صفحه 3 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 51
Like Tree150تشکر

موضوع: تاثیر مگا پیکسل دور بین بر کیفیت عکس

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط KAZO نمایش پست ها
    دوستان چه رابطه ی عددی بین سنسور و مگاپیکسل هست ؟
    مثلا میگن فلان دوربین سنورش 1/3 ( مثلا) هست ، و میگن چون این عدده احتمال نویز با توجه به تعداد پیکسلش زیاده
    اسمش ضریب کراپ است. با یک سرچ ساده هم به جواب می رسیدید!
    نسبت بعد سنسور یک دوربین به بعد قطع فول فریم های دیجیتال است. (فکر می کنم 36 مم در 24 مم)
    filtrmiltr تشکر می‌کند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    .......یا حداقل مسیر کلی به این سمت گرایش دارد.

درود

یا حداقل مسیر کلی شایعات به این سمت گرایش دارد !

از یاد نبریم که موضوع این تاپیک" تاثیر مگاپیکسل دوربین بر کیفیت عکس " میباشد.
    نه اینکه خوب است مگاپیکسل بیشتر شود یا کمتر ، فکر میکنم تاثیر مگاپیکسل بیشتر در کیفیت خروجی امری است
    که بارها راجب آن هر آنچه که باید مشخص شده است

موفق باشید

انوش
    QashQai تشکر می‌کند.

كاربر همراه Soheil Qoddusi آواتار ها
    تشکر کرده
    1639

سلام.
    در حالیکه اندازه چاپ عکس نرمال A4 هستش ...
    وحید جان مگر اندازه ی نرمال داریم؟!

شما مزایای مگاپیسکل بالا را در نظر نمی گیرید؟!منطقی نیست.اگر یک عکس را در اندازه ی 70*50 و بیشتر چاپ کنید کدام حالت دست شما بازتر است؟برای crop-resize-rotate و... چطور؟
    امیدوارم نیکون سنسور 24 مگاپیکسلی اش را روی بدنه ای مانند دی700 قرار دهد.خواهید دید اکثر کسانی که 12 مگاپیکسل را کافی می دانند تجدید نظری خواهند کرد!حتی اگر روی بدنه ای ساده تری هم قرار دهد باز هم مشتریان زیادی خواهد داشت...

در جایی که 16 و 18 مگاپیکسل به خوبی روی کراپ جواب داده اند چرا نباید 30مگاپیکسل روی فول فریم جواب ندهد؟!
    Anoosh-Em، M.Mobin، lamagra و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    6D | Canon 35 f2 IS | Canon 70-200 f2.8 IS II | Canon 100 f2.8 macro

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

یا حداقل مسیر کلی شایعات به این سمت گرایش دارد !

از یاد نبریم که موضوع این تاپیک" تاثیر مگاپیکسل دوربین بر کیفیت عکس " میباشد.
    نه اینکه خوب است مگاپیکسل بیشتر شود یا کمتر ، فکر میکنم تاثیر مگاپیکسل بیشتر در کیفیت خروجی امری است
    که بارها راجب آن هر آنچه که باید مشخص شده است

انوش

سلام؛ عذر خواهی بابت ارسال این لینک در این تاپیک.

حقیقت آنکه لینک مورد نظر رو هر چقدر بررسی کردم که در کدام تاپیک ارسال کنم تاپیکی نزدیک تر از این ندیدم اگر تاپیکی میدانید که ارتباط بیشتری به لینک مورد بحث دارد آدرس آن را بدهید تا لینک را آنجا قرار دهم.

در مورد مطالبی پیرامون بحث مگاپیکسل حقیقت آنکه صحبت هایی در این خصوص شده است نظرات مخالف یا موافق یا احیانا سوبرداشت هایی از بحث مگاپیکسل و ... به هر شکل، فکر کردم دیدن لینک مورد نظر، بد نباشد باز اگر صلاح میدانید اینگونه بحث ها ( تاکیدی مطالب لینک مورد نظر ) مفید نیست من از ارسال اینگونه لینک ها خودداری میکنم.

حقیقت آنکه وقتی لینک هایی از این دست را میبینم که حاوی نکاتی ممکن است باشد لینک انرا در فروم ارسال میکنم تا اگر دوستان فروم تمایل داشتند و مطالب لینک را دیدند یا بحثی در این خصوص ادامه پیداکردم در صحبت دوستان شرکت کرده یا اگر من برداشت اشتباهی از مطالب آن دارم دیدگاه خودم رو اصلاح کنم. نمیدانم کار درستی است یا نه ؟ اما قصد فقط ارسال یک پست نبود، مجدداً عذرخواهی از شما دوست خوب بابت ارسال مطالبی از این دست...

من تابع نظر جمع هستم، دوستان فروم و شما هر گونه صلاح بدانید من همانگونه عمل خواهم کرد

موفق باشید
    Anoosh-Em، M.R.Mir، lamagra و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

برای من سوالی پیش آمده
    در زمینه فعالیت من گاهی تکنولوژی فعلی جوابگوی پرسشهای علمی ما نیست حالا پرسش من
    آیا افزایش مگاپیکسل فارغ از بهینه سازی سنسور صورت میپذیرد؟ و یا تا این لحظه این تکنولوژی بر روی سایز سنسور فول فریم چه مگاپیکسلی را به شرط کیفیت تضمین خواهد کرد؟
    Walkman، M.Moghadam، mohsendm و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    ... به هر شکل، فکر کردم دیدن لینک مورد نظر، بد نباشد باز اگر صلاح میدانید اینگونه بحث ها ( تاکیدی مطالب لینک مورد نظر ) مفید نیست من از ارسال اینگونه لینک ها خودداری میکنم.
    درود

جناب قشقایی عزیز شما استاد و سرور بنده هستید ، من که باشم که صلاح بدانم ... نفرمایید قربان
    اگر چنین برداشتی ازعرض بنده فرمودید من عذر خواهی میکنم ،

اون لینک هم تا نصف خواندم اتفاقا حرف حساب میزد خصوصا پاراگراف اولش که :

Recent announcements of 24 Mpxls APS-C and rumors of 36 Mpxls full frame sensors seem to have changed the scenario for digital camera enthusiasts, triggering opposite reactions: some of us are out of the skin to get the new babies (I'm among them) while others seem to question the effectiveness of such upgrades.
    We had similar doubts in the past when upgrading to higher density sensors and I've read many articles on the internet stating that you don't really need more than about 20 Mpxls full frame sensor (due to lense diffraction/aberration, sensor sampling performance etc.)
    I hardly agree.
    همانطوری که ایشان گفته I hardly agree ، منهم به شدت موافقم ، اثرات مخرب افزایش مگاپیکسل چیزی است که اگر موافق هم نباشم اتفاق خواهد افتاد و دست ما نیست.

اگر این کابوس محقق شد و کنون و نیکون سنسور فول فریم بالای 30 مگاپیکسل عرضه کردند با لنز های فعلی
    فقط آنروز دوستان یادشان باشد ، که عاقبت کار چندان غیر قابل پیش بینی نبوده

من هم مثل سایر دوستان خوشحال میشوم موارد مفید و کاربردی به دوربینها اضافه گردد ولو اینکه حتی من هیچ موقع دستم هم به آن نرسد !
    اما با لنز های موجود چنین ظرفیتی را نمیبینم ،و اگر قرار باشد بخاطر خرید یک بدنه جدید تر و دست یابی به مگاپیکسل بیشتر مجور شوم لنز های خودم رو بفروشم ، حتی اگر D800 را مجانی هم به من بدهند، آنرا فروخته و بجای آن D700 تهیه میکنم شک نداشته باشید ( اگر از 24 مگاپیکسل فراتر رفته باشد )
    من نمیدانم مثلا الان 5DMK II مگر کمبودی در رزولوشن دارد، چرا باید کسی با داشتن آن احساس کمبود در مگاپیکسل کند ، و برود بدنه ای با مگاپیکسل احتمالی بالای 30 تهیه کند ، اگر کسی چنین مصارفی دارد چرا باید نیازش را در دوربین هایی خارج از رده مدیوم فرمت ها جستجو کند؟!

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Saturday 22 October 2011 در ساعت 00:38
    lamagra، Walkman، Miri و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا Sarmaee آواتار ها
    تشکر کرده
    65

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    ...
    همانطوری که ایشان گفته I hardly agree ، منهم به شدت موافقم ....
    جسارت نباشد٬ لیکن به نظرم اینجا معنی جمله ی نقل قول شده دقیقن برعکس ست: I hardly agree = بنده به سختی موافقم= تقریبن موافق نیستم.
    Anoosh-Em، Amir Abdolpanah، S. Bagherpour و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا nematyar آواتار ها
    تشکر کرده
    30

با سلام خدمت دوستان. اين مطلب شايد گوياي واقعيت در اين زمينه تا حدود زيادي باشد اما به هرترتيب مطالعه دوباره آن ضرري ندارد:
    Pixel Quality
    By Vincent Bockaert
    The marketing race for "more megapixels" would like us to believe that "more is better". Unfortunately, it's not that simple. The number of pixels is only one of many factors affecting image quality and more pixels is not always better. The quality of a pixel value can be described in terms of geometrical accuracy, color accuracy, dynamic range, noise, and artifacts. The quality of a pixel value depends on the number of photodetectors that were used to determine it, the quality of the lens and sensor combination, the size of the photodiode(s), the quality of the camera components, the level of sophistication of the in-camera imaging processing software, the image file format used to store it, etc. Different sensor and camera designs make different compromises.
    به نظر بنده از تمام موارد ذکر شده در مطلب بالا و حتي مطالب فني ديگر محدوده ديناميکي يا dynamic range از همه مهم تر است. سايز زماني بحثش اولويت دارد که چاپ در ابعاد بالا مطرح باشد.
    ویرایش توسط nematyar : Saturday 22 October 2011 در ساعت 10:45 دلیل: اصلاح
    Anoosh-Em و filtrmiltr تشکر می‌کنند.
    i can feel the world through the thirsty eyes, but with my mind i can see

تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط nematyar نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان. اين مطلب شايد گوياي واقعيت در اين زمينه تا حدود زيادي باشد اما به هرترتيب مطالعه دوباره آن ضرري ندارد:
    Pixel Quality
    By Vincent Bockaert
    The marketing race for "more megapixels" would like us to believe that "more is better". Unfortunately, it's not that simple. The number of pixels is only one of many factors affecting image quality and more pixels is not always better. The quality of a pixel value can be described in terms of geometrical accuracy, color accuracy, dynamic range, noise, and artifacts. The quality of a pixel value depends on the number of photodetectors that were used to determine it, the quality of the lens and sensor combination, the size of the photodiode(s), the quality of the camera components, the level of sophistication of the in-camera imaging processing software, the image file format used to store it, etc. Different sensor and camera designs make different compromises.
    به نظر بنده از تمام موارد ذکر شده در مطلب بالا و حتي مطالب فني ديگر محدوده ديناميکي يا dynamic range از همه مهم تر است. سايز زماني بحثش اولويت دارد که چاپ در ابعاد بالا مطرح باشد.
    درود

متن انگلیسی شما ، بسیار مفید است

اما اتفاقا همه موارد ذکر شده در جای خودشان از اهمیت برخوردارند ، شما دینامیک رنج را زمانی لازم دارید که خروجی دارای حداقل کیفیت استاندارد باشد
    ، تصور کنید بخاطر افزایش مگاپیکسل ، از باز ترین دیاف تا دیاف 16 دچار سافتی شود ، آنوقت این دینامیک رنج یا مثلا کم نویزی به چه کار میآید؟!!

برای روشن شدن موضوع اصلا تصور کنید دوربین فرضی 36 مگاپیکسلی ، در ایزوی 1 میلیون ! همان مقدار نویز داشته باشد که دوربین های فعلی در ایزوی 100 ، اما تا دیاف 18 آن با لنز های فعلی دچار سافتی شدید باشد آنوقت آیا این کم نویزی ارزشی دارد؟

متاسفانه دوستانی که برای بزرگ تر شدن عدد مگاپیکسل هیچان زده میشوند، دوربین فعلی خود را نگاه میکنند
    و فکر میکنند مثل همین میشود اما با مگاپیکسل بیشتر ، خیر چنین نیست .

موفق باشید

انوش
    Miri و filtrmiltr تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

نقل قول نوشته اصلی توسط Madjidm نمایش پست ها
    برای من سوالی پیش آمده
    در زمینه فعالیت من گاهی تکنولوژی فعلی جوابگوی پرسشهای علمی ما نیست حالا پرسش من
    آیا افزایش مگاپیکسل فارغ از بهینه سازی سنسور صورت میپذیرد؟ و یا تا این لحظه این تکنولوژی بر روی سایز سنسور فول فریم چه مگاپیکسلی را به شرط کیفیت تضمین خواهد کرد؟
    منتظرم
    filtrmiltr تشکر می‌کند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

صفحه 3 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین