صفحه 3 از 24 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 234
Like Tree272تشکر

موضوع: راهنمایی براي خرید دوربین فيلمي (آنالوگ)

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    81

Exclamation بازم انالوگ!

ببخشید یه سوال دیگه هم دارم.در کل من خیلی سوال دارم! اصلا اومدم اینجا که از اطلاعات استادان و دوستان استفاده کنم. و اما سوالم: بهترین دوربین انالوگ چی هست؟واسه همون عکاسی از منظره و مخصوصا واسه شکار پرنده ها و حیوونا؟ لطفا توی رنج قیمتهای مختلف دوربین معرفی کنید.مثلا از زیر 100 تومن شروع کنید تا برسه به یه ملیون.اگه دیگه هم تولید نشه مهم نیس.دست دوم هم خوبه

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

پیش فرض پاسخ : بازم انالوگ!

عکاسی از پرنده ها با دوربین آنالوگ نیاز به تجربه و البته لنز مناسب داره. که برای یک تازه کار کمی سخت به نظر میرسد. اما برای طبیعت و ... مشکلی نخواهید داشت.

به نظر بنده شما زنیط رو کلاً بی خیال شو چون حدود 60 تومان باید بالاش پول بدی در حالی که با 100 یا 110 تومان می تونی دوربین بسیار بهتری تهیه کنی. الان 1 میلیون هزینه کردن برای دوربین آنالوگ برای شروع کار درستی نیست. شما با حد اکثر 200 تومان می تونی دوبین و یک لنز تهیه کنی مثلاً کنون AE1 با یک لنز نرمال و یک واید 28 برای منظره. برای لنز تله جهت پرنده و ... هم برای اینکه پولتان هدر نره اگر اصرار به خرید دارید یک تله مارک متفرقه بخرید که قیمتش زیر 50 است.

ترجیحاً برای خرید تنها نروید!
    yaghoobi، Maysam.P، odesa و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ : بازم انالوگ!

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    عکاسی از پرنده ها با دوربین آنالوگ نیاز به تجربه و البته لنز مناسب داره. که برای یک تازه کار کمی سخت به نظر میرسد. اما برای طبیعت و ... مشکلی نخواهید داشت.

به نظر بنده شما زنیط رو کلاً بی خیال شو چون حدود 60 تومان باید بالاش پول بدی در حالی که با 100 یا 110 تومان می تونی دوربین بسیار بهتری تهیه کنی. الان 1 میلیون هزینه کردن برای دوربین آنالوگ برای شروع کار درستی نیست. شما با حد اکثر 200 تومان می تونی دوبین و یک لنز تهیه کنی مثلاً کنون AE1 با یک لنز نرمال و یک واید 28 برای منظره. برای لنز تله جهت پرنده و ... هم برای اینکه پولتان هدر نره اگر اصرار به خرید دارید یک تله مارک متفرقه بخرید که قیمتش زیر 50 است.

ترجیحاً برای خرید تنها نروید!
    سلام

جناب ميلاني؛ من 2 سال پيش يك Canon EOS 300V را با لنز 105-28 در حالت مشابه آكبند (20 حلقه فيلم گرفته بود) فروختم 150.000 تومان. فكر كنم با 200 تومان بشه دوربين اتوفوكوس هم خريد.
    yaghoobi، mreza1001 و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه odesa آواتار ها
    تشکر کرده
    133

پیش فرض پاسخ : انالوگ!

این پست حذف شود

كاربر همراه odesa آواتار ها
    تشکر کرده
    133

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid67 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان.من تازه عضو سایت شدم و خیلی هم تازه کار هستم.به عکاسی خیلی علاقه دارم و به تازگی یه دونه zenit 122 دست دوم خریدم که کارمو باهاش شروع کنم ولی خراب از آب در اومد! پرده شاترش خرابه و بعضی وقتا کامل بسته نمیشه. حالا امیدوارم فروشنده ازم پس بگیره.اگه پس بگیره شاید یه zenit 412 بگیرم.میخواستم ببینم تاییدش میکنید؟ اگه نه چه دوربین ارزون قیمت دیگه ا ی پیشنهاد میدید؟ زیر 100 تومن باشه.میدونید واسه عکاسی از منظره و مخصوصا پرنده و حیوونا میخوام ازش استفاده کنم. ممنون میشم
    من یه دوربین Nikon f401x با لنز 35-70 دارم ،میتونم به شما بفروشم یا قرض بدم یه مدت دستتون باشه (البته اگه تهران هستید)،دو یا سه حلقه فیلم باهاش کارکنید ،خود به خود متوجه میشید که باید برید سمت دیجیتال،به خاطر همین توصیه میکنم انالوگ نخرید.پول دادن به انالوگ اشتباه به نظرم ،هر چند عکاسی انالوگ دنیای خودش رو داره،اما من پیشنهاد میکنم با یک دوربین دیجیتال شروع کنید.البته نظر شخصی من اینه و الا دوستان گفتنی ها رو گفتن،عکاسی از طبیعت بدون تست خطا و با یک ایزو ثابت یک طرف(بماند که برای دیدن نتیجه باید منتظر بمونید و این اینتظار برای من از همه چی سخت تره) -لذت پرسس کردن عکس هم یه طرف که این خودش تو عکاسی دیجیتال لذتش کم از خود عکاسی نیست.
    yaghoobi، Mehdi Rojaie و bijan_darvishi تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    16459

عرض شود که نظرات مختلف است.

برای اینکه تکرار مکررات نشود پیشنهاد می کنم تاپیک زیر را بخوانید :

http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=9827

قیمت هم بله همه جور هست. بنده دوربین های سری غیر اتوفوکوس را برای آموزش ترجیح می دهم!!
    kooshanjazayeri و yaghoobi تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه Soheil Qoddusi آواتار ها
    تشکر کرده
    1639

پیش فرض پاسخ : پاسخ: راهنمایی جهت خرید دوربین آنالوگ

سلام.دوربین های اتوفوکوس کنن مانند 1000qd یا امثالهم...در ناصرخسرو از 130 هستند به بالا.یکبار وسوسه شدم یکی بخرم اما وقتی از نزدیک تست کردم دیدم هر کدامشان یک مشکلی دارند یا بسیار کهنه و قدیمی هستند طوری که اصلا دوست ندارید به دوربین نگاه کنید!همین AE-1 خودم را نگه داشتم تا سالی یکبار یک حلقه سیاه سفید عکس بگیرم!

البته من به این دلیل میخواستم بخرم چون دو لنز خوب برای فول فریم داشتم24-105 و 70-200 وگرنه همان لنزهای قدیمی فیکس منوال را ترجیح میدادم

کمی صبر کنید و یک دیجیتال تهیه کنید.موفق باشید
    yaghoobi تشکر می‌کند.
    6D | Canon 35 f2 IS | Canon 70-200 f2.8 IS II | Canon 100 f2.8 macro

كاربر آشنا mthosein آواتار ها
    تشکر کرده
    112

پیش فرض پاسخ : پاسخ: راهنمایی براي خرید دوربین آنالوگ

باسلام
    من قبلاً با زنيت 122 عكاسي كردم ولي دوست عزيز هر چيزي دنياي خاص خودش رو داره و شما اگر بخوايد به سمت آنالوگ بريد اين يعني اينكه براي آموزش عكاسي در اين دنياي مدرن روي همان مدار صفر مي چرخيد و هر چند سال تجربه كه كسب كنيد باز هم روي خط صفر هستيد . بنا بر اين به شما پيشنهاد مي كنم اگر به دلاليلي توان ورود به دنياي عكاسي ديجيتال رو نداريد دندان روي جيگر گذاشته و شروع به يادگيري مباني عكاسي بكنيد كه اين سايت ، مقاله هايش و مهمتر از اون نظرات دوستان در تايپيك هاي مختلف بسيار بسيار به شما كمك مي كند.
    همين كاري كه من مي كنم

تشکر کرده
    16459

باسلام
    من قبلاً با زنيت 122 عكاسي كردم ولي دوست عزيز هر چيزي دنياي خاص خودش رو داره و شما اگر بخوايد به سمت آنالوگ بريد اين يعني اينكه براي آموزش عكاسي در اين دنياي مدرن روي همان مدار صفر مي چرخيد و هر چند سال تجربه كه كسب كنيد باز هم روي خط صفر هستيد . بنا بر اين به شما پيشنهاد مي كنم اگر به دلاليلي توان ورود به دنياي عكاسي ديجيتال رو نداريد دندان روي جيگر گذاشته و شروع به يادگيري مباني عكاسي بكنيد كه اين سايت ، مقاله هايش و مهمتر از اون نظرات دوستان در تايپيك هاي مختلف بسيار بسيار به شما كمك مي كند.
    همين كاري كه من مي كنم
    این صحبت به هیچ عنوان صحیح نیست.

بحث دفاع از آنالوگ و شیوه آموزش نیست. فقط این جمله که نارنجی شده کاملاً اشتباه است. با آنالوگ هم می توان کاملاً عکاسی را فراگرفت و بعد مفاهیم دیجیتال را هم به آموخته ها افزود.

واقعاً تعجب می کنم . . .
    محمد رضا میلانی

كاربر آشنا mthosein آواتار ها
    تشکر کرده
    112

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    این صحبت به هیچ عنوان صحیح نیست.

بحث دفاع از آنالوگ و شیوه آموزش نیست. فقط این جمله که نارنجی شده کاملاً اشتباه است. با آنالوگ هم می توان کاملاً عکاسی را فراگرفت و بعد مفاهیم دیجیتال را هم به آموخته ها افزود.

واقعاً تعجب می کنم . . .
    جناب آقاي ميلاني عزيز
    باسلام خدمت شما
    راستش مطرح كردن اين جمله نارنجي شده مبحثي است كه گذشت زمان به اون صحت مي ده ( البته اينها نظر بنده است)
    با اجازه از انوش جان استاد مثال ، فرضاً در دنيايي كه الان سيستم هاي پيشرفته كامپيوتري و به طبع آن استفاده از نرم افزار هاي قوي جهت ويرايش عكس ها كه هر چند وقت يكبار به ورژن اون اضافه مي شه با اون همه تنوع در كار ويرايش آيا جايي براي ويرايش عكسهاي آنالوگ هست ؟
    به نظر من اينطور به نظر مي رسه كه بايد ماشين حساب جاي چوركه رو بگيره كه گرفته . يا اينكه هنوز كسي هست كه بشينه و وقت خودشه توي يادگيري كامپيوتر با سيستم هاي عامل قديمي مثل داس و يا ويندوز 95 و زرنگار و ... تلف كنه به نظرم اينها ديگه كارايي ندارن و بايد با تكنولوژي روز همسفر شد و رو به جلو
    مؤيد باشيد.
    yaghoobi، aksavaran و mreza1001 تشکر می‌کنند.

صفحه 3 از 24 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین