صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 42
Like Tree119تشکر

موضوع: معرفی فیلترهای گوناگون

كاربر همراه maziyarsh آواتار ها
    تشکر کرده
    763

نقل قول نوشته اصلی توسط dada_zebel نمایش پست ها
    من هم به شدت دنبال تهیه فیلتر هستم
    اگر امکان داشته باشه راهنمایی بفرمایید
    با این وضعیت دلار و زندگی کارمندی گناه داریم به خدا
    لطفا اگر میشه مارک و قیمت و محل یا چگونگی خرید رو لطف بفرمایید

اگه لطف کنن ممنون میشیم .ما هم منتظریم
    Nikon D300

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

پیش فرض روش ساخت دست ساز فیلتر

نقل قول نوشته اصلی توسط maziyarsh نمایش پست ها
    اگه لطف کنن ممنون میشیم .ما هم منتظریم
    راهنمای ساخت فیلتر Vario ND
    برای ساخت یک فیلتر از نوع Vario ND باید اول با عملکرد آن آشنا شویم (متاسفانه من خودم این فیلتر رو در اختیار نداشتم ولی حدس می زنم این روش کار فیلتر باشه)
    اکثر دوستان با فیلتر های پلاریزه و بحث قطبی کردن نور آشنایی دارند! برای اطمینان از اینکه دو فیلتر پلاریزه هست یا نه یکی از راه ها اینه که دو فیلتر رو روی هم قرار بدید و در خلاف جهت هم بچرخانید! اگر به سطح تاریکی رسیدیم آن فیلتر ها پلاریزه هستند!
    این روشی هست که فروشگاه های عینک آفتابی برای تست عینک های پلاریزه برای خریداران انجام می دهند و می توان گفت فیلتری که تاریکی بیشتری ایجاد کند دارای خاصیت پلاریزه بهتری است.
    حالا من با استفاده از این روش قصد دارم فیلتری به صورت Vario ND شبیه سازی کنم
    مواد لازم
    فیلتر پلاریزه (یکی از موارد کافی است)
    1- (دو عدد فیلتر PL)
    2- (یک عدد فیلتر PL و یک عدد CPL)
    3- (دو عدد فیلتر CLP البته یکی را باید برعکس استفاده کنید)
    مزیت:
    1- امکان استفاده از خاصیت پلاریزه فیلتر و تبدیل آن به دو فیلتر برای دو لنز
    2- کاهش بسیار زیاد هزینه خرید برای افرادی که در حال حاضر فیلتر پلاریزه دارند.

برای ساخت یک فیلتر Vario ND کافیه یک فیلتر PL را روی لنز ببندید و فیلتر PL دوم را روی فیلتر اول نصب کنید! حالا کافیه دو فیلتر را که بر روی لنز بسته شده در خلاف جهت هم بچرخانید و از خاصیت Vario ND آن لذت ببرید.
    اگر اصلا فیلتر پلاریزه ندارید، خرید فیلتر PL با توجه به کم مصرف شدن آن در دوربین های دیجیتال هزینه کمتری دارد. (قیمت یک فیلتر پلاریزه با کیفیت متوسط به بالا حدود 40 یا 50 هزار تومان است که خرید دو مورد هزینه ای نزدیک 100 هزار تومان خواهد داشت)
    اگر یک فیلتر CPL دارید، کافیه یک عدد فیلتر PL خریداری کرده و سپس ابتدا فیلتر CPL و بعد PL را روی لنز ببندید، در این صورت هم اثر Vario ND رو خواهید دید.
    در صورتی که از فیلتر های CPL استفاده می کنید، حتما باید یکی از فیلتر ها را بصورت معکوس روی فیلتر قبلی ببندید!
    من تمام روش های فوق را امتحان کردم بهترین حالت مربوط به زمانی بود که دو تا فیلتر PL استفاده کردم!
    فقط به یک نکته توجه داشته باشید!
    کیفیت فیلتر تاثیر زیادی در خروجی نهایی داره! حتما هنگام خرید دو فیلتر را روی هم قرار بدهید و زمانی که بیشترین حد تاریکی ایجاد شد، میزان تغییر رنگ را بررسی کنید. برخی از فیلتر ها رنگ آبی غلیظی روی تصویر ایجاد می کنند.

من خودم یک فیلتر CPL معمولی دهنه 72 دارم و یه لنز دهنه 58؛ برای اینکه بتونم این فیلتر رو شبیه سازی کنم، فیلتر دهنه 72 PL رو با یک تبدیل 58-72 خریداری کردم !
    الان دو تا فیلتر پلاریزه برای لنز هام دارم و یک فیلتر Vario ND
    اگر سوالی داشته باشید یا راهنمایی نیاز هست بفرمایید در خدمتیم!
    در ضمن کل هزینه هم برای من نزدیک 70 هزار تومان شد!
    البته یکی از فروشندگان ناصر خسرو فیلتر های قدیمی ترش رو به این روش روی هم بسته و به قیمت 150 هزار تومان می فروشه!
    maziyarsh، M.GHASSEMI، Dariush Chegini و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه adeliry آواتار ها
    تشکر کرده
    912

چه برندی با دهنه 77 که کیفیت متوسط به بالایی داره قیمتش حدود 40-50 هست؟
    افشين دليري

Nikon D800, Nikkor 70-200 vrii, Nikkor 105mm, Nikkor 50mm 1.8G,Nikon SB 80DX, Mini S&S studio flash lighting MSFK-150-3

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط adeliry نمایش پست ها
    من دهنه 77 اصلا لنزی ندارم و قیمت هم ندارم
    ولی خودم یک tama PL خریدم برای 72 حدود 45
    دو تا از همون فیلتر رو باهم تست کردم تاریکی فوق العاده ای داد
    دهنه 77 با توجه به اختلاف قیمت یک ماه پیش اون زمان 20 هزار از 72 گرونتر بود!
    مطمئنا الان هم قیمت یک فیلتر Vario ND حتی چینی هم قیمت قبلش نیست!
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه adeliry آواتار ها
    تشکر کرده
    912

در صورتی که از فیلتر های CPL استفاده می کنید، حتما باید یکی از فیلتر ها را بصورت معکوس روی فیلتر قبلی ببندید!
    امکان بستن دو فیلتر CPL بر روی هم بصورت معکوس وجود نداره چون رزوه ای وجود نداره. راه حلی وجود داره که بشه اینکارو کرد؟
    افشين دليري

Nikon D800, Nikkor 70-200 vrii, Nikkor 105mm, Nikkor 50mm 1.8G,Nikon SB 80DX, Mini S&S studio flash lighting MSFK-150-3

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    81

امکان بستن دو فیلتر CPL بر روی هم بصورت معکوس وجود نداره چون رزوه ای وجود نداره. راه حلی وجود داره که بشه اینکارو کرد؟
    شیشه بعضی فیلتر ها را میشود برعکس کرد، با آزاد کردن رینگ نازکی که در داخل رینگ اصلی فیلتر به صورت پیچی یا فنری هست شیشه فیلتر از جای خود بیرون میاد .
    مشکل بزرگ در استفاده از دو عدد پولاریزه بهم ریختن شدید رنگها و باسطلاح کالر شیفت هست.
    adeliry، M-Yousefi، Amir Abdolpanah و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط ARFPIX نمایش پست ها
    شیشه بعضی فیلتر ها را میشود برعکس کرد، با آزاد کردن رینگ نازکی که در داخل رینگ اصلی فیلتر به صورت پیچی یا فنری هست شیشه فیلتر از جای خود بیرون میاد .
    مشکل بزرگ در استفاده از دو عدد پولاریزه بهم ریختن شدید رنگها و باسطلاح کالر شیفت هست.
    سلام
    یه سری reverse ring هم هست که می شه با اونها دوتا فیلتر رو روی هم بست!
    یا اینکه به یک نفر که فیلتر فروشی داره و یا آچار رینگ داره بگید اینکار رو انجام بده !
    ولی من خودم پیشنهاد می کنم فیلتر پلاریزه PL بگیرید و خودتون رو خلاص کنید (حتی اگر شده یک عدد)!
    در مورد کالر شیفت هم اگر کیفیت فیلتر ها بالا باشه خیلی خودش رو نشون نمی ده !
    من خودم امتحان کردم، با فیلتر سونی (تقلبی) و مارومی مقایسه کردم تغییر رنگشون در سری اصلی به حداقل رسید ولی یک مشکل داشت! زمانی که می خواستم نهایت تاریکی رو خروجی بگیرم Cpl یک ضربدر سیاه رنگ روی تصویر ایجاد می کرد ولی زمانی که از دو تا PL استفاده شد مشکل حل شد!

برای حل مشکل کالر شیفت در نهایت اگر نشد کاری انجام بدید پیشنهاد می کنم از Wite balance استفاده کنید!
    چند نمونه عکس هم هست که سعی می کنم آپلود کنم!
    adeliry تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

پیغام خصوصی تون رو چک بفرمائید.
    msh2200 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    5142

دوست عزیز همونطور که میدونید هر چقدر دهنه فیلتر بیشتر شود قیمت آن هم بیشتر می شود. به نظر من اگه دنبال فیلتر های درجه یک مثل hoya، B+W،Cokin و ... هستین اون هم برای دهنه 77 باید حداقل 150 تومن اینها در نظر داشته باشید. قیمتی که شما فرمودین برای فیلترهای با درجه متوسط صدق می کنه که حرفه ای نیستن و از کیفیت چندان بالایی برخوردار نیستند. جدیدا فیلترهایی اومده با مارک Rodenstock آلمان که UV/IR هستند و حدود یک میلیون تومان قیمت دارند.
    saman-r تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    5142

فیلترهای UV زیر برای دهنه 77 پیشنهاد می شود. توجه کنین که این فیلتر ها درجه 2 هستند و کیفیتشون نسبتا خوبه.

هاما، 55 تومن.
    Phottix، پنجاه تومن که ultra slim هستش. فیلترهای ultra slim یک عیبی که دارن اینه که ممکنه شیشه فیلتر به المان جلویی لنز بچسبه ( تماس داشته باشه) و بعد از مدتی می بینید که روی المان جلویی لنز خط و خش که بیشتر به شکل یک دایره هستش خودشو نشون میده و باید اون رو عوض کنین.

پیشنهاد من اینه که هیچ وقت فیلترهای ultra slim نخرید و همون هاما رو بخرید بهتره. البته هاما فیلترهای بهتر و درجه اولی هم داره که بهترین اونها با 14 لایه پوشش و ultra wide هستش که باعث میشه vignetting به حداقل برسه.
    msh2200 و viva_utopia تشکر می‌کنند.

صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین