صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 25 , از مجموع 25
Like Tree56تشکر

موضوع: کمک برای خرید دوربین جهت کار مجالس

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

پیش فرض پاسخ : کمک برای خرید دوربین جهت کار مجالس

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooyan نمایش پست ها
    سلام؛
    هر چند در كل مقايسه 24-105 كنون و 18-105 نيكون را صحيح نمي دانم اما بفرماييد چرا

در ضمن وقتي قصد استفاده در آتليه باشد و كيفيت ساخت بهتر 24-105 و همچنين F4 ثابت آن برتري محسوب نشود، چه لزومي به پرداخت هزينه سه برابري (براي لنز) است. حالا بحث تغيير بادي يا برند به كنار.
    با سلام به دوستان عزيز
    چون اخيرا، پس از مدتها تحقيق و مطالعه، لنز 105-24 رو براي استفاده در استوديو رو فرمت APS-C، با وجود انتخابهاي ارزانتر در اين فرمت، تهيه كرده ام، نظراتي دارم.
    1- اگر منظور از كيفيت اپتيك، تنها شارپنس باشه، مقايسه مثلا 105-18 با اين لنز مفهوم پيدا مي كنه...ولي از ديدگاه من حتي در استوديو، كيفيت رنگ و كنتراست و از همه مهمتر دقت فوكوس بسيار مهم هست و در عكاسي از كودكان (كه تقريبا رشته من هست)، سرعت فوكوس و اطمينان شما به توانايي لنز در اين زمينه، بسيار مهمتر. (با توجه به كم نوري غالب محيطهاي استوديويي)
    2- اينكه در اصول عكاسي در استوديو مطرح مي شود كه مثلا لنزها در ديافراگمهاي حدود 8 با توجه به كافي بودن نور، همگي عملكرد خوبي دارند، كاملا بستگي به سطح كار شما و دقت مشتري شما داره...در صورتيكه شما بخواهيد كارهاي خاص و استثنائي انجام دهيد (كه براي حضور و بقاي شما در بازار كار الزامي هست)، حتي لنزي با دياف ثابت 4 و يا حتي 2.8 كاربري با ارزشي خواهد داشت...تا حالا با مشتري كه از شما درخواست كار هنري مي كند مواجه شده ايد؟ مي دانيد به چه جنس كاري، مشتريها مي گويند هنري؟...به همان كارهاي خاص.
    3- با يك Entry Level و لنز 55-18 هم مي توان كار در استوديو انجام داد و كسب درآمد كرد...موضوع صفر و يك نيست...ولي براي مديوم فرمتهاي 30 ميليوني هم در استوديو پول پرداخت مي شود و اين كارها، دليل دارد.
    4- شخصا براي كار در مجلس (صرفا مجلس) چنين لنزهايي رو لازم نمي دونم...يك لنز كيت IS دار با رنج زوم مناسب، كفايت مي كند...البته باز هم حضور لنزي با دياف باز و ثابت، بسيار لذت بخش خواهد بود...براي باغ، موضوع باز كمي به انتخابهاي استوديو نزديك مي شود و موضوع كارهاي به اصطلاح هنري، جدي تر مي شود...200-70 ها به نظر من براي اين جنس كار، مناسب هستند...البته من از 200-70 در استوديو هم استفاده مي كنم.
    خلاصه اينكه...دوستان اگر از دور دستي بر آتش دارند، در نظر دادن كمي دقت داشته باشند...داستان كار و درآمد، كمي متفاوت است.
    موفق باشيد همگي
    فعلا...
    A_Maddah، reza_Bahman، Poem و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    وقتی کسی می خواهد دوربین و تجهیزات برای مغازه اش بخرد باید بعضی معیارها را به اجبار در نظر بگیرد که بسیار کمک کننده در تصمیم گیری خواهد بود.بعنوان مثال چنانچه دوربینی مثل دی 90 در اتلیه عامو اسد جواب می دهد خرید دی 700 یا 5DMllکاری اشتباه است.اما من در کنار این ایده باید جوانب دیگر هم در نظر بگیرم که آیا در اینده ای نه چندان دور باز هم این دوربین (دی 90)برای مغازه پاسخگو خواهد بود؟این سئوالی است که که هنگام خرید همیشه مد نظر می گیرم.
    شناخت بازار کار شناخت مردم منطقه و دید انها نسبت به مسایل و محیط اجتماعی پیرامون خودبسیار مهم و تاثیر گذار در انتخاب تجهیزات خواهد بود.
    اینکه در آتلیه قرار است که فقط عکس عروس داماد گرفته شود و یا نه عکس پرسنلی هم جزء عمده کار خواهد بود در انتخاب تاثیر گذار خواهد بود.مسلما استفاده از 5DMllیا D700 برای عکاسی پرسنلی کار به غایت اشتباهی است.
    مدتهای زیادی در آتلیه فقط D70 , D70Sاستفاده می کردم چون عروس دامادهای منطقه ما بعد دو سال از افتتاح آتلیه ما تازه راه افتادن و فهمیدن که بله عکس عروس وداماد آتلیه ای هم اختراع شده.وقتی شروع کردیم به عکاسی عروس وداماد متوجه این قضیه بودم که عروس وداماد ها ی محترم حداکثر سایزچاپ انها 20*25 است لذا به فکر خرید دوربین جدید نیفتادم تا اینکه اولین مشتری برای آلبوم دیجیتال به آتلیه رجوع کرد.(البته من همیشه دوربین شخصی ام بالاتر از دوربین آتلیه ام است)من عکس های مشتری را با دوربین خودم برای آلبوم دیجیتال گرفتم.دریافتم که کم کم آلبوم دیجیتال داره برای مردم جا می افته و سفارش چاپهای سایز بزگتراز 30*40زیاد شدپس باید بفکر خرید دوربین بالاتر از D70Sباشم.لذا D90را فقط برای عروس وداماد و مشتریهای چاپ بزرگ خریدم .
    مورد دیگر .
    از دوباره کاری و هزینه کردن مجدد بشدت بیزارم.سعی می کنم همان اول دوربینی رابخرم که تا مدتهای زیادجواب کارم را بدهد و در اینده ای نه چندان نزدیک احساس نکنم تجهیزاتم دستم را در حنا می گذارد.
    بنابراین شما باید اول روشن کنید که کجای کار هستید.این فهمیدن کجای کار خیلی مهم است به شما کمک می کند تصمیم بهتری بگیرید.
    البته ناگفته نماند خرید دوربین و تجهیزات همیشه با دل مشغولی و وسوسه های زیادی همراه است وسبب مغشوش شدن فکر می شود و این اتفاق حتی برای دوستان عکاس قدیمی که شاید چند تا دوربین رو هم از رده خارج کرده باشند نیز وجود دارد.
    در هر صورت من با توجه به خصوصیات و اخلاق خودم اگر جای شماباشم سعی می کنم نیم میلیون دیگر هم هر جور شده جمع کنم و 5DMllبا 24-105 را بخرم و برای مدتی تا دستم باز بشه از شر خرید و فکر خرید دوربین ولنز راحت کنم.(که جای شما نیستم)
    در ضمن در آتلیه همیشه باید یک دوربین و یک لنز و حداقل یک فلاش استند بای وجود داشته باشد.
    این هم از تجربیات عامو اسد
    پایدار باشید
    یا حق
    Hajiabadi، reza_Bahman، K_NMT و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر همراه radioheadz آواتار ها
    تشکر کرده
    719

نقل قول نوشته اصلی توسط BEN نمایش پست ها
    1- بله قربان نظر جمیع علمای اعلام در فرومهای گوناگون بر این است که دوربین 5دی مارک 2 دوربین مخصوص آتلیه هست ... این کجاش بده ؟؟ شما با مطالعه تاپیک همین فروم یا فرومهای خارجی می تونید بیشتر راجع به این دوربین اطلاعات بدست بیاورید ... به نظر من این دوربین بهترین انتخاب برای آتلیه است البته این بدین معنی نیست که بدرد بقیه مدیومهای عکاسی نمی خورد ! بلکه بدلیل برخی ویژگیها مانند وزن بالا یا مگاپیکسل بالا (که در آتلیه ارزش زیادی دارد ) بیشتر برای آتلیه توصیه شده است ./

2- منظور جناب میلانی از حذف دی90 این بود که چون این دوستمون دوربین کنون و لنز 28-135 دارند براشون شاید مقرون به صرفه نباشه که به نیکون سوییچ کنند و الا فکر نمی کنم جناب میلانی با توجه به تجربه شون ایرادی در دوربین دی90 برای استفاده در آتلیه مشاهده کرده باشند ... این دوربین عملکرد فوق العاده رضایت بخشی در آتلیه دارد (تجربه شخصی و دوستان )
    بحث 5DII رو ادامه نمیدم چون مسلما در آخر به نتیجه مشترک نخواهیم رسید.
    اما اینکه چرا D90 نه:
    عملا تفاوت عکس های دوربین های همرده آنقدر فاحش نیست و می توان خروجی های بسیار نزدیک از دو برند بدست آورد ، الان بیشتر علاقه به برند خاص ،یا راحت تر بودن کاربر با دوربین می تونه تعیین کننده در خرید یک دوربین باشه .

1- ایشون همین الان داره با 400D عکاسی میکنه و منطقی نیست بخاطر کمی بهتر شدن کیفیت عکس به سراغ دروبین های همرده خود مثل D90 یا 500D ... بره بهتر هست برای ارتقا دوربین حداقل به دوربین های یک رده بالاتر حرکت کنه.

2- بودجه ایشون 3 میلیون هست که می تونه با این پول مجموعه بهتری نسبت به d90 بگیره که کیفیت عکاس هاش خیلی بهتر باشه . اگر مسئله محدودیت مالی مطرح بود مسلما قضیه فرق می کرد. (همچنین به احتمال زیاد مدل جدیدتر این دوربین امسال عرضه خواهد شد )
    به نظرم اگر به سراغ ASP-C های m-level بره توانایی خرید لنز های بهتری رو خواهد داشت، که تفاوت عکس هاش نسبت به یک فول فریم با لنز معمولی بسیار فاحش خواهد بود.

پ.ن: من اگر جای ایشون بودم با توجه به داشتن 400D به سراغ برند کنن می رفتم چون در زمان کار توانایی استفاده از دوربین رو دارا می شدم . علاوه بر مزیت استفاده از دو نوع لنز به طور هم زمان ، از تاثیر بسیار مثبت دو دوربینه بودن عکاس بروی مخاطبین هم نمیشه گذشت (تجربه شخصی)
    Poem تشکر می‌کند.

كاربر همراه behrang_shadow آواتار ها
    تشکر کرده
    357

با سلام
    ها اینجام دارن دعوا میگیرن که )))

بنده نظرم اینه که برای بادی که حتما نیاز به ارتقا دارن و مسئله اینه که به چه علت نتونن دوربین تو همون گرید قبلیشون بگیرن و پول اضافه رو برای لنز مناسب بزارن/ دوربین بی نظیر 550D به نظرم جای تامل داره و میشه روش فکر کرد چون به کلی متفاوت با 400D که الان دارن می باشند/ اگه کیفیت بادی بالاتر، فوکاس سریعتر و خلاصه گرید بالاتری از کار رو بخواین داشته باشید 7D کاملا دوربینی هست که میشه روش حساب کرد، از نظر سیستم های بکار رفته در دوربین دوربین کاملا پیشرفته تری نسبت به 5D MK II می باشد، البته نمیتوان منکر کیفیت عکس بهتر 5D شد (که حتی نمیشه گفت در کارهای عادی بشه به راحتی تفاوتی بین خروجی ها دید).
    این از بدنه و اینکه خودم هنوز راجب لنز به نتیجه قطعی نرسیدم (قصد خرید لنز دارم) اما اگه دیدی به آینده داشته باشید میشه به 24-70 (و 70-200 در آینده {اگه 550 بگیری که حله}) و اگرنه به لنز خوب 15-85 هم میشه نظری انداخت/ البته لنز 28-135 هم که دارید کیفیت نسبتا مطلوبی داره و میتونید (اگه در واید مشکلی پیدا نمیکنید) مستقیما به 70-200 فکر کنید.

در ضمن دوستانی که اینور هستن اگه یه نگاهی هم به مشکل من بکنند ممنون میشم
    خرید لنز برای 7D
    Poem تشکر می‌کند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

به یک جمله قدیمی عنایت داشته باشید : عکس رو لنز می گیره .

دیگه عامو اسد هم که نظرشان را اعلام که کردند.حجت تمام. بروید خرید کنید و خیل همه را راحت نمایید.
    ویرایش توسط mreza1001 : Friday 23 July 2010 در ساعت 01:29
    A_Maddah، Poem و king4 تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3