صفحه 5 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 79
Like Tree331تشکر

موضوع: iPad و عکاسی

كاربر فعال
    تشکر کرده
    898

با سلام

بنده هم مدت 6 ماهی با این دستگاه کار کردم که خوب مزایا و معایب خودش را داشت ک شاید به طور خلاصه بتوان اینطور گفت:

معایب:

1 - سنگین و بزرگ بودن.درست است که به نسبت یک لپ تاپ خیلی سبکتر بود اما خیلی اوقات یک گوشی موبایل با صفحه 4 اینچی هم کار من را راه می انداخت که خوب به مراتب سبک تر بود و قابل حمل تر.
    2 - نت برداری.بزرگترین مشکل من با این دستگاه نت برداری بود چرا که تنها با نوک انگشت میشد نوشت که خوب درشت میشد و غیر کاربردی.
    3 - نداشتن دوربین.این نقیصه رو وقتی حس میکردم که با مسنجر با دوستانم حرف میزدم و برای تصویر مجبور بودم به کامپیوتر شخصیم سوئیچ کنم.
    4 - کیفیت پایین صفحه نمایش در فضای باز.هر چند از تمام دستگاههایی که من باهاشون کار کردم کیفیت بهتری داشت اما زیر نور آفتاب اصلا روش حساب نکنید.

مزایا:

1 - باتری :برای مصارف عادی تا 2-3 روز جواب میداد که البته شاید به نوعی ایراد هم محسوب میشد چون فراموش میکردم که شارژ هم باید بشه ;)
    2 - سیستم عامل بسیار روان و ساده.در مدت این 6 ماه اصلا هنگ نکرد و همیشه آماده به کار بود.
    3 - صفحه لمسی بسیار عالی.به کوچکترین اشاره دست عکس العمل نشون میداد.
    4 - اپلیکیشن.تقریبا برای هر کاری یک اپلیکیشن برایش پیدا میشد.

با معرفی نسخه جدید به نظر من تنها ایراد دوربین رفع شده است و بقیه معایب کماکان به قوت خود باقی هستند(سبک شدن هم به مقدار بسیار ناچیز بوده است) لذا شخصا به خرید دوباره آن ترغیب نشدم.
    فکر میکنم تبلتی با سیستم عامل ویندوز بیشتر به درد ایرانی ها بخورد اما پس از تجربه 6 ماهه خودم احساس میکنم تبلت برای کارهای جدی نیست و بیشتر جنبه تفریحی دارد.
    تا نظر دوستان چه باشد

موفق باشید

پ.ن:بعد از 6 ماه دستگاه رو با 200 هزار تومان سود فروختم .این هم از مزایای بازار ایران هست دیگه
    farhad44، MehdiM و persian.boy تشکر می‌کنند.
    ناصر شعبانی

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

Lightbulb آی پد 2

ابتدا که دیدمش فکر کردم فقط واسه پس گرفتن بازار از سامسونگ اومده ولی دقیق که نگاه کردم دیدم این مدل واقعا چیزیه که اهدافی فراتر از اینها داره .
    مهمتربن تفاوتش افزوده شدن multi tasking اِ و که با پردازنده ی دو هسته ای میسر شده . پردازش گرافیکیش هم 9 برابر بهتر شده و تازه با این همه تغییرات هنوز باتریش 10 ساعت کار میده . تو سایت اپل گفته شده که 3g رو تحت شبکه های ورایزون و ای اتی اند تی ساپورت میکنه اما نگفته که آیا سیم کارت هم میخوره یا نه . اگه سیم کارت بخوره میشه تو ایران هکش کرد و از این قابلیتش بهره برد . این مدل از شبکه ی وای فای استفاده میکنه که کاش وای مکس رو هم پشتیبانی می کرد و همین باعث میشه تا با یه کیت تبدیل وای فای به usb بشه اطلاعات رو جابجا کرد و من نبودنِ usb رو به هیچ وجه تو این مدل به این باریکی ایراد نمی دونم . صفحه نمایشه ledیش رو هم فقط باید از نزدیک ببینین تا متوجه مفهوم واقعی کیفیت بشین . این نمایشگر از مولتی تاچ استفاده میکنه که سرعت خاصی به فعالیت ها میده . راستی چیزی که برخی عزیزان از قلم انداختن سیستم عامل دستگاهه . iOS 4.3 مهمترین وجه تمایز اپل با رقباست چون هم زیباست و هم سریع و راحته و از حرفه ای تا مبتدی رو راضی میکنه.این همه خوبی از دستگاه گفتیم اما یادمون نره که iOS 4 کلا با پخش و تایپ کارکتر های فارسی مشکل داره و کافیه یه مرورگر سافاری رو ویندوزتون نصب کنین تا به این مشکل پی ببرین . با این حال من واسه دیدنش از همین حالا لحظه شماری میکنم .

كاربر همراه delagah آواتار ها
    تشکر کرده
    568

نقل قول نوشته اصلی توسط vbigdeli نمایش پست ها
    نه آقا وحید اصلا قیمتش بالا نیست..برادر من یک هفته گالکسی تب داشت که بعد فروخت و ای پد خرید..این دیوایس فوق العادس..از صفحه نمایشش بگیرید تا پرفورمنس عجیبش،با گالکسی تب نهایتا میشد 5 ساعت کار کرد،ولی با ipad راحت 12 ساعت پشت سر هم کار کردیم و 40% باتری مانده بود!
    من کار نکردم، ولی یک ریویو خوندم راجع به مقایسه این دو، کیفیت صفحه نمایشش بوضوح از گالکسی ضعیفتر بود، ولی غیر از صفحه نمایش، عملکرد آیپد بهتر بود.
    vahidmir2000 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط delagah نمایش پست ها
    من کار نکردم، ولی یک ریویو خوندم راجع به مقایسه این دو، کیفیت صفحه نمایشش بوضوح از گالکسی ضعیفتر بود، ولی غیر از صفحه نمایش، عملکرد آیپد بهتر بود.
    من آواتار رو تو هر دوتاشون کامل دیدم ، اطمینان میدم که کیفیت آی پد از تمام تبلت های بازار مثل سامسونگ ، دل ، آرکاس و موتورولا بیشتره .

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

پس گرفتن بازار از سامسونگ اومده
    سامسونگ که هیچ، جمع تبلتهای آندروئیدی هنوز نتوانسته‌اند بازار آیپد را بگیرند.

گه سیم کارت بخوره میشه تو ایران هکش کرد و از این قابلیتش بهره برد
    چه چیزی رو هک کنید؟
    مگه قراره آیپد لاک بگیرید؟

یادمون نره که iOS 4 کلا با پخش و تایپ کارکتر های فارسی مشکل داره و کافیه یه مرورگر سافاری رو ویندوزتون نصب کنین
    آی او اس ۴ چه مشکلی با فارسی داره؟
    ویندوز چه ارتباطی به آی او اس داره؟ چرا داستان می‌سازید؟
    Navid7h، M.Mobin و 6319 تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

اما یادمون نره که iOS 4 کلا با پخش و تایپ کارکتر های فارسی مشکل داره و کافیه یه مرورگر سافاری رو ویندوزتون نصب کنین تا به این مشکل پی ببرین
    :confused::confused:

ویندوز، آی او اس، سافاری؟؟؟
    یعنی چی؟

شرمنده، خط رو خط شد
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    162

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    این کاور کار جالب دیگری نیز میکند و آن روشن و خاموش کردن خودکار Ipad است.

-----

شاید مهمترین دلیلی که بخواهیم چنین وسیله‌ای برای کاربردهای عکاسی بگیریم، نمایش عکس‌ها، نمونه کار و پورتفولیو است. البته کاربردهای دیگری نیز می توان تصور کرد ( On-location backup and review یا حتی External Viewer ( فکر کنم appهایش و امکانش موجود باشد)) اما در نهایت شاید برای یک عکاس یا علاقمند به عکاسی، مهمترین کاربردش همان نمایش است.
    قیمتش اینجا کمی غیر طبیعی است و باعث قیاس آن با laptopهای ارزان یا Netbookها می‌شود و بسیاری را از خریدش پشیمان می‌کند.

شخصا هنوز نتوانسته‌ام برای خرید آن، نیازمندی خاصی برای خودم تعریف کنم. در واقع بقول محمدرضا میلانی عزیز، می‌ترسم که نیاز کاذب باشد.

کسی از دوستان تجربه‌ عملی با این دستگاه دارد؟ آیا برای یک علاقمند به عکاسی بقول خارجی‌ها یک Game-changer است؟ یا اینکه فقط وقتی ارزش دارد که بخواهیم کاربردهای دیگرش را در نظر بگیریم (مثل Book reader و استفاده از appهای خاص برای کاربردهای دیگر)؟
    با سلام
    من دارم و کاملا راضی هستم
    CANON 7D+CANON 550D+18-135 STM LENS+55-250 LENS+MANFROTTO 7301

تشکر کرده
    4662

Exclamation

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    به نقل از آرش
    سامسونگ که هیچ، جمع تبلتهای آندروئیدی هنوز نتوانسته‌اند بازار آیپد را بگیرند.
    چه چیزی رو هک کنید؟
    مگه قراره آیپد لاک بگیرید؟
    آی او اس ۴ چه مشکلی با فارسی داره؟
    ویندوز چه ارتباطی به آی او اس داره؟
    بازار تبلت ها رو اپل باز کرد و ابتدا 100 درصد از فروش رو در اختیار داشت اما با ورود رقیبان ، فروشش به 70 درصد کاهش پیدا کرد که من ابتدا فکر میکردم ارائه ی آی پد تنها برای خالی نبودن عریضه و پس گرفتن 30 درصد باقی مونده هست اما همون طور که گفتم وقتی دقیق شدم دیدم که این محصول تفاوت های آشکاری با مدل قبلی داره و به نوعی تغییر نسل به شمار میره نه افزایش تعداد مدل ( کاری که معمولا سامسونگ میکنه ) .
    قابلیت 3g بر روی این محصول به طور انحصاری در اختیار اپراتور های ورایزون و ای تی اند تی قرار داره که اگه سیم کارت بخوره راحتتر این قابلیت آنلاک میشه تا اینکه بخوایم به صورت پکیج نرم افزاری بدون سیم کارت اونو هک کنیم .
    آی او اس و کلّ محصولات اپل به طور ناقص زبان فارسی رو ساپورت میکنن و اگه تا حالا با محصولات این شرکت کار کرده باشین هنگام تایپ به این مسئله برمیخورین (تا این لحظه خبری ندارم که آیا شرکت "اپل ایران" بسته ی ترمیمی ارائه داده یا نه،اگه دوستان اطلاع دارن لطفا بگن). سافاری رو هم واسه این گفتم که برای اثبات حرفم نیاز نباشه دوستان برن سیستم عامل اپل رو نصب و ازون طریق پی به عدم سازگاری ببرن و با یک نصب ساده ی سافاری روی ویندوز ، این موضوع رو متوجه شن.البته این عدم سازگاری موردیه و با توجه به ساپرت کامل عربی ، اونقدا تو چشم نمیاد.

چرا داستان می‌سازید؟
    این عبارت بار معنایی ِ دوستانه ای نداره ، فکر نکنم یه بحث ساده ی فنی نیازمند به این ادبیات باشه.
    vahidmir2000 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

بازار تبلت ها رو اپل باز کرد و ابتدا 100 درصد از فروش رو در اختیار داشت اما با ورود رقیبان ، فروشش به 70 درصد کاهش پیدا کرد که من ابتدا فکر میکردم ارائه ی آی پد تنها برای خالی نبودن عریضه و پس گرفتن 30 درصد باقی مونده هست اما همون طور که گفتم وقتی دقیق شدم دیدم که این محصول تفاوت های آشکاری با مدل قبلی داره و به نوعی تغییر نسل به شمار میره نه افزایش تعداد مدل ( کاری که معمولا سامسونگ میکنه ) .
    سامسونگ یکی از تبلتها و یکی از شرکتهایی است که به این بازار وارد شده.
    شرکتهای بسیاری به بازار تبلت وارد شدند.(که اصولاا گالاکسی پرفروشتر و قدیمی تر از بقیه است)

قابلیت 3g بر روی این محصول به طور انحصاری در اختیار اپراتور های ورایزون و ای تی اند تی قرار داره که اگه سیم کارت بخوره راحتتر این قابلیت آنلاک میشه تا اینکه بخوایم به صورت پکیج نرم افزاری بدون سیم کارت اونو هک کنیم .
    نگران آنلاک شدن آی پد نباشد. کلا
    چون مدلهای آنلاک در بازار خواهد بود.

آی او اس و کلّ محصولات اپل به طور ناقص زبان فارسی رو ساپورت میکنن و اگه تا حالا با محصولات این شرکت کار کرده باشین هنگام تایپ به این مسئله برمیخورین
    همین الان دارم با ای مک به شما جواب می‌دم.
    نه الان بلکه این دو سالی که من از مک استفاده می‌کنم مشکلی با فارسی نداره.
    از نسخه ۴ آی او اس هم روی آی فون استفاده می‌کنم و با آی پد هم کار کردم.
    هیچ مشکلی با فارسی نداره.

(تا این لحظه خبری ندارم که آیا شرکت "اپل ایران" بسته ی ترمیمی ارائه داده یا نه،اگه دوستان اطلاع دارن لطفا بگن).
    اپل ایران نماینده رسمی اپل نیست.
    یکی از شرکتهای فروشنده است که تا بحال به یاد ندارم در تولید نرم‌افزار فعالیتی داشته باشد.
    yasin-m، farhad44، Navid7h و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

سلام
    من هم هیچ مشکلی روی آیفون ۴ با زبان فارسی ندارم.
    از همان ابتدا بدون نصب یا تغییری در نرم افزار همه چیز درست بود.
    نکته که در تایپ فارسی برایم جالب بود این مورد است که در تایپ فارسی با آیفون
    در تالار برای ارسال پست اعداد نیز به صورت فارسی تایپ میشوند در حالی که روی
    ویندوز اینطور نیست.
    merdax و raffi تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

صفحه 5 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین