صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 31
Like Tree21تشکر

موضوع: راهنمایی در مورد تجهیزات چاپ فلکس و بنر

كاربر فعال Babak Borhani آواتار ها
    تشکر کرده
    1253

پیش فرض پاسخ: راهنمایی در مورد تجهیزات چاپ فلکس و بنر

3 - جوهر هاي سالونت
    حداكثر عرض موجود 5 متر
    جوهر محلول در حلال ويژه با ضرر زياد براي محيط زيست و كاربر با بوي بسيار زياد - نياز به تهويه سنگين
    كيفيت پيكسل: در دو نوع ريز و درشت موجود است كه در انتها توضيح داده خواهد شد.
    درخشندگي رنگ : عالي
    كيفيت پشت نور : عالي
    سرعت چاپ : بالا حتي تا 100 متر در ساعت
    مدياي عمده مصرفي : بنر و فلكسي فيس
    دوام رنگ در برابر آفتاب و باران : خوب
    توضيح : نسل اول از پرينتر هاي OutDoor هستندو 15 سالي از اختراعشان ميگذرد و در انتها را جع به انواع آنها توضيح داده شده.

قيمت جوهر ها : خيلي مناسب معمولا بين ليتري 20 تا 30 هزار تومان . تمامي اين دستگاههاي جوهر ليتري ميخورند و كارتريجي نيستند.
    مدل هاي معروف موجود در ايران : jet-i - Dgi - Mutoh - Metsa و حدود يكصد برند چيني !! و اخيرا تركيه اي
    چون اين نوع دستگاهها در ايران بسيار رايج هستند و عمده كاربران راجع به همين سوال دارند در اين مورد توضيح بيشتري مي دهم.

اين دستگاهها بر اساس نوع هد دسته بندي مي شوند.
    چهار كارخانه براي اين دستگاهها هد مي سازند كه دو محصول Xaar و Spectra در ايران (وجهان) معروفيت و محبوبيت بيشتري دارند.

الف- هد هاي اسپكتر:
    هد هاي اسپكترا نقاط بسيار ريزي را به دست مي دهند و كيفيت و عمر طولاني دارند ولي قيمت بالايي دارند(هر هد 3 براي هر رنگ ميليون تومان) و جوهر بايد در اين هد ها با استفاده از فشار منفي در هواي پشت جوهر بصورت معلق و تقريبا در حالت بي وزني باشد . اين مورد باعث شده است تا فقط در دستگاههاي گرانقيمت با كيفيت ساخت بالا( Highend ) مثل jeti ساخت كانادا و mutoh ساخت ژاپن اين هد ها عملكرد خوبي داشته باشند و در دستگاههاي ارزان كره اي مثل (DGI ) و چيني ها عموما عمكرد خوبي نداشته اند. البته در تبليغات شركتهاي چيني و كره اي اعلام ميكنند كه محصول ما بهترين است ولي در عمل نمونه كره را از نزديك ديده ام و با توجه به قيمت حدود 100 ميليوني است ارزش خريد ندارد ولي چيني هاي جديد مدعي را از نزديك نديده ام. در سري هاي مرغوب mutoh برند خوبي است ولي شما اگر اتومبيل بنز هم بخريد اين اتومبيل اگر پشتيباني تعميراتي نداشته باشد به هيچ در نمي خورد. شركت mutoh هم در ايران همينطور است بعنوان مثال يكي از دستگهاههاي با هد اسپكتراي موتوي بنده 16 ماه است كه منتظر است از سوي شركت مورد تعمير قرار بگيرد و اين براي يك سرمايه گذاري يعني ريختن پول در جوي آب . اما دستگاه گرانقيمت ديگر jeti است كه قيمتهايش از 160 ميليون شروع ميشود و تمامي دارندگاه راضي هستندو تابحال كسي را نديده ام كه يك jeti خريده باشد و دستگاه بعدي اش چيز ديگري باز هم بجز jeti باشد. ولي خوب سرمايه بالايي طلب مي كند.

اگر يك مجله صنعت چاپ بخريد دهها مدل تبليغات رنگارنگ و اغواگر خواهيد ديد و اغلب مربوط به دستگاههاي چيني است و اگر ميخواهيد از آنها انتخاب كنيد ختما با كساني كه حد اقل يكي دو سال است اين دستگاه را دارند مشورت كنيد.(خود شركت ها مشتري هاي قبلي را به شما معرفي خواهند كرد) يك دستكاه تركيه اي هم اخيرا مدعي شده بدون سيستم معلق كردن جوهر در خلا توانسته از هد هاي اسپكتر استفاده كند و در نتيجه تمام مشكلات ساخت و توليد را ازبين برده است. من از نزديك نديده ام و نظري ندارم ولي در همين روزها در استامبول نمايشگاهي است كه به نمايش در مي آيد.(نمايندگي ايراني اش طي تماسي به بنده اين را گفت )

ب - هد هاي Xaar
    1- هد هاي Xaar پيكسل درشت (300 dpi)
    معروفترين اين هد ها - هد هاي Xaar 128 است اين هد ها عمر كوتاه حدود يك ساله و قيمت ارزان حدود 300 هزار تومان درارند و جزو بي دردسر نرين هد هاي موجود مي باشند . سركت ايرانني مطسا و عمده محصولات كرده اي و چيني از اين هد استفاده مي كنند . با 10 ميليون پيش پرداخت و 10 ميليون قسط ميتوانيد صاحب يك نمونه چيني همچين دستگاهي شويد كه من دستگاه 16 هدي مطسا ي مونتاژ ايران را توصيه ميكنم . سرعت بسيار بالا و دردسر كم و مهمتر از همه خدمات پشتيباني معقول و مطلوب (براي من كه اينطور بوده معمولا در صورت وجود اشكال با يك تلفن در همان روز به داد شما ميرسند در حاليكه قبلا كه DGI. داشتم براي تعمير ميگفتند بايد تقاضايتان را كتبا فكس كنيد تا در 24 ساعت آينده رسيدگي شود !! البته الان نمي دانم چطور است) تنها اشكال عمده موجود درشت بودن پيكسل هاست كه براي نماي نزديك جالب نيستند.

2- هد هاي Xaar پيكسل ريز (600 dpi )
    دستگاههاي زيادي هم با اين هد موجود است اما به دليل ريز بودن پيكسل ها و غليظ بودن جوهر مشكل گرفتگي هد در اين دستگاهها زياد است و عليرغم تلاش ها هنوز به نتيجه مطلوب نرسيده اند. ولي باز قابل قبول هستند . از اين نوع دستگاه تا بحال نداشته ام و برند خاصي را نمي توانم پيشنهاد كنم. البته اگر بخواهم به سراغش بروم احتمالا به سراغ همان مطسا خواهم رفت.(بعد از سالها كنده شدن پوست توسط تعمير كارن ناشي شركتهاي در پيت !! حتي اگر يك برند چيني عال هم موجود باشد خيلي با احتياط درباره اش فكر خواهم كرد)
    vahidshah، mehrdad misaghian، M@hdi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بابک برهانیhttp://sibsabz.persiangig.com

كاربر همراه behrang 2 آواتار ها
    تشکر کرده
    34

ahmadvb سلام.
    DGI کره ای است و کمپانی است وسایتش www.gssint.com است. پیشنهاد من این است که قبل از سرمایه گذاری در این کار بر آوردی از حجم کار و کیفیت مورد انتظار و هزینه نگهداری و خدمات پس از فروش (خیلی مهمه) و نوع مشتری داشته باشی تا الکی هزینه زیادی متحمل نشوی . در مورد دستگاههای چینی با احتیاط برخورد کن و گول قیمت پایین آنها رو نخور .
    مطسا ها رو دیدم . دستگاههای مناسبی هستند و همه راضی اند . البته همان طور که آقا بابک گفت به علت درشت بودن پیکسل از کیفیت پرینت پایین تر نسبت به هد های اسپکترا برخودارند . ولی به نداشتن مکافات های دیگه خیلی می ارزه. اگه عجله نداری نمایشگاه چاپ در اوایل بهمن ماه است و دستگاههای زیادی میارن . می تونی از نزدیک آنها رو ببینی و تصمیم بگیری .
    اقا بابک ...
    از توضیحات شمال متشکرم . اگه می شه در مورد هد های سیکو و کونیکا و مقایسه اونا با انواع قبلی و همچنین در مورد دستگاه جدید مطسا که با هد های 382 xaar هست هم توضیح دهید .
    AhmadVB تشکر می‌کند.
    behrang 2

كاربر جديد AhmadVB آواتار ها
    تشکر کرده
    11

پیش فرض راهنمایی در مورد تجهیزات چاپ فلکس و بنر

نقل قول نوشته اصلی توسط behrang 2 نمایش پست ها
    ahmadvb سلام.
    ... پیشنهاد من این است که قبل از سرمایه گذاری در این کار بر آوردی از حجم کار و کیفیت مورد انتظار و هزینه نگهداری و خدمات پس از فروش (خیلی مهمه) و نوع مشتری داشته باشی تا الکی هزینه زیادی متحمل نشوی . در مورد دستگاههای چینی با احتیاط برخورد کن و گول قیمت پایین آنها رو نخور .
    سلام
    از توجه شما متشکرم. سعی میکنم در چند روز آینده یک برآورد ارئه بدهم.
    اتفاقا چون دستگاه های چینی هم زیاد شده و به قول آقای برهانی "یکصد برند چینی" توی بازار ریخته از این طریق از شما دوستان کمک خواستم.:)

اگه عجله نداری نمایشگاه چاپ در اوایل بهمن ماه است و دستگاههای زیادی میارن . می تونی از نزدیک آنها رو ببینی و تصمیم بگیری .
    اتفاقا خودم هم منتظر همین نمایشگاه هستم. برای همین هم از الآن دنبال جمع آوری اطلاعات هستم تا در اونجا تصمیم نهایی را بگیرم و احتمالا خرید.

لطفا ادامه بدهید...
    mehrdad misaghian تشکر می‌کند.
    احمد بهزادی

كاربر جديد mehrdad misaghian آواتار ها
    تشکر کرده
    0

با سلام به همه دوستان عزیز
    آقا بابک اینقدر توضیحاتشون جامع و کامل هست که حرف:)ی واسه گفتن باقی نمی مونه .اما...
    از لحاظ اینکه بنده خودم چاپخونه دارم و قبل از خرید هم حسابی تحقیق کردم ذکر چند نکته ضروری به نظر میرسه:
    1- از خرید دستگاه های گرونقیمت خودداری کنید چون به هزینه و درآمدی که داره نمی ارزه البته صرفا بدلیل زیاد بودن این دستگاهها در هر شهرو مشکلات خاص خود .
    2- با همین دستگاههای ارزون قیمت چاپهای آنچنانی هم میشه زد بستگی به اپراتور دستگاه داره که چقدر تجربه داره. چون اکثر دستگاههای سیستم کربردی یکسان دارند و درایورهای هرکدوم از هدها نیز یکسانه فقط در تنظیمات جزئی فرق دارند که اونهم با یه مدت کار کردن میشه تجربشو بدست اورد
    3- یه تجربه تلخ رو هم خدمتتون عرض کنم که بعضی از شرکتها شیطنتهائی رو انجام میدن که شما رو توی خرج بندازن - من تمامی کارهای دستگاه حتی تعویض هد که دقیقترین کار این دستگاههاست رو خودم انجام میدم .البته بدلیل هزینه های سنگین خدمات پس از فروش که به مشتری دستگاههای چاپ تحمیل میکنن من سعی کردم تمام جیک و پیک دستگاه رو در بیارم .بعد از یه مدت که از خرید دستگاه گذشت فروشنده انتظار داره که شما مرتب تماس بگیرین و ازشون دعوت کنید تشریفشون رو طی مراسمی خاص (رزرو بلیط رفت و برگشت . اقامت و.......)بیارن و کلی هزینه های اضافه بگیرن . که اگر اینطور نشد با یک سری فرستادن جوهر فاسد کار شما رو میسازن و مجبورتون میکنن که هد واسه دستگاه عوض کنید . سعی کنید جوهر های پیشنهادی شرکت فروشنده رو خرید نکنین .
    4- اصلا دستگاه زیرعرض 320سانت خرید نکنید . البته واید فرمت رو میگم خدمتتون.
    در هر صورت دوستان عزیزی که قصد خرید دارن اصلا عجله نکنن چو ن نمایشگاه چاپ نزدیکه و اونجا تنوع زیاد . من در دبی قیمت همین دستگاههای 25 تومنی رو گرفتم که اونجا 5-6 تومن بیشتر نبود اگر توانائیشو دارین از اونجا خرید بکنین با 25 تومن مشه 3 تا دستگاه خرید .
    در ضمن اگر میخواهین حسابی هزینه کنین در حال حاضر بهترین دستگاه jeti هست که سرعت و کیفیت خوبی داره قیمتش هم 185میلیونه .
    اگه که سوال خاصی بود باز هم در خدمت هستم موفق باشید میثاقیان
    Austin.A، Hamid Moradi و AhmadVB تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    11

Cool پاسخ: راهنمایی در مورد تجهیزات چاپ فلکس و بنر

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad misaghian نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان عزیز
    1- از خرید دستگاه های گرونقیمت خودداری کنید چون به هزینه و درآمدی که داره نمی ارزه ...
    ...
    4 - اصلا دستگاه زیرعرض 320سانت خرید نکنید . البته واید فرمت رو میگم خدمتتون.
    سلام
    ممنون از پاسخ شما

مورد 1 : اولش نظرم این بود که یک دستگاه گرون با کیفیت بخرم که دردسر زیادی نداشته باشه ، ولی گرونهاش دیگه خیلی خیلی گرونه (.... .... ) بعد برای من هم فکر نمی کنم به ریسک اش بیارزه (منظورم بازگشت سرمایه است نه جواب دادن دستگاه)
    و مورد شماره 4 ... میشه دلیلتون رو بگید ؟

چند تا سوال داشتم.

1- اگر میشه نام دستگاه هاتون و نوع هد هاشون را بگید و اینکه معمولا مشکلات یا مزایای عمده (مثل عمر مفید ، مصرف ، کیفیت ، ...) اونها چیه ؟
    2- آیا معمولا جوهر ها (مواد مصرفی) را از خود همان شرکت ها تهیه می کنید و یا نه... در غیر این صورت چه موادی تهیه می کنید ؟
    3- دستگاه های خود را از کدام شرکت تهیه کرده اید ؟ از کدام دستگاه بیشتر راضی هستید و خدمات پشتیبانی کدام شرکت بهتر است ؟

ممنون
    احمد بهزادی

كاربر فعال M.Meghdari آواتار ها
    تشکر کرده
    8725

من در دبی قیمت همین دستگاههای 25 تومنی رو گرفتم که اونجا 5-6 تومن بیشتر نبود اگر توانائیشو دارین از اونجا خرید بکنین با 25 تومن مشه 3 تا دستگاه خرید .
    من اين مورد رو قبلا هم شنيدم كه قيمت اونجا خيلي خيلي كمتره.
    به نظر شما چه جوري ميشه آورد؟؟؟ قاچاق؟؟
    اگه قرار باشه از گمرك بياريم فكر نكنم فرق زيادي با خريد داخل داشته باشه.
    (منم در حال پيگيري وام خريد دستگاه چاپ بنر هستم ولي بيشتر از 25 -30 تومن نمي تونم هزينه كنم)

و ديگه اينكه در مورد دستگاههاي استوكي كه از اونور آب ميارن چه نظري داريد؟ ميشه بهشون اعتماد كرد؟

تشکر کرده
    34

تعرفه گمرکی این دستگاه ها چقدره ؟ایا واردات قانونی آن نیاز به اخذ مجوز از وزارت ارشاد داره یا نه ؟
    behrang 2

كاربر جديد mehrdad misaghian آواتار ها
    تشکر کرده
    0

سلام
    در مورد دستگاه بدلیل توضیحاتی که در ذیل خدمتتون عرض کردم باید بگم که من مطسا دارم و بسیار ازش راضی هستم .خدمات پس از فروشش هم عالیه با اینکه در شهرستان هستم اگر موردی باشه که تا حالا هم خیلی کم بوده سریعا به دادمون میرسن . راجع به قیمت هم یه مقدار بالاست . اگه دست دوم این دستگاه پیدا بشه که معمولا خود شرکت مطسا سراغ داره میشه بهش اعتماد کرد چون خیلی دستگاه بی درد سریه
    02177638774
    تلفن شرکت مطسا
    هدهای دستگاه هم گه xxar128 هستن بسیار سخت جون و باصرفه . اما در مورد خرید دستگاه از اون ور آب باید قید ضمانت و خدمات پس از فروش رو زد ولی اونقد قیمت پایین هست که بشه راجع بهش فکر کرد . من ماه آینده عازم دبی هستم و البته برای خرید دستگاه پلاتر و لمینیتور دارم میرم واوردنشون کاری نداره . تصمیم دارم که در مورد این دستگاهها هم اطلاعات جامعی کسب کنم که اگه ایشالا عمری باقی بود حتما در اختیار دوستان عزیز قرار میدم .اونجا آشنا زیاد دارم که لنج دارن . میتونم راحت بیارم بندر گناوه واز اونجا به هر جا که بخام میشه برد .البته یه گمرکی جزئی هم باید داد که قانونی بشه
    در مورد عرض کمتر از 320 باید بگم که تقریبا اکثر کارهائی که انجام میشه توی این عرض میشه شیت کرد که پرت مدیا به حداقل برسه ونیاز به وصله پینه کاری نشه و سرعت کار بالا میره .
    موفق باشید
    Austin.A و AhmadVB تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    34

با سلام و تبریک سال نو
    ahmadvb
    الان دو ماه از نمایشگاه چاپ گذشته . موفق شدی دستگاه مورد نظر خودتو پیدا کنی ؟
    behrang 2

تشکر کرده
    11

با سلام و تبریک سال نو
    ahmadvb
    الان دو ماه از نمایشگاه چاپ گذشته . موفق شدی دستگاه مورد نظر خودتو پیدا کنی ؟
    سلام
    از اینکه پیگیر موضوع پرسش من بودید از شما متشکرم.

بلی
    من یک دستگاه چینی عرض 320 با مارک T.A.T از همان شرکت معروف تجارتگران الوند طلایی که اتفاقا هم مدیای فلکس و بنر توی بازار دارند هم در بحث شبرنگ و برچسب سابقه زیادی دارند خریداری کردم.
    دستگاه دارای هد Konica 512 و چهاررنگ می باشد. نرم افزار Photoprint جهت Rip و PrintManager جهت چاپ همراه با دستگاه ارائه شده است . یک ماه است که به دستم رسیده و از آن استفاده می کنم.

نمی دانم آن را در نمایشگاه دیدید یا نه ولی اگر دیده اید ، لطفا نظرتان را بفرمایید.
    ضمنا اتفاقا الآن سوالات جدیدی دارم که پس از جمع بندی دوباره مزاحم دوستان خواهم شد.

پیشاپیش عید همگی مبارک
    احمد بهزادی

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین