صفحه 12 از 24 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 111 تا 120 , از مجموع 234
Like Tree272تشکر

موضوع: راهنمایی براي خرید دوربین فيلمي (آنالوگ)

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

برعکس . در بسیاری از دوره ها و واحدهای درسی از اتفاق اساتید بسیار تاکید دارند ، که برای پیشرفت در هنر عکاسی باید کار عکاسی نگاتیو رو هم انجام داد .
    این فقط یک فان نیست . بلکه بخشی از آموزش و فرایند آموزشی است .
    اونچه که آقای امیرحسین گفتند ، نیز صرفا نظر شخصی ایشان نبوده ، بلکه همانطور که گفته شد ، اساتید به این مهم تاکید دارند.
    .
    در بسیاری از دوره ها ، هنرجویان موظف اند که حتی در اتاق ظهور و فرایند ظهور و چاپ با نگاتیو شرکت کنند .
    این فرایند برای شناخت داینامیک رنج ، اکسپوژر لاتیتود ، شناخت رنگ ، کنتراست ، دامنه حساسیت ، حساسیت و ... ضروری است .
    .
    ویرایش توسط کوروش : Wednesday 23 January 2013 در ساعت 14:07

كاربر همراه Pelikan آواتار ها
    تشکر کرده
    316

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    برعکس . در بسیاری از دوره ها و واحدهای درسی از اتفاق اساتید بسیار تاکید دارند ، که برای پیشرفت در هنر عکاسی باید کار عکاسی نگاتیو رو هم انجام داد .
    این فقط یک فان نیست . بلکه بخشی از آموزش و فرایند آموزشی است .
    اونچه که آقای امیرحسین گفتند ، نیز صرفا نظر شخصی ایشان نبوده ، بلکه همانطور که گفته شد ، من از زبان چندین استاد این رو شنیدم .
    در بسیاری از دوره ها ، هنرجویان موظف اند که حتی در اتاق ظهور و فرایند ظهور و چاپ با نگاتیو شرکت کنند .
    این فرایند برای شناخت داینامیک رنج ، اکسپوژر لاتیتود ، شناخت رنگ ، کنتراست ، دامنه حساسیت ، حساسیت و ... ضروری است .
    .
    باور بفرمایید اینجوری نیست. اون اساتید بعلت ضعف خودشون در عکاسی دیجیتال چنین فرآیندی رو آموزش میدن. قضیه اون گربه هه رو شنیدین که کاهن بزرگ دستور داده بود بدلیل رفع مزاحمتش موقع مدیتیشن ببندن گوشه باغ ؟ بعد از مرگ کاهن و مرگ گربه کاهنان بعدی یک گربه دیگه خریدن و موقع مدیتیشن میبستن گوشه باغ !!!

این مشکل فقط مشکل اساتید عکاسی نیست و در بیشتر رشته های دانشگاهیم الان همین آش و کاسه هستش و چیزایی در دانشگاهای ایران تدریس میشه که مخصوصن در علوم جدید و علومی که سرعت بروز شدنشون زیاده مثل کامپیوتر و آی تی خارجیاروبه خنده میندازه.

اگه نه که الان باید در ممالک متمدنم عکاسیو هنوز به شیوه قدیمی که در ایران درس میدن درس میدادن اونجا کماکان اصول ثابت و اصلی عکاسیو درس میدن ولی دانشجورو مجبور نمیکنن برای یادگیری اصول بعدی بره فیلم ظاهر کنه و بخار آمونیاک بخوره!
    lamagra و hossein137 تشکر می‌کنند.
    ویگن سرکیسیان
    --------------------------------------
    Canon EOS 7D, Canon EF-S 15-85

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

دوست عزیز .
    عجب صحبتی می فرمایید !!
    ابتدا که گفتید :

کلن متوجه نمیشم چرا میخواین اینکارو بکنین؟
    مثل این هست که بگیم ایمیل و فکس و اسکایپ و ... دارم و بلدم ولی میخوام برم یه دستگاه تلکس بخرم اونم یاد بگیرم!
    بعد فرمودید منظورم آنی که شما میگید نبوده ، این بوده :

ظاهرن همه منظور منو اشتباه منوجه شدن من خودم خیلی قدیمترا عکاسیو با دوربین آنالوگ زنیت شروع کردم و منکر لذت عکاسی آنالوگ و تفاوتهاش و همه حرفای شماها نیستم ولی میگم این حتمن ضروری نیست که اگه کسی میخواد تو عکاسی پیشرفت کنه حتمن باید آنالوگ هم کار کنه یا با آنالوگ شروع کنه برعکس فکر میکنم به خاطر همان تفاوتایی که آقای امیرحسین و بقیه گفتن برای موفقیت در هر کدام باید با همان روش کار کرد برای فان و تجربه جدید و لذت بردن و غیره خوبه اگه کسی وقت و پولشو داشت کار آنالوگ بکنه ولی اگه میخواد تو عکاسی دیجیتال پیشرفت کنه بهتره توی همون عکاسی تمرین کنه اینم که هنوز آنالوگ نمرده و بعضی کارارو هنوز با آنالوگ و لارژ فرمت میگیرن و اینا هم درسته ولی ربطی به صحبت ما نداره
    حالا هم کل اساتید رو دارید زیر سوال می برید و دانش ایشان را و حتی کل واحدهای دانشگاهی ایران را ! :

باور بفرمایید اینجوری نیست. اون اساتید بعلت ضعف خودشون در عکاسی دیجیتال چنین فرآیندی رو آموزش میدن. قضیه اون گربه هه رو شنیدین که کاهن بزرگ دستور داده بود بدلیل رفع مزاحمتش موقع مدیتیشن ببندن گوشه باغ ؟ بعد از مرگ کاهن و مرگ گربه کاهنان بعدی یک گربه دیگه خریدن و موقع مدیتیشن میبستن گوشه باغ !!!

این مشکل فقط مشکل اساتید عکاسی نیست و در بیشتر رشته های دانشگاهیم الان همین آش و کاسه هستش و چیزایی در دانشگاهای ایران تدریس میشه که مخصوصن در علوم جدید و علومی که سرعت بروز شدنشون زیاده مثل کامپیوتر و آی تی خارجیاروبه خنده میندازه.

اگه نه که الان باید در ممالک متمدنم عکاسیو هنوز به شیوه قدیمی که در ایران درس میدن درس میدادن اونجا کماکان اصول ثابت و اصلی عکاسیو درس میدن ولی دانشجورو مجبور نمیکنن برای یادگیری اصول بعدی بره فیلم ظاهر کنه و بخار آمونیاک بخوره!

من فکر میکنم با این استدلال های شما ، صحبتی دیگر باقی نمیمونه .
    .
    فقط لطفن اگر شما به چیزی اعتقاد ندارید این رو به عنوان یک نظر شخصی مطرح کنید ، نه به عنوان یک اصل یا یک راهنمایی یا توصیه . و اینکه بقیه ، از دانشگاه و اساتید و دوستان این فروم و ... همه بر خطان و نظر شما صائب است .

كاربر همراه Pelikan آواتار ها
    تشکر کرده
    316

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    فقط لطفن اگر شما به چیزی اعتقاد ندارید این رو به عنوان یک نظر شخصی مطرح کنید ، نه به عنوان یک اصل یا یک راهنمایی یا توصیه . و اینکه بقیه ، از دانشگاه و اساتید و دوستان این فروم و ... همه بر خطان و نظر شما صائب است .
    من چنین جسارتی نکردم که همه بر خطا هستن. درمورد اعتقاداتم هم صحبت نکردم بلکه ادعاهای بنظر شما بزرگی کردم که حاضرم برای اثباتشون مناظره تلوزیونی هم بیام
    lamagra تشکر می‌کند.
    ویگن سرکیسیان
    --------------------------------------
    Canon EOS 7D, Canon EF-S 15-85

كاربر همراه industrialphoto آواتار ها
    تشکر کرده
    130

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan_vampire نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه اگه امکانش هست می خوام با سوالام 1کم ازتون راهنمایی بگیرم

من در حال حاظر 1 دوربین نیکون d90دارم و تقریبا اصول ابتدایی عکاسی روباهاش یاد گرفتم حالا قصد دارم با 1 دوربین انالوگ هم عکاسی رو تجربه کنم و بعدا چاب دستی عکس انالوگ رو هم یاد بگیرم

خوب حالا سوال من اینجاست که چون من اهواز ساکنم و فعلا دست رسی به بازار ناصر خسرو ندارم و اینجا دست دووم فروشی گیر نمیاد من 2تا گزینه پیش رو دارم که ممنون میشم راهنماییم کنین .

1 اینکه من 1 مغازه پیدا کردم که 2تا دوربین انالوگ داره 1 دونه کاشینا و 1دونه کنون eos که از شانس بد من کنون لنز نداره بادی کاملا نو و اکبنده ولی طبق گفته ی فروشنده لنزش رو تو گمرک بلند کردن

کنون رو میگه 80
    کاشینا رو دقیق یادم نیست ولی زیر 100 بود حالا شما پیش نهاد می کنین من کدوم رو بگیرم کنون یا کاشینا و اینم در نظر بگیرین در صورت خرید کنون من باید صبر کنم تا به تهران سفری داشته باشم و واسش لنز گیر بیارم

و اکه میشه بهم کمک کنین که دنبال چه لنزی واسش باشم

درود
    منطقی ترین حالتش اینه که شما که میخواین صبر کنین برای سفر به تهران صبر کنید و لنز و دوربین رو یکجا بخرید ضمن اینکه مدلهای خیلی خوبی هم پیدا خواهید کرد:
    NIKON FM2
    NIKON F100
    CANON AE-1
    CANON F1
    من با اینها یادمه کار کردم و خوب بودن، البته ببستگی به بودجه تون هم داره
    مهدی بابائی

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

سلام به همه دوستان. این پست برای من یک جورایی ویژه است . لذا از همه دوستانی که اطلاعات کامل دارند خواهشمند به طور ویژه راهنمایی کنن!!
    یک دوربین praktica مدل BC1 با لنز م م 50 - اف 1:1.8 و م م 210 - 70 اف 4:5.6 با سه پایه خیلی عالی ( اونم قدیمی ولی بسیار تمیز و خوب ) با کیف و ... به نظرتون چند می ارزه؟ دوربین و لنز فوق العاده تمیزه مشکل فنی هم نداره. بدنش هم تمیزه. ( دست آدم درستی بوده )
    من بی نهایت از تنظیمات دستیش خوشم اومد. خیلی تنظیمات جالبی داره با 30 سال سن ( اگه اشتباه نکنم! ). خصوصا که با اصول عکاسی خیلی بهتر آشنا میشم چون تا الان دوربین نداشتم و واقعا دستم تو تنظیماتش خیلی بازه فکر میکنم. اینم میدونم ایراد در آنالوگ بودن هم داره ولی خودم عاشق این موردام. حالا یک استعلام قیمت و نظر دقیق و کارشناسانه محتاجم.
    سپاس پیشاپیش

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان. این پست برای من یک جورایی ویژه است . لذا از همه دوستانی که اطلاعات کامل دارند خواهشمند به طور ویژه راهنمایی کنن!!
    یک دوربین praktica مدل BC1 با لنز م م 50 - اف 1:1.8 و م م 210 - 70 اف 4:5.6 با سه پایه خیلی عالی ( اونم قدیمی ولی بسیار تمیز و خوب ) با کیف و ... به نظرتون چند می ارزه؟ دوربین و لنز فوق العاده تمیزه مشکل فنی هم نداره. بدنش هم تمیزه. ( دست آدم درستی بوده )
    من بی نهایت از تنظیمات دستیش خوشم اومد. خیلی تنظیمات جالبی داره با 30 سال سن ( اگه اشتباه نکنم! ). خصوصا که با اصول عکاسی خیلی بهتر آشنا میشم چون تا الان دوربین نداشتم و واقعا دستم تو تنظیماتش خیلی بازه فکر میکنم. اینم میدونم ایراد در آنالوگ بودن هم داره ولی خودم عاشق این موردام. حالا یک استعلام قیمت و نظر دقیق و کارشناسانه محتاجم.
    سپاس پیشاپیش
    سلام .
    اگر دوربین خیلی تمیزه ، با لنز نرمالش بین 150 تا 200 تومن .
    لنز 210-70 هم بین 150 تا 200
    سه پایه هم بین 50 تا 100

البته همه دوربینهای آنالوگ در این سطح ، تنظیمات منوال یکسانی دارند و تنظیمات دستی اعمال میشه .
    به شخصه ترجیح میدم دوربین سرعت شاتر بالاتری رو ساپورت کنه ، حداقل 1/2000 تا خیلی دست و پام بسته نشه.
    اما در خرید این قلم اجناس،مهمترین چیز ، تر و تمیزی و درستی عملکرده دوربینه . اگر دوست دارید یه ست آنالوگ قدیمی داشته باشین خوبه . بشرطی که باهاش عکس هم بگیرید

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.abaee نمایش پست ها
    سلام .
    اگر دوربین خیلی تمیزه ، با لنز نرمالش بین 150 تا 200 تومن .
    لنز 210-70 هم بین 150 تا 200
    سه پایه هم بین 50 تا 100

البته همه دوربینهای آنالوگ در این سطح ، تنظیمات منوال یکسانی دارند و تنظیمات دستی اعمال میشه .
    به شخصه ترجیح میدم دوربین سرعت شاتر بالاتری رو ساپورت کنه ، حداقل 1/2000 تا خیلی دست و پام بسته نشه.
    اما در خرید این قلم اجناس،مهمترین چیز ، تر و تمیزی و درستی عملکرده دوربینه . اگر دوست دارید یه ست آنالوگ قدیمی داشته باشین خوبه . بشرطی که باهاش عکس هم بگیرید
    سپاس احمد عزیز. من دقیقا تو توهماتم این میگذره چون یک جورایی فقط باید خودمون تنظیمات دستی را دنبال کنیم با این قیمت، یک جورایی همه مطالبی که تا الان فقط خوندم ( چون تا به امروز دوربین نداشتم و منتظر یک دوربین دی 7000 هستم که برسه تا برج 10! ) میتونم دقیق تو عمل لمسشون کنم! با تنظیمات مکانیکی و تمیز بودن دوربین خصوصا لنزاش خیلی کیف کردم. یک زمانی عاشق یاشیکا بودم. یادش بخیر. یک دلیل دیگه انتخابم هم که دقیقا اشاره کردی داشتن ست قدیمی آنالوگ بعد رسیدن دوربین نیکونمه. فقط در مورد کیفیت عکس هاش و بعد اسکن کردن و قرار دادن تو سایت خروجی چی درمیاد هم یک توضیح میدی ممنون میشم.
    سپاس
    ahmad.abaee تشکر می‌کند.

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    سپاس احمد عزیز. من دقیقا تو توهماتم این میگذره چون یک جورایی فقط باید خودمون تنظیمات دستی را دنبال کنیم با این قیمت، یک جورایی همه مطالبی که تا الان فقط خوندم ( چون تا به امروز دوربین نداشتم و منتظر یک دوربین دی 7000 هستم که برسه تا برج 10! ) میتونم دقیق تو عمل لمسشون کنم! با تنظیمات مکانیکی و تمیز بودن دوربین خصوصا لنزاش خیلی کیف کردم. یک زمانی عاشق یاشیکا بودم. یادش بخیر. یک دلیل دیگه انتخابم هم که دقیقا اشاره کردی داشتن ست قدیمی آنالوگ بعد رسیدن دوربین نیکونمه. فقط در مورد کیفیت عکس هاش و بعد اسکن کردن و قرار دادن تو سایت خروجی چی درمیاد هم یک توضیح میدی ممنون میشم.
    سپاس
    خواهش میشه.
    عکاسی فیلم لذتهای خاص و منحصربفردی داره که در عکاسی دیجیتال پیدا نمیشه . لذا بشخصه توصیه میکنم که لذت کار کردن با مدیوم فیلم رو از خودتون دریغ نکنید .

متاسفانه این روزها قیمت فیلم بشدت سرسآم آور شده . و به قولی یه دوستی دو دسته آدم الان عکاسی فیلم میکنن یا اونا که خیلی پول دارن یا اونا که دستشون به دوربین دیجیتال حرفه ای نمیرسه (خودمونیش میشه : پول ندارن)

فیلم رنگی هم خودش ارزونتره و هم جاهای بیشتری پیدا میشن که بشه برای ظهور بهشون مراجعه کرد .
    فیلم سیاه-سفید گرونتره . اما ظهورش آسونتره و میشه تو حموم خونه هم ظاهرش کرد و حالش رو برد .

بعد از ظهور شما میتونید فیلم رو با یه اسکنر تخت هم اسکن کنی اما خشابهای مخصوص نگاتیو لازم داری که همراه بعضی اسکنرهای تخت هست . یا با مراجعه به یه کارگاه حرفه ای ظهور و چاپ بدی با اسکنرهای مخصوص خودشون اسکن کنن . نرخ اسکن در تهران از این قراره که یه حلقه low q. رو میگیرن 2000 تومن که میشه تا 13در18 به راحتی چاپش کرد . برای کیفیت متوسط فریمی 300 تومن و برای رزولوشن بالا فریمی 2000 تومن میگیرن که طبیعتاً همون مورد اول هم میتونه کیفیت مناسبی داشته باشه مگه اینکه بخواین در ابعاد بزرگتری چاپ کنید .
    نیکون هم به سری اسکنر مخصوص نگاتیو داره که محشره . اما قیمتشون خیلی بالاست و فقط به درد کارهای رزولوشن بالا میخوره . اونا هم فریمی 2000 تومن میگیرن اگر جایی پیدا کردین .

من خودم عکسهام رو بعد از ظهور اسکن میکنم. فایلها رو اگر لازم باشه ادیت میکنم بعد دوباره فایلها رو میبرم لابراتوار واسه چاپ . در واقع پروسه چاپ کاملاً دیجیتال خواهد بود .

باقی بقایتان

كاربر همراه amparisay آواتار ها
    تشکر کرده
    1389

دوربینهای Praktica عمدتا دوربینهای سری ضعیف تر Zenit بودن. تا جایی که اطلاع دارم، زمان جنگ جهانی دوم، لنزها و بدنه های روسی و آلمانی خیلی با هم گره خوردن. کما اینکه شما مثلا لنز Biotar 58mm f/2 کارل زایس رو، عینا، عینا در لنز Helios 58mm f/2 می بینید. کارل زایس بعدا نسخه های دیگری تولید نکرد اما هلیوس که برای دوربینهای زنیت بود، مرتب آپدیت شد، اتوماتیک شد، شارپ تر شد... یا مثلا شما حتی خود لنزهای دو کارخانۀ Pentacon و Carl Zeiss رو که می بینید، با یکدیگر خیلی خیلی شباهت دارند، هر دو هم آلمانی هستن. لنزها رو بفرمایید از چه برندی هستن که بشه بیشتر راهنمایی کرد. اما عجالتا این رو بدونید که قیمتهای آقای آبایی تقریبا خوب و منطقی هستن.
    ahmad.abaee و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    امیرحسین

صفحه 12 از 24 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 ... آخرینآخرین