صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 21
Like Tree19تشکر

موضوع: Sigma 180mm f/3.5 EX APO Macro HSM

كاربر همراه BERLANO آواتار ها
    تشکر کرده
    2760

پیش فرض Sigma 180mm f/3.5 EX APO Macro HSM

سلام دوستان، در موضوعات فروم در مورد این لنز مطلب کاملی ندیدم، بخاطر همین این پست رو زدم
    من به عکاسی طبیعت علاقه دارم و یه کنون 500 دی با لنز 18-55 کیتش رو دارم که قطعا واسه این نیاز من مناسب نیست، در حال حاضر لنزی که مد نظر دارم همین سیگمایی که تاپیک به نامشه هست، می خواستم نظر شما رو در مورد این لنز بدونم و این که می تونم با این دوربین و لنز و یه TC *2 به عکاسی مورد علاقم بپردازم؟ منظورم اینه که میخوام در طبیعت پرنده و یا هر چیزی نسبتا دور رو بتونم با کیفیت خوب عکس برداری کنم و همچینین لنزی باشه با قابلیت ماکروی خوب، حداکثر تا یک میلیون و صد هزار تومان می تونم هزینه کنم، اگه میشه راهنمایی کنید

این هم لینک از عکسهای این لنز در حالت ماکرو (البته عکسها پست پراسس شده اند)

http://www.juzaphoto.com/eng/galleri...bia_valley.htm

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

پیش فرض پاسخ: Sigma 180mm f/3.5 EX APO Macro HSM

سلام
    فکر میکنم باید اولویتهای عکاسی خودتون بین ماکروگارفی و عکاسی از پرندگان رو مشخص کنید.
    این لنز خیلی مناسب پرنده گرافی نیست!
    بر فرض که شما از تله کانورتور 2x هم روی این لنز استفاده کنید باز هم رنج اون مناسب پرنده گرافی نیست و همچنین فکوس اوتوماتیک رو از دست خواهید داد.
    BERLANO تشکر می‌کند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

تشکر کرده
    2760

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    سلام
    فکر میکنم باید اولویتهای عکاسی خودتون بین ماکروگارفی و عکاسی از پرندگان رو مشخص کنید.
    بر فرض که شما از تله کانورتور 2x هم روی این لنز استفاده کنید باز هم رنج اون مناسب پرنده گرافی نیست و همچنین فکوس اوتوماتیک رو از دست خواهید داد.
    سلام

حق با شماست، البته بایستی بگم با توجه به محدودیت مالی 360mm برای من کم نیست و مناسبه هر چند خیلی عالی نیست، ولی اینکه میگید اتوفوکوس از دست میره مهمه واسم

پس فرض کنید اولویتم پرنده گرافی باشه، اونوقت میشه لطف کنید و یه لنز مناسب با قیمتی که گفتم پیشنهاد بدید که بشه ماکروگرافی رو هم بخوبی انجام داد؟ (البته نه با کیفیت لنز سیگمای پیشنهادی)!! یا نظرتون در مورد اینکه قیمت رو بشکنم و دو لنز برای هر کدوم از این دو منظور با قیمت پایینتر تهیه کنم چیست؟

پیشاپیش از اینکه وقت میذارید و پاسخ میدید ممنونم

میلاد مطهری
    ویرایش توسط BERLANO : Monday 28 December 2009 در ساعت 12:36

تشکر کرده
    13645

تحربه شخصی من در مورد خرید لنز به من ثابت کرده که در این مورد نباید صرفه جویی کرد!معمولا لنزهای همه کاره هم لنزهای خیلی با کفیتی نیستن!

تو اون حدود قیمت تو لنزهای تله میتونید لنز سیگما 150-500 رو انتخاب کنید که نسبت به قیمتش لنز بدی نیست و همه چیز اون (سرعت فکوس،شارپنس،لرزشگیر،قیمت) اون در حد متوسطی هستش!ولی وزن اون یه مقدار بالا هست که من به شخصه خیلی با اون مشکلی ندارم.
    نمونه عکسهای این لنز رو میتونید تو تاپیک حیات وحش ببینید.

تو لنزهای تله بلند کنون هم میتونید لنز 400mm f/5.6 رو با قیمتی حدود 1400 تهیه کنید که سبکتر و شارپتر از لنز سیگما هست ولی هم رنجش کوتاه تر هست و هم قیمت بالاتری داره و همچنین فاقد لرزشگیر هست.

در مورد لنز ماکرو هم انتخاب من یکی از دو لنز Canon 100mm f/2.8 و یا canon 100mm f2.8 is L خواهد بود که اولی حدود 650 و دومی حدود یک ملیون تومان قیمت دارند.
    raffi و BERLANO تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

تشکر کرده
    2760

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    تحربه شخصی من در مورد خرید لنز به من ثابت کرده که در این مورد نباید صرفه جویی کرد!معمولا لنزهای همه کاره هم لنزهای خیلی با کفیتی نیستن!

تو اون حدود قیمت تو لنزهای تله میتونید لنز سیگما 150-500 رو انتخاب کنید که نسبت به قیمتش لنز بدی نیست و همه چیز اون (سرعت فکوس،شارپنس،لرزشگیر،قیمت) اون در حد متوسطی هستش!ولی وزن اون یه مقدار بالا هست که من به شخصه خیلی با اون مشکلی ندارم.
    نمونه عکسهای این لنز رو میتونید تو تاپیک حیات وحش ببینید.

تو لنزهای تله بلند کنون هم میتونید لنز 400mm f/5.6 رو با قیمتی حدود 1400 تهیه کنید که سبکتر و شارپتر از لنز سیگما هست ولی هم رنجش کوتاه تر هست و هم قیمت بالاتری داره و همچنین فاقد لرزشگیر هست.

در مورد لنز ماکرو هم انتخاب من یکی از دو لنز Canon 100mm f/2.8 و یا canon 100mm f2.8 is L خواهد بود که اولی حدود 650 و دومی حدود یک ملیون تومان قیمت دارند.
    حالا سوالم اینجاست (که البته شک دارم درست باشه)، آیا به عنوان مثال میشه با همین لنز 150-500 پیشنهادیه شما عکاسی حشرات هم کرد یا نه؟

این عکس حشره رو خودم با لنز کیت دوربین (18-55) گرفتم (البته با توجه به زمان کمی که اس ال آر دارم (حدودا سه روز) نقایص عکس رو به بزرگی خودتون ببخشید) ، می خواستم بدونم با این لنز پیشنهادیه شما میشه عکس حشره بهتر از نمونه که گذاشتم گرفت یا نه؟ اگه میشه چقدر بهتر؟ و اگه هم نمیشه که هیچ، البته ممکنه سوالم گنگ باشه :biggrin:

لینک تاپیک حیات وحش رو اگه میشه بدید، پیداش نکردم

http://www.atings.com/uploads/1262032653.jpg
    این عکس هم پست پراسس شده

تشکر کرده
    13645

با اون لنز هم میشه ماکرو گرفت!(فکر میکنم عکسی از آقای مداح با این لنز در رابطه با ماکرو گرافی دیده بودم)ولی همون لنز 18-55 شما برای اون کار مناسبتر هست.مخصوصا اگر به صورت لنز معکوس استفاده بشه!که البته کمی سخت هست و به تمرین زیاد احتیاج داره ولی قطعا با توجه به قیمت لنزهای ماکرو قابل بررسی هست.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

سلام
    فکر کنم شما باید بین یک ماکروی بلند و یک تله بلند یکی را انتخاب کنید. لنزهای ماکرو اصلا مناسب پرنده گرافی نیستند. معمولا لنزهای ماکرو فوکوس سریعی ندارند. لنزهای تله هم معمولا حداقل فاصله فوکوس زیادی دارند که به درد ماکرو (اون هم از حشرات نمی خورند) البته استثناهایی هم هست. مثل 28-200 نیکون (البته خیلی هم برای پرنده گرافی مناسب نیست) که در 45 سانتی متری فوکوس می کند! دوستان کنونی باید بگویند که همچین استثنایی در لنزهای تله کنون هم هست یا نه. من فضولی کردم راجع به لنزهای کنون هم نظر دادم!
    راجع به لنز برای حیات وحش خیلی پستهای مفید هست. اونها رو مطالعه بفرمایید. 100-400 کنون لنز خیلی خوبیه. 100-300 سیگما هم لنز خوبیه. اینها رو اسم بردم برای اینکه انتخابهای بیشتری داشته باشید.
    mreza1001، BERLANO و mehrshadazizi تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با سلام به دوستان عزیز من چندوقتی هست که لنز ماکرو 180 سیگما رو گرفتم و باید بگم برای من که به ماکروگرافی علاقه زیادی دارم بسیار عالی می باشد اگر کسی سوالی در مورد این لنز داره می تونم کمکش کنم :biggrin:
    mreza1001 تشکر می‌کند.

كاربر همراه A. Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    1476

سلام
    من قصد خرید یک ماکرو خوب مونت نیکون دارم که نظرم روی 105 نیکونه که اولا قیمتش برام زیاده و دوما رنجش برام کمه و گزینه دوم 200 نیکونه که فکر نکنم تا 5 سال پولم بهش برسه
    این لنز ظاهرا قیمتش مناسب تره و رنج بهتری داره .
    چند سوال :
    1.کیفیتش چطوره ؟؟(در مقایسه با 18-105 نیکون
    2.اصلا مونت نیکونه یا کنون ؟؟؟
    Nikon D90+18-105 AF-S + 70-300 AF-S + Nikon SB600
    My photoblog

كاربر فعال omid mohebbi آواتار ها
    تشکر کرده
    1405

.اصلا مونت نیکونه یا کنون ؟؟؟
    اینجا رو ببینید.
    ویرایش »:
    الیته در سایت سیگما اسمی از این مدل تو شاخه لنزهای ماکرو برده نشده
    http://www.sigmaphoto.com/shop/macro-lenses
    ممکنه فقط برای کشور های خاصی و برای فروش در اون کشورها باشه.
    دوستان دیگه نظری ندارند ؟
    A. Shahbazi تشکر می‌کند.
    NIKON D810- FUJI X-A1 nikon 14-24 + fotodiox wonder pana66 filters - nikon 24-70 nikon 70-200 f2.8 vrII-nikon 50 mm f 1.8- - - cokin z GND kit

http://www.omidmohebbi.com/

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین