صفحه 5 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 46 , از مجموع 46
Like Tree205تشکر

موضوع: Tokina SD 16-28 F2.8 (IF) FX

كاربر همراه mack1 آواتار ها
    تشکر کرده
    256

بنده کاملا نظرات شما رو قبول دارم و به تجربه دوستان احترام میذارم.
    در مورد کیفیت یک لنز بیشتر به کیفیت ساختاری عدسی ها و همچنین تکنولوژی بکار رفته در اون هست. یعنی یک لنزی که اپچر 2.8 دارد و یک لنز دیگر که اپچر 4 دارد نبایست لنز 2.8 را بهتر بدونیم بلکه باید با تست و آزمایشات جلو رفت شاید در لنز با اپچر 4 جنس عدسی و تکنولوژی بالاتری نسبت به لنز که اپچر 2.8 دارد بکار رفته باشد و در نتیجه خروجی عکس با شارپنس بالاتری داریم!!!.

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

نقل قول نوشته اصلی توسط mack1 نمایش پست ها
    بنده کاملا نظرات شما رو قبول دارم و به تجربه دوستان احترام میذارم.
    در مورد کیفیت یک لنز بیشتر به کیفیت ساختاری عدسی ها و همچنین تکنولوژی بکار رفته در اون هست. یعنی یک لنزی که اپچر 2.8 دارد و یک لنز دیگر که اپچر 4 دارد نبایست لنز 2.8 را بهتر بدونیم بلکه باید با تست و آزمایشات جلو رفت شاید در لنز با اپچر 4 جنس عدسی و تکنولوژی بالاتری نسبت به لنز که اپچر 2.8 دارد بکار رفته باشد و در نتیجه خروجی عکس با شارپنس بالاتری داریم!!!.
    دوست عزیز خیلی وارد جزییات و ریویوها نشیدبهتره بنظرم , من این لنزو دارم لنز ،لنز شارپی هست ،کیفیت ساخت بالایی هم داره ،فقط مساله فیلتررو در نظر بگبرید که باید از فیلترهای گرانقیمت مربعی برا این لنز استفاده کنید.
    موفق باشید
    mack1 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    256

با توجه به تجربیات ارزشمند دوستان همین لنز توکینا 28-16 2.8 میخرم که علاوه بر اپتیک عالی، نسبت به لنزهای دیگه از دیستوریشن پایینی برخورداره و این خیلی امتیاز خوبیست برای یک لنز واید!

قیمت لنز در بندر چقدر می باشد؟

این لنز برای نصب فیلتر مربعی کوکین، با قاب و حلقه کوکین مشکلی ندارد؟
    ویرایش توسط mack1 : Friday 12 August 2016 در ساعت 15:41

تشکر کرده
    256

این لنز کیفیت تصویر خوبی دارد ولی بعلت محدب بودن المان جلوی لنز امکان نصب فیلتر ندارد آیا راهی برای نصب فیلتر وجود دارد؟ البته باید دور فیلترای مدور رو خط کشید!
    عکاس باید نگاه خود را ثبت کند، اگر از دیگران کپی بردارد، دیگر او یک کپی کار است نه یک عکاس!

كاربر فعال MohammadH آواتار ها
    تشکر کرده
    5292

نقل قول نوشته اصلی توسط mack1 نمایش پست ها
    این لنز کیفیت تصویر خوبی دارد ولی بعلت محدب بودن المان جلوی لنز امکان نصب فیلتر ندارد آیا راهی برای نصب فیلتر وجود دارد؟ البته باید دور فیلترای مدور رو خط کشید!
    همانطور که دوستان در پست های قبلتر اشاره کردند، فیلترهای مربعی که توسط هولدر روی لنز سوار میشوند. منتهی با توجه به سایز نسبتا بزرگ لنز، باید فیلترهای سایز بزرگتر را تهیه بفرمایید که طبیعتا هزینه بیشتری خواهند برد.
    البته استفاده از فیلترهای مربعی خالی از لطف هم نیست و مزایایی هم دارد! بخصوص در استفاده از فیلترهای ND با دانسیته بالا
    amir.komeily و mack1 تشکر می‌کنند.
    محمّد حسین کشاورز
    Canon 6D & 600D+18-55 IS II+70-200 f/4 L+Tokina 11-16 f/2.8 II
    Sigma DG-610 & Yongnuo 560 III & IV

تشکر کرده
    256

نقل قول نوشته اصلی توسط MohammadH نمایش پست ها
    همانطور که دوستان در پست های قبلتر اشاره کردند، فیلترهای مربعی که توسط هولدر روی لنز سوار میشوند. منتهی با توجه به سایز نسبتا بزرگ لنز، باید فیلترهای سایز بزرگتر را تهیه بفرمایید که طبیعتا هزینه بیشتری خواهند برد.
    البته استفاده از فیلترهای مربعی خالی از لطف هم نیست و مزایایی هم دارد! بخصوص در استفاده از فیلترهای ND با دانسیته بالا
    درسته سپاس/ قیمت یک کیت فیلتر ND و GND هر کدام نزدیک به 800 هزار تومانه که اصلا برای من به صرف نیست. ناچاراً از خانواده Tokina لنز f/4 17-35 رو مناسب تر میدونم کیفیت این لنز هر چند به لنز 28-16 f/2.8 نمیرسه ولی کیفیت تصویر بالایی باید داشته باشه نظرم روی 16-35 f/4 نیکون لرزشگیردار بود که قیمتی حدود 3/600 تا 4/100 داره ولی فکر میکنم کیفیت تصویر 17-35 Tokina بهتر باشه بعلاوه قابلیت نصب فیلترای مدور!
    عکاس باید نگاه خود را ثبت کند، اگر از دیگران کپی بردارد، دیگر او یک کپی کار است نه یک عکاس!

صفحه 5 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5