صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 21
Like Tree29تشکر

موضوع: براي عكاسي سينما چه دوربيني بخرم؟

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

پیش فرض پاسخ: براي عكاسي سينما چه دوربيني بخرم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid Moradi نمایش پست ها
    با سلام
    دوست عزیز فکر نکنم این لنز 18-200 که شما پیشنهاد دادید زیاد متناسب با فضای کار سینمایی نباشد ( با توجه به دیاف بسته لنز )

یک پیشنهاد کنونی

5 دی مارک 2 + 24-105 هم واید خوبی دارید و تله تقریبا مناسب
    اگر بیشتر می توانید هزینه کنید اضافه کردن 70-200 اف 2.8 هم مجموعه خوبی میشه
    سلام حمید جان. 105-24 رنج خوب و کیفیت عالی دارد ولی آن هم f4 است و در شرایط برابر با 55-18 ریقوی خودم مقایسه کردم، فقط نیم پرده! تفاوت داشت.
    به نظرم دوستمون خیلی چیزها رو باید در سوالشون مشخص کنند.
    هم بودجه و هم نوع عکاسی.
    مثلا می خواهند عکسهای هنری از گریم و پرتره بازیگران هم داشته باشند یا در حد گزارش پشت صحنه می خواهند استفاده کنند.
    در هر صورت شما نیاز به لنز سریع دارید
    اگر از نظر بودجه مشکل ندارید، 70-200 f2.8 و 24-70 f2.8 با دو بدنه 7D (البته این نسخه بنده، بدون احتساب لوازم جانبی حدود 7 میلیون آب می خوره)
    Hamid-P و aleetaba تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    844

نقل قول نوشته اصلی توسط ATalebi نمایش پست ها
    ... با 55-18 ریقوی خودم ...
    این شد توهین به مقدسات علی جان.

از آف تاپیک معذرت.
    Ali Talebi تشکر می‌کند.
    حمید
    6D / 24-70L f2.8 II / 24-105L / 70-200L f2.8 III / 600EX / 430EX II
    parsluxe.com

كاربر همراه kooshanjazayeri آواتار ها
    تشکر کرده
    338

d300+70-200 2.8

من که 7d رو پیشنهاد نمیدم مگر تا حدود شش ماه دیگه ! این همه مورد و مشکل توی این مدت کوتاه یکم ضد حال است !

به هرحال گزینه دیگه
    50d+70-200 2.8

البته فول فریم بهتریه برای این روند کار بهتره به دلیل نویز و عمق میدان
    aleetaba تشکر می‌کند.
    Nikon D700
    Nikon 70-200 2.8 II
    Nikon micro AF-D 60mm

كاربر فعال Babak Borhani آواتار ها
    تشکر کرده
    1253

سلام
    متاسفانه دوستان در بعضي از پست ها دچار دو خطا شده اند.
    1- گمان ميشود در سينما نور پرداري با پروژكتور فراوان است و نور بسيار زياد است و طبعا از هر دوربين يا لنزي ميتوان استفاده كرد. شايد بتوان گفت كه در سينماي نگاتيو اينطور باشد ولي الان ديگر بسياري از فيلم هاي سينمايي با استفاده از دوربين هاي ديجيتالي ساخته ميشوند و ضمنا تمام تله فيلم ها و تقريبا 95 درصد سريالها هم دوربين ديجيتالي هستند و ديگر خبري از آن نورپردازي هاي خفن در بسياري از فيلم ها نيست. پس شما بايد دوربيني بگيري كه در شرايط نور كم به راحتي پاسخگو باشد. 5DmII

2- ديدم كه غالب دوستان لنز هاي تله پيشنهاد ميدهند و آنهم با دوربين هاي كراپدار. لنز تله در سينما بكار مي آيد ولي نه تا اين حد . زيرا بسياري از فيلم هاي ما آپارتماني هستند و هنر پيشه ها و عوامل و غيره همگي چپيده اند توي يك اطاق و ضمن اينكه مراقبند شصت پاي بقلي تو چشم و چالشان نرود دارند فيلم ميگيرند. در چنين مواقعي نرمال و وايد بسيار لازم است.24-105 رنج بسيار كار آمدي است(البته روي فول فريم) زيرا بسيار سريع ميتوانيد هم كل صحنه را بگيريد و هم يك پرتره مناسب شكار كنيد.

3- معمولا صدا برداران و عكاسان با همديگر مشكلات اساسي دارند ! صداي چيليك زيباي ما براي آنها پتكي مهيب است . ميكرو سه چهارم ها در آينده لوازم واجبي خواهند بود.

در مجموع پيشنهادات من : ( در مورد نيكون وارد نيستم) دوربين حتما 5DmII و لنز 50/1.4 و 24/105 و 70/200 فعلا تا خودتان بعدا وارد تر شويد.
    به فكر يك ميكرو سه چهارم هم باش..
    fireboy، Christ Melikian، M.Mobin و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بابک برهانیhttp://sibsabz.persiangig.com

كاربر همراه aphrodite آواتار ها
    تشکر کرده
    522

نقل قول نوشته اصلی توسط sibsabz نمایش پست ها
    سلام
    متاسفانه دوستان در بعضي از پست ها دچار دو خطا شده اند.
    1- گمان ميشود در سينما نور پرداري با پروژكتور فراوان است و نور بسيار زياد است و طبعا از هر دوربين يا لنزي ميتوان استفاده كرد. شايد بتوان گفت كه در سينماي نگاتيو اينطور باشد ولي الان ديگر بسياري از فيلم هاي سينمايي با استفاده از دوربين هاي ديجيتالي ساخته ميشوند و ضمنا تمام تله فيلم ها و تقريبا 95 درصد سريالها هم دوربين ديجيتالي هستند و ديگر خبري از آن نورپردازي هاي خفن در بسياري از فيلم ها نيست. پس شما بايد دوربيني بگيري كه در شرايط نور كم به راحتي پاسخگو باشد. 5DmII
    ..
    در پاسخ به شما عرض کنم که من دوربین خاصی پیشنهاد ندادم ، اما گفتم در کل در سینما با شرایط کم نور مواجه نیستیم چون در استفاده از دوربین ویدئو هم حداقل هر صحنه با 3 پروژکتور 800 روشن میشه ( حتی اگر یکی هم باشه باز کفاف عکاسی البته از صحنه اصلی رو می ده .)
    اما مسلما کسی منکر نیست که اگر این دوست عزیز توان خرج بالاتر رو دارن دوربین با کیفیت به مراتب بهتری مثل دوربینی که شما معرفی کردید بگیرند . چون به هر حال همیشه استثنائاتی وجود دارد و حتی در سینما با دوربین نگاتیو ، و با نور شمع هم ( در فیلم بری لیندون - استنلی کوبریک ) فیلم برداری شده. حتما دوربین با کیفیت تر برای عکاسی در این موارد کارساز تر است.
    ویرایش توسط aphrodite : Wednesday 25 November 2009 در ساعت 09:08
    aleetaba تشکر می‌کند.
    عکاسی ، حقیقت است و سینما حقیقتی است 24 بار در ثانیه. (گدار)
    www.monatehrani.co.cc
    www.monatehrani.propicnet.com

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

این همه مورد و مشکل توی این مدت کوتاه یکم ضد حال است !
    میشه بفرمایید این همه مورد و مشکل چیا هستن و چرا 7D رو پیشنهاد نمیدید؟
    فعلا که هر کدوم از دوستان من که دوربین من رو دیدن تو بی نظیر بودن این دوربین (حداقل تو کنون) هم عقیده بودن!برای خود من هم این دوربین فراتر انتظارم بود با توجه به صحبتهایی که دوستان کرده بودن!
    ME، Jesmi، Hamid Moradi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

نقل قول نوشته اصلی توسط sibsabz نمایش پست ها
    ...
    2- ديدم كه غالب دوستان لنز هاي تله پيشنهاد ميدهند و آنهم با دوربين هاي كراپدار. لنز تله در سينما بكار مي آيد ولي نه تا اين حد . زيرا بسياري از فيلم هاي ما آپارتماني هستند و هنر پيشه ها و عوامل و غيره همگي چپيده اند توي يك اطاق و ضمن اينكه مراقبند شصت پاي بقلي تو چشم و چالشان نرود دارند فيلم ميگيرند. در چنين مواقعي نرمال و وايد بسيار لازم است.24-105 رنج بسيار كار آمدي است(البته روي فول فريم) زيرا بسيار سريع ميتوانيد هم كل صحنه را بگيريد و هم يك پرتره مناسب شكار كنيد....
    حالا از کجا مطمئن هستید که فیلمشون آپارتمانیه؟ ماشالله تهیه کنندگان هم دیگه به کوچکتر از شمس العماره هم راضی نیستند.
    پیشنهاد من داشتن یک رنج وسیع بود. و 200 م م حتی روی کراپدار و حتی برای آپارتمان چندان رنج عجیب و غریبی نیست. مخصوصا برای پرتره بازیگران سر صحنه (نه لزوما در حین تصویربرداری)
    aleetaba تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

فعلن حداكثر هزينه اي كه ميتونم بكنم 3ميليونه(بادي و لنز)و اينكه هم براي عكاسي پرتره بازيگران و پشت صحنه ميخوام و هم خود فيلم،يعني عكسهايي كه توي مجلات و پوسترها ميبينيد.ممنون

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

با توجه به قیمتی که فرمودید این لنز و بادی پیشنهاد می شود
    کنون 7D + 24-105 ( با توجه به کراپدار بودن دوربین مشکلی در تله و انداختن عکسهای پرتره ندارید , اگر واید 24 - معادل 38 فول فریم - کافی بود که هیچ و در غیر این صورت به فکر خرید اولترا واید باشید )
    Ali Talebi تشکر می‌کند.

كاربر همراه a_pendar آواتار ها
    تشکر کرده
    201

سلام.
    من هم با همین پک کاملا موافقم.فقط فکر میکنم با 24 مشکل خواهید داشت برای عکاسی در فضاهای بسته و قاب گیری کل صحنه.برای احتیاط یک 18-55 (با توجه به حد هزینه) همراه این پک توصیه میکنم.
    ...سكوت سرشار از ناگفته هاست...

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین