صفحه 19 از 102 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 29 69 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 181 تا 190 , از مجموع 1019
Like Tree1303تشکر

موضوع: فیلتر پلاریزه

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

پیش فرض پاسخ: فیلتر پلاریزه

جناب ابراهیمی به درستی اشاره کردند ,من مدتی پیش متوجه این مشکل شده بودم این مشکل با لنزهای واید تشدید نیز می یابد
    با کمی دقت در هنگام تنظیم(چرخشی) فیلتر میتوان تا حدود از شدت آن کاست و یا حداقل منطقه ای که تاثیر بیشتری را دریافت کند را به دلخواه تنظیم و انتخاب کرد.

s_p
    s_p آنلاین نیست
    كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    سلام.

یه مشکلی‌ که موقع استفاده از فیلتر پلاریزه روی لنز واید باهاش مواجه میشم، عدم تعادل رنگ در آسمون هست. به نظرم یه راه حل این باشه که این مشکل رو در مرحله پردازش عکس برطرف کنیم. یه راه دیگه که به نظرم سخت تر هست اما من ترجیحش میدم اینه که دو تا عکس بگیریم یکی‌ با فیلتر و دیگری بدون فیلتر و بد هم عکس‌ها رو ادغام کنیم.

یه راه دیگه هم هست که اصلا فیلتر استفاده نکنیم. به نظر شما بهترین راه از بین این سه تا راه و یا روشهای دیگی‌ که من نمیدونم، کدومه؟
    برندا تارپ عکاس معروف طبیعت تو کتابش creative nature and outdoor photography توصیه به عدم استفاده اش کرده
    ویرایش توسط s_p : Tuesday 25 May 2010 در ساعت 16:59 دلیل: .......
    Omid Araki تشکر می‌کند.

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

خوب، من هم یک فیلتر پولاریزه مارک هویا برای دهنه 77 گرفتم 70 تومان! روی لنز 10-20 سیگما هم نصب کردم و زدم به جعده!
    مشکلی که دارم این است که تأثیر این فیلتر را دست کم از پشت ویزور نمی تونم ملاحظه کنم تا بر اساس اون تصمیم بگیرم مثلا چقدر باید حلقه رو بچرخونم تا میزان تاریکی مورد نظرم بدست بیاد ( البته حواسم هست که دارم از فیلتر پولاریزه استفاده می کنم نه فیلتر ND).
    اینو به این خاطر عرض کردم که در جایی از همین تاپیک کاوه قبادی عزیز گفته بود:
    اما اصولا برای عکاسی با این فیلتر شما باید آن را بچرخانید تا مناطق بسیار روشن ( معمولا آسمان و ابر ها ) در ویزور کمی تیره تر شوند و در این حالت این مناطق با کنتراست بهتر و نورسنجی دقیقتری ثبت می شوند و از اوراکسپوژ شدن جلوگیری خواهد شد
    این تاریکی در ویزور رو البته وقتی دوربین رو به سمت مثلاً مانیتورم می گیرم و فیلتر رو می چرخونم کاملاً محسوس است اما در محیط بیرون و در منظره با هر میزان چرخاندن فیلتر چنین تأثیری رو ملاحظه نمی کنم. در سفر اخیر مجبور بودم هنگام کار با این لنز و فیلتر، اونو به صورت تصادفی بچرخونم و تأثیر اون از طریق LCD یا هیستوگرام بسنجم!

خلاصه هم اکنون منتظر یاری سبزتان هستم!
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

پیش فرض پاسخ : پاسخ: فیلتر پلاریزه

یه سوال کلی داشتم من فکر میکرک فقط انواع ارزون قیمت این فیلتر رنگ سبز یا زرد دارن اما شنیدم این مشکل در تمام اونها وجود داره
    دوستان این موضوع تا چه حد میتونه درست باشه؟
    و اینکه با چه روشی میشه حلش کرد؟
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2548

پیش فرض پاسخ : فیلتر پلاریزه

پنج شنبه 89/4/10فیلتر پلاریزه هویا (HD , CIR-PL )با هولوگرام و پلمب سی گل برای دهنه 72 از ناصرخسرو (جلال خراسانی)به قیمت 70 تومان خریداری شد
    البته با راهنمایی کاوه قبادی عزیز که در همین تاپیک فرموده بودند به ترتیب قیمت و کیفیت اول زایس بعد هویا بعد سیگما

كاربر آشنا Golden آواتار ها
    تشکر کرده
    127

نقل قول نوشته اصلی توسط Mazy نمایش پست ها
    البته با راهنمایی کاوه قبادی عزیز که در همین تاپیک فرموده بودند به ترتیب قیمت و کیفیت اول زایس بعد هویا بعد سیگما
    Hama از لحاظ کیفیت در چه رتبه ای قرار داره؟ چون سیرکولار 77 میلی متر 70 هزار تومان هست.
    Dslr

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2548

من درباره این مارک خیلی اطلاعاتی ندارم
    فرمایش جناب قبادی عزیز در پست شماره 92 همین تاپیک در اینباره:

توصیه می کنم چون نمی توان اصل بودن فیلتر های هاما را تایید کرد ( مگر از آلمان برایتان بیاورند ) از فیلتر های سیگما که قدری گران تر هستند اما انواع تقلبی ندارند استفاده کنید.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

بهترين برند فيلتر تا جايي كه من مي دانم؛ برند آلماني Heliopan است كه از شيشه هاي Zeiss استفاده مي كند:
    کد:
    http://www.heliopan.de/
    بعد از آن برند هاي B+W و HOYA قرار دارند. فيلتر هاي hama هم فيلتر هاي خوبيست (به نظرم از سيگما بهتر است) ولي چون بازار فيلتر تقلبي خيلي داغ است؛ كاوه جان پيشنهاد كرده بود كه از سيگما كه نماينده ي رسمي دارد استفاده شود كه امكان تقلبي بودن آن ضعيف شود. البته الان همان نمايندگي سيگما ظاهرا مدتيست فيلترهاي HOYA را هم وارد مي كند كه مي توان با خيال آسوده تهيه كرد.
    Kaveh Ghobadi، Sama01، ghanbar و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

همان طور که فرهاد عزیز فرمودند فعلا در بازار ما بهترین همان HOYA بخصوص HD است و بعد هم سیگما...

هرچند فیلتر های زایس را هم به راحتی می توانید از نمایندگی های بازرگانی ایران ( سونی ) تیز تهیه کنید.اما قیمتشان ( حتی از نظر دلاری ) زیاد به صرفه نیست ( برای یکی UV حدود 120 هزار تومان ! )
    ghanbar، M.Mobin، Maisam.H و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر فعال yasin-m آواتار ها
    تشکر کرده
    4861

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

بهترين برند فيلتر تا جايي كه من مي دانم؛ برند آلماني Heliopan است كه از شيشه هاي Zeiss استفاده مي كند:
    کد:
    http://www.heliopan.de/
    بعد از آن برند هاي B+W و HOYA قرار دارند. .
    با وجود نام هایی چون زایس ،گمون کنم هنوز هم بشه سر فیلتر های B+W قسم خورد:
    کد HTML:
     http://www.lenstip.com/115.4-article-Polarizing_filters_test_Results_and_summary.html
    ویرایش توسط yasin-m : Monday 5 July 2010 در ساعت 17:17
    Mojtaba-N، farsad، S.M.Shamsi و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    یاسین محمدی

Nikon D700 / 70-200 vr / 24-70 N / 85 f 1.8D / 14-24 N / ٍSB 800 /Manfrotto 190MF4 / CompuRover AW /MC-36 Remote

صفحه 19 از 102 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 29 69 ... آخرینآخرین