صفحه 97 از 102 نخستنخست ... 47 87 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 961 تا 970 , از مجموع 1019
Like Tree1303تشکر

موضوع: فیلتر پلاریزه

كاربر آشنا alireza1200 آواتار ها
    تشکر کرده
    154

ممنونم من این لنز را تازه گرفتم واسه همین به این موارد توجه نکرده بودم بازم ممنون

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

با سلام
    ضمن عرض خسته نباشید خدمت اساتید محترم. میخواستم یه uv برای لنز 18-135 کنون بگیرم. چه چیزی بگیرم که بتونه یک مقدار رو عکسها تاثیر مثبت بزاره. عکاسی من هم به صورت تفریحی . قیمتش هم تا 100تومن باشه.
    ممنون از سایت خوبتون

كاربر همراه hkhaghani آواتار ها
    تشکر کرده
    3838

سلام
    فیلتر uv تاثیر چندانی در خروجی عکس شما نخواهد داشت و بیشتر به منظور محافظت از سنسور و لنز تهیه می شود و اگر از انواع بی کیفیت آن باشد حتی اثر مخرب هم در خروجی عکس می گذارد، اما فیلتر پلاریزه یا همان PL اگر تهیه کنید در صحنه هایی که نور و انعکاس آن زیاد است به جهت حذف انعکاس های موثر است. مثلا عکاسی از طبیعت ، آب و آسمان و یا از اشیاء براق و سیقلی که نور خورشید مستقیم می تابد این فیلتر موثر است.
    برای لنز شما فیلتر های با قطر 67 میلی متر باید تهیه کنید و از طریق سایت هایی که اینترنتی فروش دارند می توانید قیمت و انواع آنها را بدست آورید تا به قولی مظنه بدست شما آید.

در زیر یک نوع فیلتر پلاریزه هست شاید با قیمت کمتر هم بتوان پیدا کرد ولی در هر حال باید تست شود و کیفیت آن مطمئن شد.

فیلترها، فیلتر های پلاریزه (Polarized)
    فیلتر پولاریزه 67 میلیمتر- Hama
    1,650,000 ریال

موفق باشید
    abedabdolahi تشکر می‌کند.
    حمید رضا خاقانی

كاربر همراه Ali_Nouri آواتار ها
    تشکر کرده
    1274

سلام
    یکی از دوستان فیلتر پلاریزه برای 11-16 میخواد بگیره تا 400 تومن چی پیشنهاد میدین؟

من خودم Hoya HD دارم راضیم فقط اینکه بعضی وقتها قسمتی از اسمون رو بیشتر از قسماهای دیگه پلاریزه میکنه. مثلا تو اسمون ابی کاملا نشون میده که مثلا وسط تیره تر و گوشه ها روشنتر هست. این مشکل رو تمام پلاریزه ها دارن؟
    علی نوری
    ویرایش عکس آزاد است.
    Sony-H20 & D7100+18-140mm
    nouri.aminus3.com

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط alisub نمایش پست ها
    سلام
    یکی از دوستان فیلتر پلاریزه برای 11-16 میخواد بگیره تا 400 تومن چی پیشنهاد میدین؟

من خودم Hoya HD دارم راضیم فقط اینکه بعضی وقتها قسمتی از اسمون رو بیشتر از قسماهای دیگه پلاریزه میکنه. مثلا تو اسمون ابی کاملا نشون میده که مثلا وسط تیره تر و گوشه ها روشنتر هست. این مشکل رو تمام پلاریزه ها دارن؟
    این مشکل فیلتر نیست ، بخاطر لنز است ، لنز های الترا واید موقع بستن فیلتر پلاریزه دچار این مسئله می شوند.
    Ali_Nouri و Amin.Zallaghi تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

با سلام خدمت کاربران و اساتید محترم انجمن
    من دیروز یک یو وی پلاریزه برای لنز 18-135 تهیه کردم و مشکل اینه که وقتی زوم میکنم عکسها هیچ مشکلی نداره ولی زمانی که لنز رو کامل از زوم در میارم در چهار گوشه عکس یک هاله سیاه رنگی تو عکسا می افته دلیلش چیه؟ ایا راه حلی برای حل کردنش هست؟

پلاریزه رو که جدا میکنم مشکلش در هر دوحالت خوب میشه.

و اما چطور باید چربی روی پلاریزه رو کامل از بین برد؟ با چه چیزی؟

و سوال اخر اینکه ایا یو وی و پلاریزه در همه جا و همه مکانها باید استفاده شود یا خیر؟

ممنون میشم اگر پاسخم رو بدید. با تشکر از زحمات شما

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط hkhaghani نمایش پست ها
    سلام
    فیلتر uv تاثیر چندانی در خروجی عکس شما نخواهد داشت و بیشتر به منظور محافظت از سنسور و لنز تهیه می شود و اگر از انواع بی کیفیت آن باشد حتی اثر مخرب هم در خروجی عکس می گذارد، اما فیلتر پلاریزه یا همان PL اگر تهیه کنید در صحنه هایی که نور و انعکاس آن زیاد است به جهت حذف انعکاس های موثر است. مثلا عکاسی از طبیعت ، آب و آسمان و یا از اشیاء براق و سیقلی که نور خورشید مستقیم می تابد این فیلتر موثر است.
    برای لنز شما فیلتر های با قطر 67 میلی متر باید تهیه کنید و از طریق سایت هایی که اینترنتی فروش دارند می توانید قیمت و انواع آنها را بدست آورید تا به قولی مظنه بدست شما آید.

در زیر یک نوع فیلتر پلاریزه هست شاید با قیمت کمتر هم بتوان پیدا کرد ولی در هر حال باید تست شود و کیفیت آن مطمئن شد.

فیلترها، فیلتر های پلاریزه (Polarized)
    فیلتر پولاریزه 67 میلیمتر- Hama
    1,650,000 ریال

موفق باشید

درود
    کاربرد فیلترها در اکثر مواقع خاص هست! حتی UV هم صرفا در شرایط اشعه UV بالا بهتره استفاده بشه. هر چند در اکثر موارد بجای Protector استفاده می شود
    فیلتر پلاریزه ای که معرفی کردید از نوع PL برای کاربرد عکاسی دیجیتال بخاطر وجود سیستم اتوفوکوس مناسب نیست و بجای اون باید CPL تهیه بشه
    استفاده از فیلتر CPL بجای UV اصلا توصیه نمیشود.
    1- بدلیل کاهش 1 یا دو گامی نور ورودی
    2- بخاطر ایجاد اغنای رنگی که در بسیاری از موارد کار پردازش تصویر را با مشکلات جدی روبرو می کند.
    3- حذف رفلکس نوری با این فیلتر در شرایط خاص انجام می شود و مستلزم داشتن اطلاعات مناسب می باشد. از طرفی در خیلی موارد همین رفلکس اثراتی بسیار زیبایی در تویر ایجاد می کند.
    ارادتمند
    hkhaghani تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط abedabdolahi نمایش پست ها
    با سلام خدمت کاربران و اساتید محترم انجمن
    من دیروز یک یو وی پلاریزه برای لنز 18-135 تهیه کردم و مشکل اینه که وقتی زوم میکنم عکسها هیچ مشکلی نداره ولی زمانی که لنز رو کامل از زوم در میارم در چهار گوشه عکس یک هاله سیاه رنگی تو عکسا می افته دلیلش چیه؟ ایا راه حلی برای حل کردنش هست؟

پلاریزه رو که جدا میکنم مشکلش در هر دوحالت خوب میشه.

و اما چطور باید چربی روی پلاریزه رو کامل از بین برد؟ با چه چیزی؟

و سوال اخر اینکه ایا یو وی و پلاریزه در همه جا و همه مکانها باید استفاده شود یا خیر؟

ممنون میشم اگر پاسخم رو بدید. با تشکر از زحمات شما
    سلام

احتمالا مشکل شما بخاطر این مسئله ایجاد شده که فیلتر پلاریزه را روی فیلتر یووی بسته اید ، این کار توصیه نمی شود ، یکی از دو فیلتر را بر روی لنز نصب کنید و احتیاجی نیست دو فیلتر با هم روی لنز متصل باشند.

انواع کیت های تنظیف موجود در بازار برای تمیز کردن فیلتر مناسب و کاربردی هستند.

فیلتر پلاریزه کاربردهای مشخصی مانند افزایش غلظت رنگ ، رفع بازتاب ها و کاهش حدود یک گام نوری دارد که پر واضح است در همه شرایط کاربردی نیست.

فیلتر یووی هم بیشتر بعنوان محافظت کننده کاربرد دارد که جناب مصطفی بسیار عالی شرح داده اند.
    msh2200 و Mehrdad azad تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    37

سلام
    من یه نیکون 7200 یا لنز 18-140 دارم و قصد خرید یک لنز 50mm هم دارم.
    میخواستم یک فیلتر پلاریزه بگیرم.
    با توجه به تفاوت دهنه هر دو لنز باید دو تا فیلتر بگیرم و اگر در آینده لنز دیگه ای هم بگیرم باز هم با تفاوت سایز مواجه میشم.
    آیا راه حلی هست که لازم نباشه برای هر لنز یک فیلتر جداگانه تهیه کرد و در بودجه صرفه جویی بشه؟
    ممنون

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط amjad2 نمایش پست ها
    سلام
    من یه نیکون 7200 یا لنز 18-140 دارم و قصد خرید یک لنز 50mm هم دارم.
    میخواستم یک فیلتر پلاریزه بگیرم.
    با توجه به تفاوت دهنه هر دو لنز باید دو تا فیلتر بگیرم و اگر در آینده لنز دیگه ای هم بگیرم باز هم با تفاوت سایز مواجه میشم.
    آیا راه حلی هست که لازم نباشه برای هر لنز یک فیلتر جداگانه تهیه کرد و در بودجه صرفه جویی بشه؟
    ممنون

درود
    راه حل داره ولی بستگی به این داره که شما بخواهید مدام روی لنز باشه یا نه؟
    کاربری فیلتر پلاریزه نباید دائمی باشه ولی ممکنه شما تمایل به این کار داشته باشید
    با این حال گزینه مناسب خرید یک فیلتر پلاریزه با دهانه بزرگ مثل 72 تا 82 (بستگی به لنزی داره که برنامه خرید براش دارید ولی معمولا بزرگترین دهانه موجود 82 هست) و استفاده از رینگ تبدیل به دهانه های موجود
    با این کار شما برای هر لنز حدود 30 هزار تومان برای هر رینگ هزینه خواهید کرد و فیلتر با کیفیت هم از 250 تا 500 (بستگی به دهانه داره) هزینه می کنید و دیگه نیاز نیست برای هر لنز حداقل 200 هزار تومان هزینه کنید
    ارادتمند
    amjad2 تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

صفحه 97 از 102 نخستنخست ... 47 87 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... آخرینآخرین