صفحه 1 از 12 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 118
Like Tree262تشکر

موضوع: فلاش های FOMEX

كاربر همراه
    تشکر کرده
    326

پیش فرض فلاش های FOMEX

سلام
    قصد خرید دو شاخه فلاش حرفه ای دارم.
    از دوستان و اساتید محترم کسی تجربه کار با فلاشهای فومکس را داشته؟
    کیفیت..
    قابل اطمینان بودن ..
    لوازم جانبی ..
    در کل با توجه به قیمتشان که چندان کم نیست, در قیاس با مدل compact از برند profoto ارزشمند هستند؟

كاربر همراه mr_mohsen_shahidi آواتار ها
    تشکر کرده
    168

پیش فرض پاسخ: فلاش های FOMEX

سلام
    من این نورو توی نمایشگاه دیدم
    و اطلاعات تقریباً کاملی هم در موردش گرفتم
    اون موقع تنها چیزی که توجهمو به خودش جلب کرد نور مدلینگش بود که این قابلیتو داشت که تبدیل بشه به نور ثابت با کلوین 5600
    تجهیزات جانبی خوبی هم داره
    من دوستانم در استودیوهای تصویر برداری از این نور استفاده میکنند

كاربر همراه PS_Trend آواتار ها
    تشکر کرده
    94

اتفاقا من دیروز 5شاخه ازین فلاش چتر رو خریدم.توی آتلیه قبلی 3شاخه برون کالر استفاده میکردم + 2شاخه ایرانی!!
    از برون کالر هام (solo 1600) خیلی راضی بودم البته فقط تقریبا هر 3ماه یک بار لامپ مدلینگه یکی شون میسوخت که قیمت هر لامپش هم 14000 تومان بود.البته کلا مثل اینکه این عمر کوتاه لامپ های مدلینگ برون کالر چیزه عجیبی نیست!
    این بار هم به نیت خرید برون کالر رفتم ولی با توجه به امکانات و هزینه و کیفیت فلاش های فومکس و با توجه به اطمینان به فروشنده که خودش تقریبا نمایندگی تعمیرات اکثر فلاش ها رو داره فومکس گرفتم
    حالا مزایاش چی بود:
    1-برون کالر (solo 1600) به صورت کیت فروخته میشه یعنی مثلا روش یه سافت باکس 60.60 هست که اگه به کار شما نیاد نمیتونید با یه مدل دیگه عوضش کنید درواقع باید یه مدل دیگه بخرید ولی فومکس با توجه به اکسسریه زیادش شما خیلی انتخاب های زیادی دارید
    2-تفاوت قیمتش اگه بخواهیم یه کیت کامل برون کالر رو با مثلا یه کیت کامل از فومکس مقایسه کنیم یه چیزی حدود 900-تا 1میلیون تفاوت قیمتش هست که این خودش رقم کمی نیست
    (کیت کامل برون کالر solo 1600 حدود 2900000 هست-3تا فلاش 600 ژول +1 سافت باکس 60.60 +یه چتر +3تا 3پایه +1 شیدر اگه اشتباه نکنم)
    3-من دقیقا نمیدونم شما برای چه کاری میخواهید ولی من مثلا من که برای آتلیه و عکس های پرتره میخوام نیاز ندارم همه نور هام 600 ژول باشه 2تا نور اصلیمو 600 گرفتم باقی رو 400 واسه نور سر و بکگراند و این چیزا که این خودش خیلی تو قیمت نهایی تاثیر میزاره
    4-شما از یه فلاش قبل از هرچیزی چه توقعی دارید!؟مگر غیر از اینکه کلوین ثابتی داشته باشه و نور خوب و بقول خودمون حرفه ای داشته باشه!فلاش های فومکس دقیقا معروفند به این دونا مزیت.کلوین 5500ثابت +کیفیت نور بالا نوری که با فلاش های ارورا و برون کالر برابری میکنه
    5-در ضمن اگه مثل من توی انتخاب هاتون از سری HD هم انتخاب کنید میتونید از لامپ مدلینگ 1000 وات هم استفاده کنید و اگه کار فیلم برداری و کلیپ اینجور کارها رو هم میکنید میتونید با خیال راحت هم عکسبرداریتونو کنید هم فیلمبرداریتونو (سوای استفاده های دیگه اش!)
    اکثر فلاش ها برای تنظیم قدرت نور معمولا تا 1/8 توان رو دارند یا 1/16 یا حداکثر 1/32 ولی فلاش های فومکس تا 1/64 بدون تغییر در کلوین (خیلی کم) قابلیت تغییر در قدرت نور رو دارند.شما میتونید مثلا یکی یا 2تا از فلاش هاتون رو HD بخرید بقیه رو ساده D
    6-من توی اینترنت که سرچ میکردم جایی خوندم که لامپ مدلینگ فلاش های فومکس کم پیدا میشه ولی دقیقا جایی که رفتم فلاش بگیرم چیزی که زیاد داشت و نشونم داد لامپ مدلینگش بود.قیمت هزار واتش (آلمانی مخصوص خودش) 12000 تومان بود 250 واتش 5-6 تومان

یکی از معایبی که روی این سری فلاش ها می گذارند ولومی بودن تنظیم قدرت نورشه (آنالوگ) که به نظر من عیب نیست چون خیلی از فلاش های حرفه ای هم آنالوگ هستند مثل همین برون کالری که دارم (دیجیتال برون کالر که میشه کامپوس شاخه ای 1200000!!! :دی )

از همه اینها که بگذریم من چون قبلا برون کالر داشتم و راضی هم بودم با این شرط فلاش هامو گرفتم که بزارم کنار برون کالر هام اگه بهر دلیلی حال نکردم با نورش برش گردونم!!!فکر میکنم این خودش خیلی دلیل خوبی باشه واسه کیفیت بالای این فلاش

و نکته آخر اینکه این فلاش ساخت کشور کره هست و برون کالر ماهیتی سویسی داره ولی این فلاش هایی که ازش تو ایران هست همه اسمبل چین هست.

همه اینهارو گفتم یه طرف ولی اصلا منظورم این نبود که بخوام فلاش چترهای برون کالر رو زیر سوال ببرم.در واقع من تو این چند سالی که برون کالر داشتم فوق العاده ازش راضی بودم و دلیل اصلی که باعث شد یه مدل غیر برون کالر بگیرم این بود که تفاوت قیمتشون زیاد بود (ترجیح دادم 5نا فلاش یه جور بگیرم تا مثلا 3نا برون کالر 2 تا تابش!!!!)

قیمت هارو هم بگیرم و سرتون رو بیشتر درد نیارم

fomex HD- 600 = 700000
    fomex d-400 = 460000
    Hajiabadi، A_Maddah، reza_Bahman و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    طاها عظیمی
    The Devil is in the Details

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

حدود ۶ سال هست که یه ست(۳ شاخه) فلاش سولو ۸۰۰ برانکالر دارم.
    تاحالا هیچ لامپی عوض نکردم.
    البته سولو ۸۰۰ با ۱۶۰۰ تفاوت داره و سولو ۸۰۰ برانکالر ۳۰۰ ژول است.(اصولا برای من زیاد هم هست.)
    ۲ شاخه مولتی بلیتز هم دارم که اونها هم فلاشهای خوبی بودند.(اینها رو گفتم که تجربم رو در مورد سوختن لامپ مدلینگ این مدل گفته باشم!)

با فلاشهای فومکس کار نکردم. اما ۴ تا سافت باکس ۱۸۰ سانتی! فومکس دارم که از کیفیتشون راضی هستم. و کالا دقیق ساخته شدند.
    Hajiabadi، A_Maddah، Fereidoon و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه PS_Trend آواتار ها
    تشکر کرده
    94

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    حدود ۶ سال هست که یه ست(۳ شاخه) فلاش سولو ۸۰۰ برانکالر دارم.
    تاحالا هیچ لامپی عوض نکردم.
    البته سولو ۸۰۰ با ۱۶۰۰ تفاوت داره و سولو ۸۰۰ برانکالر ۳۰۰ ژول است.(اصولا برای من زیاد هم هست.)
    ۲ شاخه مولتی بلیتز هم دارم که اونها هم فلاشهای خوبی بودند.(اینها رو گفتم که تجربم رو در مورد سوختن لامپ مدلینگ این مدل گفته باشم!)

با فلاشهای فومکس کار نکردم. اما ۴ تا سافت باکس ۱۸۰ سانتی! فومکس دارم که از کیفیتشون راضی هستم. و کالا دقیق ساخته شدند.
    فلاش های شما اگه 6 سال دارید مطمئنا جزو نسل قدیم و همون فلاش های معروف (سگ جون!) برون کالر های سویسی هستند.نسل جدیدی ها اسمبل چین هستند.البته این رو هم بگم من یه ست 171 هم داشتم با اون هم هیچوقت مشکلی نداشتم.
    بهرحال همونطوری که تو پست قبلیم هم گفتم هنوز بدون در نظر گرفتن قیمت انتخاب اول من هم برون کالر هست
    طاها عظیمی
    The Devil is in the Details

كاربر همراه aphrodite آواتار ها
    تشکر کرده
    522

سلام

فلاش فومکس رو از کجا می تونم تهیه کنم.
    و آیا گارانتی هم دارن؟؟

در صورت لزوم پیام خصوصی لطفا.ممنون
    عکاسی ، حقیقت است و سینما حقیقتی است 24 بار در ثانیه. (گدار)
    www.monatehrani.co.cc
    www.monatehrani.propicnet.com

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

سوال بنده اینه که با شرایط و مشخصات فنی کاملاً یکسان ( فارغ از قیمت ) Fomex بهتر است یا Profoto ؟

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

یقینا پروفتو!

البته فارغ از قیمت که فرمودید.

چون برای خرید سه شاخه پروفتو به همراه دو تا سافت باکس و یک بیوتی دیش با برند پروفتو شما می توانید 7 شاخه فومکس با چندین و چند سافت باکس و بیوتی دیش و ... تهیه کنید.

اما باز هم موضوع انتخاب و نیاز است.

اینکه چه کار می کنید ( مثلا شونصد تا عکس از عروس و داماد می گیرید؟ ) یا نه کار دقیق تر و حرفه ای تری انجام می دهید که نیاز به پروفتو داشته باشید؟

همیشه انتخاب درست در درک درست از نیاز هایمان است.
    Fereidoon، Amir Abdolpanah، M. Beyrami و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه saber.pix آواتار ها
    تشکر کرده
    736

من در مورد فلاشهای fomex با یکی از عکاسان بنام صنعتی تبریز مشورت میکردم و نظر استاد این بود که فومکس از پروفتو و برونکالر بسیار بسیار بهتر در مورد رنگ دالرد البته یک مورد بسیار جالب هم استفاده طولانی مدت از فومکس بود که مقاومت بسیار جالبی دارد.
    Canon EOS 5D Mark IV+Canon EF 24-70mm f/2.8L II +Metz mecablitz 64 AF-1

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

البته بنده به عنوان کسی که مدت ها است از فومکس استفاده می کنم و هم تجربه کار با برونکار ( هم سری های قدیمی و هم جدید ) و همه محصولات پروفتو و همین طور مولتی بیلیز و بوئنز را دارم ( که این دو کمتر در بین عکاسان شهرت دارد اما از بهترین ها هستند ) باید عرض کنم که با جمله شما که بسیار بسیار بهتر است مخالفم.

فومکس واقعا عالی است و بی نقص اما یقینا بسیار بهتر از پروفتو و برونکالر و بوئنر و مولتی بیلیز نیست.با خیلی از اینها برابری می کند.اما در بسیاری از موارد هم ضعیف تر است.بنده این 5 برند را در یک دسته از نظر کیفیت قرار می دهم.هرچند که از نظر قیمت بسیار متفاوت هستند.

مثلا فلاش دیوریشن فوکس بسیار ضعیف تر از پروفتو است ( که یکی از المان های مهم برای عکاسان صنعتی است و اصولا در پرتره و عروسی و ساز و آواز ! هیچ کاربردی ندارد ) در بین اینها بعد از پروفتو مولتی بیلیز و برونکالر قرار دارد.

اما یقینا با توجه به قیمت جز بهترین و با کیفیت ترین محصولات حال حاضر بازار ایران است و باید به باعث و بانی اش در ایران ( آقای سرلک ) درود فرستاد ( البته گله هم باید کرد که قیمت ها را دایم بالا می برند )
    ویرایش توسط Kaveh Ghobadi : Sunday 17 July 2011 در ساعت 01:34
    PS_Trend، Fereidoon، mreza1001 و 15 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

صفحه 1 از 12 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین