صفحه 3 از 27 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 261
Like Tree679تشکر

موضوع: ?5DMKII or 7D

كاربر همراه BERLANO آواتار ها
    تشکر کرده
    2760

پیش فرض پاسخ: ?5DMKII or 7D

سلام
    می بخشید دخالت می کنم، ولی بنظر من شخص سوال کننده در این تاپیک که اسمشون رو نمی دونم دچار یه جور تناقض شدن، در ابتدا به غیر از خروجی مسائلی از قبیل فوکوس و ... رو مطرح کردن

حالا در فوکوس ، لایویو، کیفیت فیلمبرداری و عکس و
    که در این زمینه با توجه به مطالبی که قبلا خوندم و یا حتی کامنتهای همین تاپیک کفه به سمت 7D سنگین تره، اما باز موضع عوض شد و فقط کیفیت خروجی دوربین در اولویت قرار گرفت

انتظار من از دوربین خروجی آن هست
    البته ممکن تفسیر من اشتباه باشه، ولی خوب اگه Image Quality رو فقط بخوایم مقایسه کنیم فکر نکنم جای بحثی باشه، خروجی 7D با توجه سمپلهایی که دیدم بسیار خوبه اما قطعا یه دوربین فول فریمِ 21 مگاپیکسلی با حدود 1 میلیون تومان هزینه بیشتر خروجی بهتری داره
    yaghoobi و Chik تشکر می‌کنند.
    میلاد مطهری

Instagram
    Gears

كاربر همراه Chik آواتار ها
    تشکر کرده
    551

که در این زمینه با توجه به مطالبی که قبلا خوندم و یا حتی کامنتهای همین تاپیک کفه به سمت 7D سنگین تره، اما باز موضع عوض شد و فقط کیفیت خروجی دوربین در اولویت قرار گرفت
    متشکرم از شما.
    راستش موضع عوض نشد. بحث به این سمت کشیده شد. در آخر باید کیفیت خروجی توجه داشت. پس میشه نتیجه گرفت که امکانات 7D بیشتره اما کیفیت خروجی 5D بالاتره.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

به نظر من تو بحث سنسور و خروجی برتری مطلق با 5دی مارک تو هست ولی امکانات دیگر 7دی بسیار بیشتر از 5دی مارک تو است.

من خودم قبل از خرید 7دی بین این دو دوربین مردد بودم که البته تفاوت قیمت این دو در زمان خرید من کمتر از حالا بود!
    7دی 1900 و 5دی را با کمتر از 2500 هم میشد میشد خرید.
    ولی برای من که به عکاسی از حیات و حش و کلا عکاسی خارج از استودیو علاقه مند هستم امکانات بیشتر 7دی با توجه به قیمت آن و افزایش رنج تله ( که دست یابی به تله های بالاتر از طریق لنز بسیار پر هزینه خواهد بود) مناسبتر بود.
    عکسهای من در نهایت در نت و شاید به ندرت چاپ و در اختیار افرادی قرار گیرند که کیفیت خروجی 7دی نیز بسیار بیشتر میزان مورد نیاز خواهد بود.
    ولی انتخاب دوستانم (آقای کحال و بن عباس) که فاصله زمانی زیادی با خرید من نداشت،متفاوت بود و آنها 5دی مارک تو را خریداری کردند(البته داشتن این دو کنار هم بسیار عالی خواهد بود)

بد نیست نگاهی هم به این تاپیک داشته باشید.

فول فریم : برتري ها و محدوديت ها

به نظر من شما نیز بسته به علایق خود باید دست به انتخاب بزنید.

موفق باشید.
    yaghoobi، Chik، Amateurism و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

تشکر کرده
    551

متشکرم جناب آقای مبین.

همانگونه که عرض کردم من هدف خاصی در عکاسی دنبال نمیکنم. منظورم این هست که این فقط یک علاقه شخصی هست. حالا یک روز پیش میاد میرم جنگل عکاسی کنم یا اینکه مثلا به یک صحنه جالب و مناسب برای عکاسی بر بخورم. اینکه فرمودید دست یابی به تله های بالاتر با دوربین های کراپ دار کاملا درست هست . همین الان با 400-100 میشه به رنج 640 دست پیدا کرد اما با فول فریم نه و غیره..... برای همین هست که 30D را نگه میدارم. چون در غیر این صورت باید لنز 22-10 را هم بفروشم.

ولی ظاهرا 7D در کنار یک فول فریم میتونه مکمل خوبی باشه. الان میرم و تاپیکی که لینک داده بودید را مطالعه میکنم.
    با تشکر فراوان.

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    آقای طالبی حتما انتظار دارید که بتوان مثلا با ایزوی 1600 و یک کراپ 100% بتوان یک عکس شارپ از کراپ بدست اورد!
    بهتر در بررسی های خود دقت بیشتر بکنید.
    جالب است که شما نویز 50 دی را زیاد نمیدانید ولی از رفتار نویزی 7دی با رزولوشن بالاتر و نویز کمتر راضی نیستید!!(از آنجا که چند بار به این مورد اشاره کردید!اگر اشتباه میکنم پیشاپیش معذرت خواهی میکنم)
    به جرات میتوان گفت که در صورت استفاده از یک لنز شارپ،از هر خروجی 7دی خواهید توانست چندین عکس قابل استفاده (حداقل در نت) بدست آورید.(البته در از خورجی 5دی مارک تو نیز میتوان کراپهای با کیفیت تری بدست اورد که چیز عجیبی هم نیست)
    عکس آقای بهین عزیز به کاملا گویا هست و نیاز به توضیح بیشتر ندارد.
    من کجا گفته ام نویز 50D زیاد نیست؟ در مقایسه با چه دوربینی ؟ بدیهی است که در مقایسه با یک SLR Like فوق العاده است ولی در مقایسه با 5DII ؟؟؟!!!

قبلا هم گفته ام که 7D در مقایسه با 50D اوضاع نویز کمی بهتری دارد. بهتر بگویم، کیفیت خروجی 7D بهتر است با 50D مقایسه شود تا 5DII.

حالا شما قبول ندارید ، اشکالی ندارد. حاضرم تست کنیم. ;)

ضمنا فکر می کنم بررسی لینک زیر خالی از لطف نباشد.

کد:
    http://www.cameralabs.com/reviews/Canon_EOS_7D/noise_JPEG.shtml
    ------------------------------------------

بهتر در بررسی های خود دقت بیشتر بکنید.
    با این موضوع کاملا موافقم . برای همین پست های قبلی را در پی فرمایش شما ارسال کردم.
    ویرایش توسط Ali Talebi : Friday 5 February 2010 در ساعت 14:05 دلیل: اضافه کردن لینک
    Chik تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

پیش فرض پاسخ: 5DMKII or 7D?

سلام
    من هم برای خرید بین این دو دوربین(5D MarkII و 7D ) خیلی شک دارم علاقه من بیشتر به عکاسی landscape
    بنظر شما بهترین انتخاب کدوم می تونه باشه؟
    و کدوم یکی از این دو لنز (24-105 F/4 70-200_ f/4) ترکیب بهتری با 5Dو 7D میده؟ برای عکاسی landscape

كاربر فعال Nader Kohansal آواتار ها
    تشکر کرده
    2683

پیش فرض پاسخ: 5DMKII or 7D?

نقل قول نوشته اصلی توسط sina mp نمایش پست ها
    سلام
    من هم برای خرید بین این دو دوربین(5D MarkII و 7D ) خیلی شک دارم علاقه من بیشتر به عکاسی landscape
    بنظر شما بهترین انتخاب کدوم می تونه باشه؟
    و کدوم یکی از این دو لنز (24-105 F/4 70-200_ f/4) ترکیب بهتری با 5Dو 7D میده؟ برای عکاسی landscape
    لنزهای تله زوم چندان به درد عکاسی منظره نمی خورند؛ مخصوصاً با 7D به دلیل سنسور غیر فول فریم آن. برای منظور شما 5D با 105-24 مناسب تر است.
    Ali Talebi، Chik، sina mp و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    551

برای ماکروگرافی چطور؟ لنز 100mm ماکرو روی کدام بدنه تصویر بهتری میده؟ کراپ دار یا فول فریم؟ البته با توجه به عمق میدان مسلما برتری با فول فریم هست. امیدوارم درست گفته باشم. راستش هدف من از این سوالات صرفا جهت انتخابی بهتر و مطمئن برای خرید بدنه هست. چون با خرید بدنه قصد خرید این لنز با نسخه قدیم آن را دارم.
    یک سوال دیگه اینکه کدامیک دینامیک رنج بالاتری دارن؟(بین 7D و 5Dمارک2)
    متشکرم.
    ویرایش توسط Chik : Friday 5 February 2010 در ساعت 17:44

كاربر همراه nDman آواتار ها
    تشکر کرده
    69

نقل قول نوشته اصلی توسط Chik نمایش پست ها
    برای ماکروگرافی چطور؟ لنز 100mm ماکرو روی کدام بدنه تصویر بهتری میده؟ کراپ دار یا فول فریم؟ البته با توجه به عمق میدان مسلما برتری با فول فریم هست. امیدوارم درست گفته باشم. راستش هدف من از این سوالات صرفا جهت انتخابی بهتر و مطمئن برای خرید بدنه هست. چون با خرید بدنه قصد خرید این لنز با نسخه قدیم آن را دارم.
    متشکرم.
    من یه نکته ای رو باید اینجا بگم که اکثر افراد (از جمله خودم) در ابتدای راه در موردش اشتباه میکنند.
    این که تمام این مقایسه ها باید بین سنسورهای مشابه از نظر مگاپیکسل انجام بشه. تصویر زیر رو ببینید:

این تصویر اختلاف سایز فول فریم و سنسورهای کراپ رو نشون میده. حالا اگر سنسور کراپ با فول فریم مگاپیکسل یکسانی داشته باشه به این معنیه که تصویر مثلا 12 مگاپیکسلیه سنسور کراپ برابر با حدوده 7 مگاپیکسل از 12 مگاپیکسل سنسور فول فریم خواهد بود. و از این جهت نسبت به فول فریم هم مگاپیکسل چه در ماکرو گرافی و چه در تله فوتوگرافی برتری خواهد داشت.
    اما در مقابل سنسور 21 مگاپیکسلیه فول فریم قضیه فرق میکنه. تصویر 12 مگاپیکسلیه سنسور کراپ برابر با حدوده 12.6 مگاپیکسل از 21 مگاپیکسل سنسور فول فریم خواهد بود ویا 14.4 از سنسور فول فریم 24 مگاپیکسل (sony a900). و بدلیل اینکه سنسور فول فریم شارپنس، دینامیک رنج، عمق میدان و رنگهای بهتری داره برتری کامل خواهد داشت. این به این معنیه که بعد از عکاسی با کراپ کردن در pc همان تصویر سنسور کراپ با لنز 200 که معادل 320 فول فریم در مگاپیکسل یکسان هست رو بدست میارید.

در قیاس با 7D این اختلاف حدود 5.5 مگاپیکسل خواهد بود که باید ببینید این 5.5 مگاپیکسل ارزش اینو داره که کیفیت تصویر 5D رو نادیده بگیرید یا نه.

یه نکته دیگه هم هست که معمولا این یه مورد رو کمتر کسی در نظر میگیره در حالی که بسیار مهمه، وجود حساسیت 50 در 5D . وجود حساسیت 50 یه نعمت برای عکاسیهای منظره و یا با سرعتهای پایین شاتر و مد بالب و همچنین عکاسی در روزهای بسیار آفتابی و پر نور به همراه لنزهای سرعت بالا (دیافهای بازتر از 2.8) هستش.

من بشخصه برای خرید دوربین دیجیتال به چیزی کمتر از 5D نمیتونم فکر کنم، شما اگر خریدید ازش لذت ببرید و برا ما هم دعا کنید که بتونیم بخریم

اینم لینک مطلبی در مورد سایز سنسور و تاثیرش بر عکاسی:

کد:
    http://www.cambridgeincolour.com/tutorials/digital-camera-sensor-size.htm
    hesamjm، Chik، Amateurism و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    [Canon A-1 + many FD lenses] & [Fujifilm X-E1 + Fujinon XF 14mm f2.8 R + Fujinon XF 27mm f2.8 + Metabones FD-XF]

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط Chik نمایش پست ها
    ..

همانگونه که عرض کردم من هدف خاصی در عکاسی دنبال نمیکنم. منظورم این هست که این فقط یک علاقه شخصی هست. حالا یک روز پیش میاد میرم جنگل عکاسی کنم یا اینکه مثلا به یک صحنه جالب و مناسب برای عکاسی بر بخورم. اینکه فرمودید دست یابی به تله های بالاتر با دوربین های کراپ دار کاملا درست هست . همین الان با 400-100 میشه به رنج 640 دست پیدا کرد اما با فول فریم نه و غیره..... برای همین هست که 30D را نگه میدارم. چون در غیر این صورت باید لنز 22-10 را هم بفروشم.

ولی ظاهرا 7D در کنار یک فول فریم میتونه مکمل خوبی باشه. الان میرم و تاپیکی که لینک داده بودید را مطالعه میکنم.
    با تشکر فراوان.
    اگر 5DII خریدید 30D عملا بدرد نخواهد خود مگر بشرط و شروطی... کراپ عکسهای 5DII همان کادر 30D خواهد بود با رفتار نویزی بهتر. میماند عکاسی روی واید که شما تشخیص بدهید روی فول فریم میخواهید به واید 16 برسید با لنز 35-16 تایپ II ( این لنز علی رغم گران بود آن کیفیت بسیار مطلوبی دارد و بسیار توصیه پذیر و ارزش مبلغ پرداختی را دارد ) یا روی لنز 22-10

پیشنهاد به شما برای انتخاب بین این دو دوربین سخت است چرا؟ چون جایگاه این دو دوربین متفاوت و تثبیت شده منتها تعریف این جایگاه بسته به موقعیت و نوع عکاسی هر فرد میتواند بسیار متغیر باشد....

اگر از روی علاقه عکاسی میکنید من خیلی توصیه نمیکنم دو بادی داشته باشید. داشتن دو بادی ( اگر برای کسب تجربه نباشد ) خیلی منطقی نیست. مخصوصا 30D و 5DII ( که دلیل آن قبلا عرض شد ) اگر میخواهید بیشتر روی عکاسی متمرکز باشید یک بادی و تجهیزات متعارف در ژانرهای مختلف تمرکز بهتری برای شما به ارمغان خواهد آورد تا اینکه در یک برنامه عکاسی دو بادی حمل کنید و مشکلات خاص و .... ( این موضوع تا حدودی به سلیقه شما بستگی خواهد داشت منتها روی ان فکر کنید ارزش بررسی دارد )

برای عکاسی با اولویت لنسکیپ بی چون و چرا 5DII

یک 5DII بهمراه 35-16 تایپ II بهمراه 70-24 + 200-70 دیافراگم 4 یا 2.8 بسته به تشخیص شما با یک TC 1.4 یا 2

میتواند نیاز شما را برطرف کند مضاف بر آنکه با این ارنجمنت روی هر 3 لنز بزرگنمایی مقبولی خواهید داشت که میتوانید روی عکاسی کلوز آپ تا بزرگنمایی 1/4 پلاس ماینس، ثبت های کلوز آپ خوبی داشته باشید عکاسی از پروانه، گل و ....

مزیت ها: داشتن آلترا واید 16 تا فوکال 35 روی یک لنز با دیافراگم ثابت. عکاسی روی 35 میلیمتر لذت خاصی خواهد داشت که میتوانید نمونه های آنرا در سایت ها مورد نظر ببینید ( منظور بدون تعویض لنز از آلترا واید تا این دامنه است) تنها نقطه ضعف آن دهانه 82 میلیمتر انست که حتما روی آن بررسی داشته باشید چون ممکن است هزینه تمام شده متعلقات فیلتر را برای شما بیشتر کند

استفاده از لنز 70-24 دیافراگم 2.8 که دیگر نیاز به توضیح نخواهد داشت، اوورلپ 24 تا 35 ( با دقت به لنز 35-16 ) برای خیلی از کاربران میتواند مفید باشد ( منظور حداکثر بهره نسبت به خرید لنز با دقت به اوورلپ لنزها و .... ) برای خرید 70-24 دیافراگم ثابت 2.8 فقط دقت کنید که سال ساخت آن مربوط به این اواخر باشد ترجیحا 2008 الی 2009 به بعد. در فروم ها دیده ام صحبت هایی در مورد موتور آلتراسونیک آن بود که گهگاهی گزارش هایی روی آن شده بود. بهتر است سال ساخت مربوط به این اواخر باشد توام با گارانتی

لنز 200-70 هم که مشخص است

ارنجمنت دیگر بازهم 35-16 تایپ II بهمراه 105-24 دیافراگم 4 + لنز 400-100

در مورد 35-16 که صحبت شد.

در مورد 105-24 حتما بررسی کنید صحبتی از یک ایراد روی بعضی از آنها در ترکیب با 5DII بود ضمن خرید این موضوع را همانجا جلوی فروشنده بررسی کنید. در تاپیک 5DII صحبت هایی شد.

400-100 هم که معرف حضور هست.

ترکیب اول و دوم فرق هایی دارند که این تفاوت ها بسته به جاییکه الان ایستاده اید ( جایگاه شما در عکاسی و نوع استفاده ) تفسیر خواهد شد.

قیمت مجموعه اول از حدود6.700 تا 7.600 ( بسته به کدام 200-70 ) خواهد بود
    قیمت ست دوم حدود 6.700

اگر اولویت با عکاسی حیات وحش "مخصوصا از پرندگان" یا کلا اولویت در عکاسی با استفاده مطلوب از سیستم فکوس دوربین با لنزهای سریع است میباید روی 7D تمرکز داشته باشید

میباید ارنجمنت های دیگری به شما پیشنهاد داد

موفق باشید
    Behin Nazem، A. Mohammadi، Kasra.H و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 3 از 27 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین