترهایی که این مشکل رو ندارند اما 90 درصد با این مشکل روبرو هستند. اما دیده شده فیلترهایی که این مشکل رو ندارند منتها خیلی کم...

اما بالاخره باید راهی باشه که در روز عکسهایی با نوردهی طولانی بگیریم و اون استفاده از فیلتر ان دی هست. منتها دوستانی که استفاده کردند باید دید نظرشون چی هست.

از شما امید نازنین هم بسیار سپاسگذرم که وقت گذاشتید و نظرتون رو مطرح کردید.

منتظر نگرش دوستان کرامی دیگر هم هستم....

پرسش این بود:

مثلا nd4 nd2 و....

Nima Sadigh و rezaAlishahi تشکر می‌کنند.

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

نشان x که می فرمایید تنها در استپهای بالای فیلتر nd متغیر رخ میدهد و نه در فیلتر nd ثابت.
    اگر صرفا قصد تجربه دارید و قصد هزینه زیادی ندارید استفاده از فیلتر جوشکاری میتواند اثری مشابه فیلتر nd 1000 داشته باشد. کمی جستجو کنید پروژه های "خودت انجام بده- Do it Yourself -DIY" زیادی خواهید یافت.

فیلترهای nd روشن تر کاربردهای متفاوتی دارند برای مثال اگر قصد عکاسی با دیافراگم باز در نور زیاد را داشته باشید یا تنها قصد ثبت حرکت سوژه ای سریع در نور زیاد را داشته باشید از فیلترهای روشن تر میتوانید استفاده کنید. از کاهنده های 10 استاپ و بالاتر برای ثبت حرکت های کند تر نظیر حرکت ابرها استفاده میشود.
    Nima Sadigh، rezaAlishahi، mhtdmhtd و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه dppictuer آواتار ها
    تشکر کرده
    37

با سلام به همه دوستان . واقعا از اطلاعاتی که دوستان اینجا ثبت کردند و راهگشای هر کسی میتونه باشه باید تشکر کرد . من نیازمو اول مینویسم بعد شما با توجه به بودجه کمم و اینکه اهواز زندگی میکنم اصلا امکان خرید از نزدیک و خردیهای متعدد رو ندارم راهنمایی بفرمایید لطفا .

من فیلتر ND رو برای استفاده در محیطهای داخلی و خیابان برای حذف انسان و ماشین میخوام و نیز برای عکاسی منظره بیشتر برای ابریشمی شدن آب آبشار ، رودخانه ، دریا و ... . تابحال برای گرفتن چنین تصاویر دم غروب اقدام به عکاسی میکردم که همه میدونن چقدر کار سخت و لحظه ای میشه اگر یک دقیقه دیر اقدام کنی نور رو از دست میدی و فرصت از کف میره.

اول از همه من مدنظرم هست Phottix VND Variable ND Filter 77mm این رو تهیه کنم با یک تبدیل ۷۷ به ۶۷ که به لنز نه چندان خوب ۱۸ -۷۰ نیکون بخوره و انشاالله در آینده نچندان دور با خرید لنز ۱۰-۲۰ سیگما امکان استفاده از این فیلتر وجود داشته باشه . مشکل X رو دیدم اما متاسفانه تست دوستان رو توی این تاپیک مشاهده نکردم (نمونه های ویدیو و عکسهای مختلف رو روی سایتها متعددی مشاهده کردم) با توجه به اینکه نمیتونم هزینه زیادی برای این فیلتر بکنم از دوستان خواهش میکنم اول نظرشون رو در مورد فوتیکس بفرمایند و اگر پیشنهاد بهتری هم هست بفرمایند .
    بعضی اوقات نظراتمون یکمقدار غلو شده هستش و شرایطی رو در نظر میگیریم که شاید خیلی پیش نیاد . برای مثال بنده قطعا صراط ظهر تو اهواز بلند نمیشم برم عکس منظره بگیرم پس لطفا مطالب و فرمایشاتتون رو کاربردی بفرمایید . ممنونم .
    Nikon D750 & D7200 - Tamron 24-70 f2.8 di vc - NIKKOR 50mm f/1.8G - Sigma 10-20 f4,5.6 - Nikon Sb800,Sb700,Godox TT685N - Lowepro Inverse 200 AW - Lowepro runner 450 aw - Gopro 4Black - Dji Osmo

صفحه 51 از 100 نخستنخست ... 41 47 48 49 50 51 52 53 54 55 61 ... آخرینآخرین