صفحه 4 از 47 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 469
Like Tree570تشکر

موضوع: Canon EOS 550D / Rebel T2i / Kiss X4 Digital

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607

پیش فرض پاسخ: Canon EOS 550D

نقل قول نوشته اصلی توسط delagah نمایش پست ها
    ببخشید دوستان من یه سوال برام پیش اومده نمی دونم تا چه حد جاش هست اینجا مطرح بشه.

می خواستم بدنم امکان تنظیم سرعت شاتر حین فیلمبرداری که تو همین دوربین هم مطرح شده یعنی چی ؟ متوجه سرعت شاتر حین فیلمبرداری نمیشم شاید به خاطر عدم آگاهی صحیح من از مفاهیم پایه عکاسی هست ، کسی میتونه منو راهنمایی کنه.
    سرعت شاتر !!!
    فكر كنم منظور شما تغيير ديافراگمه ؟
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=9005
    پستهاي 311 تا 313

ken rockwell هم يه review معمولي نوشته . ظاهرا تغيير ديافراگم كه در 500D با ژانگولر بازي ممكن بود ، الآن ممكن.
    http://kenrockwell.com/canon/t2i.htm

كاربر آشنا Sam5154 آواتار ها
    تشکر کرده
    48

نقل قول نوشته اصلی توسط mandi نمایش پست ها
    سرعت شاتر !!!
    خیلی تعجب نکنین دوربینهای فیلمبرداری هم سرعتش شاتر دارن (یا داشتن) کاوه عزیز در یکی از پست هاشون خیلی قشنگ راجع به این موضوع توضیح دادن. فقط نگفتن که توی دیجیتال هم شاتر کار میکنه یا نه. احتمالا از یه حالتی از شاتر الکترونیک استفاده می کنن.
    delagah تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1607

نقل قول نوشته اصلی توسط Sam5154 نمایش پست ها
    خیلی تعجب نکنین دوربینهای فیلمبرداری هم سرعتش شاتر دارن (یا داشتن) کاوه عزیز در یکی از پست هاشون خیلی قشنگ راجع به این موضوع توضیح دادن. فقط نگفتن که توی دیجیتال هم شاتر کار میکنه یا نه. احتمالا از یه حالتی از شاتر الکترونیک استفاده می کنن.
    الآن سرچيدم .اما سر در نمي يارم كارش چيه ؟!

Video Exposure

Manual or Program.

1/4,000 to 1/30 second. (1/60 at 50 or 60 fps). This is pretty swift, it's telling us that we can get up to a 360º shutter!

Up to ±3 stops compensation in 1/3- or 1/2-stop increments

كاربر همراه delagah آواتار ها
    تشکر کرده
    568

نقل قول نوشته اصلی توسط mandi نمایش پست ها
    سرعت شاتر !!!
    نه همون سرعت شاتر رو میگم :

In keeping with the overall specification hike the EOS 550D gets full HD (1920 x 1080) movie capture at a range of frame rates (30, 25 and 20), bringing it in line with the EOS 7D. You also get full creative control (over apertures and shutter speeds), and you can set Highlight Tone Priority for movies independently of the setting used for stills.

و یا مثلا یه جای دیگه برای Fz35 :

The exception is when you turn the dial to the new Creative Movie mode. This automatically blacks out the top and bottom of the screen (for 16:9 framing), but more importantly then asks if you’d like to shoot in Program, Aperture, Shutter Priority or full Manual. That’s right, like the Lumix GH1, the FZ38 / FZ35 lets you set the aperture and shutter speed for video, although like that camera, you’ll need to choose the mode on-screen rather than with the main dial.

گویا این پست رو تقریبا همزمان با دو پست قبلی ارسال کردم
    ویرایش توسط delagah : Tuesday 9 February 2010 در ساعت 09:49 دلیل: افزودن جمله آخر

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط Sam5154 نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط kakooch نمایش پست ها
    سلام،
    سوال بسیار خوبی است :) از دوربین فیلمی شروع می‌کنم، اول این‌که به‌هرحال دوربین شاتر احتیاج دارد، چون وقتی که فیلم دارد حرکت می‌کند نباید نور ببیند، پس یک شاتر نیاز است. حالا در دوربین فیلم‌برداری این شاتر نرمال یک نیم‌دایره است (نیم دایره یعنی شاتر ۱۸۰ درجه)، یعنی در واقع هر فریم فیلم شما با شاتر نرمال ۱/۴۸ام ثانیه نور می‌بیند. اما می‌توان این شاتر را بست، مثلاً کرد ۶۰ درجه (یعنی یک دایره که ۶۰ درجه‌ی آن قاچ خورده و در حال چرخش است)، این طوری فیلم خیلی کمتر نور می‌بیند و در نتیجه، هر فریم فریز می‌شود در عوض شاتر نرمال یا بازتر از نرمال Motion Blur دارد، درست مثل تفاوت یک فریم عکس که در ۱/۳۰ام ثانیه گرفته شده با عکسی که در ۱/۱۰۰ ثانیه گرفته‌شده است، حالا فیلم‌بردار می‌تواند تصمیم بگیرد که چقدر Motion Blur در فریم‌ها می‌خواهد. البته اندازه‌ی شاتر به وضوح در ثبت هم تاثیر می‌گذارد و باید نوردهی و دیافراگم به مقدار مناسب تصحیح شوند تا Exposure صحیح صورت بگیرد. این تا این‌جا.

محاسبه‌ی زمان هم ساده‌است فرمول آن این است:
    کد:
    زاویه شاتر                زمان نوردیدن
    ------------  =  --------------------
    سیصد و شصت       تعداد فریم بر ثانیه
    که به سادگی می‌بینید شاتر ۱۸۰ درجه برای فیلم ۲۴ فریم بر ثانیه، معادل ۱/۴۸ام ثانیه نوردهی می‌شود و الی آخر...

یک کار دیگر شاتر در دوربین فیلم‌برداری، انتقال نور به ویزور است، یعنی آن نیمه‌ی دیگر شاتر آینه است و وقتی که نور به فیلم نمی‌رسد آن را به ویزور می‌تاباند، البته در دوربین‌های مدرن مکانیزم‌های دیگری هم هست. در دوربین‌های فیلم‌برداری ۳۵ در بسیار از موارد باید دوربین متوقف شود، لنز باز شود و بعد اندازه‌ی شاتر عوض شود (و یا کلاً یک دیسک شاتر دیگر نصب شود)، البته بعضی دوربین‌های مدرن امکان تغییر الکترونیکی شاتر را دارند.

حالا در دوربین ویدیویی،‌این شاتر در اکثر مواقع وجود خارجی ندارد، اما سنسور به‌صورت الکترونیکی کنترل می‌کند که برای چه مدت نور را ثبت کند، مثلاً در سیستم NTSC به‌اندازه‌ی ۱/۶۰ام ثانیه (البته فریم ها Interlaced هستند و در عمل هر فریم ۱/۳۰ام ثانیه نور می‌بینند) و در سیستم پال به‌اندازه‌ی ۱/۵۰ام ثانیه (این‌جا هم ۱/۲۵ام است) نور را در هر فریم ثبت می‌کند. بعضی از دوربین‌ها امکان تغییر این مقدار را در اختیار کاربر می‌گذارند و جالب‌تر این‌که می‌توانند هر فریم را مثلاً ۱/۳ام ثانیه نور بدهند (که در یک سیستم ۳۰ فریمی به معنی این است که هر یک فریم به‌اندازه‌ی ۱۰ فریم نور می‌خورد). بعضی دوربین‌های فیلم‌برداری ویدیویی پا را فراترگذاشته مقدارها را به کاربر به‌صورت همان زاویه‌ی شاتر اعلام می‌کنند.

شاد باشید.
    سوال در مورد شاتر اسپید در دوربین فیلمبرداری
    kavehsat، Sam5154 و delagah تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

تشکر کرده
    1607

http://www.mediacollege.com/video/camera/shutter/
    http://www.canon5dtips.com/2009/08/w...or-movie-mode/

مسعود جان ، سپاس
    لينك بالا رو زودتر از پست شما خوندم
    حق با جناب delagah بود من اطلاع نداشتم . تشكر

كاربر همراه
    تشکر کرده
    33

نقل قول نوشته اصلی توسط alie نمایش پست ها
    سنسور این دوربین مشابه کدوم دوربین کنون هست ؟
    Sensor CMOS 22.3 *14.9 از نوع ASP-C

سنسور مشابه 500D , 50D, 7D است ولی کیفیت تصویر در 7D با بقیه متفاوته.
    اگر فکری به حال بهبود رفتار نویز در ایزوی بالا نشده باشه (که احتمالش کمه) باید منتظر نویزهای زیادی در ایزوی بالا باشیم. فکر می کنم وجود 2 پردازنده در 7D به بهبود این مسئله کمک کرده. اما در 550D هنوز مشخص نیست.
    alie و Afshin.Prt تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    سلام:
    دوربین جالبیست، این مورد بنظرم جالب تر از بقیه موارد بود Select maximum value for Auto ISO هر چند این مورد میتواند نرم افزاری روی همه دوربین ها اعمال شود ...
    سلام

پس باید به D60 عزیز افتخار کنم که این قابلیت را داشته (دارد). :)
    ... و جالب تر زمانیست که این محدوده انتخاب روی دیافراگم هم اعمال شود. که در آنصورت استفاده از مد TV شاید، شاید انتخاب عکاسان بیشتری باشد.
    افشین جان؛ یعنی در مد تقدم شاتر بتوان برای دیافراگم انتخابی توسط دوربین سقفی انتخاب کرد؟ چه لزومی دارد؟

و متوجه دلیل محبوبیت چنین قابلیتی نشدم این قابلیت در حال حاضر روی هیچ بدنه ای هست؟

روی mode dial دوربینهای پنتاکس هم یک حالت وجود دارد با عنوان "تقدم ایزو " :biggrin: که نمیدانم چقدر کاربرد دارد.
    QashQai و Afshin.Prt تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

نقل قول نوشته اصلی توسط ebi66_boukan نمایش پست ها
    انصافا فیلمبرداریش بین دوربین های عکاسی بی رقیبه.

ولی کاش اون اشکالی که در مورد 500D بود و میگفتن نویز داره در سنسور 550D رفع شده باشه.اگه اینجور باشه و قیمتشم مناسب باشه من خودم یکی از مشتری هاش میشم.
    سلام دوست عزیز
    والا ما که 500d نداشتیم و نداریم اما هرچی ریویو ازش خوندم همشون به کنترل نویز بسیار بهتر از 50d که یه کلاس ازش بالاتر بوده اشاره کرده اند و تا جایی که میدونم کیفیتش با ایزو 800 عالی ، با ایزو 1600 خوب و با ایزو 3200 قابل استفاده است اینو یکی از دوستانی که با دوربین 500d کار کرده و خودشم 50d داشته هم بهش اذعان داره که رفتار نویزی 500d خیلی بهتر از دوربین اون بوده.
    من نمیدونم یه دوربین با این تراکم پیکسل و با این قیمت مگه باید در حد d3 چند میلیونی رفتار نویزی داشته باشه تا بهش بگن دوربین خوب؟ آیا توقعاتمون از دوربین های entry level زیاد نیست؟
    E.Fattahi، Afshin.Prt و prana تشکر می‌کنند.

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

نقل قول نوشته اصلی توسط ebi66_boukan نمایش پست ها
    انصافا فیلمبرداریش بین دوربین های عکاسی بی رقیبه.

ولی کاش اون اشکالی که در مورد 500D بود و میگفتن نویز داره در سنسور 550D رفع شده باشه.اگه اینجور باشه و قیمتشم مناسب باشه من خودم یکی از مشتری هاش میشم.
    نویز در ایزوهای بالا یک موضوع طبیعی است، و زمانی که من در حال تحقیق برای خرید 500D بودم (که البته نخریدم) هیچگاه نویز بیش از حد انتظار نبود. در review ها هم هیچ جا ندیدم که نویز 500D را جزء مشکلات این دوربین بدانند. هرچند، رفتار نویزی 450D بهتر است.

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Kazemi نمایش پست ها
    من نمیدونم یه دوربین با این تراکم پیکسل و با این قیمت مگه باید در حد d3 چند میلیونی رفتار نویزی داشته باشه تا بهش بگن دوربین خوب؟ آیا توقعاتمون از دوربین های entry level زیاد نیست؟
    به نظر من نمیشود اسمش را توقع زیاد گذاشت. سوالی که میتوان پرسید این است که یک دوربین در این رده چرا باید رزولوشن به این بالایی داشته باشد؟ آیا توقع از جایگزین 500d به عنوان یک دوربین entry-level این است که به 15 مگاپیکسلش اضافه کنند چون کم است، یا رفتار نویزی و Dynamic Range اش را بهبود ببخشند؟
    E.Fattahi، Afshin.Prt، Vahid و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش شاهکار

صفحه 4 از 47 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... آخرینآخرین