صفحه 2 از 27 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 261
Like Tree679تشکر

موضوع: ?5DMKII or 7D

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    70

پیش فرض پاسخ: 5DMKII or 7D?

درسته اما برای من نداشتن فلاش و سرعا عکاسی 8 فریم در ثانیه مهم نیست. الان دیدم که metering ها با هم خیلی اختلاف دارن و جبران نوردهی. آیا این ها ملاک اصلی انتخاب هستن یا نه؟
    وحید خان هم نظرشون به 5D هست. آیا فول فریم بودن تمام کاستی ها را نسبت به 7D میپوشونه و کفه ترازو به سمت 5D سنگینی میکنهE
    ]این دو دوربین برای مقاصد خاص خود طراحی شده اندبرای عکاسی استودیو و عکاسی پرتره و عکاسی از اجسام با تحرک پایین مارک2 بهتره و برای عکاسی ورزشی و حیات وحش 7دی.در کل این دو مکمل هم هستن ولی خوب برتری مارک2 فقط در کیفیت عکس هستش اونم بیشتر در ایزوهای بالا.وفلاش سر خود 7دی به نظر من یه نعمته من مارک2دارم و برای عکاسی filflash مجبورم یه فلاش580 نیم کیلویی را همیشه حمل کنم
    Chik تشکر می‌کند.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

سلام
    با خرید 5دی مارک تو یک دوربین فول فریم،با گریپ بسیار خوشدست،رزولوشن بالا و بسیار کم نویز خواهید داشت.
    ولی با خرید 7دی یک دوربین کرپدار با رزولشن بالا و نویز قابل قبول
    با سرعت عکس برداری 8 فریم بر ثانیه(فریم ریت 5دی مارک تو کمتر از 4 فریم بر ثانیه هست)
    با سیلینگ بهتر
    داشتن فلاش کامندر و تراز داخلی
    قابلیتهای فیلمبرداری بالاتر و سیستم فکوس بسیار پیشرفته تر
    خواهید داشت.

فکر میکنم خودتون باید بسته به نیازتون دوربینتون رو انتخاب کنید.
    اگر به عکاسی از حیات وحش و یا عکاسی خبری علاقه دارید قطعا 7دی برای شما بهتر خواهد بود(به دلیل رنج بیشتر تله و داشتن قابلیت بدست اوردن کراپ با کیفیت به خاطر رزولوشن بالا)
    ولی اگر قصد استفاده در آتولیه رو دارید قطعا 5دی مارک تو برای شما مناسب خواهد بود.
    Ali Talebi، Chik، atashin و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر همراه Chik آواتار ها
    تشکر کرده
    551

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    سلام
    با خرید 5دی مارک تو یک دوربین فول فریم،با گریپ بسیار خوشدست،رزولوشن بالا و بسیار کم نویز خواهید داشت.
    با سرعت عکس برداری 8 فریم بر ثانیه(فریم ریت 5دی مارک تو کمتر از 4 فریم بر ثانیه هست)
    با سیلینگ بهتر
    قابلیتهای فیلمبرداری بالاتر
    خواهید داشت.

اگر به عکاسی از حیات وحش و یا عکاسی خبری علاقه دارید قطعا 7دی برای شما بهتر خواهد بود(به دلیل رنج بیشتر تله و داشتن قابلیت بدست اوردن کراپ با کیفیت به خاطر رزولوشن بالا)
    ولی اگر قصد استفاده در آتولیه رو دارید قطعا 5دی مارک تو برای شما مناسب خواهد بود.
    متشکرم از توضیحات جامع و کامل. راستش من قصد فروش دوربین کراپ دار را ندارم پس مشکلی در رنج تله بیشتر ندارم فقط میدونم که لنز 22-10 بخاطر EF-S بودن بهش نمیخوره.اما 400-100 هم دارم و ظاهرا همین 105-24 هم از واید مناسبی برخوردار هست(برای 5D).. در کل انتظار من از دوربین خروجی آن هست چه در فیلم برداری چه در عکاسی که الان دیدم همه نظرشون به 5D هست. قصد من از عکاسی صرفا علاقه هست و نیاز خواصی ندارم. فقط دوست دارم از عکس هایی که میگیرم لذت ببرم.

فریم ریت 7D خیلی بیشتر و سیلینگ آن هم بهتره. ولی برای من زیاد مهم نیست. راستی منظور شما از قابلیت بالای فیلم برداری در 7D را دقیقا متوجه نشدم. یعنی آپشن های اضافه داره؟ خیلی ضروری هست؟
    متشکرم

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

البته اگر می خواهید برایتان ارزان تمام شود. ;)

در مورد کراپ که آقا مسعود می فرمایند، باید حواستان به ایزو باشد. وگرنه حاصل کار ، (با توجه به خروجی هایی که دیده ام) زیاد مطلوب نیست. در کل فکر می کنم زیاد نباید به کراپ تصویر خروجی این دوربین (آنچنان که می گویند) دل خوش کرد.

با وجود حرف و حدیثهای زیاد در مورد نویز 7D ، به هیچ وجه آنرا با 5DII مقایسه نکنید...!

لازم به توضیح نیست که جملات بالا نظر شخصی بنده است.
    odesa، Chik و vector تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    551

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Talebi نمایش پست ها
    البته اگر می خواهید برایتان ارزان تمام شود. ;)

در مورد کراپ که آقا مسعود می فرمایند، باید حواستان به ایزو باشد. وگرنه حاصل کار ، (با توجه به خروجی هایی که دیده ام) زیاد مطلوب نیست. در کل فکر می کنم زیاد نباید به کراپ تصویر خروجی این دوربین (آنچنان که می گویند) دل خوش کرد.

با وجود حرف و حدیثهای زیاد در مورد نویز 7D ، به هیچ وجه آنرا با 5DII مقایسه نکنید...!

لازم به توضیح نیست که جملات بالا نظر شخصی بنده است.
    ممنونم از کامنت شما اما متوجه نشدم که شما کدام را برتر دانستید. مهم برای من ارزان تمام شدن نیست چون حدود 5 تومان برای این کار کنار گذاشتم که فکر نکنم بیشتر از 4.5 خرج بشه.

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

نقل قول نوشته اصلی توسط Chik نمایش پست ها
    ممنونم از کامنت شما اما متوجه نشدم که شما کدام را برتر دانستید. مهم برای من ارزان تمام شدن نیست چون حدود 5 تومان برای این کار کنار گذاشتم که فکر نکنم بیشتر از 4.5 خرج بشه.
    واقعا؟!
    اگر منظورتان جمله آخر بنده بود، یعنی اینقدر اختلاف کیفیت خروجی 7D نسبت به 5DII ناچیزه؟

منظور "من از ارزانتر تمام شدن" این بود که خروجی 7D+200mm با 5DII+300mm مقایسه نشود.

مسعودجان ، بدجوری با این "قابلیت کراپ با کیفیت به علت رزولوشن بالا" در این تاپیک (مقایسه با 5DII) مشکل دارم.:biggrin:
    Chik تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    551

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Talebi نمایش پست ها
    واقعا؟!
    اگر منظورتان جمله آخر بنده بود، یعنی اینقدر کیفیت خروجی 7D نسبت به 5DII ناچیزه؟

منظور "من از ارزانتر تمام شدن" این بود که خروجی 7D+200mm با 5DII+300mm مقایسه نشود.

مسعودجان ، بدجوری با این "قابلیت کراپ با کیفیت به علت رزولوشن بالا" در این تاپیک (مقایسه با 5DII) مشکل دارم.:biggrin:
    حالا دقیقا متوجه شدم. در مورد فیلمبرداری هم همینطوره؟ وحید عزیز که تعریف فیلمبرداریشو زیاد کردن.
    داشتن آپشن های اضافه در فیلمبرداری 7D خیلی چشمگیر هست؟ ظاهرا کفه 5D مارک 2 خیلی سنگینتره.
    ویرایش توسط Chik : Friday 5 February 2010 در ساعت 01:08

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام
    با سیلینگ بهتر
    قابلیتهای فیلمبرداری بالاتر و سیستم فکوس بسیار پیشرفته تر
    خواهید داشت.

سلام:

مسعود جان در مورد قسمت بولد شده توضیح بیشتری میدهید؟
    Chik تشکر می‌کند.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

پیش فرض پاسخ: ?5DMKII or 7D

نقل قول نوشته اصلی توسط Behin Nazem نمایش پست ها
    اردک ارده ای یکی دیگر از گونه هایی است که در این فصل به تعداد بسیار کم میتوان آنرا در زاینده رود دید ( من فقط همین یکی را دیدم ) . این پرنده نسبت به کله سبزها خیلی محتاط تر است بطوریکه نتوانستم بیشتر از60-70 متر به آن نزدیک شوم.
    عکس زیر 15% کادر اصلی است ( 85% کراپ ) :

Canon 7D, Canon 400 f5.6 L

آقای طالبی حتما انتظار دارید که بتوان مثلا با ایزوی 1600 و یک کراپ 100% بتوان یک عکس شارپ از کراپ بدست اورد!
    بهتر در بررسی های خود دقت بیشتر بکنید.
    جالب است که شما نویز 50 دی را زیاد نمیدانید ولی از رفتار نویزی 7دی با رزولوشن بالاتر و نویز کمتر راضی نیستید!!(از آنجا که چند بار به این مورد اشاره کردید!اگر اشتباه میکنم پیشاپیش معذرت خواهی میکنم)
    به جرات میتوان گفت که در صورت استفاده از یک لنز شارپ،از هر خروجی 7دی خواهید توانست چندین عکس قابل استفاده (حداقل در نت) بدست آورید.(البته در از خورجی 5دی مارک تو نیز میتوان کراپهای با کیفیت تری بدست اورد که چیز عجیبی هم نیست)
    عکس آقای بهین عزیز به کاملا گویا هست و نیاز به توضیح بیشتر ندارد.

سلام:

مسعود جان در مورد قسمت بولد شده توضیح بیشتری میدهید؟
    افشین جان شما وقتی پست شما را خواندم به دانسته های خودم شک کردم!
    5دی مارک تو با دو کیفیت فول اچ دی و 640×480 و 30 فریم بر ثانیه می تواند فیلمبرداری کند ولی 7دی فیلبمرداری فول اچ دی را با 30 فریم و اچ دی را با 60 فریم بر ثانیه انجام میدهد که حتما خود شما نیز از این موضوع آگاه هستید ولی در ظاهر آنرا برتری (در قابلیتها و نه در کیفیت) نمیدانید.
    yaghoobi، BERLANO، Ali Talebi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

پیش فرض پاسخ: ?5DMKII or 7D

افشین جان شما وقتی پست شما را خواندم به دانسته های خودم شک کردم!
    5دی مارک تو با دو کیفیت فول اچ دی و 640×480 و 30 فریم بر ثانیه می تواند فیلمبرداری کند ولی 7دی فیلبمرداری فول اچ دی را با 30 فریم و اچ دی را با 60 فریم بر ثانیه انجام میدهد که حتما خود شما نیز از این موضوع آگاه هستید ولی در ظاهر آنرا برتری (در قابلیتها و نه در کیفیت) نمیدانید.
    مسعود جان از قدیم گفته اند راه رسیدن به یقین از کوچه پس کوچه های شک میگذرد ;)

قابلیت فیلمبرداری روی دوربین 7D تا کنون این موارد است

New movie features. The 7D's movie mode features full manual control over shutter speed and aperture. Images can be recorded in 1080p resolution at 30 (NTSC), 25 (PAL) or 24 frames per second and in 720p mode with 60 (NTSC) or 50 (PAL) fps. There is also an option to cut the beginning and end of a movie in one second increments in the camera.

For easier operation there is now a dedicated switch to change from other shooting modes to movie mode. Still images can be taken at any time by pressing the shutter button and stereo sound can be recorded if an external microphone is connected.

و برای 5DII تا کنون

Movie recording in live view
    Perhaps one of the biggest 'news' items for the Mark II is the provision of movie recording in live view. You can define the size (1920 x 1080 or VGA) however other settings (such as frame rate; 30 fps and compression level) are fixed. The Mark II will record a movie clip for a maximum of 12 minutes at 1920 x 1080 and up to 24 minutes at VGA. Movies are recorded in Quicktime MOV format using H.264 codec for video and PCM for audio. At 1920 x 1080 the bitrate is 38.6 Mbits/sec (about 4.8 MBytes/sec) and at 640 x 480 the bitrate is 17.3 Mbits/sec (about 2.2 MBytes/sec).

منتها از آنجایی که این قابلیت ها با تغییراتی در نرم افزار داخلی دوربین قابل ارتقا خواهند بود و از طرفی این آپدیت نزدیک (" شایعه نیست، مگر اتفاقی دیگر بیافتد" ) Canon EOS 5D Mark II: Statement on Firmware Development
    دوربین 5DII در راه است
    احتمال میدهم این دو دوربین روی فیلمبرداری تنظیمات مشابه و یکسانی پیدا خواهند کرد. و شاید بدون اشاره به این موضوع ( آپگرید در راه نرم افزار داخلی 5DII ) به صراحت نتوان از برتری مطلق در فیلمبرداری 7D و 5DII نتیجه گیری داشت. میماند تفاوت سنسورهای این دو و تاثیرشان روی فیلمبرداری که مبحثی است جدا...

موفق باشید
    Chik تشکر می‌کند.

صفحه 2 از 27 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 ... آخرینآخرین