نمایش نتایج : از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
Like Tree15تشکر
  • 1 Post By Ahura
  • 1 Post By artara74
  • 10 Post By mreza1001
  • 3 Post By Ahura

موضوع: دوربین شما چقدر محکم است؟

كاربر آشنا Ahura آواتار ها
    تشکر کرده
    25

پیش فرض دوربین شما چقدر محکم است؟

با سلام
    راستش هر چقدر گشتم همچین تاپیکی را نیافتم.
    ممنون می شوم که در صورت تکراری بودن دوستان گوشزد کنند. در غیر این صورت باز هم ممنون خواهم شد که دوستان دانش و تجربیات خود را در مورد استحکام بدنه و لنز نسبت به ضربه یا شرایط بد آب و هوایی بفرمایندو حوادثی را که برای تجهیزاتشون افتاده را بیان کنند و یا مقایسه ای انجام دهند.

با سپاس
    Chik تشکر می‌کند.
    EOS 5D+VG, EOS 7D+VG, Sigma 10-20, EF 24-105L,EF 50 f1.4, EFS 15-85, Speedlite 580EXII, Giottos MGL9241B, Giottos MH7012, Lowepro Promag2 AWx2
    ایران من. سرزمین سپند هزاره ها

كاربر فعال artara74 آواتار ها
    تشکر کرده
    1113

پیش فرض پاسخ: دوربین شما چقدر محکم است؟

من بدنه ام خیلی محکمه اما لنزم برعکس تا حالا 2 بار بیمارستان رفته. الان هم تعمیرگاهه و من بدبخت مجبورم با 18 55 عکس بگیرم
    Ahura تشکر می‌کند.
    عليرضا تارا

كاربر همراه SIAMAK™ آواتار ها
    تشکر کرده
    1340

نقل قول نوشته اصلی توسط artara74 نمایش پست ها
    من بدنه ام خیلی محکمه اما لنزم برعکس تا حالا 2 بار بیمارستان رفته. الان هم تعمیرگاهه و من بدبخت مجبورم با 18 55 عکس بگیرم
    علیرضا لنزت چش شده مگه ؟ منظورت 18-105 هست ؟
    سیامک حاجی محمودی
    My Photo Blog

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

تاپیک عجیبیه.

اینکه بیان حوادث باشه بدک نیست مثلاً اسمش رو بگذاریم حوادث برای تجهیزات!

اما اینکه نتیجه بگیریم فلان دوربین محکم است چون A . غیر منطقی است. چندی پیش حمید رضا یک جریانی رو شرح داد که دوربین یک چتر باز از ارتفاع بالا افتاده و سالم مانده بود. آیا باید نتیجه گرفت محکم ترین دوربین فلان مدل کنون است؟ هنگام زمین خوردن زاویه و محل برخورد شتاب در لحظه برخورد یعنی اینکه دوربین فقط ول شود یا اینکه پرتاب شود زبری سفتی و نرمی محل برخورد و ... تاثیر گذار است که بهتر است بهش بگوییم شانس!

مثلاً لنز 50 مم اف 1.7 بنده به صورت پرتابی و به شدت به یک میله آهنی برخورد کرد و اثرش درست در محل اتصال عدسی جلویی لنز و بدنه باقی مانده (به صورت یک فرورفتگی له شده) اما هیچ تغییری در عملکرد اپتیک یا مکانکی لنز بوجود نیامد اصلاً انگار نه انگار ... اما دلیل نمیشه که دفعه بعد هم جان سالم بدر ببره. یک بار هم ترمز کردم و یک دوربین فیلم برداری حرفه ای خیلی گران قیمت که یک لنز گران هم رویش بود از صندلی عقب قل خورد افتاد کف ماشین ... بازم چیزیش نشد.

به هر حال تاپیک عجیبیه!
    A_Maddah، Kaveh Ghobadi، farsad و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر آشنا Ahura آواتار ها
    تشکر کرده
    25

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    تاپیک عجیبیه.

اینکه بیان حوادث باشه بدک نیست مثلاً اسمش رو بگذاریم حوادث برای تجهیزات!

اما اینکه نتیجه بگیریم فلان دوربین محکم است چون A . غیر منطقی است. چندی پیش حمید رضا یک جریانی رو شرح داد که دوربین یک چتر باز از ارتفاع بالا افتاده و سالم مانده بود. آیا باید نتیجه گرفت محکم ترین دوربین فلان مدل کنون است؟ هنگام زمین خوردن زاویه و محل برخورد شتاب در لحظه برخورد یعنی اینکه دوربین فقط ول شود یا اینکه پرتاب شود زبری سفتی و نرمی محل برخورد و ... تاثیر گذار است که بهتر است بهش بگوییم شانس!

مثلاً لنز 50 مم اف 1.7 بنده به صورت پرتابی و به شدت به یک میله آهنی برخورد کرد و اثرش درست در محل اتصال عدسی جلویی لنز و بدنه باقی مانده (به صورت یک فرورفتگی له شده) اما هیچ تغییری در عملکرد اپتیک یا مکانکی لنز بوجود نیامد اصلاً انگار نه انگار ... اما دلیل نمیشه که دفعه بعد هم جان سالم بدر ببره. یک بار هم ترمز کردم و یک دوربین فیلم برداری حرفه ای خیلی گران قیمت که یک لنز گران هم رویش بود از صندلی عقب قل خورد افتاد کف ماشین ... بازم چیزیش نشد.

به هر حال تاپیک عجیبیه!
    دوست گرامی
    بیان من درتوضیح تاپیک زیاد جالب نبود چون مسلما هدف مقایسه استقامت و یا درجه سختی نیست. زیرا این یک فرایند کاملا تخصصی و پیچیده است که جز در شرایط یکسان و آزمایشگاهی و استاندارد امکان ندارد. هدف بیشتر بیان تجربه است. حتما فبول دارید که برای هرکسی حداقل یکی دوبار اتفاق افتاده که بر اثر یک رخداد کوچک و پیش پا افتاده تجهیزات گران قیمت در هوا پرواز کرده یا روی زمین پخش شده و به در و دیوار خورده یا تو آب و شن افتاده.تصور وضع عکاس خوش بخت ! در این شرایط آسونه. بلافاصله با نگرانی اون قطعه رو بر می داره چندتا شات می گیره و مرتب سعی می کنه با قبل از واقعه ! اون رو مقایسه کنه چه از لحاظ عملکرد و چه ظاهر. در این حالت برخی که کمی وسواسی تر هستند حتی اگر تجیزات کاملا سالم هم باشند مرتب از خودشون می پرسن " سالم یعنی چی؟" اگر بعدا خراب شد چی و اگر... خوب در این حالت چیزی که خیلی کمک میکنه خوندن تجربیات دیگرانه. به همین دلیله که برای همه ما انتخاب کیف و سایر اقلام محافطتی با انواع فن آوریهای مختلف مثل خرید خود دوربین اهمیت داره.
    یک تجربه شخصی. مدتی پیش EOS 5D خودم که خیلی هم دوستش داشتم! در حالیکه از شانه ام آویزان بود به خاطر یک حرکت کوجک به شدت به چارچوب فلزی در خورد. پیشانی دوربین مثل اینکه قمه ! خورده باشه رفت تو. من قید منشور و سنسورهای پشت اون زدم . خوشبختانه مشکلی پیش نیومد ولی تا مدتها با دیدن شیار وسط پیشانی از مکانیزمهای دفاعی روانشناختی !! استفاده می کردم تا خودم رو راضی کنم چیزی نشده !!!. شاید برای شما هم پیش اومده باشه....:biggrin:
    shabab، barca007 و aidin594 تشکر می‌کنند.
    EOS 5D+VG, EOS 7D+VG, Sigma 10-20, EF 24-105L,EF 50 f1.4, EFS 15-85, Speedlite 580EXII, Giottos MGL9241B, Giottos MH7012, Lowepro Promag2 AWx2
    ایران من. سرزمین سپند هزاره ها