صفحه 98 از 102 نخستنخست ... 48 88 94 95 96 97 98 99 100 101 102 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 971 تا 980 , از مجموع 1019
Like Tree1303تشکر

موضوع: فیلتر پلاریزه

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    37

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    راه حل داره ولی بستگی به این داره که شما بخواهید مدام روی لنز باشه یا نه؟
    کاربری فیلتر پلاریزه نباید دائمی باشه ولی ممکنه شما تمایل به این کار داشته باشید
    با این حال گزینه مناسب خرید یک فیلتر پلاریزه با دهانه بزرگ مثل 72 تا 82 (بستگی به لنزی داره که برنامه خرید براش دارید ولی معمولا بزرگترین دهانه موجود 82 هست) و استفاده از رینگ تبدیل به دهانه های موجود
    با این کار شما برای هر لنز حدود 30 هزار تومان برای هر رینگ هزینه خواهید کرد و فیلتر با کیفیت هم از 250 تا 500 (بستگی به دهانه داره) هزینه می کنید و دیگه نیاز نیست برای هر لنز حداقل 200 هزار تومان هزینه کنید
    ارادتمند
    ممنونم
    تا حدود زیادی خیالم رو از بابت هزینه های زیاد راحت کردید.
    فیلتر پلاریزه رو بیشتر برای استفاده در عکاسی طبیعت میخوام.
    آیا تبدیل برای تمام سایزها موجود هست؟ و این تبدیلها روی کیفیت عکس تاثیر میزارن؟
    آیا این تبدیلها برای فیلترهای ND هم کاربرد دارن؟

سپاسگزارم.

كاربر همراه AMinAM آواتار ها
    تشکر کرده
    335

نقل قول نوشته اصلی توسط amjad2 نمایش پست ها
    ممنونم

سپاسگزارم.
    با سلام و با اجازه ی اقا مصطفی عزیز.
    تبدیل در همه سایزها موجوده و در خروجی تاثیری ندارند.
    بله تبدیل برای تمام فیلترها کاربرد دارند.
    msh2200 و amjad2 تشکر می‌کنند.
    مژده ای دل که مسیحا نفسی می آید..............که ز انفاس خوشش بوی کسی می آید
    از غم هجر مکــن ناله و فریــاد که دوش..............زده ام فــــالی و فریادرســــــی مـی آید

كاربر آشنا alireza1200 آواتار ها
    تشکر کرده
    154

ممنونم

سپاسگزارم.
    دوست عزیز اگر رینگ تبدیل خواستی پیغام بده تا بهت بگم از کجا بگیری من ست 10 تایی را یعنی از سایز 28 تا سایز 82 را خریدم 50 تومن یعنی دونه ایی 5 تومن نیازی نیست برای هر رینگ 30 هزار تومن پول بدی مگر یک رینگ چیه که ادم اینقدر پول بده مگر یک رینگ می خواد چیکار کنه بعضی ها خیلی دندان گرد هستند رینگ 5 تومنی را 30 تومن می فروشند
    ladbon1988، obsidiyan و amjad2 تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    37

نقل قول نوشته اصلی توسط AMinAM نمایش پست ها
    با سلام و با اجازه ی اقا مصطفی عزیز.
    تبدیل در همه سایزها موجوده و در خروجی تاثیری ندارند.
    بله تبدیل برای تمام فیلترها کاربرد دارند.
    ممنونم از راهنمایتون

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    37

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza1200 نمایش پست ها
    دوست عزیز اگر رینگ تبدیل خواستی پیغام بده تا بهت بگم از کجا بگیری من ست 10 تایی را یعنی از سایز 28 تا سایز 82 را خریدم 50 تومن یعنی دونه ایی 5 تومن نیازی نیست برای هر رینگ 30 هزار تومن پول بدی مگر یک رینگ چیه که ادم اینقدر پول بده مگر یک رینگ می خواد چیکار کنه بعضی ها خیلی دندان گرد هستند رینگ 5 تومنی را 30 تومن می فروشند
    اینکه خیلی عالیه
    اگر لطف کنید و پی وی بهم معرفی کنید ممنون میشم.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

ممنونم

سپاسگزارم.

درود
    آقا امین پاسختون را دادند، تنها نکته ای که در مورد فیلترهای بزرگتر باید در نظر داشته باشید، قابلیت لکه پذیری بیشتر و آسیب پذیری بالاتر هست که با کمی دقت قابل حله.
    نکته دیگه ای هم که باقی می ماند این هست که با خرید فیلتر بزرگتر عملا درب لنز قابل استفاده تا زمانی که رینگ باز نشود نخواهد بود.
    برای جبران این مسئله هم یا باید کلا دور استفاده از درب لنز را خط بکشید و یا یک درب لنز یدکی (از هر مارکی) برای ابعاد دهانه فیلتر تهیه کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza1200 نمایش پست ها
    این رینگ چیز خاصی نیست ولی قیمت 30 هزار تومانی هم براش خیلی نیست!
    رینگ هایی که عرض کردم چینی نیستند و ساخت مارومی ژاپن هست.
    این حرفتون را قبول دارم که چیز خاصی نیست اما حتما موقع خرید رینگ متفرقه حضوری اقدام کنید، تجربه بنده از خرید رینگ های متفرقه اشکالات موارد زیر بود
    1- کج بودن بسیار جزئی رینگ که نتیجه آن قفل شدن فیلتر یا رینگ به لنز شد (البته کم اتفاق افتاد)
    2- رزوه های پیچ در مواردی بود که کمی اختلاف با رزوه لنز دارند و ممکن هست باعث خورده شدن آنها شود
    3- رنگ رینگ های متفرقه ای که بنده استفاده کردم بصورت استاتیک نبودند و با قرار گرفتن در شرایط مرطوب و باران، به شدت در بار اول رنگ پس دادند. بطوری که اخیرا که یک رینگ متفرقه برای فیلتر کوکین خریدم قبل از استفاده با سیم ظرف شویی نرم و مایع ظرف شویی حسابی شستم تا رنگ از بین برود.
    حالا اگر این موارد بالا در این رینگ هایی که تهیه کردید وجود نداره، واقعا با ارزش هست و خوشحال می شم زحمت بکشید و برای بنده پیام خصوصی کنید.
    ارادتمند
    AMinAM و amjad2 تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه AMinAM آواتار ها
    تشکر کرده
    335

با سلام مجدد.
    در ادامه صحبتهای اقا مصطفی باید بگم من هم تجربه استفاده از رینگهای غیر اصلی رو داشتم که البته برای هولدر فیلتر مربعی کوکین ازش استفاده میکردم و فقط بعد از چند بار استفاده تصمیم گرفتم دیگه رو لنزم نبندمشون.
    تبدیلهای چینی با قیمت پایین رزوه های دقیقی ندارند و فینیشینگ خورنده ای هم دارند و مطمئنا به مرور زمان رزوه های لنز و فیلتر رو از بین خواهند برد و تجربه شخصیم اینه که مطمعنا میارزه که تبدیل اصل تهیه بشه و به نظرم استفاده از تبدیل اصل مهمتر از فیلتر اصله چون فیلتر فیک فقط به خروجی تصویر لطمه میزنه اما تبدیل نامرغوب به لنز با ارزش شما.
    amjad2 تشکر می‌کند.
    مژده ای دل که مسیحا نفسی می آید..............که ز انفاس خوشش بوی کسی می آید
    از غم هجر مکــن ناله و فریــاد که دوش..............زده ام فــــالی و فریادرســــــی مـی آید

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    37

درود
    آقا امین پاسختون را دادند، تنها نکته ای که در مورد فیلترهای بزرگتر باید در نظر داشته باشید، قابلیت لکه پذیری بیشتر و آسیب پذیری بالاتر هست که با کمی دقت قابل حله.
    نکته دیگه ای هم که باقی می ماند این هست که با خرید فیلتر بزرگتر عملا درب لنز قابل استفاده تا زمانی که رینگ باز نشود نخواهد بود.
    برای جبران این مسئله هم یا باید کلا دور استفاده از درب لنز را خط بکشید و یا یک درب لنز یدکی (از هر مارکی) برای ابعاد دهانه فیلتر تهیه کنید.
    سلام
    اگر باز و بسته کردم زیاد این رینگها به رزوه های لنز آسیب نزنه میشه بعد از عکاسی رینگها رو باز کرد و درب لنز رو سر جاش قرار داد و یا به قول شما یکدرب سایز 82 برای لنزها تهیه کنم.
    با توجه به مطالب گفته شده پس بنده تمام فیلترهام رو سایز 82 بگیرم؟

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

سلام
    اگر باز و بسته کردم زیاد این رینگها به رزوه های لنز آسیب نزنه میشه بعد از عکاسی رینگها رو باز کرد و درب لنز رو سر جاش قرار داد و یا به قول شما یکدرب سایز 82 برای لنزها تهیه کنم.
    درود
    مهمترین مسئله ای که ممکنه باعث بروز مشکل آسیب به رزوه لنز شود، کج بستن و یا به زور بستن فیلتر و رینگ روی لنز هست!
    شما اگر این را رعایت کنید هیچ اتفاقی خواهد افتاد
    بنده 10 ساله از انواع فیلترهای مربعی بر روی لنزهام استفاده می کنم و رینگ این فیلترها مدام باز و بسته شده و اتفاقی هم رخ نداده
    با توجه به مطالب گفته شده پس بنده تمام فیلترهام رو سایز 82 بگیرم؟
    بستگی به شما و کاربری شما داره
    اگر شما از فوکال کمتر از 18 استفاده نمی کنید می توانید به فیلتر های مربعی فکر کنید فیلتر های سری P کوکین از فوکال 17 به بالا مشکلی برای شما ایجاد نمی کنند.
    اگر قدرت هزینه کردن بیشتر دارید فیلترهای مربعی 10x10 nisi یا سری z از شرکت cokin هستند. ولی قیمتی یک ست پلاریزه و هولدر حدود 1 میلیون هزینش خواهد شد. اما یک فیلتر مادام العمر خواهد بود.
    اگر هزینه های بالا برای شما مقدور نیست، ببینید برای چه نیازی قراره فیلتر بخرید و چه لنزهایی باهاشون درگیر می شوند
    مثلا شاید شما فیلتر ND را فقط بر روی لنز واید استفاده کنید ولی فیتلرهایی مثل UV (درصورتی علاقه به استفاده) به این صورت نخواهند بود.
    در مجموع زمانی که فیلترهای قیمت بالا خریداری می کنید و از لنزهای متنوع استفاده می کنید، این روش یک استراتژی خوب برای جلوگیری از هزینه اضافی می باشد.
    ارادتمند
    amjad2 تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    37

بستگی به شما و کاربری شما داره
    اگر شما از فوکال کمتر از 18 استفاده نمی کنید می توانید به فیلتر های مربعی فکر کنید فیلتر های سری P کوکین از فوکال 17 به بالا مشکلی برای شما ایجاد نمی کنند.
    اگر قدرت هزینه کردن بیشتر دارید فیلترهای مربعی 10x10 nisi یا سری z از شرکت cokin هستند. ولی قیمتی یک ست پلاریزه و هولدر حدود 1 میلیون هزینش خواهد شد. اما یک فیلتر مادام العمر خواهد بود.
    اگر هزینه های بالا برای شما مقدور نیست، ببینید برای چه نیازی قراره فیلتر بخرید و چه لنزهایی باهاشون درگیر می شوند
    مثلا شاید شما فیلتر ND را فقط بر روی لنز واید استفاده کنید ولی فیتلرهایی مثل UV (درصورتی علاقه به استفاده) به این صورت نخواهند بود.
    در مجموع زمانی که فیلترهای قیمت بالا خریداری می کنید و از لنزهای متنوع استفاده می کنید، این روش یک استراتژی خوب برای جلوگیری از هزینه اضافی می باشد.
    ارادتمند
    ممنون از راهنمایتون
    من هم یک نیم نگاهی به فیلترهای مربعی داشتم ولی نحوه کار و لوازم مورد استفاده در آنها رو نمیدونم چی هست.
    فکر میکنم از یک هولدر و یک فیلتر و یک رینگ تشکیل شده باشند. آیا هولدر و رینگ در این فیلترها هم سایز بندی دارن یا اینا فری سایز هستن؟

صفحه 98 از 102 نخستنخست ... 48 88 94 95 96 97 98 99 100 101 102 آخرینآخرین