صفحه 5 از 103 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 55 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 1025
Like Tree1396تشکر

موضوع: Laptop / Notebook مناسب برای عکاسی دیجیتال

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2447

پیش فرض پاسخ: Laptop / Notebook مناسب برای عکاسی دیجیتال

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedch67 نمایش پست ها
    قبلا گفتم اکثر این مدل ها رو یکی دو روز با هاش کار کرذم و روی تجربه این حرف رو زدم
    سلام

دوست عزیز با یکی دو روز لمس کردن لپ تاپ چه جور تجربه ای غیر از سنجش وزن حاصل میشه؟ آیا میشه در طی چند روز با سخت افزار و سیستم عاملها و نرم افزارهای مختلف کار کرد و واکنش سیستم رو دید و نتیجه گیری کرد؟ بنده که ۶ ساله از لپ تاپ های دل و فوجیتسو و توشیبا استفاده میکنم هنوز جرات ندارم بگم تجربه من میگه دل خوبه یا بد.
    شما تا حالا لینوکس روی دل نصب کردید؟ روی اچ پی چطور ؟ سونی؟ همه که عشق ویندوز نیستند که.آیا رفتار لپ تاپ ها رو زیر سیستم عاملهای مختلف دیدید که اینجور با قطعیت رای میدید؟

(پ ن: کاوه عزیز ماشالله دستتان چه تند شده! )
    Ali Talebi تشکر می‌کند.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

دوستان گرامی،اگر شما بر فرض ماهی 2-3 نوت بوک میخرید!اگر مثلا تا الان با 5 مدل نوت بوک کار کرده اید!مطمئن باشید بیش از من با نوت بوک سر کار نداشته اید!
    اینجانب در ماه حداقل 120تا150 نوت بوک با برند دل میفروشم و اگر این تعداد را در 5 سال سابقه کار اینجانب جمع کنید ارزش به آن به چند ملیارد تومان خواهد رسید!
    نوت بوکهای شخصی اینجانب هم همگی دل بوده و هر کدام روزانه حداقل 16-17 ساعت روشن بوده و کار میکرده است!
    با این وجود آنگونه که شما در مورد نوت بوکها به خود حق قضاوت میدهید به خود این حق را نمیدهم.

در مورد مشکل پیدا نکردن نوت بوکهای غیر از دل هم انگونه که شما گفتید حتی کارخانه ها هم نمی توانند ادعا کنند.

علاقه ای به ادامه این بحث به آن گونه(دیمی و بی مدرک و همانند ادعاهای بی اساسی فروشندگانی که برایشان فرقی نمی کند که گونی برنج را می فروشند یا نوت بوک و یا گوسفند)ندارم.شما اگر واقعا بخواهید ببینید که لپ تاپهای دیگر با آن کارت گرافیک مشکل داشته اند یا نه می توانید در چند ثانیه سرچ به جواب برسید.
    مزیتهای محصولات دل به خصوص در نوت بوک بیش از استحکام آن است و بی دلیل نیست که همیشه در رده اول یا دوم فروش نوت بوک در جهان قرار دارد.

به هر حال اصل مطلب را کاوه عزیز فرمودند.

دوستان اگر در مورد مشکلات و خدمات نوت بوکهای دل امری داشتند می توانند روی کمک اینجانب حساب کنند.
    hamedch67 و Ali Talebi تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر همراه
    تشکر کرده
    844

با سلام خدمت دوستان.
    جناب قبادی، اینطور که شما گفتید، پس باید در تمام شرکت ها را بست!! و فقط ارزانترین را خرید!
    اگر طراحی، تولید و... دو لپ تاپ سونی و دل توسط یک شرکت باشد، پس معذرت میخواهم مردم همه عقلشان کم است که پول بیشتر به فلان برند بدهند؟
    پس شرکتی به نام لنوو، دل، سونی، و.... پرسنلش چکار میکنند؟ مثل ایران صبح ها به سر کار میروند، صبحانه میل میکنند، چرت میزنند(یا همان جلسه دارند!!)، نماز و ناهار میل میکنند و برمیگردند خانه؟(شوخی)
    نه. به این سادگی که شما فرمودید نیست.
    متاسفانه فکر کنم شما طراحی را با تولید اشتباه کردید. بحث سر طراحیست، نه تولید. اگر بحث سر تولید بود، بله حق با شماست.
    این شرکت های دل، سونی و... هرکدام بخشی از لپ تاپ را طراحی میکنند.
    مثلا در لپ تاپ سونی فقط ال سی دی برای شرکت سونیست. در اغلب لپ تاپ ها مثلا دی وی دی درایو برای توشیباست. هارد برای هیتاچی، وسترن، سامسونگ و یکی دو شرکت دیگر. سی پی یو برای... گرافیک برای ... کارت صوتی ... و....
    این که بیاییم بگوییم آقا همه یکیند، همه مال Quanta هستند یکم غیر تخصصی است.
    حداقل طراحی را با تولید جدا کنید جناب قبادی.
    شرکت اینتل چیست؟ چیکارست؟ اگر Quanta همه کارست که همه چی زیر سواله!

جناب مبین عزیز
    دیمی و بی مدرک و همانند ادعاهای بی اساسی فروشندگانی که برایشان فرقی نمی کند که گونی برنج را می فروشند یا نوت بوک و یا گوسفند
    اینجانب در ماه حداقل 120تا150 نوت بوک با برند دل میفروشم و اگر این تعداد را در 5 سال سابقه کار اینجانب جمع کنید ارزش به آن به چند ملیارد تومان خواهد رسید!
    ما که فروشنده نبودیم، متهم شدیم. شما که خود فروشنده اید!
    17-18 ساعت جلوی Run هایی که من گرفته ام و میگیرم یعنی صفر. بیشتر استفاده شما روشن بوده و از شغلتان، مصرفتان معلوم است(با درصدی بالا و پایین). اما من اشاره کرده ام که چه کاری از کامپیوتر میکشم. در کار بنده این موضوع که گفته ام به کرات دیده شده. نگویید نیست. عرض کردم دیدم. نگویید دیمی، بنده کارم شبیه سازیست اگر پرفورمنس لپ تاپ کوچکترین تغییری کند برای کسی که با آفیس و... کار میکند، یا با فتو شاپ کار میکند و در طول مدت کار شاید فقط 10% زمانش نیاز به استفاده از حداکثر قدرت لپ تاپ است. اما برای شبیه سازی، کم شدن فقط 5% سرعت، برابر 4-5 ساعت تاخیر در گرفتن جواب است!! این موضوع است که باعث میشود بنده با اطمینان از کم شدن پرفورمنس صحبت کنم. این دیمی نیست، حاصل 4-5 سال کار با لپ تاپ و پی سی با این شیوه است.

پس بهتر است با اطلاعات کامل و با دید باز و سنجیده نظر دهیم.سعی کنیم در مورد مواردی که به سادگی قضاوت می کنیم کمی تحقیق کنیم.
    فکر کنم جناب قبادی با مواردی که اشاره کردم این موضوع روشن شده باشد که تحقیق کرده ام. تحقیق که چه عرض کنم، دیده ام.
    یک سر هم به سایت CFD-Online بزنید، در آنجا بیشتر به اثر پرفورمنس در کار شبیه سازی پی میبرید;)
    شنیدن(تحقیق) کی بود مانند دیدن؟!:biggrin:

اصولا هر کدام که قیمت بهتری دارند ( با مشخصات مشابه ) به نظرم با ارزش تر هستند.
    برعکس شما نظر بنده همان ضرب المثل معروف انگلیسی هاست!:دی
    ما آنقدر پولدار نیستسم که ....
    بحث خیلی منحرف شده، اما به نظرم اینگونه بحث ها در فروم برای اشتراک اطلاعات و به خصوص تجربه ها لازم است.
    موفق باشید.
    yasin-m تشکر می‌کند.
    حمید
    6D / 24-70L f2.8 II / 24-105L / 70-200L f2.8 III / 600EX / 430EX II
    parsluxe.com

تشکر کرده
    13646

کد:
     نه. به این سادگی که شما فرمودید نیست.
    اتفاقا دقیقا به همان سادگیست که جناب قبادی فرمودند.

مثلا در لپ تاپ سونی فقط ال سی دی برای شرکت سونیست
    اتفاقا در اکثر مواقع این گونه نیست.

به جز بدنه یک نوت بوک شاید چیزی حدود 5% از قطعات آن (و حتی مادر برد)تولید کارخانه سازنده(البته اسمبل کننده گویا تر است)می باشد.

دوست عزیز من را مجبور می فرمایید وارد بخشی از بحث شوم که تمایلی به ورود به آن ندارم!
    از آنجا که فروش ما همراه با ساپورت کامل هست و مشتریان در اینجا انتظاراتشان بسیار بیش از حد هست و برای کوچکترین مشکلی (مثل ویروسی شدن سیستم عامل) ما را مقصر می دانند و فکر نمیکنم شما تنها کسی باشید که تا کنون با نوت بوک رندر و شبیه سازی انجام داده اید!بسیاری از مشتریان ما رندرهایی بسیار سنگینتر از کار شما دارند که چندیدن روز کار آنها طول میکشد و نه چندیدن ساعت!
    اتفاقا دل را دارید به چیزی محکوم میکنید که به آن حسن شهرت دارد.

چگونه است که کسی از این چندیدن هزار مشتری من تا کنون چنین ادعایی عجیبی را نداشته اند و فقط شما دارید؟
    بیشتر مشتریان دل این دستگاه ها برای کار میخرند و دنبال کشیدن کار سنگین از آن هستند که به ظاهر معمولی آن اهمیت نداده و به دنبال مشخصات بالا با قیمت خوب و کیفیت ضمانت شده این دستگاه ها را خرید می فرمایند!
    ولی بسیار از افراد که کار خاصی با دستگاه ندارند و به عنوان یک جنس لوکس به دنبال خرید نوت بوک هستند(مثل خانمها) به ندرت به سراغ خرید دل می آیند.

به هر حال این گونه صحبتها که مبنای درست علمی ندارد خیلی مفید فایده نخواهد بود!
    بنده حاضر هستم از بیست و چند مدل نوت بوکی که در فروشگاه موجود دارم هر کدام را که شما خواستید با نوت بوک شما به صورت همزمان زیر رندر قرار دهم.

هر زمان تمایل داشتید خبر دهید.

پ ن:از زمانی که من وارد بازار نوت بوک شده ام هر روز با دو پرسش روبرو میشوم که دیگر نسبت به آنها آلرژی پیدا کرده ام!
    1-دل بهتر است یا سونی؟
    2-میگویند نوت بوکهای جدید دل مثل قبلیها نیست و بسیار مشکل دار شده است!درست است؟

و البته یک سوال دیگر هم هست!اشنتیون خرید نمی دهید؟

متاسفانه بسیاری از فروشندگان برای فروش مدلهای دیگری جز دل که سود فروش آنها به خاطر رقابت کمتر در فروش(مثل msi) و یا جا افتادن این موضوع که فلان مدل را باید گران فروخت چون مشتریهای آن دنبال جنس لوکس هستند (مثل سونی) به گفتن هر دروغی تن میدهند.
    (سود فروش یک نوت بوک و یا حتی نت بوک سونی به صورت معمول 2یا 3 برابر فروش یک نوت بوک هم قیمت دل است)

که عواقب آن به وجود آمدن چنین سوالها و توهماتی است!

بنده تا کنون نشنیده ام که مثلا در طول زمان سرعت یک cpu:2.8 کم شود و مثلا سرعت آن به 2.2 کاهش یابد.
    یا رم 4 گیگ با گذشت زمان مستهلک شده و بشود 3 گیگ و بعد از مدتی هم احتمالا تمام شود.
    در مورد کیفیت هم از آنجا که دل به آن شک ندارد تمام قطعات نوت بوک را بر خلاف دیگر کارخانه ها گارانتی تعویض میکند!
    بنده همیشه به مشتریها بعد از خرید میگویم که تمام قطعات دستگاه شما بین یک تا سه سال(بسته به مدل) گارانتی دارند!شما تا پایان گارانتی میتوانید حتی شبها هم دستگاه را خاموش نفرمایید.
    Kourosh Kahal تشکر می‌کند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر همراه
    تشکر کرده
    844

با سلام.
    به جز بدنه یک نوت بوک شاید چیزی حدود 5% از قطعات آن (و حتی مادر برد)تولید کارخانه سازنده(البته اسمبل کننده گویا تر است)می باشد.
    فکر کنم با همین جمله جواب خود را دادید. این که تائید کننده حرف بنده است که هرکدام یک بخش را میزنند. و مخالف حرف جناب قبادی. پس به همین سادگی نیست!
    بسیاری از مشتریان ما رندرهایی بسیار سنگینتر از کار شما دارند که چندیدن روز کار آنها طول میکشد و نه چندیدن ساعت!
    ایکاش متن بنده را با دقت تر میخواندید!
    من کارم شبیه سازیست، شاید برای همین این موضوع را بسیار دقیق دنبال کرده ام. در شبیه سازی شما هر دو CPU را 100% درگیر میکنید، آن هم به مدت چند روز. یعنی این مورد کم شدن سرعت را میتوانید با زیاد شدن زمان Run براحتی درک کنید.
    برای شبیه سازی، کم شدن فقط 5% سرعت، برابر 4-5 ساعت تاخیر در گرفتن جواب است
    به هر حال این گونه صحبتها که مبنای درست علمی ندارد خیلی مفید فایده نخواهد بود!
    نمیدانستم باید به چشمان خودم هم شک کنم! آن هم نه یکبار، دوبار! بلکه 4-5 سال!!
    متاسفانه بسیاری از فروشندگان برای فروش مدلهای دیگری جز دل که سود فروش آنها به خاطر رقابت کمتر در فروش(مثل msi) و یا جا افتادن این موضوع که فلان مدل را باید گران فروخت چون مشتریهای آن دنبال جنس لوکس هستند (مثل سونی) به گفتن هر دروغی تن میدهند.
    (سود فروش یک نوت بوک و یا حتی نت بوک سونی به صورت معمول 2یا 3 برابر فروش یک نوت بوک هم قیمت دل است)

من فروشنده نیستم، اما شما...!
    بنده تا کنون نشنیده ام که مثلا در طول زمان سرعت یک cpu:2.8 کم شود و مثلا سرعت آن به 2.2 کاهش یابد.
    یا رم 4 گیگ با گذشت زمان مستهلک شده و بشود 3 گیگ و بعد از مدتی هم احتمالا تمام شود.
    از کجای حرف های من این برداشت شده؟
    پرفورمنس کم شده یعنی چی؟ یعنی رم کم شده!؟ یعنی سی پی یو کم شده؟!!
    کارایی یک دستگاه به سرعت CPU، مقدار RAM , .. است، اما هماهنگ بودن این اجزا بسیار مهمتر از سرعت تک تکشان است. این عمل بوسیله مادربرد انجام میشود. مادربرد وقتی ضعیف باشد پس از یک مدت شما از حداکثر قابلیت های دستگاه نمیتوانید بهره مند بشوید.
    شما وقتی خودتان PC جمع میکنید(که فکر کنم این کار را 100ها بار انجام داده اید) بسیار به این مساله بر میخورید. قطعات باید با مادربرد اصطلاحا مچ باشند. این را اگر رد کنید که...!
    در مورد کیفیت هم از آنجا که دل به آن شک ندارد تمام قطعات نوت بوک را بر خلاف دیگر کارخانه ها گارانتی تعویض میکند!
    این از آن حرف هایی است که فقط و فقط فروشنده های عزیز میزنند!
    تمام قطعات نوت بوک!!!!!!!!!
    کدام قطعات را عوض میکند؟
    رم؟ هارد؟ کی برد؟! ال سی دی؟! درایو؟! باتری؟!!
    ببینم بقیه را چطوری عوض میکنند؟ مثلا CPU! یا کارت گرافیک؟!
    اصلا غیر از موارد بالا بقیه قابل تعویضند؟!
    اینجاست که من می گویم مهمترین مورد مادربرد است! بقیه و مهمترین بخش فقط وفقط مادربرد است.
    بنده همیشه به مشتریها بعد از خرید میگویم که تمام قطعات دستگاه شما بین یک تا سه سال(بسته به مدل) گارانتی دارند!شما تا پایان گارانتی میتوانید حتی شبها هم دستگاه را خاموش نفرمایید.
    این حرف ها را هم فقط فروشنده ها میزنند!
    لپ تاپی که بخواهد فقط روزها کار کند را باید انداخت دور!
    کسی حق ندارد برای لپ تاپ میزان مصرف روزانه تعیین کند، الا کارخانه سازنده! که هیچ کارخانه ای صحبت از میزان مصرف نکرده است. و لپ تاپ باید بتواند 24 ساعته کار کند و میکند این دیگه از اون حرف ها بود جناب مبین عزیز!
    به قول همه!!
    گارانتی در ایران یعنی کشک!
    بنده حاضر هستم از بیست و چند مدل نوت بوکی که در فروشگاه موجود دارم هر کدام را که شما خواستید با نوت بوک شما به صورت همزمان زیر رندر قرار دهم.

هر زمان تمایل داشتید خبر دهید.
    این جملات بالا را هم چندین با از زبان فروشندگان عزیز شنیده ام.
    بنده هم نسبت به این جملات آلرژی دارم!
    بنده و تنی چند از دوستان در دانشگاه برای کار خودمان یعنی شبیه سازی، 4-5 سال، این مورد را تست کرده ایم و نتیجه را هم اعلام کرده ام. نیازی به تست مجدد نیست.
    موفق باشید.
    حمید
    parsluxe.com

تشکر کرده
    13646

حرف کاوه جان دلیلی بود بر شباهت محصولات موجود در بازار به هم و گفته من هم در همان راستا!مخالفت این دو را چگون به دست آوردید؟

نمیدانستم باید به چشمان خودم هم شک کنم! آن هم نه یکبار، دوبار! بلکه 4-5 سال!!
    یعنی شما 4-5 سال است که دارید به صورت همزمان از هر دو استفاده میفرمایید تستهای درست و علمی از پرفورمنس میگیرید و به یک نتیجه میرسید؟

چشمهای شما از کی تا به حال شده مبنای حرف علمی؟

من فروشنده نیستم، اما شما...!
    خوب که چی؟

از کجای حرف های من این برداشت شده؟
    از آنجا که گفته شد پرفورمنس دستگاه بعد از دو سال کاهش میابد!!

این عمل بوسیله مادربرد انجام میشود. مادربرد وقتی ضعیف باشد پس از یک مدت شما از حداکثر قابلیت های دستگاه نمیتوانید بهره مند بشوید.
    هم من و هم به نوعی کاوه اشاره کرد که حتی مادر برد را هم شرکتهای دیگری میسازند!که تعدادشان زیاد نیست!

شما وقتی خودتان PC جمع میکنید(که فکر کنم این کار را 100ها بار انجام داده اید)
    بنده تا کنون نه pc داشته ام و نه حتی یکبار pc جمع کرده ام!(فروش و خدمات ما تخصصی و تک برندیست)

مقایسه خرید نوت بوک با آپشنهای مختلف (و محدود)در یک کارخانه با جمع کردن پی سی در اینجا با نظر شخصی و به صورت سلیقه ای(عشقی)بسیار متفاوت است.
    باز هم شما در تمام برندها نوت بوکهایی که یک نوع cpu و ram و hdd و مادر برد و کارت گرافیک مشابه دارند و تفاوت در بدنه و جزئیات هست را مشاهده میفرمایید.

این از آن حرف هایی است که فقط و فقط فروشنده های عزیز میزنند!
    تمام قطعات نوت بوک!!!!!!!!!
    کدام قطعات را عوض میکند؟
    لطف میفرمایید فارسی عبارت فوق را بنویسید؟
    من ظاهرا به فارسی نوشته ام و ابهامی در آن نمیبینم!
    تعویض تمام قطعات نوت بوک=تعویض تمام قطعات نوت بوک

کسی حق ندارد برای لپ تاپ میزان مصرف روزانه تعیین کند، الا کارخانه سازنده! که هیچ کارخانه ای صحبت از میزان مصرف نکرده است. و لپ تاپ باید بتواند 24 ساعته کار کند و میکند این دیگه از اون حرف ها بود جناب مبین عزیز!
    دوست عزیز ظاهرا شما معانی رو برعکس درک میفرمایید
    من گفتم یک تا سه سال خاموش نفرمایند و شما میگویید ساعت کار تعیین کردی برای آن؟
    ساعت کار مد نظر نبود
    بر فرض هم در این مدت n بار نوت بوک خراب شود(که نوت بوکهای دل به سخت کاری شهره هستند) باز هم صحیح و سالم آن را تحویل خواهند گرفت!

این جملات بالا را هم چندین با از زبان فروشندگان عزیز شنیده ام.
    بنده هم نسبت به این جملات آلرژی دارم!
    بنده و تنی چند از دوستان در دانشگاه برای کار خودمان یعنی شبیه سازی، 4-5 سال، این مورد را تست کرده ایم و نتیجه را هم اعلام کرده ام. نیازی به تست مجدد نیست.
    موفق باشید.
    چه جالب!
    انشالله که درست میفرمایید
    بنده خودم تا کنون این پیشنهاد را به هیچ کس نداده ام!هیچ کس دیگر هم حاضر نیست چنین پیشنهادی به شما بدهد.
    تست کردن آن بسیار راحت است
    یک روز با هم به پایتخت میرویم و میگوییم ما میخواهیم تست پرفورمنس از هر کدام از نوت بوکهای شما که دوست داشتیم بگیریم!
    پاسخ صاحبان فروشگاه ها را هم میشنویم

تست کردن که ترس ندارد دوست من!شما هر نوت بوک از هر برندی با مشخصات مشابه را بیاورید من هم مشابه همان نوت بوک را در اختیار شما قرار میدهم.شما با چشمهایتان که تست علمی انجام میدهید تست کنید تا ما نتیجه را ببینیم.;)
    شما از ردندر صحبت میکنید و بعد میگویید مدلهای 12 و 13 اینچ مشکل داشته اند؟این تستهای فوق علمیتان را با آن دستگاه ها انجام داده اید؟
    فکر میکنم تستهای این چنین که یکبار انجام و مشاهده شده است همان به درد خودتان و کارفرمایتان میخورد!

با هم موفق باشید و شاد
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر همراه
    تشکر کرده
    380

سلام
    در مورد افت پرفرمنس من هم چیزهایی شنیدم ولی هنوز به نتیجه ای نرسیدم و نه قبول میکنم و نه آن را رد می کنم.

ولی یکی از دلابل این افت هارد هست این موضوع را چندین بار امتحان کردم که بعد از حدود 2 سال وقتی هارد نو روی لپ تاپ یا پی سی عوض میکنم تغییر چشم گیری می کند!
    Hamid-P تشکر می‌کند.
    حامد چرخ انداز

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

خوب این بحث خیلی داره سمت و سوی آن تخصصی میشود و شاید در حیطه فروم های تخصصی مربوط به کامپیوتر باشد.... به هر شکل

از دیده من پرفورمنس یک لپ تاپ میتواند کاهش پیدا کند. منتهی زمان عامل اصلی آن نیست. گرچه میتواند یکی از عوامل تاثیر گذار باشد که نشات گرفته از پارامترهایی دیگر است.

مسلما کارکرد ناصحیح یا افت کارکرد یکی از اجزا روی کل سیستم تاثیر گذار است. فرضا یک هارد که 3 ساعت مدام در حالت رید و رایت هست. با کاهش سرعت روبرو خواهد شد.

این موضوع نیاز به شناخت دقیق اجزا لپ تاپ خواهد داشت. از برق مصرفی تا کامپتیبل بودن آنها با هم تا نوع استفاده یا حتی overheats شدن دستگاه.

گاهی ... یا اصولا یک عملکرد ضعیف سیستم خنک کننده دستگاه در یک بازه زمانی پس از مصرف میتوان کل دستگاه را درچار این مشکل کند ( کاهش پرفورمنس ) .

نهایت آنکه کاهش پرفورمنس یک دستگاه به معنی کاهش نامینال اسپک آن نیست. اما چیزیست که میتواند اتفاق بیافتد و میتوان با شناخت درست از مشخصات و رفتار یک دستگاه بهترین بهره وری را از آن بدست آورد

موفق باشید.
    Hamid-P، Navid7h، hamedch67 و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    844

با سلام.
    مخالفت این دو را چگون به دست آوردید؟
    پس شرکتی مثل Quanta که لب تاپ های DELL و Sony و .... را می سازد چکاره است؟
    فرقی نمی بینید؟
    (پست را فقط بخوانید. نیازی به دقت و تجزیه تحلیل نیست.)

یعنی شما 4-5 سال است که دارید به صورت همزمان از هر دو استفاده میفرمایید تستهای درست و علمی از پرفورمنس میگیرید و به یک نتیجه میرسید؟
    بنده و تنی چند از دوستان در دانشگاه برای کار خودمان یعنی شبیه سازی، 4-5 سال، این مورد را تست کرده ایم و نتیجه را هم اعلام کرده ام
    خیلی ساده است! مقایسه لپ تاپ خودم و دوستان که دل و سونی و لنوو دارند.(پست را فقط بخوانید. نیازی به دقت و تجزیه تحلیل نیست.)

خوب که چی؟

اینکه فکر میکنید این حرف های من توهم است و حرف های فروشنده است.

از آنجا که گفته شد پرفورمنس دستگاه بعد از دو سال کاهش میابد!!
    کارایی یک دستگاه به سرعت CPU، مقدار RAM , .. است، اما هماهنگ بودن این اجزا بسیار مهمتر از سرعت تک تکشان است. این عمل بوسیله مادربرد انجام میشود. مادربرد وقتی ضعیف باشد پس از یک مدت شما از حداکثر قابلیت های دستگاه نمیتوانید بهره مند بشوید.
    خیلی ساده نوشتم!(پست را فقط بخوانید. نیازی به دقت و تجزیه تحلیل نیست.)

هم من و هم به نوعی کاوه اشاره کرد که حتی مادر برد را هم شرکتهای دیگری میسازند!که تعدادشان زیاد نیست!
    بله. دقیقا مسئله همین است و کدام شرکت ها؟ دل؟ سونی؟

لطف میفرمایید فارسی عبارت فوق را بنویسید؟
    من ظاهرا به فارسی نوشته ام و ابهامی در آن نمیبینم!
    تعویض تمام قطعات نوت بوک=تعویض تمام قطعات نوت بوک
    فارسی نوشتم. منظور کاملا مشخص است.
    این حرف فقط حرف فروشنده هاست برای عوام فریبی.

دوست عزیز ظاهرا شما معانی رو برعکس درک میفرمایید
    من گفتم یک تا سه سال خاموش نفرمایند و شما میگویید ساعت کار تعیین کردی برای آن؟
    ساعت کار مد نظر نبود
    بر فرض هم در این مدت n بار نوت بوک خراب شود(که نوت بوکهای دل به سخت کاری شهره هستند) باز هم صحیح و سالم آن را تحویل خواهند گرفت!
    تعجبی ندارد، این حرف ها فقط حرف فروشنده هاست. مبنای علمی اش کجاست؟ از کجای این موارد میشود نتیجه گرفت که چی خوبست و چی بدست؟ اینکه گارانتی این حرف را میزند، یا شما این حرف را میزنید صرف تضمین است. نه اینکه این خوبست یا بد.

چه جالب!
    انشالله که درست میفرمایید
    بنده خودم تا کنون این پیشنهاد را به هیچ کس نداده ام!هیچ کس دیگر هم حاضر نیست چنین پیشنهادی به شما بدهد.
    تست کردن آن بسیار راحت است
    یک روز با هم به پایتخت میرویم و میگوییم ما میخواهیم تست پرفورمنس از هر کدام از نوت بوکهای شما که دوست داشتیم بگیریم!
    پاسخ صاحبان فروشگاه ها را هم میشنویم

تست کردن که ترس ندارد دوست من!شما هر نوت بوک از هر برندی با مشخصات مشابه را بیاورید من هم مشابه همان نوت بوک را در اختیار شما قرار میدهم.شما با چشمهایتان که تست علمی انجام میدهید تست کنید تا ما نتیجه را ببینیم.
    پرفورمنس آنها بعد از مدتی کم میشود.
    بنده و تنی چند از دوستان در دانشگاه برای کار خودمان یعنی شبیه سازی،
    4-5 سال
    ، این مورد را تست کرده ایم
    نه همان روز. بعد از گذشت زمان.(پست را فقط بخوانید. نیازی به دقت و تجزیه تحلیل نیست.)

شما از ردندر صحبت میکنید و بعد میگویید مدلهای 12 و 13 اینچ مشکل داشته اند؟این تستهای فوق علمیتان را با آن دستگاه ها انجام داده اید؟
    کجا گفته ام رندر؟:(پست را فقط بخوانید. نیازی به دقت و تجزیه تحلیل نیست.)think:;
    در کار شبیه سازی
    شبیه سازی چه ربطی به رندر داره؟!
    بگید ما هم بفهمیم!!

فکر میکنم تستهای این چنین که
    یکبار انجام و مشاهده شده است
    همان به درد خودتان و کارفرمایتان میخورد!
    بنده و تنی چند از دوستان در دانشگاه برای کار خودمان یعنی شبیه سازی، 4-5 سال، این مورد را تست کرده ایم
    (پست را فقط بخوانید. نیازی به دقت و تجزیه تحلیل نیست.)

همان به درد خودتان و کارفرمایتان میخورد
    دانشگاه
    دیگه خواهشا وقتی طرف مقابلتان را نمیشناسید، حداقل به کلمات دقت کنید. این تجربه ای که عرض کردم خدمت دوستان از چندین استاد دانشگاه و چندین دانشجوی دکترا و فوق لیسانس و لیسانس است که پروژه های آنها شبیه سازیست و بنده هم جزو کوچکی از آنها هستم. لطفا مراعات کنید.
    من چیزی را که دیده ام گفتم.
    همیشه بدانید در عمل باید شناخت.

بطور خلاصه،
    جناب مبین اگر این پست را با دقت مشاهده کنید میبینید که من فقط حرف های قبلی ام را کپی پیست کردم.
    فکر کنم قبل از جواب دادن بهتر باشد حداقل پستی را که میخواهید به آن جواب دهید را بادقت بخوانید.

موفق و پیروز باشید.
    حمید
    parsluxe.com

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedch67 نمایش پست ها
    سلام
    در مورد افت پرفرمنس من هم چیزهایی شنیدم ولی هنوز به نتیجه ای نرسیدم و نه قبول میکنم و نه آن را رد می کنم.

ولی یکی از دلابل این افت هارد هست این موضوع را چندین بار امتحان کردم که بعد از حدود 2 سال وقتی هارد نو روی لپ تاپ یا پی سی عوض میکنم تغییر چشم گیری می کند!
    اگر تغییر چشمگیری بین سرعت هارد دیسک 2 سال کار کرده و هارد دیسک نو میبینید، بدون کوچکترین شکی معیارتان و آزمایش سرعتتان اشتباهات اساسی دارد.

99.99999999999% مواردی که با نام کاهش پرفورمنس از آنها یاد میشود صرفا به دلیل مسائل نرم افزاری است. بخش سخت افزاریش هم بسیار بسیار به ندرت رخ میدهد و اگر هم رخ بدهد شناسایی علتش به طور علمی نیازمند تست های پیچیده است و در حد چند درصد است.
    آرش شاهکار

صفحه 5 از 103 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 55 ... آخرینآخرین