صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11
Like Tree14تشکر

موضوع: Olympus E-PL1

كاربر همراه delagah آواتار ها
    تشکر کرده
    568

پیش فرض Olympus E-PL1

مدل جدید دیگری از سری دوربین های PEN الیمپوس هم معرفی شد ، قیمت این دوربین حدود 200 دلار ارزون تر از EP1 هست و حدود 600 دلار هست، گویا فلاش Pop-up هم داره و دکمه ای هم اختصاصا برای فیلمبرداری برای این دوربین قرار داده شده :

کد:
    http://www.dpreview.com/news/1002/10020305olypenepl1.asp

پریویوی DPReview :

کد:
    http://www.dpreview.com/previews/olympusepl1/

الیمپوس دو لنز جدید 9-18 و 14-150 رو هم معرفی کرده :

EPL1 با 9-18:

ٍEPL1 با 14-150 :
    Mashhadi Vahid، farhad44، Amin Zarif و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

پیش فرض پاسخ: Olympus E-PL1

جالبه ....فلاشش امكان كنترل وايرلس هم داره

کد:
    http://www.dpreview.com/previews/olympusepl1/page3.asp
    Mashhadi Vahid تشکر می‌کند.

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

توسط DP رویو شد
    اما نکته جالب :
    The higher resolution and better JPEG engine of the E-PL1 puts the baby Nikon to shame - with the Olympus trumping the DSLR in every respect. The Nikon D3000 isn't here because it offers class-leading image quality but because its feature set is most closely comparable to the E-PL1, even so the difference is dramatic.
    http://www.dpreview.com/reviews/OlympusEPL1/page13.asp

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

یک دوربین Compact شاید D300s را هم از نظر شارپنس در خروجی JPEG به قول این نویسنده put to shame کند. در تمام ریویی هایی که بر مبنای خروجی JPEG انجام شده، DSLR های نیکون از نظر شارپنس خروجی مورد انتظار را نداشته اند اما جالب این است که dpreview همواره در همان ریویو ها پس از بررسی تصاویر RAW به این نتیجه رسیده که مسئله فوق صرفا در موتور پردازشگر JPEG و تنظیمات آن است نه چیز دیگر.

از طرف دیگر، باید دید آیا در شرایط خارج از استودیو که نه شرایط کنترل شده اند، نه دوربین روی سه پایه است و نه سرعت فکوس بی اهمیت، به طور خلاصه "در عمل"، اختلاف چگونه است.

علی رغم آنکه E-PL1 دوربین بسیار خوبی به نظر میرسد، اما آن جمله نویسنده به نظر من صرفا یکجور تبلیغ و آفرین گفتن به کیفیت E-PL1 است نه چیز دیگر. در بخش معایب در نتیجه گیری نهایی:

poor dynamic range at ISO 100

به نظر من حتی این مورد را نیز نویسنده بر مبنای مقایسه با D3000 انجام داده که (باز هم به نظر من) مقایسه سیب و پرتقال است و کار عبثی است.
    آرش شاهکار

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

نقل قول نوشته اصلی توسط arash1988 نمایش پست ها
    یک دوربین Compact شاید D300s را هم از نظر شارپنس در خروجی JPEG به قول این نویسنده put to shame کند. در تمام ریویی هایی که بر مبنای خروجی JPEG انجام شده، DSLR های نیکون از نظر شارپنس خروجی مورد انتظار را نداشته اند اما جالب این است که dpreview همواره در همان ریویو ها پس از بررسی تصاویر RAW به این نتیجه رسیده که مسئله فوق صرفا در موتور پردازشگر JPEG و تنظیمات آن است نه چیز دیگر.

از طرف دیگر، باید دید آیا در شرایط خارج از استودیو که نه شرایط کنترل شده اند، نه دوربین روی سه پایه است و نه سرعت فکوس بی اهمیت، به طور خلاصه "در عمل"، اختلاف چگونه است.

علی رغم آنکه E-PL1 دوربین بسیار خوبی به نظر میرسد، اما آن جمله نویسنده به نظر من صرفا یکجور تبلیغ و آفرین گفتن به کیفیت E-PL1 است نه چیز دیگر. در بخش معایب در نتیجه گیری نهایی:

poor dynamic range at ISO 100

به نظر من حتی این مورد را نیز نویسنده بر مبنای مقایسه با D3000 انجام داده که (باز هم به نظر من) مقایسه سیب و پرتقال است و کار عبثی است.
    دلیل مقایسه ذکر شده
    Nikon D3000 isn't here because it offers class-leading image quality but because its feature set is most closely comparable to the E-PL1, even so the difference is dramatic

كاربر همراه data آواتار ها
    تشکر کرده
    2172

قیمت های دلاری این دوربین
    499 دلار با لنز کیت 14-42
    و
    599 دلار با لنزهای کیت 14-42 و 40-150

کسی میدونه قیمتش تو ایران چنده ؟
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

قیمتش حدود 900 تومنه با یک لنز کیت.
    برعکس قیمت جهانیش که از EP1 ارزونتره . تو ایران 300 تومن گرونتره.
    data و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

سلام. از دوستان کسی هست که از این دوربین استفاده کرده باشه؟ البته خیلی کمیابه فقط یه جا تو جمهوری داشت که با دو لنز میداد 900

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط *mehrdad* نمایش پست ها
    سلام. از دوستان کسی هست که از این دوربین استفاده کرده باشه؟ البته خیلی کمیابه فقط یه جا تو جمهوری داشت که با دو لنز میداد 900
    یکی دو نفر از دوستان این لنز رو دارند.دقیقا سوالتان چه بود؟ بنده هم مدتی از این دوربین استفاده کرده ام
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    یکی دو نفر از دوستان این لنز رو دارند.دقیقا سوالتان چه بود؟ بنده هم مدتی از این دوربین استفاده کرده ام
    ببخشید دیر جوابتون رو میدم من حدود 2 هفته ای ماموریت بودم. میخواستم از تجربه تون در استفاده از این دوربین و لنزهاش بگید. ظاهرا از لحاظ کیفیت (فقط کیفیت تصاویر) کمتر از کیفیت دوربین هایی مثل 550d یا d3100 نیست. راستش رو بخواید من قصد داشتم دوربین nikon d3100 رو با لنز 135-18 خرید کنم و نمیخوام در آینده هزینه برای خرید لنز بکنم که نظرم به این دوربین با دو لنز 42-14 و 150-40 جلب شد

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین