صفحه 3 از 22 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 214
Like Tree515تشکر

موضوع: درخواست راهنمایی در مورد خرید هارد اکسترنال

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

پیش فرض پاسخ: درخواست راهنمایی در مورد خرید هارد اکسترنال

نقل قول نوشته اصلی توسط MehdiM نمایش پست ها
    دو ترابایت هم اومده ولی پاسپورتی نیست, قیمت 420 هزار تومان
    ولی چندان مقرون به صرفه نیست.
    بیشتر برای جایی مناسب است که داشتن 2 ترابایت و حمل فقط یک هارد الزامی باشد.
    در غیر این صورت فکر می کنم داشتن دو یا سه هارد جداگانه در مجموع با همین ظرفیت و قیمت پایینتر و ریسک کمتر در نگهداری اطلاعات و در صورت خرابی احتمالی ، انتخاب بهتری است.
    mreza1001 و Austin.A تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    285

نقل قول نوشته اصلی توسط Nomad نمایش پست ها
    نمیدونم اون دوستمون چه جوابی دارن و چه مشکلی براشون پیش اومده ...

به این صورت که موقع کپی و انتقال اطلاعات از PC به هارد هیچ مشکلی نیست ولی برای برداشت اطلاعات از روی هارد مشکل ایجاد میشه و با دو ارور مختلف و البته مشخص ارتباط قطع میشه و نمیشه دیتا رو منتقل کرد ... بعضی همکارها بهش بد سکتور میگن ! بعضی ها هم چیز خاصی نمیگن !! من علت دقیق این قضیه رو نمیدونم ولی مشخصا ایراد سخت افزاری مهمی هستش چون گارانتی هم اینها رو قبول میکنه ... .
    سلام،

بنده هم منتظرم تا ببینم به‌طور خاص اشکالی که ایشون اشاره می‌کنند چیست؟

در مورد ایرادی که شما گفتید، من اطلاعاتی ندارم، این‌جا هم ترجیح می‌دهم بیش‌تر همان مباحث عکاسی را ادامه دهم، اما خیلی خلاصه:

۱- Bad Sector، به‌طور کل نباید منشا این مشکل باشد. وقتی که روی سطح هارددیسک (یا در SSD) به هر دلیلی، از جمله ذره‌ی غبار و یا ضعف/مشکل لایه‌ی مغناطیسی (برای هارددیسک)، پایان عمر مدار (برای SSD) ایرادی به‌وجود بیاید -که البته تمام دیسک‌ها نقاط ایرادداری دارند- کنترلر دیسک آن سکتور یا سکتورها را علامت‌گذاری کرده و دیگر روی آن‌ها نمی‌نویسد. اصولاً همه‌ی دیسک‌ها بعد از تولید و هنگام تولید، فرمت سطح پایین می‌شوند و طی این عملیات تمام سکتورهای ایراددار مشخص‌شده و کنترلر دیسک لیستی از آن‌ها را در جدولی به‌نام P-List نگهداری می‌کند و در ازای هر یک سکتور از سکتورهای خراب دیسک یک سکتور از فضای ذخیره (همه‌ی دیسک‌های امروزی فضایی -گاهی به‌اندازه‌ی ۵ درصد ظرفیت دیسک- برای این مورد دارند) دیسک را MAP می‌کنند. به این ترتیب در استفاده‌های بعدی هر وقت درخواستی برای خواندن و یا نوشتن در یکی از سکتورهای خراب به دست کنترلر درونیِ دیسک برسد، به‌صورت خودکار اطلاعات در فضای ذخیره‌ی دیسک ثبت می‌شوند و کاربر (در این‌جا سیستم‌عامل) بدون این‌که از وجود Bad Sector اطلاع داشته باشد عملیات خواندن و نوشتن را ادامه می‌دهد. مشابه همین اتفاق برای Bad Sectorهایی که بعد از استفاده از دیسک ایجاد می‌شوند هم می‌افتد. کنترلر دیسک آن‌ها را در جدولی به‌نام G-List نگه‌داری می‌کند و هر درخواست برای خواندن دیسک، اول از P-List و بعد از G-List می‌گذرد. در نتیجه، Bad Sector در حد چندین Sector نمی‌تواند علت این مساله باشد. از طرفی، تقریباً در همه‌ی دیسک‌های Consumer Level جدول G فقط هنگام نوشتن بازنویسی می‌شود، یعنی اگر هنگام خواندن مشکلی وجود داشته‌باشد، دیسک تا زمان I/O Timeout برای بازخوانی اطلاعات تلاش کرده و در نهایت یک خطای Time Out اعلام می‌کند اما Sector خراب را به جدول G اضافه نمی‌کند (که البته منطقی است، یعنی سکتور برای تلاش‌های بعدی یا Data Recovery در دسترس می‌ماند)، به همین خاطر است که در بعضی از موارد با فرمت کردن کل دیسک بعضی از مشکلات خواندنِ اطلاعات برطرف می‌شوند.

اطلاعات جدول G از طریق S.M.A.R.T قابل خواندن است، برنامه‌های زیادی برای سیستم‌عامل‌های مختلف وجود دارند که امکان نمایش اطلاعات ارایه شده توسط سیستم S.M.A.R.T دیسک را فراهم می‌سازند. (S.M.A.R.T که مخفف Self-Monitoring, Analysis, and Reporting Technology است، اطلاعات مختلفی درباره‌ی وضعیت دیسک شما ارایه می‌دهد، عددی که با خواندن کد ۵ یا Reallocated Sectors Count به‌دست می‌آورید تعداد سکتورهایی است که در جدول G لیست‌شده‌اند، اگر آن را با عددی که از خواندن کد ۱۹۶ یا Reallocation Event Count بدست می‌آید مقایسه کنید اطلاعات جالبی به‌دست می‌آید چون کد ۱۹۶ تلاش‌های ناموفق برای عملیات Relocation را هم ثبت می‌کند،‌کد ۱۲ تعداد دفعاتی است که دیسک روشن و خاموش شده‌است و ...).

۲- اکثر دیسک‌های دنیا توسط یکی ار ۵ کارخانه‌ی Segate, Western Digital, Hitachi, Toshiba و یا Samsung تولید می‌شوند. از سال ۲۰۰۵ Maxtor جزیی از Segate است و از سال ۲۰۰۳ دیسک‌های IBM را توشیبا تولید می‌کند. این‌که درون محصولی که با مارک Transcend تولید می‌شود چه دیسکی قرار دارد را باید را به‌سادگی می‌شود فهمید، اما به‌احتمال زیاد به‌خاطر همکاری‌های مشترک Transcend و Segate می‌شود حدس زد که هردو یک دیسک را استفاده کنند.

۳- مساله‌ی بسیار مهم در این میان کنترلر USB است، به‌خصوص اگر دیسک درون جعبه از رابط PATA استفاده کند، کار کنترلر USB پیچیده می‌شود، حتی برای تبدیل SATA به USB هم مسایل فنی بسیاری وجود دارند که طراحی صحیح کنترلر USB می‌تواند آن‌ها را بهبود دهد.

۴- نتیجه‌ی نهایی، اول این‌که Bad Sector، به‌معنای Sector خراب که در برنامه‌هایی کنترل دیسک یا فرمت ظاهر شود، در دیسک‌های امروزی برای کاربر قابل رویت نیست. دوم، کنترلر USB (در صورتی که دیسک رابط USB دارد) نقش بسیار مهمی در تجربه‌ی استفاده از دیسک و مشکلات احتمالی استفاده از دیسک دارد.

شاد باشید.

پ.ن.: برخلاف آن‌چه فکر می‌کردم، این پست بیش از حد طولانی شد، داشتم درباره‌ی ATAPI و مسایل مربوط به رابط USB بیشتر می‌نوشتم اما به‌نظرم هیچ ربطی به این فروم ندارد :) به‌تر است این مسایل در فروم‌های مرتبط پیگیری شوند.
    NASSIRI4080، Persian، yasin-m و 19 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه!
    [EYES] [576 Megapixel Retina] [2 x Natural 22.3mm F3.2] [ISO 1 -800]

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

درود
    دوستان نظرتون در مورد این هارد چیه
    hitachi 500gb

http://www.simpletech.com/products/s...ough-500gb.php

كاربر همراه mh.noori آواتار ها
    تشکر کرده
    1422

دوستان من یک هارد maxtor one touch 4 mini دارم که با نرم افزار خودش قبلا روش پسورد گذاشته بودم ... حالا بعد از عوض کردن ویندوز دیگه هارد باز نمیشه چون باید نرم افزار باشه برای رمزگشایی ...
    مکستور را سیگیت خریده ... و برای گرفتن نرم افزار هر کاری که میشد کردم ... اما لینک نرم افزار را نمیده ... در نت هم خیلی سرچ کردم ... اما هیچ ... اگر کسی از دوستان هارد مکستور داره روی این هاردها این نرم افزار کپی شده ...

كاربر آشنا victor آواتار ها
    تشکر کرده
    100

پیش فرض پاسخ : پاسخ: درخواست راهنمایی در مورد خرید هارد اکسترنال

نقل قول نوشته اصلی توسط Austin.A نمایش پست ها
    نمیدونم اون دوستمون چه جوابی دارن و چه مشکلی براشون پیش اومده ولی مشکلی که توی بعضی از هاردهای فروخته شده ی مرجوعی داریم ( بیشتر در مکستور و البته در بقیه هم هست ) مربوط به کپی و پیست کردن فایل ها هستش ....
    به این صورت که موقع کپی و انتقال اطلاعات از PC به هارد هیچ مشکلی نیست ولی برای برداشت اطلاعات از روی هارد مشکل ایجاد میشه و با دو ارور مختلف و البته مشخص ارتباط قطع میشه و نمیشه دیتا رو منتقل کرد ... بعضی همکارها بهش بد سکتور میگن ! بعضی ها هم چیز خاصی نمیگن !! من علت دقیق این قضیه رو نمیدونم ولی مشخصا ایراد سخت افزاری مهمی هستش چون گارانتی هم اینها رو قبول میکنه .

بهر حال این اطلاعاتی بودش که من داشتم کاوه عزیز ... اگر اطلاعاتی دارید بیان کنید که هم من و همکارانم و هم اون دوستمون استفاده کنیم .
    این مشکل بیشتر امکان داره از کابل USB یا اشکال یکی از آی سی ها باشه تا بد سکتور

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

حدود دوساله که از یک هارد 250گیگ seagate برای بک آپ استفاده میکنم الان با کمبود فضا مواجه شدم و میخوام یک 500G یا 1T هم تهیه کنم اما در بین مارکهای seagate و siliconpower و Trascend و ٌWD مردد هستم دوستان کدوم رو پیشنهاد میدن

كاربر همراه MMehdikhani آواتار ها
    تشکر کرده
    570

نقل قول نوشته اصلی توسط shabab نمایش پست ها
    حدود دوساله که از یک هارد 250گیگ seagate برای بک آپ استفاده میکنم الان با کمبود فضا مواجه شدم و میخوام یک 500G یا 1T هم تهیه کنم اما در بین مارکهای seagate و siliconpower و Trascend و ٌWD مردد هستم دوستان کدوم رو پیشنهاد میدن
    تو این برندها قطعاً WD بهتر از بقیه هست.اگه قیمت بیشتر براتون مهم نیست وسترن رو بگیرین .من حدود 1 ساله که 500گیگ پاسپورتی وسترن رو دارم و راضی هستم.
    shabab تشکر می‌کند.
    مهدی

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

من یه مدت پیش یه640 کینگ مکس خریدم 82 تومن و ازش راضیم...یک نگاهی بهش بندازید بد نیست.
    shabab تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1617

هارد های پاسپورتی adata الان با رابط USB 3 در بازار هستن..من مدل 500 گیگ را دارم و سرعت راحت به 60 مگابایت میرسه.
    وحید بیگدلی

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

نقل قول نوشته اصلی توسط mhd2005 نمایش پست ها
    تو این برندها قطعاً WD بهتر از بقیه هست.اگه قیمت بیشتر براتون مهم نیست وسترن رو بگیرین .من حدود 1 ساله که 500گیگ پاسپورتی وسترن رو دارم و راضی هستم.
    مگه قیمتش چنده ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط vbigdeli نمایش پست ها
    هارد های پاسپورتی adata الان با رابط USB 3 در بازار هستن..من مدل 500 گیگ را دارم و سرعت راحت به 60 مگابایت میرسه.
    راستش دیروز یه A data یکی از دوستان رو که بقیمت 85000 تازه خریده بود دیدم در مورد سرعت و همچنین کیفیت ذخبره سازی نظری ندارم ولی جنس و طرح بدنه اش کمی تو ذوقم زد به نظر از پلاستیک بی کیفیتی ساخته شده بود حداقل با مدلهای هم قیمت و هم ظرفیت Seagate ای که دیدم قابل مقایسه نبود.

صفحه 3 از 22 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین