صفحه 4 از 4 نخستنخست 1 2 3 4
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 39 , از مجموع 39
Like Tree81تشکر

موضوع: Canon EF 28-300mm f/3.5-5.6 L IS USM Lens

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    البته این لنز برخلاف قیافه و وزن بالایش از نظر سلینگ بدنه بسیار ضعیف است و مثل تلمبه ! تمام گرد و غبار موجود در اطراف اش را به سمت سنسور هدایت می کند!

چیزی شبیه به 100-400 اما با شدت بسیار بیشتر.اکثر دوستانی که این لنز را دارند با مشکل گرد و غبار فراوان بر روی المان ها و سنسور مواجه هستند.اکثر لنز های 28-300 که در یکی از تعمیرگاه های تهران هم مراجعه می کنند مشکل سر و صدای موتور فوکوس ( ناشی از گرد و خاک ) و از بین رفتن واشر رینگ تله زوم است.

یک زمانی به تعداد فراوان برای یکی از خبرگزاری های مهم ایران که عکاسان زیادی هم دارد وارد شد و به آنها تحویل شد .که در حال حاضر اکثر آنها حداقل یک بار تعمیرشده اند.اگر قصد خرید دارید شدیدا توصیه می کنم که حتما نو بخرید و نه دست دوم.
    من همه جا خواندم که این لنز weather sealed هست و مثل EF 100-400 مشکل گرد و غبار را ندارد.
    Kaveh Ghobadi، ghz و M. Beyrami تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط Daruosha نمایش پست ها
    من همه جا خواندم که این لنز weather sealed هست و مثل EF 100-400 مشکل گرد و غبار را ندارد.
    مشکل بزرگ اش واشربندی ابتدایی است.در دهانه جلویی 3 عدد واشر دارد که اغلب بعد از مدتی دو واشر اول شروع به ضعیف شدن می کنند ( بخصوص اگر رینگ فاصله کانونی را شل کنیم که راحت تر تله زوم شود ) و از همان جا گرد و غبار وارد می شود.اگر ادامه پیدا کند یقینا واشر سوم که بسیار محکم تر و بزرگ تر است نیز خراب شده و یک هزینه 300 هزار تومانی روی دستتان خواهد گذاشت.

برای تست اش یک عدد کب سیگما را به انتهای لنز ببندید و بعد لنز را تله زوم کنید.اگر از دور دهانه جلویی صدای عبور هوا را بشنوید یعنی اینکه واشر بندی لنز دچار مشکل شده است.اما اگر فشار هوا باعث شد که به آرامی و سختی آن را تله زوم کنید یعنی اینکه واشر ها سالم هستند.

همیشه چند تایی از این لنز در یکی از تعمیرگاه های تهران هست و هر بار که سری می زنم می بینم چند تای دیگر آورده اند.

اما از نظر اپتیک لنز خوبی است ولی لرزه گیرش چنگی به دل نمی زند.
    Daruosha، ghz، Amir Abdolpanah و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

ghz
    ghz آنلاین نیست
    كاربر همراه ghz آواتار ها
    تشکر کرده
    1403

مشکل بزرگ اش واشربندی ابتدایی است.در دهانه جلویی 3 عدد واشر دارد که اغلب بعد از مدتی دو واشر اول شروع به ضعیف شدن می کنند ( بخصوص اگر رینگ فاصله کانونی را شل کنیم که راحت تر تله زوم شود ) و از همان جا گرد و غبار وارد می شود.اگر ادامه پیدا کند یقینا واشر سوم که بسیار محکم تر و بزرگ تر است نیز خراب شده و یک هزینه 300 هزار تومانی روی دستتان خواهد گذاشت.

برای تست اش یک عدد کب سیگما را به انتهای لنز ببندید و بعد لنز را تله زوم کنید.اگر از دور دهانه جلویی صدای عبور هوا را بشنوید یعنی اینکه واشر بندی لنز دچار مشکل شده است.اما اگر فشار هوا باعث شد که به آرامی و سختی آن را تله زوم کنید یعنی اینکه واشر ها سالم هستند.

همیشه چند تایی از این لنز در یکی از تعمیرگاه های تهران هست و هر بار که سری می زنم می بینم چند تای دیگر آورده اند.

اما از نظر اپتیک لنز خوبی است ولی لرزه گیرش چنگی به دل نمی زند.
    جناب قبادی عزیز من بیشتر این لنز رو برای رنجش می خواستم بخرم و کیفیت، شما چه لنزی رو پیشنهاد می کنید که نخوام زیاد از رو دوربین باز کنم و رنج فاصله کانونی خوبی داشته باشه؟ البته کیفیت هم برام مهم هست.
    غلام حسین زارع -(Instagram + Telgeram)

تشکر کرده
    1873

پس می توانیم نتیجه گیری کنیم کیفیت weather sealing مطلوبی ندارد و با استفاده به مرور زمان سریع تر از سایر لنز ها فرسوده می شود. در مورد تست، نکته جالبی را اشاره کردی کاوه عزیز.

البته همانطور که دوستان اشاره فرمودند، وزن و اندازه بزرگ لنز، باعث می شود که اصلا انتخاب خوبی برای walk-around نباشد و به جای جذب غبار توسط Sensor (که به راحتی تمیز می شود)، غبار ها داخل لنز شوند!!

اما با همه این تفاسیر من از EF 100-400 که در forum های خارجی به جاروبرقی (دقیق تر Dust Sucker) معروف است را سالها دارم و اتفاقا خیلی هم زیاد استفاده می کنم. مشکل گرد غبار برای من تا حالا بوجود نیامده و اطمینان می دهم اگر کمی از تجهیزات خود با دقت مراقبت کنید و همیشه یک blower در کیف عکاسی داشته باشید، می توانید این مشکل را نادید بگیرید. البته عکاسی در جاهای پرگر و غبار (مثل بیابان و ...) داستان را کمی عوض می کند.
    ویرایش توسط Daruosha : Tuesday 1 February 2011 در ساعت 22:09
    Kaveh Ghobadi، yaghoobi، ghz و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

والله توی این فواصل کانونی بنده چیز خاصی مد نظرم نیست مگر اینکه از دولنز با همپوشانی مناسب استفاده کنید.

وزن این لنز بر روی دست واقعا عذاب آور است.بخصوص در مدت زمان طولانی.

من ترکیبی مثل 24-105 و 70-200 و یا 70-300 را بیشتر می پسندم حتی اگر مجبور شوم دایما لنز را تعویض کنم.

و از قدیم گفته اند که همه سیب ها را در یک سبد نچینید!

فرمایش داریوش عزیز هم کاملا درست است.با قدری مراقبت می شود به راحتی با این تجهیزات کنار آمد.
    Daruosha، yaghoobi، ghz و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

ghz
    ghz آنلاین نیست
    كاربر همراه ghz آواتار ها
    تشکر کرده
    1403

والله توی این فواصل کانونی بنده چیز خاصی مد نظرم نیست مگر اینکه از دولنز با همپوشانی مناسب استفاده کنید.

وزن این لنز بر روی دست واقعا عذاب آور است.بخصوص در مدت زمان طولانی.

من ترکیبی مثل 24-105 و 70-200 و یا 70-300 را بیشتر می پسندم حتی اگر مجبور شوم دایما لنز را تعویض کنم.

و از قدیم گفته اند که همه سیب ها را در یک سبد نچینید!

فرمایش داریوش عزیز هم کاملا درست است.با قدری مراقبت می شود به راحتی با این تجهیزات کنار آمد.
    پیشنهاد نهایی؟
    غلام حسین زارع -(Instagram + Telgeram)

تشکر کرده
    1873

پیشنهاد من ترکیب EF 24-105 f/4L IS و EF 70-300 f/4.5-5.6L IS است. برای کاربرد های روزمره 105-24 و تله قابل قبول 300-70 کاملا پاسخگو خواهند بود.
    yaghoobi، ghz، Vahid و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

از قصر دوربین هم خرید نکنید! بروید آنطرف خیابان از همانجا که قصر دوربین می گیرد خودتان بگیرید. فروشگاه خلیج فارس نرسیده به میدان توپخونه
    ghz، M. Beyrami، lamagra و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر آشنا 125125541z آواتار ها
    تشکر کرده
    96

سلتم دوستان الان برای خرید این لنز چه پیشنهادی دارید

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1 2 3 4