صفحه 3 از 12 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 118
Like Tree262تشکر

موضوع: فلاش های FOMEX

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    119

نقل قول نوشته اصلی توسط metalinox نمایش پست ها
    شاید خالی از لطف نباشه که قیمتهای فعلی فلشهای فومکس رو اینجا بیاورم:
    نمیدونم ارائه این اطلاعات، خارج از روال انجمن است یا خیر

Studio Flash - D400 : 470'000
    Studio Flash HD400 : 550'000

Studio Flash - D600 : 638'000
    Studio Flash HD600 : 710'000

Studio Flash D1000Q : 800'000
    این قیمت ها فقط شامل هد فلاشه یا پایه هم داره؟
    ضمنا فرق مدل HD با مدل معمولی چیه؟
    مهدی رمضانی
    Nikon D90 + AF-S 18-105 mm

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط eos500d نمایش پست ها
    این قیمت ها فقط شامل هد فلاشه یا پایه هم داره؟
    ضمنا فرق مدل HD با مدل معمولی چیه؟
    حضورتون عارض شم که ... قیمت ها فقط مربوط به فلش است، و پایه ها باید جداگانه تهیه شود. ( مثلاً سه عدد پایه نور Manfrotto 1005 BAC ؛ هرکدام حدود 150 هزار تومان، اگر درست یادم مونده باشه )

تا اونجائی که من کنکاش کردم، ظاهراً مدل HD برای فیلمبرداری نیز، یک نور خروجی پیوسته، معادل عدد ژول فلش ( شایدم نزدیک به اون؛ شایدم اشتباه میکنم ) به شما میدهد. (احتمالاً همون لامپ مدلینگ در HD این قابلیت رو بوجود میاره )

ظاهراً ملحقات اضافی فومکس (شامل سافت باکس و امثالهم ) قیمتهائی مناسب تر همتای خودشون در برندهای Fancy اروپائی ( مثل برانکالر و پروفوتو ) دارند.
    فومکس، متاسفانه بصورت KIT ارائه نمیشود. و بنظر میرسه که اگر بخواهیم یک کیت از فومکس برای خودمون، شامل دو شاخه 800J و 1 شاخه کمتر از 800، با دو الی سه سافت باکس و الباقی ملحقات پایه ای مورد نیاز را جمع و جور کنیم، چیزی نزدیک 2.3 میلیون تومان برایمان آب خواهد خورد.

یه نکته کنکوری رو هم ( که فروشنده ای که به بنده قیمت داد، گفت) اینجا بگم : میگفت "فومکس از خیلی از انواع فلاش در بازار ( منظورش چینی های درجه یک و دو بود ) خیلی بهتره ( که با استناد به توضیحات کاوه قبادی، دوست خوبمون، قابل تائیده)، ولی ابداً فکرش رو نکن که ساخت کشور کره جنوبی باشه". بهش گفتم این برند، اونجوری تو سایتش دیدم، باید زیر مجموعه Hyundai باشه؛ گفت اصلاً فکرشم نکن، در هنک کنگ و چین تولید میشه. .... با توجه به شناخت و حسن نظری که ازش سراغ دارم، کاملاً حرفش برام مقبوله.

من خیلی علاقه مندم که یه کیت 3 شاخه ی درست و درمون، برای کار تجربی-آموزشی و همینطور آماتوری (جدی) دست و پا کنم که نظرم روی Fomex بود. حالا که میبینم با حدود یک میلیون بیشتر (البته خب، کم هم نیست)، میتونم کیت HENSEL سه شاخه - حدود 3.2 میلیون تومن - بگیرم، نظرم برگشته.
    ویرایش توسط Ali Bayati : Wednesday 17 August 2011 در ساعت 22:56
    eos500d و saadi126 تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    119

یعنی چی " ابداً فکرش رو نکن که ساخت کشور کره جنوبی باشه"
    پس ساخت کجاست؟
    Ali Bayati تشکر می‌کند.
    مهدی رمضانی
    Nikon D90 + AF-S 18-105 mm

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط eos500d نمایش پست ها
    یعنی چی " ابداً فکرش رو نکن که ساخت کشور کره جنوبی باشه"
    پس ساخت کجاست؟
    عارض شدم خدمتتون در همون پست. موجبات اعجاب اینجانب نیز شد. اجازه بفرمائید از استادم نیز قضیه را جویا شم.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط sbsware نمایش پست ها
    از پاسخ عاجلتون ممنونم جناب قبادی بزرگوار .
    قربان مگر اینطور نیست که با کلوین 5500 (چیزی که فلاشها ادعای اون رو دارند ) حقیر باید همون رنگی رو در مونیتور ببینم که در واقعیت با چشمهای خودم میبینم ؟!؟ اما عملا رنگ پوست قرمز می افتد !
    در مورد دوم عرضم این بود که برای جای سایه ها و نتیجه یکسان ، تبعیت قدرت مدلینگ از فلاش برای حقیر سودمندتر هست .
    اول اینکه فومکس ساخت کره جنوبی است.لوازم جانبی در تایوان تولید می شود.در صورت نیاز عکس های داخل کارخانه کره را هم دارم فقط باید جستجو کنم تا ارائه دهم.

دوم اینکه یقینا و دقیقا 5500 نیست.این یک معیار است بایدی در کار نیست یک زمانی این دما 6000 بود.دلیل اش نزدیکی بیشتر به دمای نور خورشید است.

اما این نکته را در نظر بگیرید که بهترین فلاش های دنیا ( اگر مولتی بلیز و برونکالر و پروفتو و بوئنز را در نظر بگیریم) هم بین کمترین قدرت و بیشتر قدرت حداقل200 تا 300 کلیوین بسته به مدل و عمر لامپ و خازن ها ( با تاکید حداقل ) تفاوت کلوین دارند.یعنی یکی با توان 1/1با یک شاخه با توان 1/64 یا 1/128 می تواند تا 500 کلوین هم تفاوت دما داشته باشد.

در فومکس این عدد حدود 400 کلیون ( کمی کمتر یا بیشتر به صورت میانگین شاید 350 کلیون ) است ( حداقل ) پس دما بسیار مهم است.

نکته بعدی کالیبره دوربین های مختلف با فلاش است که اغلب توجه نمی شود.

شما با یک Canon 40D و یک Canon 60D یا حتی از برند دیگر ممکن است اختلاف اندکی در کالیبراسیون دمای رنگی داشته باشد این موضوع در دوربین های قدیمی تر بیشتر است

پس یقینا نمی توان یک نسخه را برای همه نوشت. خوشبختانه یا متاسفانه در عکاسی استامینفون در هیچ رشته و شاخه و کاری وجود ندارد.

برای خرید پایه حتما نباید به سراغ برند های گران رفت برند هایی مثل WF و سومیتا بادی از 25 هزار تومان تا 35 هزار تومان بهترین انتخاب ها هستند.

و نکته دیگر اینکه 800 ژول را واقعا نیاز دارید؟باور کنید باهاش میشه نیوکمپ رو هم روشن کرد !

تفاوت HD ها و معمولی ها نور مدلینگ 1000 در نوع HD است که برای کارهای ویدویی و کروماکی هم کاربرد دارد که در مدل های معمولی لامپ مدلینگ 300 است.

پی نوشت...

ما بریم دیگه بازی شروع شد ویوا بارسا !
    A_Maddah، rainman1061، Saeed.gh.sh و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه S. Bagherpour آواتار ها
    تشکر کرده
    590

چندر روز پیش کوچولوی یکساله ما ، یک شاخه فلاش رو از ارتفاع 2 متری با سه پایه اش برگردوند رو زمین !!! شانس آوردیم خودش چیزیش نشد . فلاش رو روشن کردم ، ظاهرا همه چیز درست بود . اما دقت که کردم صدای فنش شنیده نمیشد ! دست بکار شدم و با آچار آلن پیجهای سمت لامپ فلاش رو بازش کردم ( فن دقیقا پشت لامپ مدلینگ و فلاش هست ) . بر اثر ضربه ، بلبرینگ فن (خوبیش این بود که فنش بلبرینگی هست و این باعث دوام بیشتر و کم صدائیش میشه ) پلاستیک نگهدارنده خودش رو شکونده بود . فنهاشون 3 سیم هستند و سوکتشون عین سوکت فن سی پی یو روی مادربورد هست . خوشبختانه طی تماس با ایران فلاش ، ظرف 2 روز (تا رشت ) تهیه شد و جاگزاری گردید . مبلغ هم 8 هزار تومان .
    تجهیزات فعلا هیچی حتی یه پوینت اند شوت !!!
    شهروز باقرپور

كاربر همراه rainman1061 آواتار ها
    تشکر کرده
    808

پیش فرض بهترین مارک سافت باکس و چتر

سلام
    بهترین مارک سافت باکس و چتر برای فلاش فومکس چیه؟
    باسپاس
    Canon 6D
    100mm f/2.8L IS USM Macro
    16-35mm f/4L
    50f/1.4

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط rainman1061 نمایش پست ها
    سلام
    باسپاس
    اصولاً متعارف ترین و بهترین مارک برای ملحقات کنترلی نور فلاشهای استودیوئی، همان مارک فلاش است.
    بنابراین برای فلاشهای فومکس، پیشنهاد میشود که از ملحقات خود فومکس (نمایندگی: جمهوری، سر سی تیر ) تهیه کنید.
    اینطور که شنیدم، حتی بعضی از دوستانی که فلاشهائی ارزانتر از Fomex دارند، با نصب تبدیلهائی، آنها را مجهز به سافت باکس های فومکس کرده اند !!
    در خرید چتر و سافت باکس فومکس، برای فلاشهای فومکس، تردید به دل راه ندهید.

و نهایتاً بهترین محل برای طرح این سوال، شاید تاپیک فلاشهای فومکس بود

موفق باشید.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

سپاس بابت انتقال پست های 27 و 28 به این تاپیک

كاربر همراه rainman1061 آواتار ها
    تشکر کرده
    808

نقل قول نوشته اصلی توسط rainman1061 نمایش پست ها
    سلام
    باسپاس
    دوستان کسی نظری نداره؟
    Canon 6D
    100mm f/2.8L IS USM Macro
    16-35mm f/4L
    50f/1.4

صفحه 3 از 12 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین