صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20
Like Tree15تشکر

موضوع: دوربین هایی با سنسور های یکسان در یک رنج کیفیت قرار میگیرن ؟؟؟

كاربر همراه darkness_land آواتار ها
    تشکر کرده
    4944

پیش فرض دوربین هایی با سنسور های یکسان در یک رنج کیفیت قرار میگیرن ؟؟؟

سلام دوستان
    چند روزی است که یک سوال تمام وقت منو گرفته و این که آیا دوربین هایی
    که از یک سنسور استفاده میکنن از نظر کارایی و کیفت در یک رده قرار میگیرن؟
    البته میدونم که جواب منفیه اما دلیلش رو نمیدونم.
    مثلاً D4 , D800 , D600 که همه از سنسور D4 استفاده شده در طراحیشون
    آیا خرید D600 با این تفکر که از سنسور D4 توش استفاده شده عاقلانه است یا خیر؟

ممنون میشم راهنمایی کنید !!!
    ویرایش توسط darkness_land : Friday 5 April 2013 در ساعت 01:31

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

الان d7000 و d5100 از یک سنسور استفاده میکنند ولی 7000 در کلاس بالاتری در واقع 5100 در رده ورود به دنبای حرفه ایه entry level ولی 7000 در سطح نیمه حرفه ای که به خاطر بدنه و تمکانات و تنظیمات بدنه هست که معمولا در رده های مبتدی تر تنظیمات ساده تر و استفاده راحتتر و برخی از امکانات حذف شده چون بیشتر برای کاربرای اماتور ساخته میشه و حتی در اندازه بدنه سبک بودن و جنس نیز متفاوت هستن و در طراحی این کلاس ها رعایت میشه و البته قیمت تمام شده
    البته اگه سوالتو درست متوجه شده باشم
    Digital Lover و darkness_land تشکر می‌کنند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر آشنا moein_m آواتار ها
    تشکر کرده
    0

دوست عزیز این 3 دوربین هیچکدام سنسور یکسان ندارن و فقط هر سه فول فریم هستند و سنسور یکی از اجزا اصلی دوربین هست وهیچ دلیلی وجود نداره که دو دوربین با سنسور یکسان هم رنج باشن شما میتونی در ریویوهاومقایسه ها بقیه مشخصات دوربین ها رو ببینی موفق باشی
    darkness_land تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4944

دوست گلم من منظورم فقط از نظر اندازه سنسور و کیفیت تصویر بود بین این 3 دوربین و یا دوربین های سنسور مشابه
    و در مورد امکانات سخت افزاری که بحث جدایی باید بشه چون یه دنیایی داره واسه خودش اما موتی جان خصوصاً در مورد
    این سه دوربین و تفاوت هاشون سوال داشتم در حالی که هر 3 از یک سنسور ... استفاده میکنن.
    جای خالی با توجه به قدرت سنسور استفاده شده به دلخواه پر کنید !!!

تشکر کرده
    4944

نقل قول نوشته اصلی توسط moein_m نمایش پست ها
    دوست عزیز این 3 دوربین هیچکدام سنسور یکسان ندارن و فقط هر سه فول فریم هستند و سنسور یکی از اجزا اصلی دوربین هست وهیچ دلیلی وجود نداره که دو دوربین با سنسور یکسان هم رنج باشن شما میتونی در ریویوهاومقایسه ها بقیه مشخصات دوربین ها رو ببینی موفق باشی
    دوست عزیز من شما یه سر به این لینک بزن Nikon | Imaging Products | Nikon D600
    در یک ویدیو که سمت راست تصویر نشون خیلی زیبا بادی هایی که گفته بودم رو نشون از بزرگ ترین به کوچک ترین و خیلی جالب
    نشون میده که در هر سه از یک سنسور استفاده شده در ساختشون !!! زمان زیادی نمیبره حتماً سر بزنید
    من پس از دیدن این کلیپ چند سانیه ای خیره به مونیتور موندم و کلی سوال یهو ریخت رو سروکلم !!!
    Moty تشکر می‌کند.

كاربر آشنا hamid_kh آواتار ها
    تشکر کرده
    1590

من نمیتونم اون ویدئو رو ببینم ،
    اما موضوع خیلی بدیهی تر از این حرفاست !! چطوری سنسور ۳۶ مگا پیکسلی دی ۸۰۰ با سنسور ۲۴ مگا پیکسلی دی ۶۰۰ و سنسور ۱۶ مگا پیکسلی دی ۴ یکیه دوست عزیز ؟!!
    نمیشه دیگه، نه؟!
    حالا تو بعضی دوربین ها مثله چند تا از ۳ رقمی های کنون و ۴ رقمی های نیکون اینطوری هست ! که بحث جداگانه ای کیفیت شون و عوامل موثر بر خروجیشون! اما اینجا کلا موضوعی که مطرح کردید یا حداقل مثالهایی که زدید از پایه ایراد داره
    حمید خرمی
    www.photonarenji.com

تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط darkness_land نمایش پست ها
    دوست عزیز من شما یه سر به این لینک بزن Nikon | Imaging Products | Nikon D600
    در یک ویدیو که سمت راست تصویر نشون خیلی زیبا بادی هایی که گفته بودم رو نشون از بزرگ ترین به کوچک ترین و خیلی جالب
    نشون میده که در هر سه از یک سنسور استفاده شده در ساختشون !!! زمان زیادی نمیبره حتماً سر بزنید
    من پس از دیدن این کلیپ چند سانیه ای خیره به مونیتور موندم و کلی سوال یهو ریخت رو سروکلم !!!
    از اونجایی که گیرایی من یکم ضعیفه من عذر می خوام که سوالتو متوجه نشدم هنوز خوب
    ولی دوربین ها از روی بدنه کلاس بندی میشن مثلا یه دوربینی مثل rx1با سنسور فول فریم ایا در رده دوربین های حرفه ای فول فریم قرار میگیره یا همچنان یه کامپکت یا دوربین های میرورلس با توجه به استفاده از سنسور های کراپدار نظیر aps-c ولی هم رده دوربین هایی نظیر 650دی یا دی 7000 قرار نمیگیرن .... و 100 البته تنظیمات و امکانات سخت افزاری بیشتر و امکانات حرفه ای تری که بدنه های رده بالاتر دارن اونارو در کلاس بالاتر قرار میده مثلا استفاده از بدنه های منیزیمی یا نیمه منیزیمی به جای پلاستیک ....میشه دقیقا توضیح بدی منظورتو چون همش فکر میکنم هدفت چیز دیگه ویه و من بیشتر دارم گمراهت میکنم
    الان سری 3xxxنیکون در یک کلاسن مثل 3000 3100 و 3200 یا 5000 و 5100 و 5200 یا 7000 و 7100 و دی 90 که لزوما در یک کلاس از سنسورهای مشابه ممکنه استفاده نشه ولی بدنه ها و امکانات تا حدی از نظر سایز و وزن و... میتونن مشابه باشن ولی در کلاس های رده های متفاوت ممکنه از یک سنسور استفاده بشه ولی اینجا بحث همون بدنه میاد وسط
    viva_utopia تشکر می‌کند.

كاربر همراه alir. آواتار ها
    تشکر کرده
    627

نقل قول نوشته اصلی توسط darkness_land نمایش پست ها
    ...
    D600 با این تفکر که از سنسور D4 توش استفاده شده ...

مثلاً D4 , D800 , D600 که همه از سنسور D4 استفاده شده
    بهتربودقبل از تاپیک زدن، مشخصات فنی رو بررسی میکردید

تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_kh نمایش پست ها
    من نمیتونم اون ویدئو رو ببینم ،
    اما موضوع خیلی بدیهی تر از این حرفاست !! چطوری سنسور ۳۶ مگا پیکسلی دی ۸۰۰ با سنسور ۲۴ مگا پیکسلی دی ۶۰۰ و سنسور ۱۶ مگا پیکسلی دی ۴ یکیه دوست عزیز ؟!!
    نمیشه دیگه، نه؟!
    حالا تو بعضی دوربین ها مثله چند تا از ۳ رقمی های کنون و ۴ رقمی های نیکون اینطوری هست ! که بحث جداگانه ای کیفیت شون و عوامل موثر بر خروجیشون! اما اینجا کلا موضوعی که مطرح کردید یا حداقل مثالهایی که زدید از پایه ایراد داره
    در کل اینکه مگاپیکسل فرق کنه دلیل بر یکی بودن یا نبودن سنسور نیست و معمولا یک شرکت بعد از طراحی یک سنسور به همین زودی ها عوضش نمیکنه چون به صرفه نیست برای هر دوربین که میده بیرون از یک سنسور با طراحی جدید استفاده کنه
    حالا اینکه این دو بین ها سنسورشون یکی هست یا نه یه بحث جداست که فکر نکنم منظور پیمان عزیز این بوده باشه مگه من اشتباه کرده باشم
    پ.ن:البته در مورد سنسورها بهتره از انوش خان یا اساتید کمک بگیرید که جامع راهنمایی کنن

تشکر کرده
    4944

شرایط سخت شد ، pc خاموش شد و لپ تاپ رو جایگزین کردم و فارسی هم نداره کیبوردش
    اما ببنید همه 3 دوربین فوق از سنسور 24*35.9 استفاده کردن حالا میخوام بدونم گه در شرایط مشابه
    عکسی که با این 3 دوربین گرفته میشه از نظر کیفی برابر هستن یا خیر ؟
    آیا سنسوری که نیکون با این افتخار نشون میده که در همه یک سانه این همه مهم هست یا نه ؟

درضمن آقا موتی از آکیو شما نیست ، آقا از بد توضیح دادن بنده است !!!
    Moty تشکر می‌کند.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین