صفحه 93 از 103 نخستنخست ... 43 83 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 921 تا 930 , از مجموع 1025
Like Tree1396تشکر

موضوع: Laptop / Notebook مناسب برای عکاسی دیجیتال

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    دوستان گرامي به نظرتان كدام يك از لپ تاپ هاي زير براي ويرايش عكس (و ويديوي سبك) به علاوه اتوكد و نرم افزارهاي عمومي مناسبتر است:

1- Lenovo Ideapad Z5170 - E - 15 inch Laptop
    به قيمت 3,149,000 تومان با مشخصات زير:

Core i7 5500U 2.4-3GHz
    Cash 4MB
    Ram 8MB DDR3
    256GB SSD
    گرافيك: AMD Radeon R9 M375 با 4GB حافظه اختصاصي (كل حافظه گرافيك 6144MB)
    نمايشگر: TFT LED-backlit LCD سايز 15.6 اينچ Full HD

2- ASUS K550JX - A - 15 inch Laptop
    به قيمت 3,539,000 تومان
    با مشخصات زير:

Core i7 4270HQ 2.6-3.6GHz
    Cash 6MB
    Ram 8MB DDR3
    HDD 1TB 5400RPM
    گرافيك: GeForce GTX 950M NVIDIA با 4GB حافظه اختصاصي (كل حافظه گرافيك 6144MB)

3-Lenovo Flex 2 - J -15 inch
    به قيمت 2890000 تومان
    با مشخصات زير

Core i7 4510U 2.0-3.1GHz
    Cash 4MB
    Ram 8MB DDR3
    HDD 1TB 5400RPM به علاوه 8GB SSD
    گرافيك: GeForce GT 840M NVIDIA با 4GB حافظه اختصاصي (كل حافظه گرافيك 6144MB)
    نمايشگر: IPS LCD سايز 15.6 اينچ Full HD لمسي با قابلیت دریافت ۱۰لمس همزمان

لطفاً بنده را راهنمائي كنيد!
    ارادت
    من نظر خاصی در مورد این سه تا لپتاپ ندارم اما،
    گزینه اول بد نیست،
    گزینه دوم مشکل هارد دارد، اگر یک اس اس دی اضافه کنید شاید بد نباشد،
    گزینه سوم مشکل صفحه نمایش دارد.
    در هر صورت هر سه برای رندر فیلم مشکل رم دارند. البته برلی فتوشاپ مشکلی نخواهند داشت.
    اگر من بودم اولویتم برای انتخاب، صفحه نمایش، هارد اس اس دی، رم و سی پی یو بود.
    msh2200 و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

ممنونم. الآن مانيتور و كيبورد و ... ندارم. (يك لپتاپ عهد بوق دارم كه ديروز هرد ديسكش براي بار دوم سوخت!) اطلاعاتم هم به روز نيست. يك سيستم مي خواهم كه توان پردازشش معادل يا بهتر از لپتاپ هاي گفته شده باشد.
    سپاس و ارادت
    درود
    جناب چگینی، دوستان راهنمایی فرمودند، ولی یک نکته را شخصا بهش رسیدم و اون هم این که هیچ چیزی جای دسکتاب را نمی گیره!
    مطمئنا یک دسکتاب خوب خیلی کاراتر از یک لب تاب خواهد بود که در سطح متوسط قرار داره و دلیل اثبات این ادعا هم میزان توان مصرفی یک دسک تاپ در برابر لب تابه.
    البته بهتره بگیم هر کدام جای خودشان.
    این کاربری افراده که مشخص می کنه چه وسیله ای بیشتر به کارش میاد و برای اون سرمایه گذاری می کنه.
    در بازار عرف کامپیوتر متاسفانه ملاک تهیه سیستم فقط حجم و مدله! مثلا CPU حتما i7 باشه! رم حتما 16 گیگ و هارد ssd 256
    اما در عمل و مکانهای تخصصی (الحمد الله مثل فروم خودمون) وضعیت متفاوته.
    ممکنه مثلا شما یک CPU i3 پیدا کنید که قدرت پردازشش 3.7Ghz باشه در حالی که i7 ای با قدرت پردازش 2G هم قیمتش پیدا بشه یا حتی گرانتر. قطعا برای کسی که فعالیت موازی سنگین نداره اون i3 کاراتر خواهد بود.
    یا رم 16 گیگی مثلا پیدا بشه سرعت کلاکهاش 800 باشه و یک رم 8 گیگ سرعت کلاک هاش 1600 باشه. در استفاده های عادی مطمئنا این سیستم ها بهتر از یک سیستم اسمی قوی جواب میده.
    حالا همین قضیه در مورد لب تاب هم رایجه. تغییر نسل CPU ها، سرعت پردازش و سرعت کلاک های Ram همه و همه در عملکرد دستگاه موثر هستند و همین چیز هاست که باعث افزایش قیمت یک مدل مشابه نسبت به مدل دیگر خواهد شد.
    البته برای هر کسی یک مسئله و قطعه اولویته. مثلا جناب دانش پایه همیشه در کامنت ها به اولویت بودن نمایشگر برای شخص خودشان اشاره کرده اند و بنده شاید برام بیشتر از همه باطری اهمیت داشته باشه و دوست دیگری وزن و ....
    بنابراین بنظر شخصی بنده جنابعالی اول باید ببینید آیا حتما یک لب تاب نیاز دارید و اگر دسکتاب باشه هم کارتون انجام خواهد شد؟
    بدون شک ترکیب این دو وسیله با هم بیشتر کار ساز خواهد بود. اما اگر شما براتون قدرت اهمیت داره بنظر شخصی بنده هم شاید با حدود همین رنج قیمت یک دسکتاب کار راه انداز تر از لب تاب باشه بخصوص که قابلیت ارتقاع هم داره.
    ارادتمند
    DELL، nicebluesky، kiavash و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

سلام دوستان

بنده یک لپتاپ دارم با این مشخصات : core i5 2430M 2.4GHz که رم آن 4 و گرافیک 512مگابایت است که از ابتدا بصورت فابریک روی ان نصب بوده

قبلا که دوربینم 8 مگاپیکسل بود سرعت پردازش عکس ها راضی کننده بود اما حالا برای پردازش عکسهای 20 مگاپیکسلی قدری به مشکل بر میخورم. میخواستم بپرسم اگر بنده رم را به 6 یا 8 ارتقا بدم آیا توان پردازشی عکس ها بهبود پیدا میکند؟

بنده از لپتاپم صرفا برای ویرایش عکس استفاده و آفیس استفاده میکنم و هیچ کار بخصوص دبگری با آن نمیکنم .

ممنونم

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    سلام دوستان

بنده یک لپتاپ دارم با این مشخصات : core i5 2430M 2.4GHz که رم آن 4 و گرافیک 512مگابایت است که از ابتدا بصورت فابریک روی ان نصب بوده

قبلا که دوربینم 8 مگاپیکسل بود سرعت پردازش عکس ها راضی کننده بود اما حالا برای پردازش عکسهای 20 مگاپیکسلی قدری به مشکل بر میخورم. میخواستم بپرسم اگر بنده رم را به 6 یا 8 ارتقا بدم آیا توان پردازشی عکس ها بهبود پیدا میکند؟

بنده از لپتاپم صرفا برای ویرایش عکس استفاده و آفیس استفاده میکنم و هیچ کار بخصوص دبگری با آن نمیکنم .

ممنونم
    درود
    ابتدا بهتر هستش که تو دستگاهتون چک کنید و ببینید که کدوم قسمت از دستگاهتون بیشتر درگیر میشه و کم میاره(احتمال زیاد باید رم و یا سی پیو باشه)
    اگر فضای رم کم باشه که مشکل برطرف میشه با ارتقا رم(که احتمال 80 درصد مشکل همین هستش)
    اگر که مشکل از CPUباشه که باید به فکر تعویض دستگاه باشید

نکته:

اگر به نتیجه رسیدید که رم دستگاه نیاز به افزایش دارد،به FSB رم حتما توجه کنید و همچنین به حداکثر توانایی دستگاه شما برای پشتیبانی از رم((احتمال خیلی قوی،مشکلی نداشته باشه تا 8 گیگ))..چون هر رمی به هر دستگاهی نمیخوره{میتونین به عنوان نمونه رم دستگاه خودتون رو خارج،و همراه خودتون ببرین}

موفق باشید
    msh2200 و nicebluesky تشکر می‌کنند.
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

یک نکته که من درمورد سیستم و مخصوصا لپتاپ تجربه کردم را به دوستان عزیز مخصوصا جناب چگینی نازنین عرض می کنم:
    حقیقتا منم مشکل پردازش و انجام امور گرافیکی اهم از طراحی پوسترو ... و ادیت فیلهای خام با حجم بالا مثلا 24 مگا پیکسلی دی 7100 را داشتم و بعد از کلی تحقیق و تصمیم درمورد سرعت بالا کارایی همه جایی و قیمت مناسب به لپ تاپ لنوو وای 5070 رسیدم که گرافیک 4 هارد 1 ترا رم 8 سی پی یو آی 7 سری جدید داره و با خودم گفتم این باید بهترین باشه برای کارهای گرافیکی و ادیت عکس هم میتونه جای دسکتاپو بگیره و هم یه لپ تاپه خوبه نهایتا بعدا یه پولی رو که میخوام خرج دسکتاپ یا یه لپتاپه رده بالا کنمو میدم یه مانیتور حرفهای میگیرم، خلاصه لپ تاپ مذکور را خریدم تا حدودی سرعتش مناسب بود اما نه اون چیزی که من می خواستم با کلی تحقیق هارد خودشو با یه هارد پلکستور اس اس دی 256 عوض کردم ، سرعت لود برنامه ها و ویندوز بطور چشمگیری تغییر کرد و بهبود یافت، اما بازهم مشکل سرعت وجود داشت تا اینکه جایی خوندم برای انجام کارهای گرافیکی قبل از بازکردن اون نرم افزار مثلا فتوشتپ روی آیکون نرم افزار راست کلیک کنید و گزینه بازکردن بوسیله کارت گرافیک حرفه ای را انتخاب کنید، من نیز این کارو کردم و موقع پردازش و مراحل کار متوجه تغییر بهتر تو سرعت شدم و همینطور سیو کردن فایلهای حجیم از فتوشاپ به سیستم به مدد هارد اس اس دی بسیار سریع شده بود ، بعد از همه تحقیقات به این نتیجه رسیدم که برای انجام کارهایی که ما می خواهیم با این سیستممان انجام دهیم خرید کارت گرافیک قوی و حرفه ای مهمتریم مساله هست که این امر در لپ تاپ منتفی هست و در دسکتاپ هم برای یه گرافیک خوب که سرعت محسوسو بخواین تجربه کنید حداقل باید 1میلیون برای گرافیک هزینه کنید البته درصورتی که قطعات سیستم شما همگی قوی باشند، ضمنا تا یادم نرفته اصلا رو مانیتور لپتاپ حساب نکنید که بزرگترین اشتباه خواهد بود کارایی مانیتور لپ تاپ در حد انجام امور روزمره ، دیدن فیلم و گیم می باشد، امیدوارم راهنمایی خوبی به عزیزان کرده باشم ، راستی سرعت لود این لپتاپ با قطعاتی که گفتم با ویندوز 8.1 و همه نرم افزارهای گرافیکی نصب شده روش از زمان فشردن کلید تا زمان لود کامل حدودا 7 ثانیه می باشد.
    شاد و موفق باشید
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.
    عکاسی می تواند وسیله ای برای بیان آیات خداوند باشد، این آیات می تواند در چشم زنبور عسل و یا نمایش کل جهان هستی به مخاطب باشد.

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

سلام
    دوستان گرامي به نظرتان كدام يك از لپ تاپ هاي زير براي ويرايش عكس (و ويديوي سبك) به علاوه اتوكد و نرم افزارهاي عمومي مناسبتر است:

1- Lenovo Ideapad Z5170 - E - 15 inch Laptop
    به قيمت 3,149,000 تومان با مشخصات زير:

Core i7 5500U 2.4-3GHz
    Cash 4MB
    Ram 8MB DDR3
    256GB SSD
    گرافيك: AMD Radeon R9 M375 با 4GB حافظه اختصاصي (كل حافظه گرافيك 6144MB)

2- ASUS K550JX - A - 15 inch Laptop
    به قيمت 3,539,000 تومان
    با مشخصات زير:

Core i7 4270HQ 2.6-3.6GHz
    Cash 6MB
    Ram 8MB DDR3
    HDD 1TB 5400RPM
    گرافيك: GeForce GTX 950M NVIDIA با 4GB حافظه اختصاصي (كل حافظه گرافيك 6144MB)

3-Lenovo Flex 2 - J -15 inch
    به قيمت 2890000 تومان
    با مشخصات زير

Core i7 4510U 2.0-3.1GHz
    Cash 4MB
    Ram 8MB DDR3
    HDD 1TB 5400RPM به علاوه 8GB SSD
    گرافيك: GeForce GT 840M NVIDIA با 4GB حافظه اختصاصي (كل حافظه گرافيك 6144MB)
    نمايشگر: IPS LCD سايز 15.6 اينچ Full HD لمسي با قابلیت دریافت ۱۰لمس همزمان

لطفاً بنده را راهنمائي كنيد!
    ارادت
    جناب چگینی عزیز گزینه یک گزینه خوبی است ولی مدل بدون هارد اس اس دی شو بخرید و خودتون اس اس دی بهش اضافه کنید، چون میتونید با همون قیمت یه هارد حرفه ای مثل سندیسک اکستریم پرو روش بندازید، راستی فرق این لپتاپ با سری 5070 که پارسال وارد بازار شد داشتن دوتا یو اس بی 3 به جای یک عدد هست و همینطور داشتن نور صفحه کلید، داشتن حداقل 2 عدد یو اس بی 3 بسیار حیاتی هست برای انتقال اطلاعات بین دوتا هارد اکسترنال یو اس بی 3 که حتما مد نظر داشته باشید.
    اگه قصد خرید هارد اس اس دی حرفه ای داشتید من واردکننده در تهران میشناسم بفرمایید تا عرض کنم خدمتتون
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.
    عکاسی می تواند وسیله ای برای بیان آیات خداوند باشد، این آیات می تواند در چشم زنبور عسل و یا نمایش کل جهان هستی به مخاطب باشد.

تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinhmj نمایش پست ها
    جناب چگینی عزیز گزینه یک گزینه خوبی است ولی مدل بدون هارد اس اس دی شو بخرید و خودتون اس اس دی بهش اضافه کنید، چون میتونید با همون قیمت یه هارد حرفه ای مثل سندیسک اکستریم پرو روش بندازید، راستی فرق این لپتاپ با سری 5070 که پارسال وارد بازار شد داشتن دوتا یو اس بی 3 به جای یک عدد هست و همینطور داشتن نور صفحه کلید، داشتن حداقل 2 عدد یو اس بی 3 بسیار حیاتی هست برای انتقال اطلاعات بین دوتا هارد اکسترنال یو اس بی 3 که حتما مد نظر داشته باشید.
    اگه قصد خرید هارد اس اس دی حرفه ای داشتید من واردکننده در تهران میشناسم بفرمایید تا عرض کنم خدمتتون
    درود
    آقا حسین عزیز،
    دستگاه فوق رو جناب چگینی اگر بخوان تهیه کنند و اگر دستگاه دارای گارانتی باشه،امکان تغییر در دستگاه براشون مقدور نیستش و حتا اگر ببرن خود شرکت گارانتی هم به سختی این کار رو براششون انجام میدن
    ضمنا یه هارد لپتاپی هم به قیمت حدودی 180 تا 220 هم رو دستشون میمونه که به صرفه ترین راهش برای استفاده از اون هارد میتونه خرید باکس هارد باشه تا با باکس از هارد بلااستفاده،به عنوان هارد اکسترنال استفاده کنند

موفق باشید
    Dariush Chegini و hosseinhmj تشکر می‌کنند.
    Instagram

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    درود
    ابتدا بهتر هستش که تو دستگاهتون چک کنید و ببینید که کدوم قسمت از دستگاهتون بیشتر درگیر میشه و کم میاره(احتمال زیاد باید رم و یا سی پیو باشه)
    اگر فضای رم کم باشه که مشکل برطرف میشه با ارتقا رم(که احتمال 80 درصد مشکل همین هستش)
    اگر که مشکل از CPUباشه که باید به فکر تعویض دستگاه باشید

نکته:

اگر به نتیجه رسیدید که رم دستگاه نیاز به افزایش دارد،به FSB رم حتما توجه کنید و همچنین به حداکثر توانایی دستگاه شما برای پشتیبانی از رم((احتمال خیلی قوی،مشکلی نداشته باشه تا 8 گیگ))..چون هر رمی به هر دستگاهی نمیخوره{میتونین به عنوان نمونه رم دستگاه خودتون رو خارج،و همراه خودتون ببرین}

موفق باشید
    ممنونم از لطفتون
    بله قابلیت ارتقا تا 8 دارد
    ADATA Premier DDR3L 1600MHz PC3L-12800 - 4GB

این مدل مناسب هست؟
    mohammad.baruji تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    2206

ممنونم از لطفتون

این مدل مناسب هست؟
    این مموری جزو مموری های تقریبا خوب لپتاپی هستش
    اما صرفا حجم رو نباید بررسی کرد
    شما باید FSB رمی که در حال حاظر دارین رو چک کنید و متناسب با همون رم،رم تهیه کنین
    احتمال خیلی زیاد باید دستگاه شما رم DDR3 FSB10600رو داشته باشه(علت این موضوع این هستش که اگر شما رم با باس پایین تر بگیرین سرعت دستگاهتون کلا پایین میاد و اگر بالاتر بگیرین احتمال زیاد دستگاه روشن نمیشه)
    ضمنا،رم هم حتما با گارانتی بگیرین و بعد از خرید و نصب حتما با نرم افزار AID64 رم رو تحت فشار بزارین تا از سلامت حافظه های اطمینان حاصل کنین
    (پیشنهاد میکنم رم رو هر جایی که میخرین همونجا خودتون یا فروشنده براتون نصب و شما با این نرم افزار که از قبل رو سیستم نصب کردین همونجا تست کنین رم رو)

5 دقیقه تست برای اطمینان از سلامت رم کافی هستش

موفق باشید
    msh2200، DELL و S_Mahdi تشکر می‌کنند.
    Instagram

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

در ادامه صحبت های آقای باروجی، تجربه ای که در مورد ارتقای رم در PC داشتم خدمتتان عرض میکنم:
    باس رم اگر بالاتر از میزان ساپورت مادربرد باشه مشکلی بوجود نمیاره، همچنین اگر یکی از ماژول ها کمتر و دیگری بیشتر باشه، فقط سیستم با همان باس پائینتر کار میکنه و هیچ خللی به این لحاظ ایجاد نمیشه.
    این را عرض کردم تا چنانچه قصد آینده نگری (همان جریان فیلتر سایز 82) و یا احیانا برند مورد نظر فرضا آن مدل را نداشت، بدانید که مشکلی بوجود نخواهد آورد.
    اگر قراره از 2 ماژول یا بیشتر استفاده نمایید بهتر است از 1 برند و مشخصات باشند، در غیر اینصورت شاید تا مدتی هم مشکلی بوجود نیاید ولی اینکار معمولا سبب ایجاد ناپایداری در سیستم خواهد بود.(الله بختکی)
    بسیاری از موارد ناپایداری سیستم و یا بعضا صفحه آبی مرگ بدین دلیل گزارش شده؛ لپ تاپ شما آکبند کارخانه است و اگر قراره تغییری در آن بدهید باید آگاهانه باشد.
    (برای ارتقای رم 3 برند مختلف را تست کردم و تنها یکی خوب جواب داد)

ضمنا، بنظرم هارد را هم در اولویت قرار دهید؛ استفاده از SSD ها بخصوص در لپ تاپپ بسیار قابل توصیه است و چه بسا از آن 4 گ رم، بیشتر نظرتان را جلب کند. در این مورد TRIM Support را هم فراموش نکنید.

ارادتمند
    DELL، mohammad.baruji و hosseinhmj تشکر می‌کنند.

صفحه 93 از 103 نخستنخست ... 43 83 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... آخرینآخرین