صفحه 4 از 11 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 108
Like Tree44تشکر

موضوع: اسكن نگاتيو با اسكنر تخت - پرسش و پاسخ

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: اسكن نگاتيو با اسكنر تخت - پرسش و پاسخ

نقل قول نوشته اصلی توسط tonino_baliardo نمایش پست ها
    ممنون.
    یک دنیا شرمنده که سوال تکراری پرسیدم.
    باز هم شرمنده.
    نفرمایید جناب غروی عزیز....

خواهش میکنم ، فقط منظورم این بود که آخرین جمع بندی است استفاده از اسکنر های نگاتیو بود و اسکن کردن نگاتیو با کیفیت تر است...

باز هم ممنون....
    tonino_baliardo تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

من می خواستم یک اسکنر خوب بگیرم نه یک چیز معمولی که بعد پشیمون بشم و نه یک چیزی که پول کلون بخواهد در واقع کارم معمولی نیست و فوق حرفه ای هم نیست تحقیقاتی کردم که تا اینجا به این نتیجه رسیدم که اپسون بگیرم یک مدل
    V100 بهم پیشنهاد دادن که نگاتیو هم اسکن میکنه که برام این قابلیتش مهمه به من گفتن یک چیز نیمه حرفه ای هست ولی سرعت اسکنش را نمی دونم دقتش هم تا 3200 Dpi هست یک اسکنر می خواهم که هم بتونم نیاز های گرافیکی تا حدودی سطح بالا را جواب بده هم قیمتش بالا نباشه می خواهم بتونم به خوبی کتاب هم اسکن کنم در کنار این موارد به من قیمت 110 هزار تومن دادن نمی خواهم به 200 هزار تومن برسه توی همین حدود بالا پایین بشه 20 تا 30 تومن بالا پایین کلا بنظرتون اسکنر خوبی هست یا نه؟ و شما چه چیزی پیشنهاد می کنید به خصوص گرافیست ها شفافیت کار هم مهم هست
    لطفا 2 عکس زیر را با هم مقایسه کنید
    http://www.veritaserum.com/galleries...&cat=35&pos=11
    http://gallery.the-leaky-cauldron.org/picture/176
    برای اسکن چند درصد نتیجه بسته اسکنر و چند درصد مربوط به برنامه ی اسکن و تسلط بر تنظیمات اون برنامه هست
    ویرایش توسط Phoenix : Thursday 19 July 2007 در ساعت 14:43

تشکر کرده
    14101

والله دوست عزیز... بنده چند نکته عرض کنم...

Perfection V100 Photo

از همه به نیاز های شما نزدیک تر است ، اما این یک اسکنر حرفه ای نیست ( به هیچ وجه و شما نباید از ان انتظار یک اسکنر حرفه ای رو داشته باشید ) اما اسکنر بسیار خوبی است.

اما پیشنهاد بنده برای کار حرفه ای Perfection 4490 Photo است با قیمت حدود 250

اما در این بازار و با انتخاب های اندکی که وجود دارد بهترین گزینه برای شما Perfection V100 Photo است.

اسکنر هایی با مارک های دیگر هم در بازار موجود است ...

این اسکنر Canon...

Canon 4400F

کد:
    http://www.rayaneh.com/product-2835.aspx
    Scanner Canon 4200F

کد:
    http://www.rayaneh.com/product-2123.aspx
    این اسکنر HP ....

Scanner HP Scanjet G3010

کد:
    http://www.rayaneh.com/product-2669.aspx
    Scanner HP Scanjet 4850

کد:
    http://www.rayaneh.com/product-2666.aspx

اما باز هم در این رده و قیمت اپسون بهترین انتخاب است....
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    والله دوست عزیز... بنده چند نکته عرض کنم...

Perfection V100 Photo

از همه به نیاز های شما نزدیک تر است ، اما این یک اسکنر حرفه ای نیست ( به هیچ وجه و شما نباید از ان انتظار یک اسکنر حرفه ای رو داشته باشید ) اما اسکنر بسیار خوبی است.

اما پیشنهاد بنده برای کار حرفه ای Perfection 4490 Photo است با قیمت حدود 250

اما در این بازار و با انتخاب های اندکی که وجود دارد بهترین گزینه برای شما Perfection V100 Photo است.

اسکنر هایی با مارک های دیگر هم در بازار موجود است ...

این اسکنر Canon...

Canon 4400F

کد:
    http://www.rayaneh.com/product-2835.aspx
    Scanner Canon 4200F

کد:
    http://www.rayaneh.com/product-2123.aspx
    این اسکنر HP ....

Scanner HP Scanjet G3010

کد:
    http://www.rayaneh.com/product-2669.aspx
    Scanner HP Scanjet 4850

کد:
    http://www.rayaneh.com/product-2666.aspx

اما باز هم در این رده و قیمت اپسون بهترین انتخاب است....
    میشه بیشتر توضیح دهید مثلا موردی که پیشنهاد کردید میتونه در اون حد که عکس گذاشتم اسکن کنه شما خودتون پیشنهادتون چی هست؟ از این چند مودل که فرمودید می شه با اون Perfection 4490 Photo با چه کیفیتی اسکن کرد و آیا در حد اون عکس که گذاشتم و کتاب هم میشه باهاش راحت اسکن کرد چه مارکی توی اسکنر بهتره شما میگید من برم اون Perfection 4490 Photo بگیرم:( اگر بتونید نمونه ی اسکن شده ازش بگذارید عالی هست خوب من یک جور هایی نمی خواهم بخوره توی ذوقم دسته بندی معمولی حرفه ای نیمه حرفه ای بر چه اساسی هست و پارامترهای مربوط به یک اسکنر دقیقا با توضیحشون چی هستن مدل V350 چطور
    مثلا من نمی دونم منظورش از اپتیکال چیه و از این دست
    ویرایش توسط Phoenix : Thursday 19 July 2007 در ساعت 21:31

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط Phoenix نمایش پست ها
    میشه بیشتر توضیح دهید مثلا موردی که پیشنهاد کردید میتونه در اون حد که عکس گذاشتم اسکن کنه شما خودتون پیشنهادتون چی هست؟ از این چند مودل که فرمودید می شه با اون Perfection 4490 Photo با چه کیفیتی اسکن کرد و آیا در حد اون عکس که گذاشتم و کتاب هم میشه باهاش راحت اسکن کرد چه مارکی توی اسکنر بهتره شما میگید من برم اون Perfection 4490 Photo بگیرم:( اگر بتونید نمونه ی اسکن شده ازش بگذارید عالی هست خوب من یک جور هایی نمی خواهم بخوره توی ذوقم دسته بندی معمولی حرفه ای نیمه حرفه ای بر چه اساسی هست و پارامترهای مربوط به یک اسکنر دقیقا با توضیحشون چی هستن مدل V350 چطور
    مثلا من نمی دونم منظورش از اپتیکال چیه و از این دست
    والله توی لینکی که شما دادید بنده عکسی نیافتم ، یک عکس بود که کیفیت بسیار پایینی هم داشت....

اگر امکان دارد عکس را اینجا اپلود کنید....؟

در مورد کیفیت باید عرض کنم که زیاد رده بندی و اینها مهم نیست.شما دقیقا بفرمایید چه کاربردی دارید تا بتوان بهتر راهنمایی کنم.اسکنر های مثلا حرفه ای برای گارهای گرافیکی با کیفیت بالا است و رده ی بالا هستند ، این اسکنر ها اکثرا بالای 200 تا 300 هزار تومان هستند...

اما شما باید نیاز خودتون رو بشناسید ممکن است مدل 4900 اپسون که حدود 600 تومان قیمت دارد هم کار شما را راه نیاندازد...

برای اسکن نگاتیو و اسلاید نمیتوانید از این اسکنر ها انتظار فوق العاده داشته باشید اما کار راه انداز است و بخوبی برای کارهای عادی جواب میدهد....

اسکنر هایی که معرفی کردم برای کارهای خانگی ، اداری ، و حتی کارهای خوب هم استفاده کرد.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

این عکس مشخصه کیفیت کدوم بهتره من چیزی در این سطح را میتونم با این اسکنر ها بگیرم همونطور که می بینید در یکی از عکس ها حتی نور زرد رنگی هم وجود داره

تشکر کرده
    14101

این عکس مشخصه کیفیت کدوم بهتره من چیزی در این سطح را میتونم با این اسکنر ها بگیرم همونطور که می بینید در یکی از عکس ها حتی نور زرد رنگی هم وجود داره
    بله دوست عزیز این کیفیت بسیار عادی است و اسکنر های ارزان تر هم میتواند برایتان این کیفیت رو ایجاد کنه...

برای شما Perfection V100 Photo
    مناسب است....
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

من عکس سمت راست را مد نظرم بود که باتوجه به تصاویری که تا به الان از اسکنر ها دیدم اینحوری نشده اگر ممکنه بقیه سوالات را هم جواب دهید در اسکن چقدر کیفیت به اسکنر و چقدر به تسلط بر تنظیمات برنامه مورد استفاده داره
    و چند سوالی چند پست قبل خوندم
    مشکلی که من در عکس های اسکن شده دیدم معلوم بودن بافت کاغذ یا دانه داربودن تصویر یکی از کاربران در همین تاپیک عکسی اسکن شده گذاشته بودند که به شفافیت اون عکسی که گذاشتم نبود مدل V350 چطوره بهتر هست و اینکه می تونید یک عکس اسکن شده در اون سطح از یک اسکنر در همین حدود بگیرید منظورم شفافیته چون از طرفی این عکس سیاه سفید بود عکس های رنگی چطور مثلا به شفافیت والپر های معمول ؟

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

من عکس سمت راست را مد نظرم بود که باتوجه به تصاویری که تا به الان از اسکنر ها دیدم اینحوری نشده اگر ممکنه بقیه سوالات را هم جواب دهید در اسکن چقدر کیفیت به اسکنر و چقدر به تسلط بر تنظیمات برنامه مورد استفاده داره
    و چند سوالی چند پست قبل خوندم
    مشکلی که من در عکس های اسکن شده دیدم معلوم بودن بافت کاغذ یا دانه داربودن تصویر یکی از کاربران در همین تاپیک عکسی اسکن شده گذاشته بودند که به شفافیت اون عکسی که گذاشتم نبود مدل V350 چطوره بهتر هست و اینکه می تونید یک عکس اسکن شده در اون سطح از یک اسکنر در همین حدود بگیرید منظورم شفافیته چون از طرفی این عکس سیاه سفید بود عکس های رنگی چطور مثلا به شفافیت والپر های معمول ؟
    اصولاً خروجي اسکنرها تصوير سافتي دارند که بسيار نيازمند به پست‌پروسس است. البته مقداري از مشکلات با تنظيمات قبل از اسکن حل مي‌شوند و مقدار باقي‌مانده در فتوشاپ. تصوير سمت چپ که شما دوستش نداريد، مشکل عمده‌اش کنتراست کم است، که هم در هنگام اسکن ميتوانست درست شود هم بعد از آن. در مورد بافت کاغذ هم نياز به پروسس دارد. اما دوست عزيز بالاخره بايد براي گرفتن خروجي خوب،‌پست پروسس را به خوبي ياد بگيريد و الا هيچ اسکنر و هيچ برنامه اسکني در دنيا به شما خروجي سرراستي که مورد نظرتان باشد نمي‌دهد..
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Saturday 21 July 2007 در ساعت 11:45
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

منظورتون را از ‌پست پروسس متوجه نشدم
    در مورد بقیه سوالات را هم لطفا کمک کنید

صفحه 4 از 11 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین